Co jeść i pić, by nie dopuścić do zakwaszenia organizmu? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCo jeść i pić, by nie dopuścić do zakwaszenia organizmu?

Co jeść i pić, by nie dopuścić do zakwaszenia organizmu?

6 września 2017 / Agnieszka
Wydłużają się terminy ważności (przydatności do spożycia) produktów  spożywczych. Średnia życia człowieka, cieszącego się dobrym zdrowiem,  maleje.W aptekach coraz więcej różnych leków, a zdrowych ludzi jest  coraz mniej. Metody diagnozowania w medycynie są coraz bardziej  wyrafinowane i doskonałe.

Choroby – coraz bardziej zróżnicowane i  niebezpieczne. Na usta same cisną się pytania: Dlaczego tak się dzieje?  Co powinniśmy zrobić?

Przy obecnym sposobie żywienia pokarmami,  głównie „kwaśnym”, braku w naszym organizmie wody alkalicznej oraz  niewłaściwym stylu życia i sposobie myślenia w przestrzeni  międzykomórkowej gromadzą się kwaśne pozostałości aktywności naszego  organizmu. Organizm staje się podatnym na różnego rodzaju choroby takie  jak np. nowotwory, choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca,  artretyzm, dna moczanowa, choroby nerek, biegunki i zaparcia, astma,  alergie, bóle głowy, niestrawność, wzdęcia brzucha, osteoporoza. Ta  podatność zwiększa się w miarę przybywania lat (starzenia się). Rodzi  się kolejne pytanie: Co więc należy zrobić, aby ustrzec się tych chorób i  dolegliwości?

Na podstawie własnego doświadczenia, rozmów ze znajomymi i przeczytanej specjalistycznej literatury można dojść do następujących wniosków:

1) Lekarze zajmują się monitorowaniem chorób i leczeniem ich skutków, a nie zlikwidowaniem ich przyczyn. Szczególnie miejscem ich powstawania, czyli środowiskiem biologicznym komórek

2)  Musisz uzupełnić prace naszych lekarzy i zając się likwidowaniem  przyczyn powstawania chorób a szczególnie miejscem ich powstawania,  czyli środowiskiem biologicznym komórek.

3) Chcąc być zdrowy, musisz  zastosować dietę alkaliczną. Pić tylko wodę alkaliczną („wodę żywą”),  zwiększyć swoja aktywność fizyczną. Unikać napięć emocjonalnych i  nerwowych oraz umieć się zachować w sytuacji, gdy one wystąpią. Kto tak  postępuje, uodparnia swój organizm m.in. na takie choroby jak: nowotwór,  cukrzyca, choroby układu krwionośnego, zapalenie stawów, dna moczanowa  (artretyzm, skaza moczanowa), choroby nerek, osteoporoza, niestrawności,  zaparcia, choroby oczu.

Szczegóły znajdziesz w niniejszym poradniku. Ponadto znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:

1) Jak skutecznie leczyć m.in. cukrzyce przy pomocy diety?

2) Jak określić wyznaczniki zakwaszenia naszego organizmu (pH śliny i pH moczu) w warunkach domowych ?

3) Jak zapobiegać negatywnym emocjom ?

4) Jak postępować w przypadku stresu i negatywnych emocji ?

5) Jakie znaczenie w naszym życiu ma aktywność fizyczna ?

6) Jak zwiększyć swoja aktywność fizyczną ?

O czym jest ten poradnik?

Coraz  częściej włączamy do diety produkty wysoko przetworzone. Zaburzają one równowagę kwasowo-zasadową. Dotyczy to głównie żywności  sprowadzanej z zachodu. Została ona potraktowana związkami  chemicznymi pochodzącymi z długiej listy: barwników, wybielaczy, środków  konserwujących, zapachowych zakwaszających lub alkalizujących  nawilżaczy, środków spulchniających, zagęszczających, konserwantów,  defoliantów, słodzących itp. Niemały udział w zakwaszaniu naszego  organizmu mają także produkty zbożowe, słodycze, sery i żywność  przetworzona, która zawiera dużo soli.

Cały świat jest zafascynowany  wskaźnikami zdrowia populacji Japonii oraz Korei Południowej na  przestrzeni ostatnich 30 lat. Duży wpływ na to zjawisko mają przede  wszystkim dieta zasadowa oraz jakości wody i jej wskaźników biologicznych.

Zasadniczym celem Autora poradnika jest przedstawianie  działań zmierzających do ochrony organizmu przed zakwaszeniem i  ograniczenie jego skutków.

Cel ten można osiągnąć poprzez:

1) Przestrzeganie zasad prawidłowego żywienia,

2) Stosowanie wody zrewitalizowanej (zasadowej)

3) Unikanie sytuacji stresowych i umiejętne rozładowywanie napięć emocjonalnych,

4) Zwiększenie aktywności fizycznej

Jak dbać o swoje zdrowie?

W  rozdziale pierwszym zostały zaprezentowane: istota zakwaszenia, jego  przyczyny, przyczyny i produkty powodujące jego powstanie. Przedstawiono  także objawy zakwaszenia. Działania zmierzające do ochrony naszego  organizmu przed zakwaszeniem i ograniczenia jego skutków.

W rozdziale  drugim uwaga Autora została skupiona na zasadach prawidłowego żywienia.  Sporo miejsca poświęcono podstawowemu składowi naszych pokarmów.  Zapotrzebowaniu energetycznym w odniesieniu do płci, wieku i  wykonywanych czynności zawodowych. Uzupełnieniem tych rozważań są  informacje dotyczące czasu trawienia określonych składników pożywienia.  Jakość i ilość zjadanych posiłków oraz wskazówki dotyczące łączenia  poszczególnych składników pożywienia.

Rozdział trzeci to przede wszystkim informacje dotyczące diety zasadowej (alkalicznej).  Wyjaśniono, na czym polega fenomen diety zasadowej. Jak dzielą się  produkty pod względem ich zakwaszenia. Autor przedstawił prezentowane  przez fachowców wskazówki dotyczące tworzenia diety zasadowej. Swoje  sprawdzone doświadczenia w przygotowywaniu posiłków.

Informacje  dotyczące wody dominują w rozdziale czwartym. Uważny Czytelnik znajdzie w  nim szczegóły dotyczące podstawowych właściwości pitej na co dzień  wody, jej potencjału oksydacyjno – redukcyjnego i wskaźnika pH. Autor wykazał, że tylko woda zjonizowana, a jeszcze lepiej zrewitalizowana są gwarantami długiego i zdrowego życia.

W rozdziale piątym przedstawiono zapobiegawczą rolę diety alkalicznej i wody zjonizowanej (zrewitalizowanej)  w odniesieniu przede wszystkim do takich chorób dorosłych jak nowotwór,  cukrzyca, choroby układu krwionośnego, zapalenie stawów, dna moczanowa (artretyzm, skaza moczanowa) oraz choroby zakaźne i choroby nerek.

Tych,  którzy chcą zgłębić istotę stresu i negatywnych emocji odsyłam do  rozdziału szóstego. Tam przedstawiono m.in. wpływ negatywnych emocji i  stresu na odczucia i zachowanie się człowieka oraz źródła pojawienia się  tych przykrych emocji i uczuć. Zaprezentowano także sprawdzone  praktycznie przez Autora wskazówki dotyczące zapobieganie negatywnym  emocjom i postępowanie w przypadku ich wystąpienia.

Ukoronowaniem  poradnika jest rozdział siódmy zatytułowany „Aktywność fizyczna”. Jest  ona podstawowym czynnikiem zapewniającym długowieczność i dobre zdrowie.  Warto zgłębić jej istotę, korzyści wynikające z aktywności fizycznej  oraz wskazówki dotyczące wykonywania ćwiczeń fizycznych. Na końcu  poradnika jest domowy zestaw ćwiczeń.  Może on wystarczyć na cały rok (po przećwiczeniu wszystkich ćwiczeń, warto zaczynać od początku)

Na koniec kilka słów o Autorze:

Mam  76 lat. Dzięki Bogu cieszę się w miarę dobrym zdrowiem. Stosuję się do  powyższych zasad. Wykonuję codziennie co najmniej trzydziestominutowe  różnorodne ćwiczenia fizyczne z wyjątkiem niedziel i świąt. W  poniedziałki, wtorki, piątki i soboty rano wykonuję rano różnorodne  ćwiczenia z zestawów, które w tym poradniku zaprezentowałem w czasie 15  minut. Po kolacji tyle samo czasu poświęcam na spinning

(„pedałowanie” na rowerze stacjonarnym) który stoi na stałe w mojej sypialni).

W  środy biegam na odległość 2 km dookoła pięknego jeziorka znajdującego  się w pobliżu naszego domu. Łącznie z rozgrzewką i ćwiczeniami  uspokajającymi zajmuje mi to bieganie 30 minut.

W czwartki przez 30  minut ćwiczę w osiedlowym ogródku sportowym. Często mierzę tętno.  Pomiary tętna wykazują wynik w granicach 100 – 114 uderzeń na minutę.