Idealne książkowe propozycje na weekend - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościIdealne książkowe propozycje na weekend

Idealne książkowe propozycje na weekend

3 października 2017 / Agata Jankowiak

W dni wolne od nadmiaru codziennych obowiązków warto nadrabiać czytelnicze braki. Poznając książkowe propozycje na weekend, wybierzmy lekturę idealną dla nas.

W ciągu tygodnia trudno znaleźć czas na czytanie. Nadmiar codziennych obowiązków uniemożliwia aktywny relaks. Nadchodzący weekend powinien zachęcić nas, by nadrobić czytelnicze braki. Książek zasługujących na uwagę ciągle przybywa. Jeżeli w porę nie zaczniemy więc regularnie czytać, z pewnością wiele nas ominie.

Czas spędzony z książką pozwoli nam oderwać się od szarej codzienności. Na chwilę zapomnieć o dziesiątkach spraw do załatwienia. Wybierając właściwą lekturę, przeniesiemy się w dowolne miejsce, by wraz z bohaterami przeżyć niezapomniane chwile. Oczywiście niezliczona ilość książek, które spotkamy na rynku wydawniczym, utrudnia wybór. Czytanie opisów i oglądanie kolorowych okładek może nie ułatwiać zadania. Orientując się, że mamy do czynienia z wyśmienitą literaturą, zechcemy przeczytać wszystko. Czasu z pewnością nam nie starczy, więc najpewniej, wybierzemy losowe dzieło wierząc, że po pozostałe sięgniemy później. Dokonany w ten sposób wybór może rozczarować. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto poznać idealne, książkowe propozycje na weekend. Pośród nich znajdziemy pozycje, które umilą każdą wolną chwilę.

Książkowe propozycje na weekend

Zróżnicowane, czytelnicze gusta nie pozwalają koncentrować się na jednym gatunku literackim. Dlatego poznajmy kilka wyjątkowych propozycji.

Ponieważ nie zawsze mamy ochotę na grube księgi i zawiłe historie, warto sięgnąć po opowiadania. Niewielkich rozmiarów treść ułatwia odbiór. Możemy być również pewni, że dzięki jednej książce poznamy kilka odmiennych opowieści. „Granica. Zbiór opowiadań” to propozycja dla miłośników gatunku fantastyki w każdym wieku. Zadowoleni będą również wszyscy chcący rozpocząć przygodę z tym gatunkiem. Autor, który oddał w ręce czytelników dwie poczytne powieści, tym razem proponuje nieco lżejszą formę.

W zbiorze znajdziemy kilka lekkich, a zarazem fascynujących opowiadań. Szczególną uwagę warto zwrócić na opowiadanie zatytułowane „Teresa”. Musimy bowiem wiedzieć, że jest ono wstępem do potencjalnej kontynuacji sagi. Oczywiście tuż obok lekkich opowiastek znajdziemy treści bardziej złożone. Poznani bohaterowie będą musieli mierzyć się ze swą przeszłością, próbując zaakceptować własną inność. Nie zabraknie również „Wehikułu Czasu”. Atutem pozycji jest fakt, że choć każde opowiadanie jest inne, całość zbioru możemy określić jako skończoną mikropowieść.

Bardzo możliwe, że w weekend zapragniemy zapomnieć o przewidywalnej codzienności. Czytelników poszukujących mocnych wrażeń zadowoli „Lichwiarz”. Jest to intrygujący kryminał na pograniczu horroru, który wciąga od pierwszych stron. Rozpoczynając czytanie, nie będziemy się spodziewać, że akcja dynamicznie się rozwinie. Poznając historię Urszuli Białej, odniesiemy nawet wrażenie, że mamy do czynienia z dramatem. Bohaterka, policjantka straciła męża w nieszczęśliwym wypadku.

Nie miejmy jednak złudzeń. Dynamicznie rozwijająca się akcja stopniowo ujawni przerażającą prawdę. Prowadząc sprawę dziewczyny, która ześlizgnęła się z leśnego zbocza wprost na drut kolczasty, Urszula zetknie się z tajemniczą siłą. Denatka cierpiała na lęk przed ostrymi przedmiotami. Tym samym nie możemy uznać, że był to jedynie wypadek. Ostatecznie, główna bohaterka będzie walczyć z siłą, która zabija ludzi ich własnym strachem. Co więcej, jej śladami podażą „morderca w drewnianej masce”. Książka zapewnia masę mocnych wrażeń. Z czasem nie będziemy wiedzieć, czy zaistniałe zdarzenia to prawda, czy złudzenia powstające w umyśle Urszuli.

Weekendowy relaks możemy również przeznaczyć na zgłębianie własnego wnętrza. Poszukiwanie odpowiedzi na pytania obracające się wokół sensu ludzkiego istnienia ułatwi nam „Teologia w przyszłości”. Pozycję napisał doświadczony życiowo autor, który ponad dwadzieścia lat udoskonalał jej treść. W trakcie czytania zrozumiemy, że nauka nigdy nie powinna ścierać się z wiarą. Te dwie przestrzenie mogą bowiem doskonale się uzupełniać.

Dojrzałe spojrzenie na chrześcijaństwo, zachęci nas do rozważań. Pokrzepieni wiedzą łatwiej odnajdziemy najważniejsze odpowiedzi. Dzięki temu, pewniej i bez lęku spojrzymy także w przyszłość. Treść książki została zawarta w postaci dialogu dziadka z wnukiem. Zastosowanie takiej formy ułatwia odbiór.

W wolnym czasie często zastanawiamy się, jak mogliby pozytywnie zmienić swoje życie. Każdy z nas nosi w sobie przecież niewykorzystany w pełni potencjał. „Sztuka Życia, Nowe Życie” to książka dla wszystkich, którzy chcieliby odmienić swój los. Zrozumieć własne emocje, myśli i pragnienia, by zawsze cieszyć się szczęściem. Okazuje się bowiem, że często sami, nieświadomie pracujemy na złe samopoczucie.

Poradnik obejmuje treści z zakresu rozwoju osobistego, psychologii i duchowości. Autor wykorzystał zdobyte doświadczenia i wiedzę, by zmienić swoje życie. Obecnie jako zadowolony człowiek, pragnie wspierać innych. Po książkę powinny sięgnąć wszyscy. Dzięki niej dowiemy się, jak budować poczucie własnej wartości, kontrolować emocje, kochać siebie i spełniać pragnienia.