Dobre powieści sensacyjne - co czytać? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościDobre powieści sensacyjne – co czytać?

Dobre powieści sensacyjne – co czytać?

24 sierpnia 2021 / Agnieszka
Top zaskakujących wiadomości. Szokujące zdarzenia. Wstrząsające historie. Najbardziej obrzydliwe zajścia. Takie hasła przyciągają naszą uwagę. Apetyt na grozę są w stanie zaspokoić dobre powieści sensacyjne. Pozostaje przekonać się, co czytać?

Podobno marzymy o spokojnym, szczęśliwym życiu. Okazuje się jednak, że każdy prócz harmonii potrzebuje adrenaliny. Czasem chcemy się bać. Naszą uwagę przyciągają zaskakujące wiadomości oraz szokujące wydarzenia. Wrodzona ciekawość nakazuje nam sprawdzać, gdzie kryje się niebezpieczeństwo. Warto również przygotować się na groźną ewentualność. Oczywiście najłatwiej, a nawet przyjemnie jest przeżywać stresowe zajścia w bezpiecznym zaciszu. Zaskoczenie, szok, wstrząsające informacje, czyli sensacje. Pragniemy właśnie silnych wrażeń. Warto wspomnieć, że podobno najchętniej dobre powieści sensacyjne czytają kobiety.

Z badania ARC Rynek i Opinia, przygotowanego na zlecenie Virtualo wynika, że ulubionymi gatunkami literackimi kobiet w Polsce są sensacja i kryminał (56 proc.), oraz fantastyka (40 proc). – wirtualnemedia.pl

Wszyscy oczekujemy od literatury coraz więcej wrażeń. Chcemy być zaskakiwani, motywowani do rozwiązywania skomplikowanych zagadek oraz testowania swojej emocjonalnej wytrzymałości. Od XIX wieku jednym z typowych gatunków literatury rozrywkowej stały się powieści sensacyjne. To niesamowite, że ten gatunek literacki wywodzi się między innymi ze średniowiecznych rycerskich romansów.

 

Książki sensacyjne – bestsellery Wydawnictwa Psychoskok  

Dobre książki sensacyjne zyskują coraz większą popularność. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, doceniają w nich dynamiczną, naszpikowaną nieprzewidywalnym i zwrotami akcji fabułę. Zdarzyć może się wszystko. W powieściach sensacyjnych odnaleźć przecież można elementy kryminału, czy thrillera. Pewne jest jedno, sensacja zawsze dostarcza silnych, trudnych do zapomnienia wrażeń. To podstawowe cechy tego nurtu.

Najlepsze, bestsellerowe powieści sensacyjne cechują się:
• wartką akcją,
• zaskakującymi zwrotami w fabule,
• logicznie skonstruowanym ciągiem zdarzeń, które wpływają na siebie,
• elementami grozy,
• wątkami kryminalistycznymi,
• nawiązaniem do literatury faktu,
• wiarygodną historią bohaterów i ich przeżyć,
• kreowaniem fabuły w sposób spójny, rzeczywisty, bez fantastycznych wątków i nieracjonalnych postaci . – literia.pl.

Co czytać? Oczywiście dobre powieści sensacyjne. Książki z tego gatunku literackiego za każdym razem zaskakują. Wciągnięci w zawiłą fabułę, bardzo szybko oderwiemy się od rzeczywistości, aby z zapartym tchem wyjaśniać kolejne tajemnice.

Wobec niektórych zdarzeń nie można przejść obojętnie. Codziennie na drogach dochodzi do tragicznych wypadków. Małgorzata Chaładus na łamach sensacyjnej powieści „Flamenco” porusza temat ofiar wypadków drogowych oraz ich sprawców. Jest to bowiem opowieść, o młodym mężczyźnie, którego marzenia pewnego upalnego dnia zostały uśmiercone. Teoretycznie podobny wypadek samochodowy mógłby przydarzyć się każdemu z nas, wówczas jesteśmy zobowiązani wziąć na siebie odpowiedzialność za zdarzenie. Znany w Szwecji kompozytor muzyki nowoczesnej, Janne, wraz z przyjaciółmi postanowił spędzić wakacje w Hiszpanii. Wylegiwanie się na plaży, w przypadku tych młodzieńców przebiegło dramatycznie. Bohaterowie musieli szybko dowieźć do szpitala poparzoną promieniami słonecznymi dziewczynę. Ucieczka z miejsca wypadku po potrąceniu przechodnia to niewybaczalna zbrodnia. Kompozytor Janne wraz z kolegami dopuścił się jednak tego obrzydliwego czynu, po którym wrócili do kraju.

Czytaj dalej

Każdego roku tysiące ludzi traci życie lub doznaje poważnych obrażeń w wypadkach na drogach – europarl.europa.eu

Hiszpański tancerz flamenco, Miguel długo musiał odzyskiwać zdrowie psychofizyczne. W końcu stanął jednak na nogi i postanowił odnaleźć sprawców, by uzyskać odszkodowanie. Kiedy do drzwi Janna zapuka Miguel, sprawy przybiorą przerażający przebieg. W bardzo niedługim czasie śmierć poniosą dwie osoby. Dlaczego? Tego dowiemy się sięgając po tą sensacyjną powieść.

Szokujące wydarzenia, które wstrząsają opinią publiczną, zawsze zasługują na uwagę. Dzięki nim możemy w bezpiecznych okolicznościach przeżywać ekstremalne emocje. Co zrobiłbyś w podobnej sytuacji? Takie pytanie zadamy sobie po przeczytaniu dobrej powieści sensacyjnej autorstwa Marty Aleksandry Susło, „Jak powiedzieć światu, że żyjemy”. Początkowo opisana historia, przypomina lekką powieść obyczajową. Nieprzewidywalny los zawsze jednak potrafi boleśnie zaskakiwać. Tak właśnie stało się w przypadku Hannah, która w prezencie od rodziców otrzymała wycieczkę do Francji. Radość dziewczyny, że przez 2 tygodnie będzie mogła przebywać we francuskim Rieux, nie znała granic. Była jeszcze szczęśliwsza, kiedy na pokładzie samolotu poznała sympatyczną Ele i Anie. Samolot, którym będą lecieć dziewczyny, zostanie zmuszony do awaryjnego lądowania.

Analitycy z Flight Safety Foundation odnotowują tragiczne zdarzenia lotnicze, których każdego roku zdarza się co najmniej 10 – newsweek.pl

Czytaj dalej

Problemy samolotu zmienią bieg wydarzeń. Dziewczyny, zamiast korzystać z bajecznego wypoczynku, będą musiały walczyć o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. To świetna powieść sensacyjna, która od początku do samego końca stopniowo buduje napięcie. W trakcie czytania będziemy zadawać sobie wiele egzystencjalnych pytań. Dzięki temu wzbogacona zostanie nasza osobowość.

 

Powyżej zaprezentowane pozycje to naprawdę świetna sensacja. Oczywiście książek z tego gatunku literackiego jest o wiele więcej. Pośród nich jest między innymi bestsellerowa”Cisza. Ta powieść trzyma w napięciu, elektryzuje, wzrusza, bawi i zwraca uwagę na wszystko, co w ludzkim życiu najważniejsze. Jeżeli jednak silnych emocji nadal będzie nam mało, powinniśmy poznać polecane kryminały.