Kobiece, życiowe doświadczenia ukryte w ich książkach - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKobiece, życiowe doświadczenia ukryte w ich książkach

Kobiece, życiowe doświadczenia ukryte w ich książkach

7 marca 2019 / Patrycja

Opowieści oparte na prawdziwych wydarzeniach zawsze wywołują silne emocje. Kobiece, życiowe doświadczenia ukryte w ich książkach na pewno nas poruszą, a nawet wesprą w trudnych chwilach.

Pamiętniki, dzienniki, opowieści fabularyzowane na prawdziwych życiorysach oraz autobiografie cieszą się dużym zainteresowaniem. Wszyscy czytelnicy cenią prawdziwe historie, bo one najbardziej poruszają. Świadomość, że poznajemy czyjeś, często bardzo osobiste zwierzenia, wpływa na głęboki odbiór lektury. Przyglądanie się losom innych zawsze skłania bowiem do refleksji.

Kobiece, życiowe doświadczenia ukryte w ich książkach na pewno nas poruszą. Wiele autorek odważyło się opowiedzieć o swoich przeżyciach, by wesprzeć innych. Wyznania, które przyjdzie nam poznać, wzruszają i na zawsze zapadają w pamięci. Przekonamy się, że delikatne przedstawicielki płci pięknej potrafią o siebie walczyć. Wielokrotnie przychodzi im mierzyć się z bolesnymi dramatami, ale nawet po chwilach załamania odnajdują nowe siły. Właśnie tego warto się od nich uczyć.

Księżniczka i książęta, czyli polowanie na tego jedynego” to pełna porad, autobiograficzna pozycja, którą powinna przeczytać każda kobieta.

Autorka, Joanna Plasota opowiedziała o swych usilnych poszukiwaniach partnera, krzywdach, których doświadczyła ze strony mężczyzn i terapii, którą musiała podjąć, by otrząsnąć się z traumy. Temat jest bardzo życiowy i wciąż aktualny. Nadal wiele pań, pragnąc nawiązać trwała relacje, wybacza niedojrzałym partnerom zbyt wiele błędów i pozwala się ranić. Świadomość, że autorka szczerze wyznała, że szukając miłości, była naiwna i niedojrzała, przez co wielokrotnie trafiała na nieudaczników, alkoholików, czy brutali, przekonuje, by sięgnąć po książkę. Skrzywdzona i załamana pisarka wsparcie znalazła na psychoterapii, a teraz chce ofiarowywać je innym. Warto skorzystać, by uniknąć podobnych przeżyć.

czytaj dalej

„Oddział Dzienny” to autobiograficzna dokumentacja pobytu na Oddziale Dziennym w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Autorka, Magdalena Bieniek opowiedziała o tym, jak odzyskiwała równowagę emocjonalną po ciężarze pracy w korporacji. Jest to temat, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Obecnie wiele osób boryka się bowiem z podobnymi problemami, pozwalając, by obowiązki zawodowe niszczyły ich życie. Wewnątrz pozycji znajdziemy relacje z dwunastotygodniowego pobytu na zajęciach grupowych, ułatwiających uczestnikom odzyskiwanie wiary we własne możliwości. Każda z osób uczestniczących w terapii miała odmienne problemy. Nauka akceptacji, szacunku i zaufania wobec innych okazuje się jednak bezcenna dla wszystkich. Dowiemy się, jak przebiega taka terapia i zrozumiemy, czym jest „nieszablonowa asertywność”, którą każdy powinien spróbować w sobie wypracować.

czytaj dalej

„Trzeba długo iść, żeby dojść do siebie” to książka autorstwa Annabelle Copenhay, która zmaga się zaburzeniami osobowości typu borderline, zaburzeniami odżywiania i schizofrenią.

Zwierzenia pisarki przekonają nas, że nawet z tak skomplikowanymi problemami można realizować marzenia. Z pewnością nie jest to łatwe, ale każda pokonana przeszkoda wzmacnia hart ducha. Stopniowo kształtuje się też przekonanie o własnej zaradności, które motywuje, by realizować założone cele. Los autorki będzie dla nas inspirującym przykładem, który pomoże nam szukać siły we własnym wnętrz. Wiara i upór naprawdę może zdziałać cuda.

 

czytaj dalej

Podstępna żmija, czyli endometrioza” to książka, w której Marzena Grzybowska opowiedziała o swoich zmaganiach z endometriozą.

Choroba ta dotyka wielu kobiet, dlatego najpewniej dla nich pozycja ta okaże się niezwykle ważna. Fikcja literacka ułatwiła opisywanie własnych, bolesnych doświadczeń. Poznając perypetie głównej bohaterki, dostrzeżemy, jak stopniowo endometrioza niszczy jej życie. Wykonywanie niektórych czynności okazuje się coraz trudniejsze, a z czasem niemożliwe. Gdy ciało ograniczają przeciwności, budzą się jednak nowe możliwości. Jedna droga może dobiegać końca, ale z pewnością pojawi się alternatywna ścieżka, którą warto podążyć.

 

Niebywała wrażliwość emocjonalna i umiejętność opisywania stanów targających ludzką duszą czyni damską prozę jedyną w swoim rodzaju. Właśnie dlatego kobiece, życiowe doświadczenia ukryte w ich książkach warto poznać. Dowodzą tego wskazane tytuły.