Jaka książka na gwiazdkę?
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościJaka książka na gwiazdkę?

Jaka książka na gwiazdkę?

27 listopada 2017 / Agnieszka

Wraz z końcem listopada i początkiem grudnia rozpoczyna się ten niezwykle burzliwy, a zarazem kosztowny czas kupowania prezentów. Jako pierwsze przychodzą Mikołajki, kiedy to Święty Mikołaj odwiedza wyłącznie grzeczne osoby i wręcza im drobne upominki. Jaka książka na gwiazdkę – polecamy.

Kilkanaście dni później nadchodzi dzień wyjątkowy, z którym wiążą się poważniejsze prezenty. Wyczekiwana przez dzieci pierwsza gwiazda prowadzi za sobą Gwiazdora, który obdarowuje wszystkich ludzi. Jest to piękna, warta kultywowania, przekazywania z pokolenia na pokolenie tradycja. Jednak, aby tak mogło się stać, musimy wyręczyć Gwiazdora i znaleźć ten idealny prezent, który wywoła magiczny uśmiech na twarzach obdarowywanych przez nas osób. Niekiedy jest to wyjątkowo trudne zadanie, wtedy z pomocą przychodzi nam książka. Jest to pomysł idealny zarówno dla dzieci w każdym wieku, dorosłych, jak i naszych dziadków. Ważne jest tylko, aby dobrać tematykę lektury do przeżytych wiosen. Dla małych dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzająca je w świat bajka, wesoła historia z morałem i ważnym dla ich rozwijającej się osobowości przekazem. Natomiast dla pozostałej części czytelników otworem stoi każda księgarnia, antykwariat. Historia zawarta w powieści musi być wciągająca od pierwszych stron. Natomiast, kiedy nie znamy dokładnych upodobań osoby, która ma otrzymać od nas prezent, najlepiej zakupić książkę przygodową, one zawsze spełniają swoje zadanie.

Książka najlepszy pomysł na prezent https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-najlepszy-prezent-choinke/

 

Zbliżające się święta zawsze skłaniają nas do myślenia o podarkach. Boże Narodzenie to przecież uroczystość, która nie może obyć się bez rodzinnych spotkań i wymieniania się upominkami. Chcąc sprawić komuś przyjemność, długo zastanawiamy się więc, co kupić? Najlepszy pomysł na prezent to książka. Jaka książka na gwiazdkę? Książka pod choinkę, którą wybrać? To najczęściej zadawane pytania w przedświątecznym okresie. Najłatwiej i najbezpieczniej będzie dokonać wyboru spośród polecanych tytułów. Te lektury zainteresują każdego.

Książka na gwiazdkę niosąca ze sobą pozytywne przesłanie to obyczajowa powieść „Po szczeblach drabiny”. Wraz z główną bohaterką, z głębokiej prowincji dotrzemy na sam szczyt. Ta niewiarygodna odmiana przydarzy się skromnej, nieco nieśmiałej Stefie. Nigdy nie zakładała ona, że opuści wieś. Jej dalekosiężne plany ograniczały się do przejęcia ojcowizny i dbania o gospodarstwo. Spokojny, nudnawy żywot nie był jednak pisany młodej kobiecie. Tragedia, która rozegrała się w domu Stefy, zmusiła ją do ucieczki. Z pomocą przyjaciółki wystraszona bohaterka udała się do Warszawy. Od tego momentu jej życie rozpoczęło się na nowo. Wielkomiejski zgiełk początkowo przytłaczał Ją  nadmiarem komplikacji, z czasem wszystko zaczęło się jednak układać. Stefa znalazła nowe lokum, uporała się z zawodowymi i osobistymi perturbacjami, a w pewnym momencie odwiedziła nawet Kraków i Gdańsk. Pomimo chwil smutku nigdy nie opuścili jej życzliwi ludzie. Jedną z osób, która nie bez przyczyny stanęła na jej drodze, okazał się starszy mężczyzna żydowskiego pochodzenia. Skomplikowane zdarzenia sprawiają, że skromna Stefa zmienia się w pewną siebie Stefanię. Ta pozytywna przemiana przygotowuje Ją na czerpanie z życia  tego, co najlepsze. To dobrze, bo Stefania będzie mogła stać się właścicielką pałacu.

Czytaj dalej

Książka na świąteczny prezent dedykowana przede wszystkim kobietom to „Origami dwojga istnień i psa”. Jest to historia miłości rodzącej się na tle koszmarów, traum i zbrodni. W roli głównych bohaterów znaleźli się dojrzali, doświadczeni życiowo ludzie. Jest to emerytowana policjantka Bożena Polańska i były bankowiec Maciej Rawicz. Ona z pomocą przyjaciółki stara się odepchnąć od siebie przykre wspomnienia z przeżytej próby gwałtu oraz dokonanego na służbie zabójstwa. On ukrywa się przed ludźmi chcącymi odzyskać dokumenty, które zabrał, odchodząc z pracy. Są to papiery dowodzące przestępczej działalności posłusznego partii zarządu banku. Jego uniki na nic się zdadzą. Przestępcy spróbują zabić Macieja, więc Bożena będzie musiała ratować jego życie. To zdarzenie zbliży ich do siebie. Nie od razu pojawi się jednak płomienne uczucie. Oboje będą musieli nauczyć się sobie ufać. Narodziny miłości będzie musiała wesprzeć przyjaciółka Bożeny oraz maleńka suczka Mufa. Pozytywne zakończenie tej historii, na długo zapada w pamięci.

Czytaj dalej

W święta Bożego Narodzenia dla wielu osób cenne są przede wszystkim prawdziwe historie. Wypełniony nadzieją czas skłania do refleksji. Poznajmy więc lektury inspirowane życiowymi perturbacjami.

Książka na prezent dla fanów literatury faktu nosi tytuł „Towarzyszka panienka”. Autorką tej autobiograficznej pozycji jest córka Wojciecha Jaruzelskiego. Monika Jaruzelska w lekkim, pełnym autoironii stylu, opisała prywatne sceny z życia rodziny Jaruzelskich. Szybko zrozumiemy, że znane, kontrowersyjne nazwisko potrafi komplikować codzienność. Autorka doświadczyła tego jako dziecko, nastolatka oraz dorosła kobieta. Oczywiście oprócz krępujących, czy denerwujących momentów, zdarzały się także wyjątkowe chwile. Inaczej nie można przecież ocenić wakacji spędzanych na prywatnej wyspie w towarzystwie Fidela Castro. Ta bestsellerowa publikacja teraz dostępna jest w formie audiobooka. Przyjemnie zasłuchać mogą się wszyscy, chcący cofnąć się pamięcią do PRL-owskiej rzeczywistości. Będzie ciekawie, bo przekonamy się między innymi: jakim ojcem był generał Jaruzelski.

Audiobook dostępny w serwisie z audiobookami i słuchowiskami online Audioteka

Książka na prezent pod choinkę inspirowana aktualnym problemem społecznym to „Uzależniony. Droga do trzeźwości”. Drastyczna, prawdziwa historia Adama Gałęskiego niesie ze sobą ważną lekcję i nadzieję. Ktoś nierozważnie mógłby uznać, że temat nałogowej zależności od substancji psychoaktywnych, nie pasuje do świątecznego czasu. Czy jednak myślenie o zagrożeniu, któremu ulega coraz więcej młodych osób, to kwestia niezasługująca na uwagę? Może właśnie w pełnym zrozumienia dla innych, bożonarodzeniowym okresie, należy pochylić się nad tym zagadnieniem. Ta książka przestrzega przed życiem na haju. By w porę ostrzec innych, Adam odważył się opowiedzieć swoją wstrząsającą historię. Przygodę z narkotykami rozpoczynał on od skrętów. Nieświadomy zagrożenia, uważając, że w każdej chwili może z tym skończyć, stopniowo pogrążał się w uzależnieniu. Ucierpiały na tym jego relacje rodzinne i osobiste. Narkotyki to kosztowne używki. Bohater ostatecznie zastąpił je tańszymi, śmiercionośnymi dopalaczami. Na szczęście w porę postanowił poddać się leczeniu. Adam zrozumiał, że droga do trzeźwości wymaga szczerości z samym sobą. Spotkanie z przeszłymi, przykrymi doświadczeniami, jest koniecznością. Tylko w ten sposób możliwe jest zrozumienie, że każde uzależnienie jest pułapką. Uświadomią nam to wynurzenia Adama będącego jednocześnie narratorem oraz przykład osób, które znalazły się w jego tle. Na łamach tej publikacji zdradzono również, w jaki sposób działają ośrodki dla osób uzależnionych.

Czytaj dalej

Do ważnych społeczno-obyczajowy refleksji, dojrzałych czytelników skłoni „Pisanie po ścianie”. Tym zabawnym tytułem nazwano zbiór opowiadań. Znana autorka, Grażyna Krynicka uważnie przejrzała się codzienności. Dzięki temu dokonała cennych obserwacji, którymi zechciała podzielić się z czytelnikami. Możemy być pewni, że tę lekturę każdy z łatwością odniesie do znanej rzeczywistości. Nie zabraknie wzruszeń, momentów zadumy, ale również wesołości. Życie pełne jest przecież różnorodnych emocji. Po tę książkę warto sięgnąć, by zrozumieć kwestie poruszone przez autorkę w powieści „Drugie życie rzeczy”, że ostatnie słowo zawsze należy do życia. Los jest nieubłagany, dlatego pozostaje przyjąć przygotowane przez niego niespodzianki i komplikacje. W efekcie możemy oczekiwać najlepszego.

Czytaj dalej

W trakcie świątecznego czasu wiele osób chce, choć na moment oderwać się od znojnej codzienności. W takim wypadku warto zastąpić odniesienia do rzeczywistości fantastycznymi wyobrażeniami.

Książka na gwiazdkę dla fanów fantastyki to „Córy”. Fabuła tej nieprawdopodobnej opowieści zabierze nas do przestrzeni zamieszkiwanej przez ludzi, ale również wampiry i inne istoty. Na całe szczęście krwiożerczych potworów nie musimy się obawiać. Zamiast tego uważnie przyjrzyjmy się okrutnym ludziom. Na pierwszy plan wysuną się losy dwóch połączonych ze sobą kobiet. Znaczenie będzie miała również walka toczona przez skłócone ze sobą rody. Wielkich emocji nie będzie brakować, bo naprzeciw miłości i przyjaźni wielokrotnie stanie nienawiść. Cała seria skomplikowanych wydarzeń, z dnia na dzień pojawi się w życiu nastoletniej Nastii. Dziewczyna musi zrozumieć, kim jest. Nie będzie jej jednak łatwo, ponieważ od pewnego czasu miewa przedziwne sny. Po przebudzeniu Nastii ma wrażenie, że żyła czyimś życiem. Czy jej jaźń zdobywa nowe możliwości? Przyjdzie czas, gdy bohaterka będzie musiała zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych. Nastolatka ochroną musi objąć także świat, a może nawet dwa. Od tej pasjonującej lektury trudno się oderwać. Najpewniej po takiej dawce wrażeń, trudno będzie nam wracać do bardziej realistycznych wizji.

Czytaj dalej

Idealnym przykładem książki, która zadowoli każdego, kto ujrzy ją po otwarciu świątecznego opakowania, jest „Pułapka”, autorstwa Jolanty Marii Kalety. Najnowsza powieść rodowitej wrocławianki premierowo ukazała się 5 października 2017 roku, a więc jest to zupełna nowość. Autorka po raz kolejny ukazuje piękno i zaskakującą tajemniczość Dolnego Śląska. Tym razem, wraz z trzema grupami poszukiwaczy, wyruszamy na poszukiwania skarbu, które zostały ukryte przez wojska niemieckie podczas II Wojny Światowej. Bracia Czarnowscy wraz z żonami, Justus Schwarz i Jacek Sulima, to przedstawiciele trzech grup, które postanowiły odnaleźć przyciągające i kuszące swą wartością wspaniałości. Kiedy odkrywają trop prowadzący do owianej legendami „Szczeliny Jeleniogórskiej” i ustalają trasę, wszystko idzie po ich myśli, są coraz bliżej złota, diamentów, wybitnych obrazów, artylerii. Jednak kiedy tylko rozpoczynają misję, naprzeciw wychodzi im okropna, zagrażająca życiu pogoda.

Czytaj dalej

Zaczyna doskwierać mróz, wiatr oraz zamiecie śnieżne, a matka natura wystawia własnych „obrońców” Gór. Wtedy wyprawa poszukiwawcza, zmienia się w prawdziwą walkę o przetrwanie. Okazuje się, że wyruszenie w Góry Izerskie było igraniem z losem, a chęć wzbogacenia się, otoczenia dobrami materialnymi zmienia ludzi w zwierzęta. Czy poszukiwacze sprostają zadaniu? Czy cena, jaką przyjdzie im zapłacić za swoje czyny, będzie warta skarbu? Niesamowite wydarzenia, zwroty akcji i fascynujący bohaterowie, umilą wieczór każdemu czytelnikowi.

Tropem tajemnic Szczeliny Jeleniogórskiej

Szerzenie czytelnictwa w czasach, kiedy władzę przejęła elektronika, technologia, komputery i internet, jest niezwykle ważne. Każdy czytelnik, który rozpocznie tę niezwykłą przygodę w krainie książek, jest na wagę złota. Lektura jest idealnym prezentem na każdą okazję. W czasie świąt, kiedy obdarowujemy bliską nam osobę, warto wdrożyć w życie nawyk kupowania książek naszym ukochany.