Nie czytasz – nie znasz życia! - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościNie czytasz – nie znasz życia!

Nie czytasz – nie znasz życia!

24 stycznia 2018 / Agata Jankowiak

Książki to prawdziwa skarbnica wiedzy. Znajdziemy pomiędzy nimi rzetelną literaturę faktu i pouczającą fikcję.

Książka cenne źródło informacji

Każdego dnia docierają do nas dziesiątki informacji. Pojawiają się nowe doniesienia ze świata nauki. Dochodzi do przełomowych wydarzeń, czy historycznych odkryć. Choć byśmy jednak chcieli, nie zdołamy spamiętać wszystkiego. Z należytą uwagą nie wgryziemy się także w każdy wątek. Warto jednak poświęcić chwile, by przyjrzeć się niektórym zagadnieniom. Dokonamy tego dzięki książkom. W dowolnym momencie możemy sięgnąć po wybraną pozycję i dzięki niej powrócić do interesującego nas tematu.

Za sprawą książek dotrzemy do wstrząsających faktów. Zbliżymy się do prawdy, poznamy zadziwiające ciekawostki, czy wyruszymy w dowolne miejsce na świecie. Dzięki temu poszerzą się nasze horyzonty i zasób wiedzy. Świadomy wybór literatury to przecież gwarancja, że nic nie umknie naszej uwadze.

Ponieważ książki to skarbnica wiedzy, której nie sposób przecenić, warto po nie sięgać. Czytając, poznajemy otaczający nas świat i żyjących w nim ludzi. Niektóre historie najpewniej nami wstrząsną, inne pouczą lub obudzą w nas nadzieję. Bez wyjątku wszystkie warto jednak poznać.

Jak wygląda życie w fawelach Brazylii?

Z całą pewnością zaciekawi nas pozycja, która zabierze nas w podróż do Brazylii. Nie będzie to jednak zwykła, turystyczna przechadzka, lecz niebezpieczna wyprawa. „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii” to przejmujący reportaż. Dzięki niemu ujrzymy prawdziwe życie mieszkańców faweli. Są to brazylijskie dzielnice nędzy, które kryją się w cieniu pięknych miast. Większości z nas to piękne państwo kojarzy się przede wszystkim z karnawałem odbywającym się w Rio de Janeiro. Nie można nie wspomnieć także o figurze Chrystusa Odkupiciela, bajecznej faunie, czy florze. Okazuje się jednak, że obok przepychu istnieje „inny świat”. Tysiące ludzi mieszka w dzielnicach nędzy. Głód, choroby i skrajne ubóstwo to codzienność. Brakuje tu podstawowych środków sanitarnych. Niezwykle wysoka jest natomiast śmiertelność i przestępczość narkotykowa. Najubożsi nie mają wyboru. Pomimo trudu muszą egzystować w tych warunkach. Musimy jednak wiedzieć, że mieszkańcy faweli także mają marzenia. Przekonamy się o tym w trakcie lektury. Ten reportaż nie pozostawia złudzeń, dlatego bądźmy gotowi na silne wzruszenia.

Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii

Jerozolima – miasto trzech religii

Podróże zawsze kształcą, przybliżając nam odległe zakątki i ich mieszkańców. Z pewnością więc warto wybrać się w kolejne niezwykłe miejsce. „Jerozolima. Miasto Boga” to jedyny w swoim rodzaju przewodnik. Łączy on w sobie elementy reportażu, wywiadu i dokumentu. Wzbogacona zdjęciami całość ukaże nam Jerozolimę, jakiej nie znaliśmy. Miejsce niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju. Właśnie tutaj świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Kontrasty są na porządku dziennym. Pomimo tego życie zdaje się płynąć swym niepowtarzalnym rytmem. W trakcie lektury przyjdzie nam dojrzeć architektoniczne piękno. Poznamy także odpowiedzi na wiele ciekawych pytań. Najczęściej nie wiemy, dlaczego Żydówki golą głowy? Jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy? Czym jest mezuza? Jak odmówić niechcianego zakupu. Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziemy w trakcie czytania. Warto zaznaczyć, że książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów i obala stereotypy.

Jerozolima. Miasto Boga

Zjawisko bezdomności w Polsce

W życiu codziennym są tematy, których zwykliśmy unikać. Istnieją też problemy, o których niechętnie rozmawiamy. Książka „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności” pozwoli nam poznać poruszające historie. Przede wszystkim jest to zbiór rozmów przeprowadzonych z bezdomnymi. Osobami, które z różnych przyczyn straciły wszystko. Brak miejsca zamieszkania to prawdziwy dramat. Ciężko jednak dźwignąć się z dna, gdy problemy przytłaczają. Zrozumiemy to w trakcie czytania. Jest to książka niezwykła i szczera do bólu. Osoby pozbawione bezpiecznego schronienia opowiedziały o tym, co czują, dlaczego płaczą, o czym śnią, z czego się śmieją, za czym tęsknią. Okazuje się, że często wystarczy jeden niewłaściwy krok, by zapoczątkować kaskadę nieszczęść. Zrozumiemy, jak wiele potrafi zmienić utracona miłość, brak pracy, nałóg, czy przemoc domowa. Przy okazji zrozumiemy też, że bezdomni to ludzie tacy jak my. Oni również mają marzenia i nadzieje.

Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności

Nowe fakty w sprawie katastrofy w Smoleńsku

Są tematy, które nie dają nam spokoju. Niemożność dotarcia do sedna frustruje, potęgując niepewność. Z taką sytuacją mamy do czynienia na przykład z „katastrofą smoleńską”. Książka „Zatarty ślad. O 10 kwietnia 2010 roku” pozwala zbliżyć się do prawdy. Szczegółowe odtworzenie zdarzeń, jakie ówcześnie miały miejsce nie pozostawia złudzeń. Prawdziwy ich przebieg zdaje się inny od tego funkcjonującego w obiegu. Warto poznać te fakty, by wyrobić sobie własny pogląd na całą sprawę. Bardzo możliwe, że będzie on inny od tego, który posiadaliśmy do tej pory. Autor niniejszej pozycji dowodzi, że jesteśmy manipulowani przez media i polityków. Jego zdaniem, jedynymi przyczynami katastrofy nie mogły być błędy ludzkie, techniczne i organizacyjne. By spróbować odpowiedzieć na pytanie, jak było naprawdę, warto sięgnąć po książkę.

Zatarty ślad. O 10 kwietnia 2010 roku

Czy Polska chyli się ku upadkowi?

Wielka i mała polityka interesuje wielu. Nie można się dziwić, skoro naokoło nas tyle się dzieje. Książka „Akt oskarżenia przeciwko Kompozytorowi…” odnosi się do ówczesnej sytuacji Polski. Informacje o politycznych sporach i nieporozumieniach docierają do nas bezustannie. Sprzeciwy społeczne budzą niepokój. Zmiany są nieuniknione, ale dokąd tak naprawdę zmierza nasz kraj? Niniejsza publikacja nieco przybliży nas do prawdy. Zrozumiemy, że „dobra zmiana” nie przebiega zgodnie z planem rządzących. Wydaje się, że jest wręcz odwrotnie, niż zakładano. Czy Polska chyli się ku upadkowi? Autor nie szczędząc słów krytyki, odpowiada na to pytanie. Dla obrazowego porównania obecna władza zostaje przedstawiona jako orkiestra. Przewodzi jej kompozytor, który pełni również rolę suflera. To właśnie on z ukrycia kontroluje sytuacje w Polsce.

Akt oskarżenia przeciwko Kompozytorowi…

Ciekawe sprawy kryminalne, o których nie miałeś pojęcia

O dramatycznych zdarzeniach słyszymy praktycznie codziennie. Nie ma przecież dna, by nie docierały do nas informacje o kolejnych popełnianych przestępstwach. Czy świat jest, aż tak zły? Czy kiedyś żyło się łatwiej i bezpieczniej? Nieograniczony dostęp do informacji może sprawić, że odniesiemy takie wrażenie. Jest ono jednak mylne. Zło zawsze było obecne w życiu ludzi. Książka „Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1” pozwoli nam poznać arkana wielu zbrodni. Spraw, które swego czasu wstrząsnęły opinią publiczną. Będą to drobne występki, ale i makabryczne morderstwa.

Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1