Festiwal fantastyki - literatura warta poznania - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościFestiwal fantastyki – literatura warta poznania

Festiwal fantastyki – literatura warta poznania

21 stycznia 2019 / Agnieszka

Fantastyka to jeden z najpopularniejszych gatunków, który wciąż zdobywa nowych fanów. Festiwal fantastyki – literatura warta poznania przekona nas, dlaczego warto czytać fantasy. Czas poznać niesamowite opowieści.

Fantastyka to stosunkowo „młody” gatunek, który wciąż ewoluuje. Jego fenomen polega na tym, że autorów nie ograniczają żadne sztywne ramy. Tworzony przez nich świat często istnieje w pseudo-rzeczywistości, a kreowane postacie intrygują i zachwycają nadnaturalnymi zdolnościami. Dzięki temu możemy być pewni, że sięgając po książki z tego działu, zostaniemy pozytywnie zaskoczeni. Na moment wyrwiemy się ze szponów prozy codzienności i doświadczymy czegoś zupełnie niesamowitego.

Festiwal fantastyki – literatura warta poznania przekona nas, dlaczego warto czytać fantasy. Poznamy wyjątkowo niesamowite opowieści, w których miejsce mają nadprzyrodzone zjawiska. W obszarze fantastyki, która wciąż zdobywa kolejnych fanów, obecnie możemy wyróżnić wiele podgatunków. Niektórych intryguje low fantasy, czy weird fiction, choć główne nurty nigdy nie straciły na znaczeniu. Science fiction i horror to można rzecz klasyki w tej przestrzeni. Fantasy często inspirowane folklorem, pełne nadprzyrodzonych zjawisk, czy bohaterów obdarzonych nadnaturalnymi zdolnościami, frapuje jednak najbardziej.

Wielu czytelników ceni możliwość utożsamiania się z takimi postaciami. Ich zdolności rozbudzają wyobraźnie, a świat, w którym funkcjonują, często udaje się przyrównać do rzeczywistego. Czytanie fantastyki zawsze gwarantuje inspirujący relaks. Z żadnym innym gatunkiem nie przeżyjemy tylu nieprawdopodobnych i emocjonujących przygód.

Wyjątkowa, warta poznani książka to „Wigilia Dnia Zmarłych

Jest to przejmujący, surrealistyczny romans, w którym wyraźnie zarysowany jest wątek fantastyczny. Z tego rodzaju literaturą nieczęsto ma się kontakt, dlatego pozycja zasługuje na szczególną uwagę. Bardzo egzystencjalna problematyka skłoni nas do refleksji. Zastanowimy się, czy we współczesnym świecie prawdziwa miłość ma szansę istnieć? Zwyczaje ulegają olbrzymim zmianom i czasem zdaje się, że nic nie jest już takie samo. Nawet uczucia, które powinny mieć ponadczasową wartość. Dostrzeżemy także postępującą degradację społeczeństwa, co może nas przerazić i obrzydzić. Może jednak jest jeszcze jakiś ratunek dla ludzkości? Główny bohater to unikający kontaktu z ludźmi Oskar. Gdy pozna nowych przyjaciół, ufnie wybierze się z nimi do mrocznego zamku na halloweenowy bal przebierańców. Niestety zamiast w zabawie weźmie udział w przerażającym widowisku. Wszystko miało potoczyć się inaczej ale na odwrót jest już za późno. Ta fascynująca historia została zainspirowana książką Edgara Allana Poe – „Maska śmierci szkarłatnej”.

Czytaj dalej

Adler. Tajemnica zamku Bazina” to powieść przygodowo-fantastyczna, która została zainspirowana tajemniczym klimatem Wysp Brytyjskich

Przed nami spowity tajemniczością klimat, w którym kryją się przerażające bestie. Książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Akcja rozgrywająca się w czasach współczesnych rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego trudno oderwać się od lektury. Główny bohater to Adler. Temu zdolnemu, młodemu, szkockiemu studentowi zoologii, łowcy egzotycznych bestii, pasjonatowi myślistwa i  członkowi elitarnego Klubu Zoologów, przyjdzie wyjaśniać mroczne zagadki lasów Sussex. Jego umiejętności są imponujące i możemy być pewni, że nie brakuje mu charyzmy, ale będzie naprawdę niebezpiecznie. W tej enigmatycznej przestrzeni ciągle trzeba mieć się na baczności. Dżentelmen, który poprosił go o wsparcie, uprzedzał, że na terenach południowej Anglii mają miejsce krwawe incydenty. Nikt nie spodziewał się jednak, że grasują tam zmutowane zwierzęta. Adler spróbuje zmierzyć się z tymi niebezpiecznymi potworami. Trafi do nietypowej krainy zamieszkiwanej przez arystokratów, wojowniczych farmerów i kłusowników. Postara się też sprawdzić, co kryje się w zamku Rosjanina Bazina. Zdaje się, że ma on związek z tymi przerażającymi zajściami.

Czytaj dalej

Literatura warta poznania to z pewnością historia rodu wiedźmy Rajany

Opowieść o zmaganiach tej młodocianej, niezwykle roztropnej i zaradnej czarownicy, urzekła czytelników. Drzewo, Kurhan i Stara Wieża to książka wieńcząca ten fantastyczny cykl. Na pierwszy plan wysuwa się mężny syn Rajany, Caltir. Jego matka wiedźma przez długi czas dowodziła swej niezłomności. Teraz nadszedł czas, by on dowiódł siły swojego charakteru. Caltir jest nieprzejednany, dumny i sprawiedliwy, więc powinien objąć tron we własnej krainie. Dopiero powrócił ze szkoły zakonnej, gdzie odebrał gruntowne nauki i wierzy, że zdoła wprowadzić podległy mu lud w nową epokę. Niestety nie będzie mu łatwo. Będzie musiał mierzyć się z podstępnym złem i stanąć naprzeciw siostry, która nie zamierza zrzec się namiestnikowskiej władzy. Caltir powinien być bardzo czujny, bo na jego życie czyhają szpiedzy. Nie sprzyja mu także potężna, stara czarownica, która nie chce dopuścić do zmiany władzy. Nadejdzie jednak czas, gdy ujawnią się nadprzyrodzone siły, które mają co do Caltira nietypowy plan. Przednim wiele przeszkód, ale chcąc dowieść swego męstwa, musi je pokonać.

Czytaj dalej

Oczywiście warto poznać całą historię klanu wiedźmy Rajany. „Mądrość wiedźmy” rozpoczyna cykl. Dzięki książce poznamy młodziutką Rajanę, która jest niczym nieskazitelne, „najdoskonalsze dziecko Świata”. Brzydzi się ona brzydotą oraz fałszem i zawsze stara się postępować sprawiedliwie. Aby dowieść swej niezwykłości, będzie musiała jednak przejść bardzo wiele.

Czytaj dalej

Gwiezdna twierdza”, czyli druga część cyklu rozwija wszystkie, najciekawsze wątki. Rajana dojrzewa, ale wokół niej nadal nie brakuje podstępów i intryg. W jej życiu wiele zmieni jednak miłość. Niestety, szczęście będzie trwać tylko chwile. Rajana zostanie bowiem rozdzielona z mężem, choć bardzo go potrzebuje, bo spodziewa się dziecka.

Czytaj dalej