Inspirujące książki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościInspirujące książki

Inspirujące książki

1 marca 2021 / Agnieszka

Przytłoczeni codziennymi problemami tracimy radość życia. Stajemy się apatyczni i nieskorzy do jakiekolwiek aktywności. Nim nuda, marazm i stres pozbawi nas resztek sił witalnych, należy zacząć działać. Inspirujące książki dodadzą energii każdemu. Warto skorzystać.

 

Współczesny świat stawia przed ludźmi wiele skomplikowanych wyzwań. Obawy o godny byt, stałe miejsce pracy, czy umiejętność dostosowania się do cyfrowego wymiaru rzeczywistości, spędza sen z powiek wielu dorosłym, którym nieobcy jest lęk o przyszłość dzieci. Co gorsze, wybuch pandemii koronawirusa negatywnie wpłynął na komfort psychiczny wszystkich. Z konieczności lub wyboru pozamykani w domach stajemy się apatyczni. Zostań w domu, czytaj książki. Przytłoczenie posępną codziennością odbiera radość życia. Przedłużający się stan niemoty psychofizycznej może poważnie odbić się na zdrowiu. Zanim stres, marazm i nuda pozbawi nas resztek sił witalnych, należy zacząć działać. Spróbować odnaleźć aktywność, która zachęci nas do działania.

„Wielki Słownik Języka polskiego wskazuje, że inspiracja to natchnienie, zapał odczuwany pod silnym wpływem, kogoś albo czegoś. Inspiracja to więc zachęta do działania, zwłaszcza do pracy twórczej”.

Inspirujący zapał twórczy można czerpać z wielu obszarów. Jedni odczuwają natchnienie w kontakcie z naturą, wyjątkowymi artystami, przedstawicielami nieznanych nacji, czy wytworami kultury. Kolejnych do działania zachęca muzyka, działalność artystyczna lub wyzwania sportowe. Wartościowe inspiracje można również czerpać z literatury i sztuki. Cenione są szczególnie rozbudzające wyobraźnię prace malarskie oraz lektury podpowiadające, w jaki sposób wzbogacić swoje życie.

Poznajmy więc inspirujące książki. Znajdziemy w nich pomysły na wzbogacenie własnego losu. Kto wie, może w ten sposób odkryjemy swoje nowe, mocne strony, a także niezwykłe pasje.

 

ZOBACZ TAKŻE ➡➡➡  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/literatura-z-rekomendacja/

 

Aby odnaleźć chęć do działania

Inspirująca książka, która wspomoże, każdego nosi tytuł „Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów”. Aby odnaleźć chęć do działania, dowiemy się, jak uporać się z wszelkiego rodzaju kłopotami. To one bowiem zniechęcają do podejmowania aktywności. Przekonanie, że jest źle i najpewniej nie będzie lepiej, dręczy wielu ludzi. Nie warto jednak tracić nadziei, ponieważ w rzeczywistości życie pozostaje znośne i naprawdę niezbyt skomplikowane. Dzięki poradom zebranym w tej inspirującej książce nauczymy się racjonalnie myśleć. W Ten sposób na wszelkie komplikacje spojrzymy z zupełnie nowej, pozbawionej toksycznych emocji strony. Autor, William Gruff zapragnął, aby wszyscy mogli pozytywnie odmienić swój los. To dlatego korzystając z bogatych doświadczeń, rozłożył na czynniki pierwsze najbardziej problematyczne sytuacje życia codziennego. Dzięki niewielkiemu, kieszonkowemu formatowi poradnika z łatwością skorzystamy z niego zawsze i wszędzie. Dołączone do pozycji ćwiczenia, prosta budowa rozdziałów oraz pobudzające wyobraźnię obrazki gwarantują, że odbiorcy zdołają odnieść treść do własnej egzystencji.

CZYTAJ DALEJ

Natchnienie i zapał do działania można czerpać z wielu przestrzeni. Każdy jest inny, więc inspirować mogą nas odmienne działy oraz aktywności. W ostatnim czasie obserwuje się wzrost zainteresowania tematyką kulinarną. To pozytywna informacja, bo przygotowywanie jedzenia jest praktyczną aktywnością, którą można uszczęśliwiać siebie i innych. RZUĆ WSZYSTKO I CHODŹ CZYTAĆ ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/rzuc-wszystko-i-chodz-czytac/

 

Poznaj zasady właściwego odżywiania

Warto zainspirować się książką, zdradzającą „Jak jeść, by zdrowo żyć„. Jest to poradnik ujawniający zasady właściwego odżywiania. Zebrano w nim najważniejsze informacje, z którymi powinien zapoznać się każdy. Na chwilę obecną dietetycy, ale również lekarze otwarcie mówią o znaczeniu właściwej diety. To, co spożywamy ma bowiem kluczowe znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego. By dobrze czuć się we własnym ciele, trzeba wiedzieć, jakich pokarmów mu dostarczyć. Oczywiście należy również wiedzieć, jakich nawyków żywieniowych oraz grup produktów należy unikać. Ważnych informacji związanych z jadłospisem jest sporo, dlatego w tym poradniku w przejrzysty sposób została zaprezentowana aktualna wiedza na temat żywności i potrzeb ludzkiego organizmu. W tym poradniku zaprezentowano szczegółowe analizy proponowanych posiłków. Są to Dania pokrywające wszystkie potrzeby organizmu. Musimy pamiętać, że:

„Zdrowa dieta to sposób odżywiania, który eliminuje produkty szkodliwe, jednocześnie zapewnia maksymalne i optymalne pokrycie potrzeb naszego organizmu”.

CZYTAJ DALEJ

 

Coś dla fanów kulinarnego szaleństwa

Wartościowe posiłki to ważna rzecz, ale przecież czasem można sobie pozwolić na odrobinę kulinarnego szaleństwa. Inspirująca książka dla fanów słodkości nosi apetyczny tytuł „Serniki słodkie i wytrawne„. To jedyna w swoim rodzaju pozycja przygotowana przez autorkę bloga „Raj dla Podniebienia”, Renatę Czelny-Kawa. To tradycyjne ciasto bez którego, większość osób nie wyobraża sobie świąt, zasłużyło na szczególną uwagę. Nie można się dziwić, bo jest to wyborny frykas. W tym przypadku nie jest to jednak pozycja skoncentrowana na technice wypieku apetycznego, serowego ciasta. Prócz praktycznych informacji tę pozycję, dopełniają urokliwe wzmianki o dzieciństwie i miłości. Autorka zaczęła piec, bo zainspirowała się ciastem pieczonym przez babcię. Może teraz lektura tej książki stanie się natchnieniem dla innych. Bardzo możliwe, ponieważ wewnątrz znajdziemy między innymi serniki owocowe, kawowe z kajmakiem, z lawendą, z kasztanami i chilli, cytrusowe, z włoskim mascarpone i ricottą, a także serniki wytrawne – z kalafiorem i łososiem, brokułowy na zimno, czy z marchewką i groszkiem.

CZYTAJ DALEJ

SPRAWDŹ OFERTĘ NASZYCH KSIĄŻEK ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/ksiazki/

 

Pozycje zaprezentowane powyżej to niebywale inspirujące książki. Co ważne przeczytanie ich, każdemu zagwarantuje wymierne korzyści. Oczywiście publikacji zachęcających do działania i wprowadzania pozytywnych zmian jest o wiele więcej. Warto więc samodzielnie zerknąć na polecane książki ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/lubimy-czytac-polecane-ksiazki/