Intrygująca, wciągająca i szokująca książka - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościIntrygująca, wciągająca i szokująca książka

Intrygująca, wciągająca i szokująca książka

23 maja 2018 / Agata Jankowiak
Niektóre książki wyłamują się ze znanych schematów. Szokująca, intrygująca treść frapuje Czytelników niebojących się wyzwań. Warto skusić się na tego rodzaju literaturę, by przeżyć niezapomniane, emocjonujące chwile.

Czytujemy książki z wielu powodów. To przecież przyjemny i prozdrowotny sposób na spędzanie czasu wolnego. Walka z nudą i poszerzanie wiedzy zdaje się jednak drobiazgiem, skoro dobra literatura może zapewnić nam o wiele więcej. Kontakt ze wciągającą, intrygującą książką pozwala przeżywać niezapomniane, emocjonujące chwile. I właśnie tego jako Czytelnicy powinniśmy oczekiwać.

Co czytać? Książki, które warto przeczytać!

Tytułów, które regularnie pojawiają się na rynku wydawniczym, jest cała masa. Znajdziemy pośród nich lektury należące do naszych ulubionych gatunków, obiecujące nowości, czy ponadczasową klasykę. Jeżeli jednak chcemy doświadczyć czegoś niezwykłego, sięgnijmy po szokujące książki. Pozycje omijane przez osoby obawiające się wielowątkowej fabuły, kontrowersyjnej treści, czy wstrząsających opisów. Jeśli podołamy temu wyzwaniu, na pewno się nie zawiedziemy.

Dobra książka na długo powinna pozostać w naszej pamięci. Poznajmy więc pozycje, które sprostają temu zadaniu. Są to niesztampowe, bardzo oryginalne propozycje, które nie dadzą o sobie zapomnieć.

Na szczególną uwagę zasługują książki Wiktora Pielewina. Jest to topowy, współczesny rosyjski prozaik, który został uznany za najbardziej wpływowego intelektualistę Rosji. Te kilka szczegółów to gwarancja, że przed nami niezwykłe doznania. Czekają na nas intrygujące aluzje i szokujące opisy.

Rosja to nie kraj. To stan umysłu

„Miłość do trzech zuckerbrinów” to książka jedynie dla odważnych. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co nas czeka. By zaostrzyć czytelniczy apetyt, na wstępie warto wskazać istotny szczegół. W tytułowym terminie „zuckerbring” ukryto imiona założycieli dwóch gigantów internetowego świata. Szybko domyślimy się, że jest to Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Kim jest jednak trzeci? O tym przekonamy się jedynie, sięgając po książkę. Zaskoczeń nie zabraknie. Jest to bowiem postmodernistyczne, groteskowe, fantasy. Zuckerbriny jawią się jako potrójny, zabójczy wirus. Aluzje sprytnie omijające cenzurę ukażą nam prawdę na temat społeczeństwa internetu, konsumeryzmu, czy niewolnictwa informacyjnego. Terroryzm, seks, pornozombie, terrowirus to nieliczne hasła, z którymi będziemy się mierzyć. Wytrwali przekonają się, kto rządzi naszym światem.

Szokująca książka to „S.N.U.F.F”. Intrygująca antyutopia o kulturze przyszłości, w której fantastyka splata się z upolitycznioną fabułą. Zaprezentowane czasy otworzą przed nami wielkie możliwości. Pojawią się także nowe, niosące ryzyko wyzwania. Na pewno nie zdołamy ich przewidzieć. Dosadny język, liczne aluzje, obrazowe opisy sprawiają, że pozycja wciąga bez reszty. Największy atut książki to jednak wielopłaszczyznowa fabuła. Możemy potraktować tę opowieść jako historię tytułowego S.N.U.F.F.-a. Będziemy w stanie odebrać ją jako ostrzeżenie przed technokracją. Dostrzeżemy, że jest to polityczna satyra na wojnę. Zyskamy także szansę, by ponownie zetknąć się z tematyką, która poruszyła świat. Treść odnosi się bowiem do współczesnego konfliktu Rosji i Ukrainy.

S.N.U.F.F. – Wiktor Pielewin

Premiera 01.10.2018 roku

W ofercie przedsprzedaży – http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html

Lżejsze tematycznie pozycje także mogą zapewnić nam niezapomniane doznania. Warto wyłonić więc choć kilka tytułów.

„Trylogia ciszy” Alicja Masłowska – Burnos to wciągająca i intrygująca propozycja. Autorka świetnie czuje się na gruncie wielu gatunków i umiejętnie je łączy. Silnych emocji nie zabraknie skoro na pierwszym planie zawsze stanie namiętne uczucie. „Nie wchodź w moją ciszę” to dramat psychologiczno-erotyczny z elementem kryminału i pierwsza część trylogii. Zyskamy okazję, by przyjrzeć się relacji, jaka połączyła przedstawicieli młodego pokolenia. Piękną, inteligentną Maję Karewicz, która zmaga się z pracoholizmem i perfekcjonizmem oraz charyzmatycznego Adama Starskiego. W imię kiełkującej miłostki Maja zechce walczyć ze swymi nałogami. Jak w prawdziwym życiu, parę czeka jednak niejedno wyzwanie. „Odprowadzam ciszę” to thriller psychologiczno-erotyczny, który ukazuje dalsze losy Mai i Adama. Para ma za sobą niejedno doświadczenie, ale los nie zamierza odpuścić. W tle bardzo wyraźnie zacznie zaznaczać się osoba Alberta Lenkiewicza. Ten chorobliwie mściwy osobnik wraz z nieobliczalnymi pracownikami nie cofnie się przed niczym. Kochankowie nie spodziewają się tego, co ich czeka. Miłość znów będzie musiała dowieść swojej siły. Spójną narrację i niejednoznaczność głównych bohaterów, sprawia, że trudno oderwać się od lektury. „Osobliwość ciszy” to thriller- psychologiczny zakańczający trylogię. Nareszcie przekonamy się, jak zakończy się pełna perturbacji droga Mai i Adama. Dwutorowa fabuła łączy się w spójną całość. Cofniemy się do minionych chwil, by lepiej rozumieć teraźniejszość. Wszystkie elementy układanki nareszcie zaczną do siebie pasować. Opowieść nabierze nowego, pełniejszego, momentami przerażającego wymiaru. Przed parą finalna próba. To siła miłości zadecyduje o ich losie.

Intrygująca książka to „Nić Ariadny”. Wciągająca opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości. Najpewniej nikt z nas nie chciałby obudzić się pewnego dnia w szpitalu i nie móc rozpoznać własnej twarzy. Nie wiedząc kim, gdzie i dlaczego jesteśmy, czulibyśmy się zagubieni. Główna bohaterka tej powieści będzie musiała zmierzyć się z takim dramatem. Próbując zrozumieć, co się stało, uświadomi sobie, że wszystko wydaje jej się obce. Amnezja odebrała jej wszystko. Na domiar złego okazuje się, że nikt jej nie szuka, więc została zdana na własne siły. Jak jednak można dowiedzieć się czegokolwiek o sobie, skoro wszyscy wydają się obcy. Obdarzenie kogokolwiek zaufaniem jest dość ryzykowne. Wokół zaczną się bowiem dziać tajemnicze i niebezpieczne rzeczy. Towarzysząc bohaterce, która podobno jest niejaką Moniką Palmer, spróbujemy odkryć prawdę. Niestety to, czego Monika dowie się o sobie, może niemiło ją zaskoczyć.

Bardzo pozytywnie zaskoczy nas „Mój mąż drwal”. Poznanie tajników życia rodziny drwala może stać się miłą odskocznią od codzienności. Ci ludzie żyją zupełnie inaczej niż przeciętni mieszkańcy wsi, czy miast. Pod każdym względem wyłamują się spod schematów i znanych nam trendów. Nie oznacza to jednak, że cokolwiek w ich świecie jest gorsze. Inność bywa skomplikowana, ale ma swój niepowtarzalny urok. By docenić realia życia „ludzi lasu” warto je poznać dzięki tej książce.

Jak widać każda intrygująca, wciągająca i szokująca książka zasługuje na naszą uwagę. Najpewniej zapewni nam bowiem niezapomniane, emocjonujące wrażenia.

Zobacz całą naszą ofertę wydawniczą