Dobre książki na plaży w górach i w mieście - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościDobre książki na plaży w górach i w mieście

Dobre książki na plaży w górach i w mieście

11 sierpnia 2021 / Agnieszka
Chcesz przeżyć niezapomniane chwile, bez względu na to, gdzie przebywasz? Marzy ci się relaks? A może, pragniesz pozytywnie zmienić swoje wnętrze? Wszystko jest możliwe. Wystarczy pamiętać, jakie właściwości oferują dobre książki na plaży, w górach i w mieście. Wspaniałe, czytelnicze doznania gwarantowane.

Codzienne życie pełne jest trosk. Obowiązki, problemy ekonomiczne, rodzinne i osobiste potrafią w przykry sposób oddziaływać na samopoczucie. Przedłużający się czas odczuwania niezadowolenia, zawsze niesie ze sobą przykre skutki. To dlatego wszyscy przeżywający mniejsze, czy większe załamania nerwowe, poszukują sposobu na wyciszenie. Najłatwiej dostępna forma terapii to czytanie książek dla przyjemności. Jest to bowiem doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego. Czytanie jako prozdrowotna aktywność, doskonale redukuje stres i korzystnie wpływa na stan umysłu. Byłoby nierozważnym nie skorzystać z tych leczniczych właściwości obcowania z literaturą, ponieważ w zasadzie czytać można zawsze i wszędzie.

 

Książka remedium na stres – SPRAWDŹ

 

Dobre książki na plaży w górach i w mieście zawsze zapewniają silne wrażenia. Miejsca, w których warto czytać, wymieniać można długo, ale najważniejsza jest wartościowa lektura z przekazem. Taka, której czytanie będzie prawdziwą, intelektualną przyjemnością. Zagłębianie się w opisaną historię umożliwia przecież korzystanie z eskapizmu. Wystarczy rozbudzona wyobraźnia, aby na moment oderwać się od szarej codzienności. W końcu obcowanie z literaturą gwarantuję silne emocjonalne poruszenie. Dzięki temu następuje poszerzenie horyzontów myślowych oraz wzbogacanie osobowości. To nie mit, skoro prozdrowotne właściwości czytania potwierdzili lekarze, naukowcy i psycholodzy. Lubimy czytać wszędzie. Towarzystwo książki to dla nas cenne momenty.

„Czytelnikom zaangażowanym książki przydają się na co dzień i na co dzień sprawiają im przyjemność. Co więcej, czytanie jest przez nich traktowane równorzędnie z innymi atrakcyjnymi formami odpoczynku. W przeciwieństwie do wycieczek i spotkań jest stale łatwo dostępną rozrywką. Zaangażowani czytelnicy chcą, aby zawsze były przy nich książki, szczególnie jeśli gdzieś wyjeżdżają, gdy są w podróży lub tylko przejeżdżają przez swoją dzielnicę tramwajem czy autobusem… „. – Z. Zasacka, „Przyjemność z wyboru czytania”, Rocznik Biblioteki Narodowej nr 49.

Poznajmy więc dobre książki, których czytanie będzie niezapomnianym doznaniem. Czytajmy na plaży, w górach i w mieście. Na krótsze i dalsze eskapady bierzmy za sobą mądre, inspirowane rzeczywistością powieści. Spośród tysięcy lektur wybierajmy te, które rozbudzają naszą ciekawość. Tylko od nas zależy, po jaki gatunek literacki sięgniemy.

 

Z Lilą na plażę

Najbardziej czekamy na wakacyjne momenty. Słońce i możliwość wygrzewania się na ciepłym piasku kojarzy nam się z prawdziwą, cielesną rozkoszą. Dobra książka na plaży zapewni nam towarzystwo „Lili„. Bohaterka tej powieści romantycznej przekona nas, że dla miłości można porzucić wszystko. Ta myśl stała się inspiracją autorki, Agnieszki Kraśkiewicz, która wcześniej pozytywnie zaskoczyła książką pod tytułem „Piękny„. Wielokrotnie wskazano, że „Lila” to po prostu spin off Pięknego, albo jego kontynuacja. W zasadzie jest to jednak zupełnie inna historia. Silne, tym razem subtelne i delikatne emocje będą więc dostępne dla każdego. Wystarczy wraz z Lili wybrać się na wakacje do Włoch. Przed nami otworzy się świat przepychu i mody. W celu rozbudzenia ciekawości tą pozycją pisarka zapewniła, że:

„To książka, która opowiada o losach Lili Lader Marca Costello. Jest to opowieść bohaterów występujących w książce „Piękny”, jako postacie drugoplanowe”.

Czytaj dalej

Lakier do paznokci na plaży wskazany

Są chwile, gdy chcemy przeżyć coś niezapomnianego. Wówczas powinniśmy poszukiwać historii, które łatwo odnieść do rzeczywistości. Dobra książka na plażę, którą powinny mieć ze sobą przede wszystkim kobiety to „Lakier do paznokci„. Jest to niezwykły zbiór opowiadań przesiąknięty kobiecością. Wrażliwa na losy przedstawicielek płci pięknej Peggy Brown zaznaczyła, że każda kobieta może walczyć o swoją wolność. Bohaterkami tych opowieści przede wszystkim są kobiety uwikłane w najróżniejsze sytuacje. W pierwszym z opowiadań zaprezentowano los kochających się nad życie sióstr: utalentowanej muzycznie, poświęcającej się dla matki Celi, doświadczającej przemocy domowej Adeli oraz niepełnosprawnej Heli. Ta historia wzrusza do łez. W tym zbiorze napotkamy wiele innych, charakternych kobiet. Przyglądając się im, warto zwrócić uwagę na czerwony lakier do paznokci. To ważny symbol.

„To opowiadania o kobietach i dla kobiet”.– Peggy Brown

Czytaj dalej

Cztery pory roku z książką – SPRAWDŹ

 

Każdego roku bywamy w wielu miejscach. Są jednak okazje szczególne, podczas których staramy się odwiedzić nowe tereny. Wówczas szukamy przygody i silnych wrażeń. Do emocjonujących eskapad wyżyny i góry zdarzają się stworzone.

 

Piorun w górach

Liczą się tajemnice i zagadki. Dobra książka, którą warto zabrać ze sobą w góry nosi tytuł „Piorun„. Jest to świetnie napisana fantastyczna powieść. Miłosz Kościelny podołał zadaniu, by stworzyć wyimaginowaną historię, inspirowaną rzeczywistością. W roli głównych bohaterów stanęło trzech młodych chłopaków: Piorun, Lampek i Grządek. Ich energia zdaje się niespożyta, więc rodzice wyprawili ich w Beskid Niski. Brak dostępu do mediów miał być dla nich dotkliwą karą, ale Piorun wraz z braćmi znalazł sobie kreatywne zajęcie. Grzebanie w starej szopie pozwoli im na odnalezienie sekretnej mapy. Ona doprowadzi młodzieńców do Pietra, czyli czarnoksiężnika, który będzie uczył ich magii i walki z siłami napadającymi na ludzkie wioski. Autor zapewnia, że ta powieść zwraca uwagę na najważniejsze wartości.

„Powieść fantastyczna, ale edukuje, wyzwala emocje oraz wprowadza nas w tajniki zwycięstwa w walce dobra ze złem „.

Czytaj dalej

Miasteczko Pomroka w górach

Górski klimat sprzyja rozważaniom. Przebywając w tym miejscu zadbajmy więc o poruszającą procesy myślowe lekturę. Do czytania w górach nadaje się „Miasteczko Pomroka„. Mieszkający tam ludzie kierują się pokrętnymi, ksenofobicznymi zasadami. Przemoc fizyczna i psychiczna oraz zdarzenia linczu są na porządku dziennym. Gdy dochodzi do morderstwa 18 latka, zaczyna robić się niebezpiecznie. Kiedy do akcji wkroczą wojskowi: Kira Mazur i Fabian Krakowiak, wyjdzie na jaw, że uprowadzone zostały 3 licealistki. Nie wszystkie z nich przeżyją. Wykrycie zwyrodnialca dopuszczającego się tych czynów, nie będzie łatwe. Wiele godzin współpracy, przeżyty niejeden dramat, sprawi, że Kira i Fabian bardzo się do siebie zbliżą. Czy w tych niesprzyjających okolicznościach narodzi się miłość? Autor zapewnił, że:

„Miasteczko Pomroka to książka trzymająca w napięciu, z zaskakującymi zwrotami akcji, jak na thriller przystało. To opowieść o psychopatycznym seryjnym mordercy, o ludzkich słabościach, ale i o heroizmie” .

Czytaj dalej

Książki, e-booki, audiobooki – czytanie to przyjemność – SPRAWDŹ

 

Nie da się ukryć, że większość czasu spędzamy w miejscu zamieszkania. Ewentualne eskapady zostawiamy sobie na urlop i wakacje. Co jednak robić, by codzienna nuda nie odebrała nam sensu istnienia? W tym celu warto czytać książki z przesłaniem.

 

Co widziały cztery ściany w mieście

W małych i dużych miastach oraz kameralnych mieścinach wielokrotnie dochodzi do dramatów. Ludzie ukrywający się w swoich domostwach, mają niejeden sekret. Pati Maczyńska zdradziła, „Co widziały cztery ściany„. Jest to przejmująca powieść poruszająca temat przemocy domowej. To inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia, którą autorka pozyskała od dwudziestoletniej Anki, która pod wpływem sercowych uniesień wyszła za Adama. Jej mąż niezbyt długo, był taki, jak oczekiwała. Jego agresywne zachowania przybrały na sile, zaraz po tym, jak Anka urodziła dziecko. Przemoc fizyczna, psychiczna oraz ekonomiczna zmieniła życie bohaterki w piekło. Musiało upłynąć wiele dni, nim Anka odważyła się przed sądem zawalczyć o siebie i dziecko. Było warto. Ta życiowa opowieść może stać się inspiracją dla wielu ofiar oraz osób, które wiedzą, że w pobliżu, ktoś cierpi.

„Sprawy przemocy domowej są dla sądu niewygodne. Łamią temat tabu”.

Czytaj dalej

Czytanie książek to kształcąca przyjemność. Z czytelniczego relaksu powinni korzystać dorośli, młodzież oraz dzieci. Na szczęście są książki, po które, bez względu na wiek powinni sięgać wszyscy.

 

Trzy klucze na plaży, w górach i mieście

Jagna Kraszewska proponuje, aby każdy wyposażył się w „Trzy klucze„. Pod tym intrygującym tytułem kryje się bajka, którą warto czytać na plaży, w górach i mieście. W trakcie czytania przypomnimy sobie, jak cenne są niektóre słowa, czyny i gesty. Główna bohaterka, mała Tosia najwyraźniej na moment zapomniała o grzecznych zwrotach, a do tego sporo nabroiła. W efekcie latem zaczął padać śnieg, zrobiło się nieprzyjemnie chłodno, a słońce przestało grzać, jak dawniej. Dobrze, że okaże się, że dziewczynka ma szanse naprawić to, co zepsuła. Oczywiście nie będzie to łatwe, ale u jej boku stanie zielony Duszek oraz Kot. Przyjdzie im zgłębić tajemnice pewnego labiryntu, a w trakcie tego wyzwania wiele dowiedzą się o sobie i innych. Odkryją również moc ukrytą w słowie: Dziękuję, proszę i przepraszam. Grzeczności naprawdę nigdy za wiele.

„Tosia i Pomocek zaczęli rozglądać się za inną dróżką. Ale co to? Z cichym szelestem pozostałe odnogi labiryntu zamknęły się, zsunęły tak, że pomiędzy wysokimi ścianami z gęstych i kolczastych krzewów nie pozostał nawet maleńki prześwit…”

Czytaj dalej

Powyżej zaprezentowane lektury to dobre książki, które można czytać na plaży, w górach, mieście, czy na wsi. Obcowanie z literaturą to przecież kształcąca przyjemność. Oczywiście nie można zapominać, że ciekawe książki elektroniczne znajdziemy w dziale ebooki.

 

KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ – SPRAWDŹ

Autor: Agata Jankowiak