Kobiety przy książce, z książką i o książkach - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKobiety przy książce, z książką i o książkach

Kobiety przy książce, z książką i o książkach

22 marca 2021 / Agnieszka

Nie od dziś wiadomo, że stan czytelnictwa w Polsce nie prezentuje się najlepiej. Na szczęście niektórzy lubią obcować z literaturą i  zachęcają do tego innych. Czytają przede wszystkim panie. To dlatego, że kobiety przy książce relaksują się, podobnie jak w momentach, kiedy o książkach rozmawiają z innymi. To damskie, prozdrowotne zachowanie warto naśladować.

 

Polacy czytają za mało. To przykry fakt, którego na dłuższą metę nie są w stanie zmienić organizowane akcje czytelnicze. Wielu tłumaczy, że woli cyfrowe rozrywki lub, że nie ma czasu na zgłębianie lektur. Na szczęście są osoby, które lubią obcować z literaturą. W tej grupie prym wiodą przedstawicielki płci pięknej. Kobiety czytają więcej i częściej niż panowie. Panie wiedzą bowiem, że czytanie książek to prozdrowotna przyjemność. Najpewniej wzięły pod uwagę potwierdzone przez lekarzy i naukowców informacje, że czytanie pozytywnie wpływa na mózg.

„Od lat badania Biblioteki Narodowej wskazują, że kobiety są częstszymi i bardziej zaangażowanymi odbiorcami literatury, zarówno podczas edukacji szkolnej, jak i po opuszczeniu szkolnych murów”. – wyborcza.pl

Kobiety przy książce potrafią spędzić wiele chwil. Z książką panie lubią wypoczywać i podróżować. Kobiety o książkach potrafią też rozmawiać. Na zamiłowanie do czytania wpływ ma płeć. Budowa kobiecego mózgu sprawia, że panie są niezwykle uczuciowe, empatyczne i spostrzegawcze. To dlatego potrafią wczuć się w sytuacje przeżywane przez bohaterów literackich. Dla przedstawicielek płci pięknej łatwością okazuje się również odniesienie przeczytanej treści do rzeczywistości. To cechy, których panowie mogą damą jedynie pozazdrościć. Czytające kobiety są mądrzejsze, mają bogatą osobowość, a do tego stają się atrakcyjniejsze dla płci przeciwnej. Więcej atutów nie potrzeba wymieniać.

Szczęścia można poszukiwać „Gdzieś na końcu świata

Kobiety pozytywnie oceniły książkę, która podpowiedziała im, że szczęścia można poszukiwać „Gdzieś na końcu świata”. Dowodzą tego niebywałe losy głównej bohaterki Moniki. Na poczytność pozycji z pewnością wpłynął również fakt, że jest to oryginalny melodramat z wątkiem fantastycznym. Na tego rodzaju lektury nieczęsto można trafić. Fabuła emocjonuje już od pierwszej strony. Losy Moniki są bowiem zawiłe, a do tego naznaczone cierpieniem emocjonalnym. Nie przewidziała ona przecież, że wychodząc przedwcześnie za mąż, zamiast szczęścia otrzyma rozpacz. Monika spróbuje uciec przed przemocą domową. W ten sposób trafi do wybranego przez siebie miejsca, w którym tajemnicza La Concha, kobieta muszla zadba, by jej życiowa droga zaczęła wyglądać zupełnie inaczej. Na pewno czekają ją pozytywne zaskoczenia, bo nareszcie spotka człowieka, który obłaskawi jej serce. To niezwykłe, ale owego mężczyznę napotka w przelocie na nowojorskim lotnisku. Ona właśnie będzie wracała z Kadyksu, a on właśnie tam się kierował. Miłość, która jest w stanie pokonać granic końca świata i czasu, zakwitnie z niebywałą siłą. By przekonać się, jak wielką, należy sięgnąć po tą polubioną przez panie książkę.

Czytaj dalej

Kolory życia” – przepełniona emocjami autobiografia niewidomej kobiety

Kobiety lubią czytać poruszające historie, dlatego ich uwagę od razu zwróciły „Kolory życia”. W końcu jest to przepełniona emocjami autobiografia niewidomej kobiety. Główna bohaterka pomimo utraty wzroku maluje opowieść za pomocą palety emocji. Poznamy ją jako niezłomną kobietę, która wytrwale podąża za marzeniami i realizuje pasje. To dzięki temu, choć bywa ciężko, spełnia się w roli dziennikarki, artystki i kompozytorki. Ta książka na prawdziwym przykładzie tłumaczy, jak porażkę zmienić w sukces oraz dobro czerpać z trudnych lekcji. Aby ta wiedza była zrozumiała dla każdego, pozycja stanowi projekt składający się z dwóch części. Pierwszą tworzy niezwykła muzyka, a drugą 12 emocjonujących tekstów. „Kolory życia” dostępne są jako książkowa pozycja z płytą CD oraz audiobook. Wszyscy odbiorcy zyskają okazje, by zasłuchać się w ciekawych muzycznych elementach, pośród których znalazła się poezja śpiewana.

Czytaj dalej

Taniec z motylami” – powieść która wzrusza do łez

Przy książce kobiety potrafią wzruszać się do łez. Dzięki temu tak wysoko oceniły „Taniec z motylami”. Jest to piękna powieść obyczajowa poruszająca temat skrywanych sekretów. Tajemnice mamy wszyscy i naiwnie wierzymy, że nigdy nie wyjdą na jaw. Niestety, pewnego dnia mogą one zostać ujawnione, a wtedy zmieni się wszystko. Przekonuje się o tym główna bohaterka, Zuzanna. Jest ona przedstawicielką młodego pokolenia, która od lat zmaga się z demonami przeszłości oraz niezamierzenie odkrywa Sekrety swojej matki. Życie Zuzanny i wielu przypadkowych osób zmień jedna rodzinna tajemnica. By cała sprawa wyszła na jaw, wystarczyło spotkanie jednej osoby w odpowiednim miejscu i czasie. Następnie wszystko toczy się już niezwykle szybko, niosąc ze sobą szereg konsekwencji.  Może jednak ostatecznie do prowadzą one do wartościowych zmian? Ta powieść mówi o sile przebaczenia, lęków wywołanym tęsknotą oraz najważniejszych wartościach w życiu. Wszystkie te motywy z głębimy, wraz z bohaterami podążając szlakiem ludzkich pragnień, marzeń i tęsknot.

Czytaj dalej

Piękny, tajemniczy mężczyzna rozpala bowiem damskie zmysły do czerwoności

Kobiety wielokrotnie rozmawiają o tym, kim i jaki jest „Piękny”. Tajemniczy mężczyzna rozpala bowiem damskie zmysły do czerwoności. Książka o tym tytule z pewnością zaspokoi oczekiwania wszystkich pań, a może nawet niektórych panów. Nie jest to przecież zwyczajny romans, ale powieść, w której nie brak wątków gangsterskich, czy wielkich pieniędzy. Ta historia szokuje licznymi, nieprzewidywalnym i zwrotami akcji. Ponadto zaskakuje, że pięknego z opresji ratuje kobieta. Podobne niuanse niebywale rzadko zdarzają się nawet w bajkach. Na łamach tej powieści zwyczajna dziewczyna, daje jednak radę, by ocalić przed śmiercią rosłego faceta. I może właśnie tak miało być? Dobroduszny czyn odmieni całe życie dziewczyny, która nigdy nie spodziewała się, że czeka ją podobny los. Czytelniczki chciały wiedzieć, jak skończy się ta historia i nie zawiodły się, skoro polecają książkę innym. Tą mafijną– polsko-hiszpańsko- włoską historię powinni przeczytać wszyscy chcący doświadczyć niezapomnianych wrażeń.

Czytaj dalej

Lila potrafi zawrócić w głowie niejednemu mężczyźnie

Dobra powieść romantyczna, powinna koncentrować się na tematyce namiętnych relacji partnerskich. Miłość i wszystkie jej oblicza, opisana w niezwykle ponętnym świetle. Taka właśnie jest „Lila”. Nie mogło być inaczej, ponieważ jest to historia pewnej miłości, która zadziała się w poprzedniej książce, a która rozpali zmysły setek osób. Lilianę Lader i Marca Costello, dawniej połączył wakacyjny romans. Ta miłostka została zerwana, ale prawdziwe uczucia nie gasną nigdy. Czy los ponownie połączy ich serca? Lila nie zapomniała o gorących wakacjach we Włoszech i chwilach, które tam spędziła. Przyjemne wspomnienia nawet na moment nie pozwoliły jej zapomnieć letniego uczucia. To dlatego zaraz po telefonie od swojej najbliższej przyjaciółki Natalii, powraca na gorące, włoskie tereny licząc, że spotka się z Marco. Szybko udaje jej się stanąć obok niego, a wówczas łącząca ich więź rozgorzeje na nowo?

Niektórzy kochają bardziej i są w stanie poświęcić dla miłości wszystko, nawet kosztem siebie samego, podczas gdy inni…– Lila, Agnieszka Kraśkiewicz

Akcja tego romansu toczy się przede wszystkim na pięknych, włoskich terenach. Będzie szykownie, bogato i pięknie oraz ekscytująco. „Lila” zabierze wszystkich do wielkiego, romantycznego świata, w którym nie brakuje przepychu. Cała opowieść może zakończyć się w oszałamiającej posiadłości Costello.

Czytaj dalej

Powyżej przedstawione pozycje to książki docenione przez kobiety. Nie można się dziwić, bo są to wartościowe lektury.

Poszukujący niezapomnianych, literackich wrażeń zawsze powinni więc sprawdzić, co czytają kobiety?

KOBIETY TO CZYTAJĄ