Jesienne książkobranie, czyli relaks z książką - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościJesienne książkobranie, czyli relaks z książką

Jesienne książkobranie, czyli relaks z książką

11 września 2017 / Agata Jankowiak
Zbliża się jesień. Pogoda coraz częściej będzie zachęcać, by spędzać czas w domowym zaciszu. Tym samym rozpoczyna się czas na relaks z książką.
Każdego roku, jesień sprawia, że czas, który latem z przyjemnością rozplanowywaliśmy na świeżym powietrzu, wolimy spędzać w domu. Częste opady, chłodny wiatr, i zachmurzone niebo, skłania, by pozostać w domu. Nie musimy jednak obawiać się nudy, ponieważ jesień to wymarzony czas na relaks z książką.

Książki na jesienne wieczory – TOP 10

Wiele osób mawia, że jesień to czas nostalgii. Żółknące liście, które zaczną spadać z drzew, to znak, że przyroda znów szykuje się do odpoczynku. Natłok codziennych obowiązków nie pozwoli nam zwolnic, ale obniżony nastrój i brak chęci do działania odczujemy na pewno. Czy oznacza to, że ponownie nadchodzą szare, nudne dni, które odbiorą nam radość życia. Niekoniecznie. W tym roku możemy sprawić, że ominie nas depresyjny nastrój. Pamiętajmy, że w świecie roślin i zwierząt, jesień to okres gromadzenia zapasów na zimę. My też przygotowujmy się na chłodne dni. Rozpocznijmy jesienne książkobranie, czyli zbieranie książek, które zapewnią nam dobry nastrój bez względu na pogodę.

Książki na jesienne wieczory

Wszystkich książek, które zasługują na naszą uwagę, na pewno nie zdołamy zgromadzić. Właśnie dlatego, już teraz warto poznać kilka wyjątkowych propozycji.

Częste deszcze, chłód i coraz ciemniejsze dni wpływają na obniżenie nastroju. Nim dopadnie nas chandra, warto zadbać o polepszenie nastroju.

W jesienne barwy doskonale wpisze się czerwony „Lakier do paznokci„. Ten barwny tytuł zdaniem Peggy Brown wyraża wolność. Pisarka, która jest doświadczoną życiowo kobietą, przygotowała ten zbiór opowiadań z myślą o przedstawicielkach płci pięknej. Bohaterki przedstawione w tych opowieściach to charakterne panie. Pośród nich spotkamy między innymi: poświęcającą się dla matki Cele, bitą przez męża Adele, niepełnosprawną Helę, czy zahipnotyzowaną czerwonym lakierem do paznokci Marylę. Kobiety delikatne, dobre, złe, podstępne i niebezpieczne. Dziesiątki kobiecych obliczy zaprezentowanych przez Peggy Brown podkreśliło niezgodę na przemoc oraz chory patriarchat.

Czytaj dalej

Jesienią warto dbać o kondycję fizyczną. Anna Tomczak w trakcie jesiennego książkobrania proponuje odbiorcom sprawdzenie, co zawiera „Pusta kartka„. Jest to historia dziewczyny, dla której kick-boxing w pewnym momencie stał się całym światem. Marzenia i pasję warto mieć, ale z niczym nie wolno przesadzać. Główna bohaterka to spokojna uczennica, dobra córka i pomocna siostra, Ali. W zasadzie zwyczajna dziewczyna, która zmieni się, kiedy odkryję kick-boxing. Sport i jego siłę w międzyczasie będzie odkrywać, żyjąca w przestępczym świecie Roly. Czy te dziewczyny kiedykolwiek się spotkają i co z tego wyniknie? Nim poznamy prawdę, odkryjemy liczne sekrety, manipulacje i pokrętne przestępcze układy.

Czytaj dalej

Jesień to obfitująca w deszcze i poranne mgły pora roku. Szelest opadających z drzew liści oraz wieczorny półmrok zachęca do snucia najróżniejszych wyobrażeń. To dlatego w ten czas polecana jest fantastyka.

Jesienne książkobranie, czyli relaks z książką, zapewni dorosłym oraz młodzieży „Piorun„. Jest to powieść fantastyczna, która każdemu zapewni niezapomnianą i pełną magii przygodę. Ta napisana przez Miłosza Kościelnego książka inspirowana jest siłą młodzieńczej ciekawości. Główni bohaterowie to trzech nastolatków: Piorun, Lampek i Grządek. Psotni młodzieńcy zostają wysłani przez rodziców w Beskid Niski. A dokładnie do położonej na uboczu chaty. Brzmi tajemniczo, ale niezwykłe zdarzenia rozpoczną się kiedy chłopaki odnajdą w szopie, tajemniczą mapę. To znalezisko umożliwi im kontakt z czarnoksiężnikiem Pietro, który pozwoli im poznać swoje dziedzictwo oraz posiąść umiejętności pozwalające walczyć ze złymi istotami, atakującymi ludzkie wioski.

Czytaj dalej

Relaks z książką, fanom mocnych wrażeń zapewni „Miasteczko Pomroka„. Krzysztof Piotr Łabenda dokonał świetnej prezentacji najciemniejszych zakamarków ludzkich umysłów. Wymyśloną przez autora mieścinę zamieszkują ksenofobiczni, wierzący w zabobony ludzie. Tutaj wszelkiej maści przemoc, dewiacje seksualne, a nawet lincz zdarza się notorycznie. Może dlatego, któryś z niezadowolonych mieszkańców morduje 18-latka. Ta sprawa jest trudna do wyjaśnienia, dlatego mundurowi decydują się skorzystać ze wsparcia służb specjalnych. Polowanie na mordercę będzie prowadzić oddelegowana ze służby w Marines Kira Mazur oraz wojskowy Fabian Krakowiak. Ta dwójka bardzo szybko odkryję, że porwane zostały licealistki. Wspólna praca zacieśni więź pomiędzy Kirą i Fabianem. Obok licznych wątków psychologicznych oraz motywu zbrodni i kary, staje obraz uczucia pomiędzy kobietą po przejściach, a mężczyzną z przeszłością.

Czytaj dalej

Jesień wielu osobą kojarzy się przede wszystkim z przemijaniem. Skończoność życia zdają się podkreślać zasypiające na zimę drzewa. Pora, aby zmarły upomniał się o sprawiedliwość. „Zemsta” napisana przez lubiącą mroczne klimaty Małgorzatę Bloch Łuczak to horror, który budzi przerażenie. Po przeczytaniu tej powieści grozy długo będziemy ze strachem spoglądać za siebie. Cała, przerażająca historia rozpoczyna się od dramatu. Kiedy narzeczony Joanny, Krystian traci życie, topiąc się, w tle zaczyna pojawiać się przedziwna postać. Joanna dołoży wszelkich starań, aby wyjaśnić straszne zajścia, przez co wielokrotnie narazi swoje życie. Tutaj nikomu nie warto ufać. Wraz z kolejnymi obrzydliwymi odkryciami, ginąć będą ludzie. Joanna dzięki otoczonemu energią medalikowi przez jakiś czas, będzie bezpieczna, ale nie uniknie wdania się w romans z mordercą. Na własną odpowiedzialność trzeba przeczytać ten horror.

Każda pora roku ma swój urok, plusy i minusy. Zmiany atmosferyczne wpływają na jakość funkcjonowania, dlatego trzeba pamiętać, aby w porę zadbać o zdrowie. Jesienią bardzo narzekają osoby cierpiące na reumatyczne bóle stawów, na szczęście jest książka stworzona dla nich.

Doktor Jarosław Niebrzydowski, jako doświadczony reumatolog, przygotował dla wszystkich cierpiących poradnik zatytułowany „Koniec zapaleń stawów„. W tej książce lekarz przedstawił nowatorską metodę leczenia. Wszyscy, którzy spotkali się z zapaleniem chrząstki stawowej, czy bólami reumatycznymi, doskonale wiedzą, że oficjalnie na drodze terapii stosowane są silne leki przeciwbólowe oraz wyniszczające organizm sterydy. Ponieważ reumatoidalne zapalenie stawów każdego roku skazuje na inwalidztwo tysiące osób, należy postarać się to zmienić. Doktor Niebrzydowski, który prowadzi praktykę w Polsce oraz Wielkiej Brytanii, a wcześniej w wielu krajach Unii Europejskiej oraz świata, przeprowadził badania, dzięki którym zrozumiał, Z czego wynika ta dolegliwość i opracował zmniejszający ją specyfik. W tym obszernym poradniku znajdziemy najważniejsze informacje na temat zapalenia stawów, wskazania, Jakie ćwiczenia należy wykonywać oraz, co warto jeść. Okazuje się bowiem, że wystarczą świadome, ukierunkowane zmiany w sposobie życia, by zahamować rozwój tej jednostki chorobowej. Najtrafniej zachęca do lektury tej pozycji sam autor:

„W tej książce chcę się podzielić moimi doświadczeniami i sposobami postępowania w leczeniu chorych z zapaleniami stawów. Jak również innych chorób reumatycznych oraz uogólnionej choroby zwyrodnieniowej stawów. Chciałbym, aby wszyscy chorzy jak i ich rodziny oraz pracownicy ochrony zdrowia wspólnie podjęli walkę o stosowanie nowych, tańszych, a jednocześnie znacznie skuteczniejszych metod.” – dr Jarosław Niebrzydowski

Czytaj dalej

Jak to zrobić? Jesienne książkobranie należy zacząć od spaceru „Po szczeblach drabiny”. Wraz ze Stefą z głębokiej prowincji dotrzemy na sam szczyt. Oczywiście będzie to wędrówka pełna zaskoczeń. Nim bohaterka zdecyduje się opuścić wieś, przeżyje prawdziwy dramat. W rodzinnym domu Stefy dojdzie bowiem do tragedii. Przerażona kobieta, postępując zgodnie z poradami przyjaciółki, umknie do Warszawy. Początkowo trudno będzie jej pogodzić się z myślą, że nie obejmie gospodarstwa. Wielkomiejska rzeczywistość szybko jednak postawi przed nią nowe wyzwania. Bohaterka zostanie zmuszona, by znaleźć nowe lokum i miejsce pracy. Nie obędzie się bez licznych perturbacji, rozczarowań, smutków oraz trudnych do wyjaśnienia zdarzeń. Na szczęście koło Stefy zawsze będą stawać życzliwi ludzie. Może dlatego przyjdzie czas, gdy zawędruje ona do Krakowa i Gdańska. Pewnego dnia na jej drodze, nie bez przyczyny, stanie także mężczyzna żydowskiego pochodzenia. Przeżyte, przykre doświadczenia w końcu zaprocentują. Skromna Stefa przemieni się w pewną siebie Stefanię. Wówczas będzie potrafiła docenić swój sukces. Czy jednak bohaterka jest gotowa, by stać się właścicielką pałacu? Odpowiedź na to pytanie przyniesie ze sobą zakończenie. Ta optymistyczna lektura każdemu zagwarantuje relaks z książką.
Relaks z książką na pewno zagwarantują nam poruszające historie miłosne. „Origami dwojga istnień i psa” to wzruszająca opowieść o uczuciu rodzącym się na tle koszmarów, traum i zbrodni. Główni bohaterowie są dojrzałymi ludźmi, którzy doświadczyli w swoim życiu wielu dramatów. Jest to emerytowana policjantka Bożena Polańska oraz były bankowiec Maciej Rawicz. Ona nadal nie zdołała uporać się z traumatyczną przeszłością. Wciąż wracają do niej bowiem wspomnienia z doświadczonej próby gwałtu oraz momentu, kiedy musiała zabić człowieka. On egzystuje samotnie, próbując w ten sposób chronić się przed ludźmi chcącymi odzyskać dokumenty, które zabrał, odchodząc z pracy. Niestety, ten manewr na nic się zda. Przestępcy bardzo szybko go odnajdą. Bożena będzie musiała ratować życie Macieja. Ta przerażająca chwila zbliży ich do siebie. Początkowo nie będą to jednak romantyczne uczucia. Nim oboje dojrzeją, by obdarzyć się zaufaniem, upłynie trochę czasu. Narodziny dojrzałej miłości będzie musiała wspomóc przyjaciółka Bożeny oraz maleńki piesek. Te drugoplanowe postacie od początku do końca towarzyszą Maciejowi i Bożenie.
Wzruszająca książka na jesienny wieczór to „Gdyby ocean milczał”. Opisuje ona historie wyjątkowej, rodzącej się na tle dramatu miłości. Wydarzenia, które w jednej chwili zmieniły życie wielu osób. Nad paryską Sekwaną doszło do ataku islamskiego terrorysty. Zginęli liczni niewinni ludzie. Ich dramatu nie sposób opisać. Nie istnieją bowiem słowa pozwalające wyrazić ból odczuwany przez matkę, która straciła córkę, cierpienie doświadczane przez siostrę, która zostaje jedynaczką, czy rozżalenie córki tracącej matkę. Dla żałobników rzeczywistość już nigdy nie będzie taka sama. Świat nie zamierza jednak stanąć w miejscu. Zrozumiemy, że nigdy nie wolno tracić nadziei na odnalezienie szczęścia. Miłość pokona nawet najtrudniejsze przeszkody. Upływający czas goi rany. Wówczas powraca normalność i wola istnienia. Uwierzymy w to, obserwując perypetie bohaterów, którym pomimo traumatycznych przeżyć udaje się odnaleźć spełnienie. Będzie wzruszająco i refleksyjnie. Powieść ta porusza temat spełnionych I niespełnionych marzeń, tolerancji oraz jej braku, a także rozkładania skrzydeł, nawet tych anielskich. Tej pięknej historii długo nie da się zapomnieć.
Jesienny pesymizm nie dopadnie nas, jeżeli skupimy swoje myśli na pozytywnych historiach. „Przetrwać próbę czasu” to piękna powieść obyczajowa o niezwykłej sile uczuć. O odwzajemnionej miłości marzy każdy. Niestety, nie wszystkim dana jest możliwość cieszenia się tą emocją. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę piękna pani architekt Antonina. W wieku 19 lat została ona uwiedziona przez dużo starszego mężczyznę. Pomimo sprzeciwu rodziny naiwna młoda kobieta zdecydowała się zostać jego żoną. Szkoda, że zamiast płomiennej relacji małżonek zaoferował jej pełną ograniczeń niewolę. Bohaterka długo starała się znosić fanaberie partnera. W żaden sposób nie była jednak w stanie go zadowolić. Antonina zdecydowała się odejść od męża, dopiero, gdy nakazał jej usunąć ciążę. Tego polecenia nie była w stanie znieść. W procesie odzyskiwania równowagi psychicznej bohaterkę wspomogą przyjaciółki. Dzięki nim szybko zapragnie ona wykorzystać odzyskaną swobodę. Tym samym kobieta postanowi jeszcze raz spróbować odnaleźć mężczyznę, z którym zdoła założyć szczęśliwą rodzinę. Szkoda, że początkowo na jej drodze pojawiać będą się nieodpowiedzialni amanci. Dopiero przystojny Borys rozkocha w sobie Antoninę. To uczucie czeka jednak wiele prób. Jeżeli każdą z nich przejdą pomyślnie, czeka ich spełnienie i szczęście.

Jesienny relaks z książką dla wielu osób oznacza zaczytywanie się w ekscytujących, momentami dramatycznych historiach. Tego rodzaju pozycje rozgrzewają przecież atmosferę poprzez dostarczanie silnych emocji.

Pamiętajmy, że jesienią odbywa się „Wigilia dnia zmarłych”. Książka o tym tytule dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Jest to surrealistyczny romans, którego długo nie zdołamy zapomnieć. Akcja książki od pierwszych stron będzie wprowadzać nas w podszyty niepokojem nastrój. Wszystko po to, byśmy z czasem mogli doświadczyć szoku. Dzięki temu pod koniec lektury, będziemy gotowi do zastanowienia się nad moralną kondycją współczesnego świata. Główny bohater to nieśmiały, unikający życia towarzyskiego Oskar. Jest on spokojnym, niemym obserwatorem. Dzięki temu, wielokrotnie dostrzega więcej niż inni. Wszystko się zmieni, gdy widząc próbę gwałtu, ruszy na pomoc poszkodowanej dziewczynie. W podziękowaniu owa dama zapozna go ze swoimi przyjaciółmi i zaprosi na halloweenowy bal przebierańców. Bohater zdecyduje się na udział w przyjęciu. Nie spodziewa się jednak, co go czeka.Przerazi nas przebieg halloweenowego balu. W jego trakcie złożona zostanie ofiara z krwi. Zdarzy się o wiele więcej i możemy być pewni, że Oskar na żadną z tych sytuacji nie był przygotowany. Warto zaznaczyć, że tę wyjątkową opowieść dopełniają wątki fantastyczne.
Jesień nie będzie powiewać chłodem, jeżeli sięgniemy po współczesny romans kryminalny „Za moje krzywdy”. Płomienna miłość stanie obok okrutnej zbrodni. Połączenie romantyzmu z brutalnym dreszczowcem pozwoliło na powstanie niezwykłej opowieści. Motywem przewodnim jest chęć zemsty za krzywdy doświadczone w przeszłości. Akcja zabierze nas na polskie wybrzeże. Od pewnego czasu dochodzi tam do okrutnych mordów. Nieznany sprawca zabija niewinnych ludzi. Podjęte przez dochodzeniówkę śledztwo szybko wykaże, że ofiary miały na sumieniu wiele plugawych czynów. Każdy z dewiantów za życia był bowiem seksualnym dewiantem. Czyżby oprawcą była ofiara? Na to pytanie będą musieli odpowiedzieć mundurowi, których wesprze psycholog policyjna Bożena Kalinowska. Udział w sprawie postawi na jej drodze wielu dawnych znajomych. Pojawią się liczne wspomnienia i emocje. Na tle zbrodni powoli zacznie rozkwitać uczucie. Oczywiście sprawa nadal jest niewyjaśniona. W pierwszej kolejności należy więc ująć sprawcę. Na całą resztę czas przyjdzie potem.
Handlarz obrazów” pozwoli nam wniknąć do brutalnej, więziennej rzeczywistości. Opisy intymnych scen spod celi oraz walk kryminalistów szokują i na długo zapadają w pamięci. Ta ekscytująca powieść zaskakuje od pierwszej do ostatniej strony. Główny bohater to oskarżony, a następnie skazany za zabójstwo przyjaciółki Zbyszek. Nie znaleziono dowodów potwierdzających jego niewinność, więc czeka go wieloletnia odsiadka. Jak znieść niesłuszny wyrok? Zbyszek jako pasjonat malarstwa wykorzysta terapeutyczną moc sztuki. Prowadząc zajęcia resocjalizacyjne, zyska szacunek współosadzonych, pozna obowiązujące tam zasady i więzienny slang. Tym samym ma szansę uchronić swoją psychikę przed szkodliwym wpływem tamtejszego środowiska. Oczywiście niektórzy skazani będą uczęszczać na jego zajęcia tylko po to, by na moment wyrwać się z celi. Dla Zbyszka, który nadal wierzy, że pewnego dnia odzyska wolność, nie ma to jednak znaczenia. Czy jego marzenie w końcu się ziści? Na to pytanie nie od razu poznamy odpowiedź. Ta powieść opowiada poruszającą historię niesłusznie skazanego. Podobne sytuacje zdarzają się w prawdziwym życiu. Chwil refleksyjnego zamyślenia nie będzie brakować. Ta pozycja gwarantuję więc jesienny relaks z książką.
Nim nadejdzie kolejna wiosna, minie sporo czasu. Patrząc za okno, nie dostrzeżemy zielonych drzew, kolorowych kwiatów, czy ptaków wijących gniazda. Właśnie dlatego na uwagę zasługuje tytuł – „Taniec z motylami”. Jest to poruszająca powieść obyczajowa o tym, co w życiu najważniejsze. Fabuła powieści przekona nas, że skrywane tajemnice, pewnego dnia mogą zmienić nasze życie. Co więcej, mogą również wpłynąć na życie innych. Przekona się o tym między innymi główna bohaterka powieści, Zuzanna. Przez wiele lat mierzyła się ona z przeszłością i niezamierzenie odkrywała największe sekrety swojej matki. Zuzanna bardzo szybko zrozumie, że zapomniane tajemnice mają wielka moc. Czytelnicy sięgający po książkę wyruszą w podróż szlakiem ludzkich tęsknot, pragnień i marzeń.

 

Kolejna wyjątkowa propozycja to „Mroczny spadek” autorstwa Małgorzaty Mossakowskiej-Górnikowskiej. Tytuł, w którym zawarto słowo „spadek”, zachęca do lektury. Musimy bowiem przyznać, że możliwość odziedziczenia spadku rozbudza wyobraźnię. Powieść pozwoli nam poznać historię Majki, która nieoczekiwanie otrzyma spadek. Bohaterka zamieszkująca w Warszawie, po studiach, wyjedzie do Poznania. Odziedziczone po ojcu mieszkanie przy ul. Poznańskiej, nakaże jej jednak wrócić do stolicy. Trzymająca w napięciu fabuła przekona nas, że spadek może być problemem. Majka będzie musiała mierzyć się z długami, niespłaconymi kredytami i masą większych i mniejszych problemów. Ponadto na jaw zacznie wychodzić podwójna tożsamość dziadka – pierwszego właściciela lokalu. Musimy również wiedzieć, że liczba chętnych przejęcia spadku szybko rośnie. „Mroczny spadek” to powieść, w której znajdziemy emocje, dramatyczne zwroty akcji i miłość.

Wybierając książki na jesień, nie możemy pominąć pozycji „Porwana przez Jokera – początek”. 18-letnia Caroline zostaje uprowadzona. Rodzina jednak jej nie szuka, gdyż wiedzą, że dziewczyna zginęła w wypadku samochodowym. Ona jednak

trafia w ręce bezwzględnego i nieuchwytnego Jokera… Przestępcy, który, nie jeden raz pokaże jej swoją najmroczniejszą naturę. Każdy dzień w pilnie strzeżonej willi to ból, strach, płacz, tęsknota za domem, ale także miłe chwile spędzone na zabawie i spełnianiu marzeń – tego wszystkiego doświadczy młodziutka Cara.

Przystojny szef mafii wzbudza w dziewczynie strach, ale również czymś do siebie przyciąga. Okazuje się, że mężczyzna ma dwie twarze i… ma do niej ogromną słabość. Jest bezczelny, często okrutny, bezwzględny, jednak wciąż jej nie zabił, choć jest krnąbrna i nieposłuszna. Spełnia jej marzenia, ale wolności zwrócić nie chce.

Czy to możliwe, że niebezpieczny psychopata czuje coś do dziewczyny? Czy wielki Joker ma jakiekolwiek uczucia? Czy nastolatce uda się kiedykolwiek wrócić do domu?