Historia o śmierci, w której znajdziesz iskrę życia - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościHistoria o śmierci, w której znajdziesz iskrę życia

Historia o śmierci, w której znajdziesz iskrę życia

14 stycznia 2019 / Agnieszka
Przebiegu i czasu ludzkiego życia nie da się zaplanować. Skończoność przeraża nas wszystkich, ale nie zdołamy jej zapobiec. Historia o śmierci, w której znajdziesz iskrę życia, jest w stanie rozbudzić wiarę i nadzieję. Właśnie dlatego warto ją poznać.

Na co dzień jesteśmy tak zajęci natłokiem obowiązków, problemów i zadań do zrealizowania, że nie myślimy o ostateczności. Pragniemy realizować swoje pasje i marzenia. Chcemy przebywać wśród bliskich nam osób i z nimi planować przyszłe chwile. Staramy się unikać stresu i przykrych myśli. Stąd naturalne jest pewne zjawisko. Zwykliśmy unikać tematu śmierci, bo w głębi duszy boimy się jej. Wiemy, że koniec życia może, w nieoczekiwanym momencie odebrać nam osobę bliską naszemu sercu lub przerwać nasze istnienie. Nawet jeżeli jesteśmy na tyle zapobiegliwi, że staramy się ubezpieczyć na każdą ewentualność, wszystkiego nie przewidzimy.

Książki o śmierci

Jest pewne, że każdy z nas prędzej, czy później umrze. Na odejście bliskiej osoby nie można się jednak przygotować. Budzą się bowiem wówczas emocje, z którymi w żadnej innej sytuacji nie można się zetknąć. Żałoba to trudny czas. Każdy przechodzi przez niego inaczej. Pogrążanie się w depresji jest jedną z najgorszych możliwości. Trzeba postarać się mądrze wykorzystać czas, który zaoferował nam los.

Historia o śmierci, w której znajdziesz iskrę życia, jest w stanie rozbudzić wiarę i nadzieję. Każdy odnajdzie w niej bezcenne, skłaniające do refleksji sentencje. Tej trudnej tematyki nie można pomijać, bo jest ona naturalną częścią naszego życia. Powinniśmy więc zmierzyć i oswoić się z nią, bo dzięki temu bardziej docenimy każdą chwilę.

Książki o życiu po stracie bliskiej osoby bardzo celnie i wzniośle poruszają tę tematykę. Ukazane zdarzenia i odczucia, często zaczerpnięte są bowiem z prawdziwego życia. Poznajmy więc poruszające historie o śmierci, w których znajdziemy iskrę życia. Ich treść na zawsze zapadnie w naszej pamięci. Wzruszeń i łez najpewniej nie zabraknie, ale po zakończeniu lektury zostaniemy podniesieni na duchu.

Historia o śmierci, w której znajdziesz iskrę życia to „Blizny”

Jest to wzruszająca, obyczajowa powieść, która przekonuje, że można kochać człowieka nawet po jego śmierci, ale żyć własnym życiem trzeba dalej. Fabuła pozwoli nam poznać Krzysztofa. Jest to wrażliwy mężczyzna, którego w młodości boleśnie doświadczył los. Kochał on bowiem kobietę, która okazała się damą do towarzystwa. Zraniony, postanowił pozostać niewrażliwym na uczucia i przez wiele lat unikał bliskich kontaktów z paniami. Gdy Krzysztof pozna młodszą od siebie Natalię, w jego życiu nareszcie zagości odwzajemniona miłość. Różnica wieku nie będzie żadną przeszkodą. Ich związek zda się wręcz doskonały. Niestety, wieloletnie małżeństwo Krzysztofa i Natalii zakończy się dramatycznie. Ona zginie, a jej narządy trafią do przeszczepów, on natomiast pogrąży się w depresji. Krzysztof nie będzie, potrafił radzić sobie bez ukochanej. Będzie miał wrażenie, że wszystko straciło sens. Los postawi jednak na jego drodze Ankę, której wszczepiono serce Natalii. Anka po operacji zaczęła obserwować u siebie nowe zachowania. Gdy opowie o tym Krzysztofowi, uzna on, że wyższe siły w ten sposób chcą zwrócić mu żonę. To jednak tylko złudne odczucia, które prowadzą donikąd. Krzysztof będzie musiał zacząć żyć własnym życiem i pamiętać, że kochając i wspominając zmarłą, sprawi, że będzie żyć pamięć o niej. 

Więcej na https://www.psychoskok.pl/produkt/blizny/

Czytaj dalej

Wzruszająca historia o śmierci, w której znajdziesz iskrę życia to „Noc jest dniem”

Przekonamy się, że ludzki duch może wznieść się ponad doczesność. Materialna strona ciała to jedynie bariera, którą można pokonać.  Fabuła pozwoli nam poznać Bronisława, który niemal codziennie przemieszcza się pociągiem relacji Bielsko-Biała Północ-Łodygowice Górne. Te konieczne dla niego eskapady okażą się brzemienne w skutkach. Bronisław pozna w pociągu niezwykłą pasażerkę Elishebe, która jest żydowską malarką. Cykliczne, wspólne podróże sprawią, że połączy ich pouczające, emocjonalne uzależnienie. Cielesna bliskość okazała się niepotrzebna do zaistnienia tej relacji. Niestety bohater ulegnie wypadkowi i przez jakiś czas nie będzie mógł kontynuować przejażdżek. W tym czasie Elishebe umrze, więc już nigdy się nie spotkają. Wstrząśnięty śmiercią Elishebe, Bronisław zdecyduje się odwiedzić jej siostrę, by uzyskać o niej jak najwięcej informacji. W tej historii śmierć staje się początkiem nowego sposobu postrzegania. Pozyskane wiadomości sprawią, że Bronisław ujrzy ją jakby na nowo i dostrzeże jej osobę w zupełnie innym świetle.

Więcej na https://www.psychoskok.pl/produkt/noc-jest-dniem/

Czytaj dalej

Mądra historia o śmierci, w której znajdziesz iskrę życia to również „Moje życie bez ciebie”

Tę bardzo poruszającą powieść można traktować jako studium psychologiczne przeżywania procesu żałobnego. Główna bohaterka będzie bowiem musiała uporać się z bólem po stracie najbliższej osoby. W jej przypadku może być to wyjątkowo skomplikowane, bo ma ona za sobą trudną przeszłość. Agata jest młodą, bardzo sympatyczną kobietą, która, od kiedy poznała swojego męża, nareszcie jest naprawdę szczęśliwa. Jej małżonek zginie jednak w dramatycznych okolicznościach, a ona pogrąży się w żalu. Depresja wypełni każdy jej dzień, dlatego nie będzie umiała dostrzec sensu swego istnienia i czymkolwiek się cieszyć. Dostrzeżemy, jak żałoba odbija piętno na wszystkich obszarach jej życia i będziemy towarzyszyć jej podczas prób odzyskania równowagi. Będzie bardzo wzruszająco, ale ostatecznie naprawdę pouczająco.

Więcej na https://www.psychoskok.pl/produkt/moje-zycie-bez-ciebie/

Czytaj dalej

Pełna dramatów historia o śmierci, w której znajdziesz iskrę życia to „Na przekór”

Z wizją końca własnego życia, cierpieniem umierającego dziecka i śmiercią ukochanego, będzie musiała zmierzyć się Agata. Warto cofnąć się do początku, by zrozumieć, jak to możliwe, że na barki jednego człowieka spadło tyle tragedii. Bohaterka była energiczną kobietą odpowiedzialną za wychowanie dwójki dzieci. Po wizycie u lekarza okazało się, że  ma ona początki choroby Alzheimera. Diagnoza sprawiła, że potrzebowała wyjechać, aby zebrać myśli. To wówczas poznała i pokochała Sebastiana, który mógłby być dla niej wsparciem. Niestety jej ukochany umrze, a u jej trzyletniej córeczki zostanie zdiagnozowany śmiertelny guz mózgu. Tak wiele cierpień przytłacza, odbierając chęci do życia. Jej nie wolno jednak się poddać. Agata będzie walczyć o każdy dzień dziecka i własny. Śmierć nie może przecież odbierać nadziei i resztek radości. Ta powieść wzrusza, ale przede wszystkim skłania do refleksji i uczy, by cenić każdą chwilę.

Więcej na https://www.psychoskok.pl/produkt/na-przekor/

Czytaj dalej

„Kocham, Cię Mamo” to bardzo przejmująca historia o śmierci, w której znajdziesz iskrę życia

Każdy koniec zawsze kryje w sobie głębszy sens. W trakcie lektury, szybko przekonamy się, ze w tej opowieści również tak jest. Jest to powieść psychologiczna, więc treść wielokrotnie skłoni nas do głębszych refleksji. Fabuła powieści doprowadzi nas do przedwczesnej śmierci głównej bohaterki Karoliny. Zdarzenie to  zmieni jednak bardzo wiele w życiu niektórych osób. Nim dotrzemy do finalnego momentu, zdarzy się wiele. Dowiemy się, że Karolina miała za sobą dramatyczne, rodzinne życie i długo walczyła o odrobinę szczęścia. Ujrzymy, jak porzuca ją partner. Dojrzymy czającego się w pobliżu, żądnego zemsty przestępcę oraz działania milicji. Wszystko to musimy przetrwać wraz z bohaterką, by pojąć głębszy sens książki.

Czytaj dalej

Więcej na https://www.psychoskok.pl/produkt/kocham-cie-mamo/

geneza kosmos wszechświatHistoria o śmierci, w której znajdziesz iskrę życia to również „Geneza”

Wartość istnienia i miłości oraz znaczenie śmierci zostało wpisane w fantastyczną opowieść. Główny bohater to cierpiący po stracie żony pilot Adam Bauer. Zaszył się on w samotni, by unikać kontaktów ze światem. Będzie jednak musiał wziąć się w garść, bo zostanie poproszony o podjęcie próby uratowania ludzkości. W kierunku Ziemi zmierzają odłamki supernowej. Zagłada jest pewna, ale plan zaradczy przewiduje ocalenie tylko 4 tysięcy osób. Bauer ma szansę urzeczywistnić plan genialnego naukowca i sprawdzić, czy możliwe są międzygalaktyczne podróże. Bauer ma szansę ocalić ludzkość, a nawet przywrócić do świata żywych żonę. Ta piękna powieść fantasy urzeczywistnia nieprawdopodobną wizję.

Więcej na https://www.psychoskok.pl/produkt/geneza/

Czytaj dalej

„Cisza” to poruszający, psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału, w którym odnajdziemy tę tematykę

Na pierwszy plan bezustannie wysuwać będzie się uczucie, pomiędzy Mają, a Adamem. Jest to para pięknych, młodych ludzi, którzy kształtują swą przyszłość. Ona jest pracoholiczką i perfekcjonistką, która nie do końca zdaje sobie sprawę ze swych problemów, a on deweloperem, który zrobi wszystko by jej pomóc. Wydarzy się naprawdę wiele. Na drodze kochanków stanie nakręcający korporacyjną machinę szef Mai, Albert Lenkiewicz. Bolesną zadrą, która wciąż rani serce Mai okaże się jednak śmierć jej dziecka. By odzyskać równowagę, będzie musiała długo czekać, ale spokój duszy w końcu do niej nadejdzie. 

Więcej na https://www.psychoskok.pl/produkt/cisza/

Czytaj dalej

Zaproponowane powieści to poruszające historie o śmierci, w których znajdziemy iskrę życia. Ich lektura rozbudzi w naszych sercach wiarę i nadzieję. Nie pomijajmy tej tematyki, bo jest ona naturalną częścią naszego życia, która powinna uczyć nas doceniania każdej chwili.

Poznaj historie z motywem śmierci