Co kobietom w duszy gra? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCo kobietom w duszy gra?

Co kobietom w duszy gra?

14 lutego 2018 / Agata Jankowiak

Kobiecy świat pełen jest emocji. Dzięki książkom sprawdzimy, co porusza, fascynuje, smuci, przeraża, czy bawi panie.

Jak wiadomo, świat kobiecych przeżyć wewnętrznych bywa niebywale skomplikowany. Rozwinięta inteligencja emocjonalna sprawia, że panie dosłownie „czują bardziej”. Potrafią i chcą wczuwać się w potrzeby innych. Uważnie słuchają, starając się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom najbliższych. Nieoceniona bywa również kobieca zaradność, intuicja i podzielna uwaga. Przedstawicielki płci pięknej potrafią przecież robić kilka rzeczy jednocześnie. Zdaje się również, że kobiety nigdy nie przestają analitycznie myśleć nad wieloma obszarami.

Prezent na Dzień Kobiet – książka

Wspomniane cechy to z pewnością zalety. Dlaczego jednak mawia się, że kobiety to słaba płeć? Z całą pewnością znaczenie ma budowa ciała. Panowie górują nad niewiastami swą tężyzną fizyczną. Kobieca siła kryje się jednak w niezwykłym umyśle. To on czyni panie niebywale wrażliwymi. Niestety, jak wiemy, nadmiar czegokolwiek potrafi zaszkodzić. Tak bywa również w przypadku uczuć. Kobiece serce potrafi kochać i czuć jak żadne inne. Niestety jego nadwrażliwość naraża na cierpienia.

Sprawdźmy więc, co kobietom w duszy gra? Dzięki książkom, choć częściowo przekonamy się, co porusza, fascynuje, smuci, przeraża, czy bawi panie. Ta wiedza przyda się również panom.

Kobiety to czytają?

Ważne są tylko chwile

Zawiłe korytarze kobiecej osobowości przemierzymy dzięki książce „Ważne są tylko chwile”. Anastazja, główna bohaterka zdaje się zwyczajną kobietą. Wiedzie przecież przeciętny, przewidywalny żywot. Gdy poznamy ją bliżej, zrozumiemy jednak, że Anastazji czegoś brakuje do szczęścia. Okaże się, że to bolesna przeszłość zepchnęła ją w wir pracy. Potrzebę bliskości nie tak łatwo jednak zagłuszyć. To dlatego Anastazja w końcu przyzna przed samą sobą, że samotne życie jej nie odpowiada. Poszukiwanie miłości nie będzie zadaniem prostym. Uczucie oparte na partnerstwie, zaufaniu i przyjaźni to marzenie. Czy uda się je spełnić? Niezwykle wrażliwa Anastazja postara się zapełnić pustkę w swym życiu. Przeciwności nie zabraknie, ale nie wolno się poddawać.

Ważne są tylko chwile

Tęskniąc za utraconą miłością

Na co dzień nie brakuje problemów i obowiązków. To one zresztą mogą uprzykrzyć życie każdemu. Panie mogą jednak liczyć na cenne wsparcie. „10 przykazań Amelii” sprawi, że pozytywnej zmianie ulegnie życie każdej kobiety. Porady uzyskane od bohaterki odnajdują zastosowanie w codziennym życiu. Anastazję można potraktować jako najbliższą przyjaciółkę. Wiele czytelniczek zdoła się z nią utożsamić. Jest to „współczesna” kobieta. Pewna siebie, aktywna zawodowo singielka. Jej serce skrywa jednak gorycz i niezadowolenie. Samotność nikomu nie wychodzi przecież na dobre. Anastazja zacznie jednak miewać niezwykłe sny. Będą one zawierać hasła i wytyczne, za którymi zacznie podążać. My również powinniśmy. Ta książka zawiera uniwersalne wskazówki dla wszystkich kobiet.

10 przykazań Amelii

Godność to nie tylko wolność wyboru

Rola matki jest najpiękniejszą, a zarazem najtrudniejszą. Ciąża nie zawsze jednak jest miłym zaskoczeniem. „Bez wyboru” to opowieść o kobietach, które zaszły w niechcianą ciążę. Książka zawiera szokujące i przerażające fragmenty, poruszające kwestię aborcji. Jak wiemy, temat ten cyklicznie budzi kontrowersje. Naprzeciw zwolenników legalizacji aborcji stają bowiem przeciwnicy. Ta książka z pewnością pozwoli nam ponownie pochylić się nad zagadnieniem. Poznamy lub przypomnimy sobie niedawne realia. Lata 1973 – 1986, gdy aborcja była legalna. Wielu osobom niesłusznie może się wydawać, że ówcześnie problem niechcianych ciąż nie istniał. Niestety pomimo prawnego przyzwolenia wiele kobiet było „Bez wyboru”.

Bez wyboru

Warto mieć marzenia

Los jest nieprzewidywalny. Nie zdołamy więc przygotować się na wszystkie przeciwności. Nie można jednak porzucać pragnień. Przekona nas o tym książka, „Sięgając marzeń” i trzy niezwykłe bohaterki. Przyjaźń to wartość nieoceniona czego dowodzi ta historia. Wspomniane bohaterki w latach młodości połączyły wspólne zainteresowania. Ich drogi rozeszły się w dorosłym życiu, ale niebawem znów się zejdą. Iza zapragnie odnaleźć swą biologiczną matkę. Chce, aby towarzyszyły jej przyjaciółki – Tolka i Ewka. Te z radością przyjmą jej propozycję i wyruszą w nieprzewidywalną podróż. Żadna z nic nie jet gotowa na to, co ją czeka? Ta opowieść przekona nas, jak wielką siłę mają marzenia. Nie zabraknie wzruszeń, nieoczekiwanych zwrotów akcji i świetnej zabawy.

Sięgając marzeń

Skrawki z życia, w tle dawnej Warszawy

Wiele osób przede wszystkim ceni sobie prawdziwe historie. „Pani Nela z Saskiej Kępy” to fabularyzowana opowieść. Dzięki niej poznamy niezwykłą Anielę Bińkowska i wielu innych autentycznych bohaterów. Koło tej pozycji trudno przejść obojętnie. Tytułowa 17-letnia Nela w roku 1928 przyjechała z Łodzi do Warszawy, by rozpocząć nowe życie. W adaptacji do nowych warunków bohaterce pomogła Flora. Pisarka, poetka i przyszła żona Władysława, brata Neli. Był on znanym socjalistą, działaczem politycznym i pełniącym funkcję ministra oświaty w rządzie Gomułki. Nela szybko otrze się o świat przedwojennych, warszawskich literatów. O jej względy starać się będzie poeta Lucjan Szenwald. Swoje serce Aniela ofiaruje jednak warszawskiemu inżynierowi Stanisławowi. Niestety Stanisław okaże się kobieciarzem, lekkoduchem i hazardzistą. Warto zaznaczyć, że w tle tej opowieści zarysowuje się dawna Warszawa. Podążymy od czasów przedwojennych, poprzez okres okupacji i lata powojenne. Szczególnie uwzględniono jej peryferyjną wówczas dzielnicę – Saską Kępę.

Pani Nela z Saskiej Kępy

Co drzemie w kobiecej duszy?

Są pisarki, które zdają się wyjątkowo trafnie opisywać stany targające kobiecą duszą. Na szczególną uwagę zasługuje Stefania Jagielnicka-Kamieniecka. Autorka kreuje niezwykłe bohaterki. Co więcej, odziera się przed Czytelnikami ze swej intymności. Koleje losu sprawiły, że pisarka przeżyła wiele dramatów. Najpewniej dlatego tak celnie opisuje rzeczywistość. Na koncie autorki znajdziemy ponad dwadzieścia tytułów. Niektóre z nich trzeba wyróżnić. „Zdeptana róża” uświadomi nam, jak wiele może znieść kobieta. Główna bohaterka, Beata Kubicka mierzy się z prześladowaniami. Na jej życiu piętno odciska PRL-owska bezpieka. Beata spróbuje odnaleźć się w tych trudnych czasach. Niestety nie zabraknie dramatycznych epizodów.

Zdeptana róża

„Zgwałcona” to dramatyczna opowieść o Antoninie Gawelczyk. Dziewczyna przyszła na świat w niesprzyjającym czasie. Matka nie pozwoliła jej połączyć się z ukochanym. Na domiar złego Antosia została zgwałcona przez sąsiada. W wyniku gwałtu zachodzi w ciążę, ale nie potrafi zwierzyć się ze swej tajemnicy. Przed nią długa i zagmatwana droga. Czy w końcu odnajdzie spokój i szczęście?

Zgwałcona

Historię samotnej matki prześladowanej przez bezpiekę i jej córki przedstawia książka „Między opętaniem a oczarowaniem”. Tragiczne przeżycia skazują kobietę na psychozę, a z czasem na śmierć. Jak w życiu poradzi sobie jej córka? Nie będzie jej łatwo. Liczne erotyczne przygody niczego nie ułatwią. Może w końcu znajdzie jednak szczęście?

Między opętaniem a oczarowaniem

„Marzycielka” to powieść z wątkiem romansowym i kryminalnym. Tym razem poznamy Agnieszkę. Kobietę, która zawsze lubiła i nie bała się marzyć. Planów do spełnienia było wiele, ale najważniejsze zdało się zdobycie Ryśka. To w tym ma pomóc jej siostra bliźniaczka. Nie spodziewamy się, co czeka nas w trakcie czytania. W tej książce znajdziemy bowiem zaskakujące momenty i całą gamę emocji.

Marzycielka

Oczywiście, by poznać wyjątkowe kobiety i ich historie, możemy sięgać po pozostałe książki autorki. W każdej występują bowiem nieprzeciętne bohaterki. Przekona nas o tym „Amfetamina” i perypetie pięknej, operowej diwy.

Amfetamina

Na pewno trudno nam będzie pominąć także kolejny tytuł. „Bezkarni zbrodniarze” kryją w sobie trzymającą w napięciu historię kilkuletniej Grety.

Bezkarni zbrodniarze