Humorystyczny zbiór krótkich opowiadań - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościHumorystyczny zbiór krótkich opowiadań

Humorystyczny zbiór krótkich opowiadań

2 sierpnia 2019 / Agnieszka

Czytelnicy nie zawsze mają czas i ochotę na obszerne powieści. Nie zawsze też interesuje ich skomplikowana, czy trudna tematyka. Humorystyczny zbiór krótkich opowiadań to opcja dla każdego, kto w trakcie czytania chce się dobrze bawić.

Książki na poprawę humoru – sprawdź co czytać?

Rynek księgarski obfituje w powieści z najróżniejszych gatunków. Bez względu na upodobania i zainteresowania każdy czytelnik może znaleźć książkę dla siebie. Pomimo tego stan czytelnictwa nie prezentuje się najlepiej. Wiele osób mówi, że nie ma czasu, by czytać. Obszernych powieści rzeczywiście nie sposób poznać w kilka chwil. Do tego potrzebne są długie godziny, a nawet dni. Alternatywą dla wszystkich, którzy chcą móc czytać szybko i do tego dobrze się bawić jest humorystyczny zbiór krótkich opowiadań. Tego rodzaju pozycji znajdziemy naprawdę sporo. Dzięki nim, w dowolnym momencie będziemy mogli korzystać z zalet czytania.

Dawka humoru w powieściach Michała Krupy

Humorystyczny zbiór krótkich opowiadań to hasło, które doprowadzi nas do książek skrywających w swym wnętrzu niejedną, ale kilka lekkich i przyjemnych historii. Poznając je, wielokrotnie będziemy śmiać się w głos. Oczywiście nie zabraknie również refleksyjnych przemyśleń. Często niewielkich rozmiarów opowieść potrafi wyrazić wszystko, co najważniejsze. Warto się o tym przekonać.

Polecany, humorystyczny zbiór krótkich opowiadań to „Ryba piła” 

Wewnątrz znajdziemy ponad sto zabawnych utworów. Spora część z nich napisana została prozą. Pozostałe, często naprawdę króciutkie, pełne są melodyjnych rymów. Komizm sytuacyjny dostarczy nam chwil radości. Podobnie będzie w przypadku opisanych absurdów dnia codziennego, z których wszyscy lubimy się pośmiać. To zbiór opowiadań dla wszystkich, którzy potrafią docenić dobry humor. Ukazane z przymrużeniem oka scenki przypomną nam niejedną sytuację, którą znamy z codziennego życia. Wady narodowe, społeczne przywary niektórych środowisk, a nawet całkiem irracjonalne sytuacje, zamiast irytować, będą bawić. Sięgając po tę pozycję, możemy być pewni, że nie zagrozi nam nuda albo chandra.

Czytaj dalej

Humorystyczny zbiór krótkich opowiadań to również pozycja zatytułowanaPoradniki oraz inne opowiadania z humorem” 

W trakcie lektury uśmiech na pewno nie zniknie z naszej twarzy. Śmiać będziemy się z wielu rzeczy, ale tematem przewodnim pozostaje komizm sytuacyjny. Z niefortunnych zdarzeń pośmiać lubimy się wszyscy, oczywiście pod warunkiem, że będzie to humor na odpowiednim poziomie. W krzywym zwierciadle dostrzeżemy sytuacje, które z pewnością znamy z codziennego życia. Wakacyjne wyjazdy, świąteczne przygotowania, czy zakupy, nie są przecież nam obce. Gdy problematyka dotyczy nas, zbyt często reagujemy jednak irytacją. Pora więc jeszcze raz, tylko tym razem na wesoło, zerknąć na błędy, które nazbyt często popełniamy wszyscy.

Czytaj dalej

Warty przeczytania humorystyczny zbiór krótkich opowiadań to również „Pieprz w oczach, czyli podśmiewajki” 

W pozycji zgromadzono 35 felietonów odnoszących się do znanych nam zjawisk społecznych. Na naszej twarzy pojawi się uśmiech, gdy natrafimy na pełne komizmu teksty komentujące prozaiczną codzienność. Należy jednak podkreślić, że nie zabraknie również momentów pełnych zadumy. Nad niektórymi, zabawnymi sytuacjami, warto się zastanowić. Zaletą tego zbioru pozostaje jego forma. Wszystkie utwory zaprezentowane zostały w postaci rozmowy, która toczyć będzie się pomiędzy dwoma mężczyznami. Pierwszy z nich to wykształcony redaktor, kolejny natomiast jest przeciętnym obywatelem. Dyskusja zawsze pełna jest intrygujących wniosków, które warto poznać.

Czytaj dalej

Humorystyczny, a do tego pieprzny zbiór utworów to natomiast „Fraszki erotyczne z życia wzięte i komiczne” 

To pozycja przeznaczona jedynie dla dorosłych czytelników. Tajemnic alkowy nie zdradza się każdemu. Kulturowe tabu nakazuje milczeć, jeśli chodzi o kwestie intymności. Doskonale jednak wiemy, że jest to temat, który dotyczy praktycznie wszystkich. Z sytuacji, które zdarzają się w relacjach damsko-męskich także można się pośmiać. To temat jak każdy inny, więc pora spojrzeć na niego z przymrużonymi oczami.

Czytaj dalej

Wszystkie zaproponowane powyżej pozycje to humorystyczne zbiory krótkich opowiadań. Powinny po nie sięgać osoby, które mają ochotę dobrze się bawić. W tym przypadku czytanie może być przyjemną, a do tego zabawną formą spędzania czasu wolnego.