Jak stać się świadomym kierowcą - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościJak stać się świadomym kierowcą

Jak stać się świadomym kierowcą

18 lutego 2021 / Agnieszka

Walka ze stereotypami

Każdy z nas przynajmniej czasami zderza się ze stereotypami. Wierzymy w nie czy nie, nie ma w tym wypadku znaczenia, bo one są, i zawsze znajdzie się ktoś, kto spróbuje nas gdzieś zaszufladkować. Jednym z takich stereotypów jest kobieta za kierownicą. Paradoksalnie nie jest to stereotyp podtrzymywany tylko przez mężczyzn, ale również same kobiety. Gdyby się głębiej przyjrzeć takiemu szufladkowaniu, to z pewnością zabrakłoby nam kartki, by wypisać wszystkie przykłady, z którymi każdego dnia gdzieś się spotykamy.

JAK PRZEZWYCIĘŻYĆ STRES PODCZAS JAZDY ⬇⬇⬇ http://zaburzeniaemocjonalne.pl/jak-przezwyciezyc-stres-podczas-jazdy/

 

Autorka sama, na własnej skórze, miała możliwość doświadczyć takiego zaszufladkowania właśnie w kwestii kobiety jako kierowcy. Jednakże, pomimo wielu przeciwności losu, postanowiła się nie poddać i brnąć dalej, co widocznie jej się udało, bo teraz dzieli się swoją historią i doświadczeniami z innymi początkującymi kierowcami, aby i oni uwierzyli w siebie i szlifowali umiejętności.

„Pisanie tego e-booka było świetną alternatywą na nudę”. – wywiad z Małgorzatą Oziemczuk
„Ten e-book to szczery gest pomocy”. – kontynuacja wywiadu z Małgorzatą Oziemczuk

Kim jest Małgorzata Oziemczuk?

Małgorzata Oziemczuk to młoda kobieta, która swoją przygodę z samochodem rozpoczęła dość wcześniej, ale na pewno nie gładko. Jej historia nie jest drogą usłaną różami, nie opowiada o tym, jak naturalne i proste jest bycie dobrym kierowcą i zdanie egzaminu na prawo jazdy. Wręcz przeciwnie. Jej droga do takiego etapu, na jakim znajduje się aktualnie, była długa, kręta i wyboista. Jednakże dziś, kiedy jest niezależna jako kierowca, a nawet sprawia jej to prowadzenia autora przyjemność, postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami z innymi kierowcami i potencjalnymi kierowcami, którzy może jeszcze nie doszli do tego etapu, może się poddali, a może wcale nie spróbowali, bo zniechęcili się lawiną krytycznych komentarzy, niepowodzeniami i brakiem wiary we własne możliwości i umiejętności.

CZYTAJ DALEJ

Przyjmowanie rad oraz krytyki

W toku nauki i zdobywania nowych umiejętności bardzo ważne jest to, jakich ludzi na swojej drodze spotykamy, oraz to, jakim ludziom pozwalamy ingerować w nasze życie i je kształtować, poprzez przyjmowanie ich rad i krytyki, nie zawsze konstruktywnej. Autorka zwraca uwagę, jak ważne jest odpowiednie selekcjonowanie informacji zwrotnych, które do nas docierają odnośnie tego, co robimy. Oprócz tego proponuje czytelnikowi wiele przydatnych ćwiczeń, które pozwolą zredukować stres i zbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości. Przepracowany problem lub sytuacja stresowa przestają być dla nas nieznane, a możliwe scenariusze nie są już zaskoczeniem, dlatego w naturalny sposób przestają być dla nas straszne. Odpowiednie przygotowanie, nie tylko merytoryczne, praktyczne, ale również psychiczne ma ogromny wpływ na efekty naszej pracy. Nierzadko to właśnie brak wiary w siebie, potęgujący stres, powoduje, że popełniamy błędy, których popełnić nie powinniśmy, ale nasz błądzący wśród innych myśli umysł nie ogarnia tych podstawowych zagadnień i przez swój strach i brak opanowania, sami pozbawiamy się szansy na pozytywne rozwiązanie sytuacji.

CZYTAJ DALEJ

Jak stać się świadomym kierowcą?

Wyjątkowy przewodnik dla wszystkich, którzy niekoniecznie dobrze (mało pewnie) czuja kierownicą, a również dla tych, którzy właśnie wybierają się na kurs prawa jazdy, by w przyszłości stać się kierowcą wymarzonego auta. Szczególnie zaś dla tych, którzy niekoniecznie wierzą, że mogliby zostać dobrym kierowcą. Dar prowadzenia samochodu nie jest darem wrodzonym, nie jest to geniusz zapisany gdzieś w kodzie genetycznym człowieka. Zdecydowanie to wyuczone reakcje na okoliczności mające miejsce na drodze, opanowanie i działanie zgodnie z regułami. Dlatego też wszyscy powinniśmy dać sobie ewentualność, by stać się świadomym kierowcą.