Jedz aby żyć zdrowo, czyli Jak Jeść by Zdrowo Żyć - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościJedz aby żyć zdrowo, czyli Jak Jeść by Zdrowo Żyć

Jedz aby żyć zdrowo, czyli Jak Jeść by Zdrowo Żyć

25 czerwca 2018 / Agnieszka
Poradnik Jak jeść, aby zdrowo żyć śmiało można uznać jeśli nie za elementarz, to za przewodnik nie tylko po świecie żywności, ale i po zdrowym życiu – pytanie: „Jak jeść, aby zdrowo żyć?” w prostej linii prowadzi bowiem do kolejnego: „Jak zdrowo żyć?”.

Autor książki, Robert Jarząbkiewicz, z widoczną troską o czytelników przedstawia wyniki własnych badań i wnioski oparte na tych doświadczeniach i przemyśleniach. Tytułowe pytanie rozwija tak, aby nie tylko szybko zaspokoić ciekawość, ale dostarczyć wiedzy umożliwiającej samodzielne podejmowanie właściwych decyzji w kwestii zdrowej żywności i zdrowego odżywiania:

  • Czy codzienna dieta, oczywiście bez suplementacji, może dostarczyć wszystkich potrzebnych organizmowi znanych obecnie składników spożywczych?

I daje jasną odpowiedź:

Jest możliwe, aby codzienna dieta dostarczała człowiekowi wszytko, czego potrzebuje organizm

Wyjaśnia oczywiście, jak to robić, zachowując rozsądek, podejmując właściwe decyzje i nie narażając się na zbędne koszty ponoszone pod wpływem nachalnej reklamy, zwłaszcza telewizyjnej, najróżniejszych suplementów diety, przedstawianych jako niezbędne dla organizmu.

Rozprawia się zatem z upowszechnianymi przez media i reklamę mitami, a nawet kłamstwami, np. na temat cholesterolu, a także z rozmaitymi, często rygorystycznymi, dietami odchudzającymi mającymi prowadzić do pozbycia się nadmiaru kilogramów, a w rzeczywistości siejącymi spustoszenie pod innymi względami.

Na przedwojenne hasło reklamowe „Cukier krzepi” po lekturze książki Jarząbkiewicza będzie można już odpowiedzieć, nie owijając w bawełnę.

Podobno co cię nie zabije, to cię wzmocni, ale chyba nie warto się o tym przekonywać na każdym kroku.