Klasyka literatury światowej - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKlasyka literatury światowej

Klasyka literatury światowej

22 czerwca 2018 / Agata Jankowiak
Są książki, które zdobyły uznanie wśród czytelników na całym świecie. Warto je przeczytać, aby poszerzyć swoje horyzonty myślowe. Poruszana tematyka i sposób jej prezentacji sprawia, że wciąż pozytywnie zaskakują. To polecane, najchętniej czytane książki, które na stałe wpisały się do klasyki literatury.

Klasyka literatury światowej i polskiej to dział, w którym każdy zajdzie coś tylko dla siebie –  https://coczytamy.pl/kategorie/ebooki/klasyka-literatury

 

Czytamy z wielu powodów, a nasze gusta decydują o wyborze lektury. To dlatego najczęściej pozostajemy wierni określonym gatunkom literackim. Zdaje się, że nie lubimy czytelniczego ryzyka i za wszelką cenę staramy się unikać rozczarowań. Są jednak książki, które nigdy się nie dezaktualizują. Poruszana tematyka i sposób jej prezentacji sprawia, że zyskują one uznanie wśród czytelników na całym świecie. To lektury naprawdę wyjątkowe. Pozytywne opinie odbiorców i krytyków literackich nie biorą się przecież znikąd.

Książka – wyzwanie!!! przeczytaj i osądź

Książki, które pozytywnie zaskakują, poszerzają horyzonty, a nawet zmieniają sposób myślenia, zasługują na naszą uwagę. Dzięki nim zrozumiemy, jak wielką siłę może mieć literatura. Słowo pisane i niesiony poprzez nie przekaz, bezustannie czeka na chętnych, by przeżyć coś niezapomnianego.

Pośród setek, tysięcy tytułów można się zagubić. Na rynku wydawniczym wciąż pojawiają się kolejne pozycje. Zmieniają się trendy, polecane i reklamowane są wciąż nowe tytuły. Taka różnorodność dosłownie potrafi przyprawić o zawrót głowy. A że nie sposób przeczytać wszystkiego, najczęściej całkiem niezamierzenie pomijamy prawdziwe literackie perełki. Niektóre lektury, nigdy jednak nie tracą na znaczeniu. To książki, które trzeba przeczytać. Zyskały one i nadal zyskują uznanie czytelników na całym świecie. Chcąc przekonać się, jak wielką siłę może mieć literatura, właśnie po nie, w pierwszej kolejności należy sięgnąć.

Klasyka literatury światowej nie rozczaruje nikogo. Szokujące, zaskakujące, zmuszające do myślenia książki czekają na odbiorców. Każdy, kto decyduje się po nie sięgnąć, zostaje miło zaskoczony. Atuty tego działu można mnożyć bez końca. Znajdziemy w nim bowiem masę pozycji. Najważniejsze jednak, że w trakcie czytania poszerzymy swoje horyzonty myślowe. Możliwe również, że nieco inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość.

Co czytać? Klasyka, czy nowości?

Te pytania wciąż powracają. Doskonały, czytelniczy wybór to wartościowe książki. Lubimy czytać zachęcające do przemyśleń pozycję „Spowiedź ducha” to ambitna lektura z rekomendacją. Autorem tej książki jest doświadczony życiowo poliglota, Przemysław Lis-Markiewicz. Fabułę tej powieści można odnieść do naznaczonej społecznymi niesprawiedliwościami, rzeczywistości. Silnych wrażeń nie będzie więc brakować. Markiewicz nie ukrywa, że jest to książka będąca odpowiedzią na napływ głupoty, nacjonalizmu i populizmu. Głównym bohaterem powieści jest zagubiony, wciąż poszukujący życiowego celu, Maciej Żarnowski. „Spowiedź ducha” to wartka akcja oraz wątki z przesłaniem.

Czytaj dalej

Warto przeczytać książki Wiktora Pielewina

Autor został uznany za najbardziej wpływowego intelektualistę Rosji. Jako topowy, współczesny rosyjski prozaik, Pielewin zaspokaja oczekiwania nawet najbardziej wymagających czytelników na całym świecie.

„Miłość do trzech zuckerbrinów” to jedna z najlepiej ocenianych książek Pielewina. Jest to pasjonująca, pełna rozbudzających wyobraźnię aluzji powieść. Postmodernistyczne, groteskowe, fantasy, które warto przeczytać. Wiele odniesień do znanych nam realiów skłania do myślenia. Na pewno zaczniemy rozważać, czy świat, jest taki, jak nam się wydaje. Dzięki temu najpewniej przekonamy się, kto tak naprawdę nim rządzi. Rozbudzić czytelniczą ciekawość powinien już sam tytuł. W tytułowym terminie „zuckerbring” wymownie połączone zostały dane założycieli dwóch gigantów internetowego świata. Dla nikogo nie będzie problemem, by domyślić się, że jest to Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Mowa jednak o trzech osobistościach. O kogo jeszcze chodzi? Przekonamy się w trakcie czytania. Autor bardzo zmyślnie omija cenzurę i nie boi się szokować. Fakt, że zuckerbriny są niczym potrójny, zabójczy wirus powinien intrygować. Przed nami tematyka społeczeństwa internetu, konsumeryzmu i niewolnictwa informacyjnego. Seks, pornozombie, czy terroryzm to dopiero początek.

Wyjątkowa książka to „S.N.U.F.F”. Ta intrygująca antyutopia została doceniona przez wielu czytelników. Fantastyka, która przeniesie nas do świata przyszłości i upolityczniona fabuła sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Czasy, które staną przed nami otworem, tworzą wiele możliwości. Wraz z nimi niebezpiecznie wzrasta jednak nowe ryzyko. Obrazowe opisy, liczne aluzje, momentami dosadny język to tylko nieliczne cechy wielowątkowej fabuły. Liczna grupa odbiorców odnalazła w treści ostrzeżenie przed technokracją. Aleksander Janowski, który przełożył książkę dla polskich czytelników, wyraził natomiast własną refleksję na temat tego przekazu.

„Bóg każdego z nas obdarza wraz z życiem takim czy innym talentem i nakłada na nas święty obowiązek niezakopywania go w ziemi”.

S.N.U.F.F. – Wiktor Pielewin

Premiera 01.10.2018 roku

W ofercie przedsprzedaży – http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html

Okazuje się więc, że „S.N.U.F.F” w każdym budzi inne doznania i przemyślenia. Warto sprawdzić, jakie rozbudzi w nas?

Książki Sōsekiego Natsume zachwycają czytelników

Na wskazanie zasługują również pozycje poruszające tematykę egzystencjalną. Książki Sōsekiego Natsume zachwycają czytelników. Autor jako jeden z najwybitniejszych pisarzy japońskich XX wieku został uznany za pisarza moralistę. To dlatego pozostawiony przez niego przekaz się nie dezaktualizuje. W swych książkach, poprzez bohaterów urzeczywistnia bowiem ideał etyczny.

Polecana książka to „Światło i mrok”. Docenili ją czytelnicy i krytycy, po raz kolejny zauważając, że autor jest mistrzem analizy ludzkich charakterów. Jest to przejmująca opowieść o istocie małżeństwa i miłości. Ten temat jak wiemy, nigdy nie traci na znaczeniu. Przyjdzie nam poznać młodych małżonków. Początkowo odniesiemy wrażenie, że mieszkająca w Tokio para, wiedzie spokojne życie. Gdy bliżej przyjrzymy się łączącej ich relacji, poznamy jednak prawdę. Oboje toczą wojnę o miłość, szczerość i dominację. Już dawno do perfekcji nauczyli się kłamać i zwodzić. Sytuacja za moment może zagmatwać się jeszcze bardziej. Młoda żona dowie się, że przed nią mogła być inna, ważna dla wybranka jej serca kobieta.

Warto przeczytać „Wrota”. Uniwersalny przekaz powieści sprawia, że jest to książka dosłownie dla każdego. Fabuła pozwoli nam poznać intrygującą opowieść. Historię mężczyzny, który sam skazał się na samotność. Jego życie jest w pełni przewidywalne i ustabilizowane. Pozostaje na uboczu, bo czuje, że przeszłość wyklucza go ze społeczeństwa. Błędy popełnione lata temu naznaczyły jego życie piętnem niepokoju. Za chwilę lęki mogą okaz się jednak bardzo realne. Ukrywany przez lata sekret może ujrzeć światło dzienne. Wówczas najpewniej zmieni się wszystko.

Ponadczasowa proza Andrieja Płatonowa

Ponadczasowa proza Andrieja Płatonowa również zasługuje na uwagę. Ten rosyjski satyryk, eseista i dramaturg epoki stalinowskiej pozostawił przyszłym pokoleniom ważny przekaz. Zrobił to jedynie dzięki temu, że umiejętnie omijał cenzurę.

Książka, którą trzeba przeczytać to „Wykop”. Sarkazm i fabuła zgrabnie omijająca cenzurę, pozwoliła obnażyć okrucieństwo sowieckiego socjalizmu. Głównym tematem stały się ludzkie zmagania z przeciwnościami losu i wietrznymi słabościami. Będziemy przyglądać się pracy robotników. Powstawanie tytułowego wykopu umożliwiło wskazanie ciężaru ludzkiej egzystencji. W sowieckiej rzeczywistości nawet banalne czynności bywały wyzwaniem. Lekturę możemy potraktować jak „lekcję historii” sprzed około 80 lat. Charakterystyczny styl, ironia, elementy tragikomedii, czy sarkazmu sprawiają, że czyta się z fascynacją. To proza niemieszcząca się w znanych nam ramach. Dzieło na tyle wyjątkowe, że nie można go pominąć.

Tytuły, które warto polecić, można wymieniać bez końca. Każdy samodzielnie powinien jednak wybrać książkę dla siebie.

Klasyka literatury światowej i polskiej to dział, w którym każdy zajdzie coś tylko dla siebie –  https://coczytamy.pl/kategorie/ebooki/klasyka-literatury