Dzień Mężczyzn – prezenty książkowe dla niego - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościDzień Mężczyzn – prezenty książkowe dla niego

Dzień Mężczyzn – prezenty książkowe dla niego

2 marca 2018 / Agata Jankowiak
10 marca obchodzimy Dzień Mężczyzn. Warto, więc poznać upodobania i wyjątkowość męskiej płci. Nie zapomnijmy też o upominku. Doskonały prezent to książki dla Niego, czyli wyselekcjonowane, wyraziste lektury.

Nie można zaprzeczyć, że mężczyźni różnią się od kobiet budową fizyczną. Odmienny od damskiego jest także męski mózg. Panowie mają nieco mniejsze i „chudsze” ciało modzelowate. Odpowiada ono za sprawne przekazywanie informacji między półkulami. Najpewniej dlatego mężczyźni nieco gorzej od pań wnioskują i łączą ze sobą informacje werbalne i wizualne. Płcie różni także rozmieszczenie ośrodków odpowiadających za emocje. U kobiet znajdziemy je w obu półkulach i sąsiedztwie ośrodka mowy. Natomiast u mężczyzn za emocje odpowiada prawa półkula, a lewa za zdolność ich nazywania. Właśnie stąd biorą się typowe, męskie problemy z mówieniem o uczuciach i nazywaniem przeżywanych emocji.

Książki dla mężczyzn – sprawdź naszą ofertę

Wielu psychologów i lekarzy twierdzi, że nie należy nazbyt ufać podobnym danym. Charakterystyczne cechy mężczyzn mogą bowiem wynikać z czynników socjalizacyjno – kulturowych. Dzięki temu nie znajdziemy jednakowych panów. Każdy mężczyzna jest bowiem inny i na swój sposób wyjątkowy.

W Polsce Dzień Mężczyzn dopiero zyskuje popularność. Na chwilę obecną nie jest jednak w stanie konkurować z innymi świętami. Uroczystość obchodzimy 10 marca. Łączy się ona z nieoficjalnym wspomnieniem 40 Świętych Męczenników z Sebasty w polskim Kościele Katolickim. Proponowano także datę 4 kwietnia, która jest niezwiązana z Kościołem. Bardziej przyjęła się jednak marcowa.

Dzień Mężczyzn to świetny pomysł, który będzie symbolem równowagi płci.

Takimi słowami o święcie mówiła Ingeborg Breines, dyrektorka programu Kobiety i Kultura Pokoju. Musimy bowiem wiedzieć, że na świecie święto to ma wielu zwolenników. Międzynarodowy Dzień Mężczyzn, kraje, które przyjęły zaproszenie do jego obchodów od Trynidadu i Tobago, obchodzą 19 listopada.

Książki na prezent – nie tylko na święta

http://autorzy365.pl/ksiazki-na-prezent_a5608

Zdaje się jednak, że daty nie mają większego znaczenia. Nikła popularność święta również, bo sami zdecydujemy, jak bardzo jest dla nas ważne. Nie potrzebne są przecież wyjątkowe uroczystości, by bliskiemu mężczyźnie wręczyć podarek. Książkowe prezenty dla niego idealnie pasują na Dzień Mężczyzn i każdą inną okazję.

Książkowy prezent dla niego powinien oferować masę silnych, czytelniczych wrażeń. Zbrodnie i tajemnice ujawnia sensacyjna powieść „Flamenco”. Fabuła tej historii zorganizowana jest wokół tragicznego wypadku. Trójka młodych ludzi wypoczywała w Hiszpanii. Był to znany w Szwecji kompozytor muzyki popularnej Janne jego kolega i Justyna. Niewinny żart sprawił, że dziewczyna doznała poparzenia słonecznego. Mężczyźni w pośpiechu starali się dowieźć ją do szpitala. Niestety, ratując jej życie, zniszczyli karierę nieznajomego tancerza flamenco Manuela. Po całym zajściu Szwedzi wrócili do ojczyzny, a poszkodowany Hiszpan długo walczył o zdrowie fizyczne i psychiczne. Przyjdzie dzień, gdy ofiara odnajdzie oprawców. Wówczas nastanie czas wyrównywania rachunków. Co prawda Manuel pragnie otrzymać jedynie odszkodowanie, ale sprawa szybko się komplikuje. Na terenie należącym do Janne zginą dwie osoby. Z tymi zdarzeniami związana jest skomplikowana tajemnica.Poznają ją wszyscy, którzy sięgną po lekturę.

Flamenco – Małgorzata Chaładus

Męskie gusta są bardzo zróżnicowane, stąd nie sposób stworzyć działu – literatura dla mężczyzn. Z całą pewnością jednak, panowie częściej niż kobiety sięgają po literaturę faktu. „Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1” wychodzą naprzeciw fanom tego gatunku. W książce opisano kilkadziesiąt zbrodni, które niegdyś wstrząsnęły opinią publiczną. Poznając arkana prawdziwych przewinień, zrozumiemy, że złoczyńcy zawsze żyli wśród nas. Przejrzymy się pospolitym przestępstwom, korupcyjnym aferom i odrażającym zbrodniom. Poznamy także motywy i portrety psychologiczne sprawców. Świadomość, że ukazane sprawy kryminalne wydarzyły się naprawdę, sprawia, że pozycję czyta się z zapartym tchem. To książka dla Czytelników o mocnych nerwach. Niektóre przestępstwa z pewnością nami wstrząsną. Za przykład może posłużyć sprawa nastolatka, który nie wahał się poderznąć gardła kilkumiesięcznej siostrzyczce.

Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1 – Piotr i Karol Ryttel

Ponieważ mówi się, że Zenon Celegrat to wielkopolski Kukliński, warto sprawdzić dlaczego? Książka „Kruszenie odmieńca” wiele nam wyjaśni. Co prawda jest to mocna, literacka fikcja, ale wyczytamy z niej wiele. Musimy wiedzieć, że Zenon Celegrat, radzista podobnie jak Ryszard Kukliński działał przeciwko władzom PRL. Został zwerbowany przez CIA w Wietnamie, szpiegował, a następnie został skazany przez Służby Bezpieczeństwa na 25 lat więzienia. Główny bohater również staje się ofiarą metod, stosowanych przez służby specjalne PRL Jako radzista, znajdzie się w Południowym Wietnamie i będzie zmagał z Urzędem Bezpieczeństwa. Przypadek? Nietrudno odpowiedzieć na pytanie. Analizując te historie i wiedząc, że napisał ją były agent Celegrat.

Kruszenie odmieńca – Zenon Celegrat

Gratką dla osób zainteresowanych współczesną polityką stanie się „Akt oskarżenia przeciwko Kompozytorowi…”. Obecna sytuacja Polski zostaje celnie uwidoczniona i skomentowana. Jak wiemy, perturbacje polityczne budzą coraz więcej kontrowersji. Sprzeciwy społeczne są coraz bardziej wyraziste i zdają się zaostrzać. Naprzeciw zwolenników obecnej, rządzącej partii stają przeciwnicy. Pomimo tego „Dobra zmiana” coraz bardziej rozczarowuje. Autor wcielił się w rolę bacznego obserwatora, który nie boi się otwartej krytyki rządu. Dzięki temu poznamy obrazowe porównania, które zachęcą nas do rozważań. Na czele partii zdaje się bowiem czuwać „dyrygent” i „sufler” w jednej osobie. Ta książka uświadamia dramatyzm sytuacji, w jakiej znajduje się Polska. Tę wiedzę powinien posiąść każdy Polak.

Akt oskarżenia przeciwko Kompozytorowi… – Piotr Stanisław

Pasjonatom ciekawostek warto zaoferować „64 niewyjaśnione sekrety starożytności”. Nieznane wielu fakty opisał znany i ceniony odkrywca i archeolog Jonathan Gray. Dzięki książce zdamy sobie sprawę, że starożytne cywilizacje wyprzedzały nas w wielu obszarach. Genialne osobistości minionych lat znały i wprowadzały wiele innowacji. Niektórych z nich nie potrafią powtórzyć współcześni naukowcy. Nikt nie wie, jakim sposobem uzyskiwano niebywale twardą, nieulegającą korozji stal. Nie sposób wytłumaczyć, jak powstały majestatyczne budowle. Nie da się wytłumaczyć wielu odkryć medycznych. Skąd nasi przodkowie czerpali taką wiedzę? Sięgając po książkę, zbliżymy się do prawdy. Zadziwią nas sekrety starożytności, które z powodzeniem dałoby się zastosować w dzisiejszych czasach.

64 niewyjaśnione sekrety starożytności – Jonathan Gray

Wielu mężczyzn będzie chciało poznać „Brunatne sekrety”. Podążając za Andrzejem Nowakiem, dowiemy się więcej, niż mogliśmy oczekiwać. Nowak jest dziennikarzem śledczym, który nie cofa się przed niczym. By dotrzeć do prawdy, zgłębia niebezpieczne tropy, porusza niewygodne tematy i bada niebezpieczne tereny. Nie minie chwila, a Nowak zostanie zmuszony do wykorzystania wszystkich swych umiejętności. Przed nim tropienie afery półświatka grasującego w Polsce i Niemczech. Niezwykle pomocna okaże się znajomość sprzed lat. Z czasem sprawy zawodowe zejdą jednak na dalszy plan. Nowak będzie musiał zmierzyć się z własną przeszłością. Może nadejdzie czas, by wypełnił wolę zmarłego dziadka? To on prosił, by dawna historia wywozu skrzynek z zamku w Królewcu została ujawniona.

Brunatne sekrety – Dariusz Krzywdziński

Poszukiwacze mocnych wrażeń powinni sięgnąć po książkę „Maślana. Czas pokoju”. Dynamiczna fabuła i brutalne opisy gwarantują, że skrajnych emocji nie zabraknie. Tytułowy Maślana to bezlitosny, płatny zabójca. Zabijanie jest dla niego codziennością podobnie jak śmierć. W tej pracy nie ma miejsca na litość i współczucie. Chwila wąchania może bowiem wiele kosztować. Maślana lubuje się w stosowaniu białej broni. Miecz to jego najwierniejszy towarzych, który tak jak on „lubi” mordować. Przyjdzie jednak dzień, który zmieni wszystko. Kolejne zadanie okaże się nie takie proste do wykonania. Jego serce zacznie też odczuwać miłość, która może zaprzepaścić wszystko. W tej książce obrzydlistwa napotkamy na każdym kroku. Na naszej drodze staną również ludzkie potwory, powoływane do życia dzięki tajemniczemu serum, Żydzi, mafia, policja, i twórczyni owego specyfiku.

Maślana. Czas pokoju – Michał Krupa

https://www.psychoskok.pl/produkt/maslana-czas-pokoju

Zwyrodniali przestępcy i krwawe jatki to temat, który ceni wielu panów. Zatwardziałego mordercę poznamy także dzięki książce „44 dni”. Tytuł to wskazanie, w jakim czasie życie stracić mają 44 osoby. Bohater Tomek zdaje się całkiem przeciętny. Rutyną powiewa również jego dotychczasowe życie. Przyjaciel wyznaczy mu jednak udział w tajnej misji i wszystko się zmieni. Tomek stanie się bezwzględnym mordercą. Nie pytając o powody, będzie zabijał kolejne, niewinne osoby. Główny cel to przecież zabicie 44 osób w 44 dni. Czarna passa trwa i zbiera okrutne żniwo. Dopiero po czterdziestym zabójstwie Tomek zacznie mieć wątpliwości. Czy przerwie misje? Życie jest bezcenne, ale przecież chce dowiedzieć się, co wydarzy się, gdy uśmierci wszystkich wytypowanych?

44 dni – Daniel Hurlak

Przeglądając interesujące tytuły, na pewno znajdziemy propozycję zdolną zaspokoić męskie gusta. Prezenty książkowe dla niego to przecież wspaniała propozycja na Dzień Mężczyzn i każdą inną okazję.