Czytanie czyni Cię interesującym - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCzytanie czyni Cię interesującym

Czytanie czyni Cię interesującym

4 listopada 2021 / Agnieszka
Czytający mają większe szanse na odniesienie sukcesu zawodowego i prywatnego. Lubiący książki są mądrzejsi i bardziej twórczy. Dowiedziono również, że oczytani łatwiej nawiązują kontakty interpersonalne. Ponadto czytanie czyni cię interesującym dla otoczenia. Każda przeczytana książka poszerza bowiem horyzonty myślowe oraz wyostrza zdolność do współodczuwania.

Według badań psychologów największą bolączką ludzi jest izolacja. Na podstawie kontaktów z innymi oceniamy swoją wartość. Jak mądrze stwierdził starożytny filozof Arystoteles „Człowiek jest istotą społeczną”. Kontakty interpersonalne są podstawą naszego poczucia zadowolenia. Wszyscy potrzebujemy zaufanych przyjaciół. Chcemy wiedzieć, co robić, żeby ludzie nas lubili. Podobno powinniśmy często się uśmiechać i wykazywać zainteresowanie sytuacją osób, które znajdują się w naszym najbliższym otoczeniu. Czytanie uczyni Cię mądrzejszym i interesującym. Czytanie książek poszerzy Twoje horyzonty myślowe. Wartościowe książki to także sposób na zwiększanie empatii. To nie wszystko.

„Według badań czytanie książek potrafi: wydłużyć życie, zmniejszyć stres, ponieważ czytanie jest jedną z najbardziej relaksujących czynności, poprawia pamięć poprzez angażowanie do aktywności różnych części mózgu oraz doskonali posługiwanie się językiem i uczenie się”. – zwierciadlo.pl

Czytanie czyni Cię interesującym. Czytanie książek zwiększa również atrakcyjność. Według badań przeprowadzonych przez portal randkowy eHarmony ludzie, którzy lubią książki łatwiej, budują relacje na szczerości i wzajemnym zaufaniu. Zaczytujące się kobiety zwiększają swoje szanse na poznanie partnera, a panowie będący fanami literatury w oczach płci przeciwnej, aż o 13% stają się godni zainteresowania. Czytanie jest sexy. Miłośnicy literatury mają łatwość w wypowiadaniu się i nawiązywaniu rozmów. Warto czytać i rozmawiać o książkach. Tą drogą można nawiązać wiele satysfakcjonujących kontaktów w życiu prywatnym i zawodowym. Kontakt ze słowem pisanym zawsze doskonali umiejętność spójnego wypowiadania się. Czytanie to efektywne ćwiczenie umysłu, które warto codziennie powtarzać.

„Twój mózg nie robi istotnej różnicy między czytaniem o jakimś doświadczeniu a rzeczywistym jego przeżywaniem. W obu przypadkach pobudzane są te same neurologiczne obszary. Powieści mają moc pobudzania myśli i uczuć, czyniąc z czytania całkiem realne doświadczenie”. – ExitDoor.pl

Co czytać, żeby stać się bardziej interesującym i mądrym? Wybór pozycji książkowych jest przeogromny, ale wobec niektórych z nich nie można przejść obojętnie. Jak wskazał słynny Naval Ravikant: traktuj czytanie jako inwestycje. Poniżej wskazano wartościowe książki, dzięki którym dowiesz się tego, co najważniejsze o świecie, innych ludziach i sobie.

Jestem lepszym człowiekiem, bo czytam książki  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jestem-lepszym-czlowiekiem-bo-czytam-ksiazki/

 

Żeby stać się bardziej interesującym dla otoczenia, trzeba czytać wartościowe, mądre książki. W obecnej sytuacji głośno mówi się o niepokojących zmianach atmosferycznych. Kryzys klimatyczny. Co Ty możesz zrobić, aby mu zaradzić?„. To książka, którą przygotował profesor dr hab. Szymon Malinowski. Jest to literatura faktu dokumentująca zachodzące, niekorzystne zmiany, które mogą doprowadzić do prawdziwej katastrofy. Dowiemy się, co dokładnie oznacza pojęcie klimat oraz kryzys klimatyczny. Ziemia naprawdę cierpi. Tylko ludzie mogą powstrzymać ten proces.

Czytaj dalej

Co robić, żeby powstrzymać degradację Ziemi, wyjaśnia opublikowana na łamach tej książki rozmowa pomiędzy: Jonathanem L. Ramseyem a profesorem Szymonem Malinowskim, czyli fizykiem atmosfery, profesorem nauk o Ziemi oraz członkiem, korespondentem PAN, który od 2016 roku obejmuje funkcje dyrektora Instytutu Geofizyki UW

Nawalne deszcze, podtopienia, okresowe susze, silne burze, gradobicia, tornada, trąby powietrzne, czy trudne do ugaszenia pożary to coraz częstsze zjawiska. Mamy prawo się bać. Zanim bezpowrotnie zginie fauna i flora trzeba działać, a dzięki tej książce zdobędziemy wiadomości, co każdy może i powinien zrobić.

Jesteś człowiekiem. Odczuwasz mnóstwo pozytywnych i negatywnych emocji. Masz marzenia i plany, ale nie zawsze udaje się je spełnić. Reporter z 50-letnim doświadczeniem Mieczysław Kurnatowski pyta: „Czy gryzie Cię samotność?„. Ta przykra emocja znana jest wszystkim. Autor zwrócił uwagę na to jak bardzo niezadowoleni z istnienia są współcześni ludzie. Zmiany społeczne, gospodarcze i polityczne nikomu nie wychodzą na dobre. Ta obszerna publikacja jest zbiorem felietonów, które niektórzy określają mianem opowiadań. W każdym tekście pojawia się wątek samotności. Jest to temat uniwersalny i ponadczasowy. Trzeba pogodzić się z faktem, że wewnętrzne poczucie samotności jest wpisane w ludzki indywidualizm i potrzebę bycia wolnym i niezależnym.

„Samotność można pokonać, ale jak mądrze wspomniał autor: „trzeba przekonać samego siebie, że mimo wszystko, mimo braku przyjaciół, nie jest się samotnym. Przekonać siebie, drugie ja… To bardzo trudne, ale ponoć wiara czyni cuda. A jak nie ma wiary? Chociaż warto wiedzieć też, że siebie zwyciężyć to największe zwycięstwo”. – Mieczysław Kurnatowski, „Czy gryzie Cię samotność?”.

Czytaj dalej

Przeczytanie tej książki uczyni cię bardziej interesującym. Po zrozumieniu, jak pokonać samotność, będziesz mógł doradzać innym. W ten sposób staniesz się bardziej towarzyski i atrakcyjny jako przyjaciel.

Czytanie poszerza twoją wiedzę i horyzonty myślowe. Wartościowe książki uwrażliwia ją na odczucia innych. Staniesz się bardziej interesujący jeśli poznasz „29 aspektów życia. Spojrzenie młodej kobiety„. Autorka, Laura Wisiewicz zachęca do zastanowienia się nad prawdziwym sensem życia. Pęd codzienności wielokrotnie spycha myślenie na niewłaściwe tory. Ze wsparciem, które oferuję ta lektura, na pewno zdołasz dostrzec, to co najważniejsze. Warto podkreślić, że również młodzież może poznać tę książkę.

„W książce poruszane są między innymi takie tematy jak: małżeństwo, problemy młodzieży, związek, niepełnosprawność, aborcja, młodzież w dobie mediów społecznościowych, odpowiedzialność za innych, motyw szczęścia, wybaczenia”. – Laura Wisiewicz

Czytaj dalej

Laura Wisiewicz otworzyła się przed odbiorcami. Osobiste obserwacje i doświadczenia autorki stały się wyrazistym źródłem inspiracji. Ta książka może ci pomóc. Czytaj ze zrozumieniem. Zanalizuj spisaną treść. Poszukuj wskazówek, które ułatwią ci radzenie sobie we wszystkich sytuacjach.

Poznaj wartościowe książki dla dorosłych https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wartosciowe-ksiazki-dla-doroslych/

 

Pokrótce omówione powyżej książki to jedne z najbardziej wartościowych tytułów. Jeżeli po nie sięgniesz, czytanie uczyni cię interesującym. Ponadto kontakt z dobrą literaturą pogłębi twoją wiedzę ogólną i właściwie ukierunkuje twoje myśli. Sięgaj po różne gatunki literackie, bo każdy z nich oferuję coś wyjątkowego. Powieści romantyczne, erotyki i historie miłosne rozgrzewają wewnętrzne odczucia. Powieści sensacyjne, thrillery i kryminały dostarczają niezapomnianych, często przerażających obrażeń. Długo można tak opowiadać, ale najlepiej samodzielnie wybrać lekturę dla siebie pośród książkowych nowości.

Co warto przeczytać https://www.psychoskok.pl/ksiazki/