Dlaczego kobiety czytają powieści romantyczne? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościDlaczego kobiety czytają powieści romantyczne?

Dlaczego kobiety czytają powieści romantyczne?

14 kwietnia 2021 / Agnieszka

Dlaczego kobiety czytają romanse? Wydaje się to być oczywiste, każda z nas szuka i łaknie miłości. Ale czy to jedyny powód, dla których kobiety sięgają po romanse?

 

Od thrillerów po romanse – uwielbiamy czytać wspaniałe powieści napisane przez utalentowanych polskich pisarzy ➡➡➡  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-kobietach-pisane-przez-kobiety/

 

Bez względu na powód, dla którego sięgamy po powieści romantyczne, pragniemy zaznaczyć, że gatunek ten często ma z góry ustalone wzorce lub czasem denerwujące stereotypy. Jeśli więc zastanawiasz się, dlaczego czytelnicy, szczególnie kobiety, czytają romanse, chętnie odpowiemy na Twoje pytanie. Czytanie powieści romantycznych ma bardzo dobry wpływ na czytelnika – zwłaszcza jeśli jest nim kobieta. Dlaczego lubimy czytać powieści romantyczne? ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-lubimy-czytac-powiesci-romantyczne/

 

Co to są powieści romantyczne?

Powieść romantyczna, co to jest? Powieść, której akcja obraca się wokół zwykle romantycznej miłości dwojga ludzi i skupia się na ich związku, a jej zakończenie jest zazwyczaj „optymistyczne” i „emocjonalnie satysfakcjonujące”. Nie brakuje elementów miłości, związków, seksu i romansu. Większość powieści romantycznych ma szczęśliwe zakończenie kumulujące się na szczęściu tytułowych bohaterów.

Mówi się, że niektóre powieści romantyczne są zbyt tandetne, podczas gdy inne są wyjątkowo ekscytujące i wciągające. Istnieje tutaj wiele podgatunków do wyboru, od romansów pomiędzy ludźmi jednej płci po te o podróżach w czasie, by ratować ukochaną. ZOBACZ POLECONE KSIĄŻKI O MIŁOŚCI ⬇⬇⬇  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-milosci-ktore-pokochacie/

 

Czy czytanie powieści romantycznych jest szkodliwe?

Powieści romantyczne nie są szkodliwe dla czytelnika a już w szczególności dla związku. Jeśli obawiasz się, że romantyczna książka może źle wpływać na twoją żonę, związek lub małżeństwo, to może warto rzucić okiem na to, jak ty przyczyniasz się do rozwoju i pielęgnowania tego związku. Książki mają niezwykłą moc, i mogą nas motywować do bycia lepszymi lub do robienia wspanialszych rzeczy w naszym życiu.

 

Psychologia, dlaczego kobiety czytają powieści romantyczne

Dlaczego chętnie czytamy powieści romantyczne? Czytanie jest formą eskapizmu, a powieści romantyczne napędzają fantazje i pragnienia. Może niekoniecznie pragniemy umawiać się z przestępcą, ale to nie znaczy, że nie chcemy czytać o tym, jak rozkochał on w sobie dziewczynę z sąsiedztwa. Czytając romanse, kobiety mogą zastępczo przeżywać te postacie, wciąż na nowo ożywiając fantazje i hipotetyczne relacje.

W ten sam sposób, w jaki bawiliśmy się lalkami jako dzieci, używając naszej wyobraźni w świecie, który nie istnieje ze scenariuszami i postaciami, które są wymyślone, z tego samego powodu sięgamy po tego typu powieści. Chociaż przez chwilę chcemy wniknąć do świata, który obfituje w miłość, uniesienie i seks. Powieści romantyczne są kuszące, a dla niektórych uzależniające.

 

Dlaczego więc kobiety czytają powieści romantyczne?

Jest wiele powodów i oczywiście nie możemy mówić w imieniu całej populacji czytelników w tym kobiet, ale możemy wyjaśnić, dlaczego niektóre kobiety czytają romanse.

1. Aby uciec od szarej codzienności

Kobiety mają ciężki stosunek do naszego współczesnego świata. Stłuczenie szklanego sufitu jest wyczerpujące, a czytanie zabawnej powieści romantycznej jest przyjemne i daje chwilę zapomnienia. Potrzebujemy do przeczytania czegoś, co da naszemu umysłowi przerwę i potencjalnie pozwoli na chwilę wytchnienia od szarej, często stresującej rzeczywistości.

2. Nie ważny gatunek, książka to książka

W końcu wciąż coś czytamy. To, że nie jest to pouczająca fabuła, to nie oznacza to, by nie sięgać po romans, tylko z tego powodu. Lubimy czytać różne gatunki, a romanse i erotyki (chociaż nie zawsze się do tego przyznajemy) należą do tych, po które sięgamy coraz częściej. Rozbudzają zmysły, pozwalają na chwilę zapomnienia i odrywają nas od monotonii codziennych obowiązków.

3. Ciekawość motywem romansu MM i LGBT

Lubimy czytać książki z motywem romansu MM i LGBT. To dział, który zawiera powieści o kontrowersyjnych relacjach i przygodach homoseksualnych. Osoby, które upodobały sobie literaturę erotyczną tego typu, z pewnością lubią czytać o miłości i związkach, w których jest wiele elementów romantycznych i seksualnych, które spełniają czytelnika na wiele sposobów. EROTYKI PO KTÓRE POWINNIŚMY SIĘGNĄĆ ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/erotyki-ktore-warto-siegnac/

4. Powieści pełne dramatu

Niektórzy uwielbiają czytać romanse, pełne dramatycznych elementów. Być może nigdy nie będziemy mieć okazji zakochać się w prawdziwym księciu ze szlacheckiej rodziny w Anglii, ale z pewnością możemy delektować się czytaniem właśnie takich miłosnych historii. Albo książki z motywem nieszczęśliwej miłości, często wzbudzają nasze zainteresowanie. Są takie nieprzewidujące i zaskakujące.

5. Lubimy czytać powieści ze szczęśliwy zakończeniem

W życiu nie zawsze możemy cieszyć się szczęśliwym zakończeniem zaistniałych sytuacji, ale w powieściach romantycznych jest to prawie zawsze gwarantowane. Zabawna, optymistyczna i ze szczęśliwym zakończeniem powieść romantyczna pozwala zapomnieć o trudach codzienności. Przy lekturze takiej książki możemy wytchnąć i zrelaksować się na przykład po ciężko przeżytym dniu w pracy.

 

Dlaczego warto czytać powieści romantyczne?

Powieści romantyczne nie powodują szkód, raczej korzystnie wpływają na naszą wyobraźnię, pozwalają nam się zrelaksować. Powieści romantyczne są nieszkodliwe, mogą sprawić czytelnikowi wiele radości. Mogą być śmieszne, zabawne lub rozbudzające zmysły, dlatego sięga po nie wiele osób na całym świecie, głównie kobiet. Jeśli szukasz ucieczki, powieści romantyczne mogą być do tego odpowiednie. Wciąż istnieją problemy, które nękają branżę romansów, ale ponieważ wciąż się ona zmienia i dostosowuje, tak samo będzie z oddaną publicznością. Warto sięgać po książki, które nas zrelaksują – romans będzie tutaj odpowiednim gatunkiem literackim.

 

ROMANS I EROTYKA ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/romans-i-erotyka/