Jak skutecznie chronić się przed osteoporozą? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościJak skutecznie chronić się przed osteoporozą?

Jak skutecznie chronić się przed osteoporozą?

10 maja 2016 / Agnieszka
Osteoporoza jest chorobą przewlekłą, z którą musi się zmierzyć coraz większa grupa Polaków. Choć nie można wyeliminować całkowicie ryzyka pojawienia się tej choroby, można w porę wzmocnić swe kości i zapobiegać tej chorobie.

 

osteoporoza1

 

Jak można to zrobić?

Najważniejszymi elementami wśród wszystkich działań profilaktycznych są dieta oraz ruch. Prawidłowe odżywianie również pomaga w walce z osteoporozą. Odpowiednie odżywianie może zdziałać cuda. Najważniejszą sprawą pozostaje tu dostarczenie do organizmu odpowiednich ilości wapnia. W zdrowej diecie odgrywają zatem bardzo ważną rolę produkty mleczne. Ich działanie można uskutecznić dzięki piciu świeżych soków owocowych oraz wody mineralnej zawierającej wapń. Koniecznie trzeba też zadbać o to, by w diecie pojawiły się takie składniki, jak fosfor oraz fluor. Bardzo ważna jest również witamina D, dzięki której organizm lepiej przyswaja wapń. Najlepszym sposobem na uniknięcie niedoboru witaminy D jest z kolei ruch na świeżym powietrzu i częste przebywanie na słońcu.

Reumatologia BEZ TAJEMNIC

Ta strona powstała aby każdy, kto ma reumatoidalne zapalenie stawów, mógł poznać przyczyny wywołujące tę chorobę oraz różne metody prowadzące do jej wyleczenia.

Oprócz diety ważnym elementem w profilaktyce osteoporozy jest ruch. Należy pamiętać, że treningi zbyt forsowne, przekraczające możliwości osoby ćwiczącej, są tak samo niebezpieczne jak brak ruchu czy niesystematyczność. Najważniejsza jest systematyczność ćwiczeń oraz wybór odpowiednich form aktywności fizycznej. Do najbardziej zalecanych form ruchu zalicza się piesze wędrówki oraz zajęcia taneczne, zalecane jest również pływanie.

Wiele cennych informacji o tej niebezpiecznej i podstępnej chorobie zawarł w swoim najnowszym poradniku, Jarosław Niebrzydowski (reumatolog, internista, homeopata z Gdyni) pt.: Jak leczyć osteoporozę.

Autor podpowiada w nim  jak stosować inne środki, o których nie uzyskamy informacji od większości lekarzy. Poradnik „Jak leczyć osteoporozę” przedstawia najnowsze zasady postępowania i leczenia tej choroby. Zawiera bardzo ciekawe i użyteczne informacje, przydatne zarówno dla chorych oraz członków ich rodzin i zapewne także dla lekarzy rodzinnych i specjalistów z innych dziedzin medycyny.

Dla tych osób, które czytały już poradnik doktora „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” nie będzie zaskoczeniem sposób w jaki Autor opisuje szczegółowo zasady postępowania i leczenie tej choroby.

Ten poradnik powinien mieć każdy chory z osteoporozą, a przeczytać go powinni zarówno chorzy, ich rodziny jak i lekarze wszystkich specjalności.

Zapisz

Zapisz

Zapisz