Czytamy w weekend i nie tylko! - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCzytamy w weekend i nie tylko!

Czytamy w weekend i nie tylko!

7 grudnia 2021 / Agnieszka
Rzeczywistość rozczarowuje. Trudne sprawy dzieją się za każdym rogiem. Negatywne przemiany społeczne i gospodarcze dotykają wszystkich. Codzienne problemy sprawiają, że większość ludzi chce uciekać do atrakcyjnej rzeczywistości. To dlatego czytamy w weekend i nie tylko. Dobre książki to wrota do inspirującej przestrzeni.

Czas wolny jest potrzebny wszystkim. Mądrze rozplanowane momenty wytchnienia od codziennych wyzwań, wpływają na jakość bytu. Styl życia powinien obejmować aktywność fizyczną oraz psychiczną. Coraz więcej osób ćwiczy lub uprawia sport. Obserwowane jest również zainteresowanie podnoszeniem intelektu i poziomu inteligencji. Chcemy stawać się mądrzejsi. Szukamy sposobu na sukces. W życiu prywatnym i zawodowym największe szanse na powodzenie mają oczytani. Czytamy w weekendy i nie tylko. A dlaczego lubimy czytać? Czytanie książek jest rekomendowaną przez specjalistów formą spędzania czasu wolnego i podnoszenia kompetencji.

„Rozwój cywilizacji, globalizacja spowodowały, że człowiek stał się niewolnikiem własnych słabości. Pośpiech, brak wolnego czasu przyczynia się do powstawania stanów depresji, przygnębienia, czyli czynników wywołujących stres, do wzrostu zachorowań i rozwoju chorób cywilizacyjnych”. – „Rozważania o czasie wolnym wybrane zagadnienia” Krzysztof Kwilecki, GWSH

Skutki obcowania z literaturą wyjaśniają, dlaczego tak chętnie sięgamy po książki. Lekarze, naukowcy oraz psycholodzy od dłuższego czasu starają się przekonać wszystkich, że czytelnictwo wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości. Dowiedziono, że czytanie jest doskonałym treningiem mózgu. Wskazano, że w trakcie czytania obniża się poziom stresu. Wczytywanie się w wartościowe książki zmaga empatie. Czytamy zawsze i wszędzie, bo tym sposobem poznajemy świat, siebie i innych. Z dobrą lekturą w ręku nie grozi nam nuda, chandra, czy ponure myśli. Biblioteki zachęcają do odwiedzania i zgłębiania skarbów księgozbioru. Ciekawe książki to najprostsza i najprzyjemniejsza forma spędzania czasu wolnego.

„Książka jest dobra na wszystko! Kontakt z książkami, czy czasopismami daje więc nam bardzo dużo. Czytając, poznajemy przekazywany pisemnie dorobek ludzkich myśli, uczuć czy wiedzy”. – psp1.radom.pl

Pozostaje sprawdzić, co czytamy w weekend i nie tylko. Nasze czytelnicze upodobania są bardzo zróżnicowane. Chętnie czytamy thrillery, lubimy czytać powieści historyczne oraz pełne zawiłych wątków powieści obyczajowe. Poniżej zaprezentowano najchętniej czytane tytuły.

Dwa słowa okładka

W wolnym czasie lubimy porozmyślać i przeżyć, coś niezapomnianego. To dlatego sięgamy po mocne lektury. Czytamy w weekend i nie tylko thrillery psychologiczne takie jak „Dwa słowa” Anki Mrówczyńskiej. Doceniona przez portale psychologiczne oraz psychiatryczne autorka zmagająca się z borderline tym razem posłużyła się literacką fikcją w celu dogłębnego przeanalizowania ludzkiego umysłu. Głównym motywem tej pełnej zaskakujących zwrotów akcji opowieści jest motyw toksycznej miłości. Kochać można za bardzo. W roli głównej bohaterki pojawia się 30-letnia, Kinga. Jest ona piękną, inteligentną i utalentowaną piosenkarką, która zapragnęła zbyt dużo. Wewnętrzne odczucia upewniły ją, że powinna odzyskać dawno, zaprzepaszczoną relacje z Piotrem. Kiedy Kinga dowie się, że jej oblubieniec ma żonę i dzieci, postanowi zrobić wszystko, żeby go odzyskać. Główna bohaterka Kinga popadnie w chorobliwą obsesję. Ta miłostka może tragicznie się zakończyć.

Czytaj dalej

Ten thriller psychologiczny napisała doceniona przez portale psychologiczne Anka Mrówczyńska, która w jednym z wywiadów zdradziła: „żeby pisać, muszę się dobrze czuć i być w formie. Także, jakby spojrzeć na to w ten sposób, dla mojego zdrowia psychicznego bezpieczniejsza jest proza”.

„Dwa słowa” wystarczą, żeby zniszczyć wszystko. Dwie kobiety, jeden mężczyzna. Trzeba poznać zakończenie tego thrillera, ponieważ zaskakuje i na długo zostaje w pamięci.

Jest pewne, że lubimy czytać dobre książki. Szczególnie cenimy sobie opowieści, które można odnieść do rzeczywistości. W weekend i nie tylko Anna Wysocka-Kalkowska, zachęca, by sprawdzić, kim jest „Mężczyzna bez twarzy„. Jest to poruszająca powieść obyczajowa. Historia, o której przeczytamy, mogła zdarzyć się naprawdę. Główna bohaterka to inteligentna, urocza Agata. Jest to kobieta wiodąca poukładane życie, ale los postanowił z nią poigrać. Pewnego dnia dzwoni do niej facet z nieznanego numeru. Wypite wino rozluźnia Agatę na tyle, że zachowuje numer, licząc na dalszy kontakt. Nieznajomym nie powinno się ufać. Mężczyzna bez twarzy rozbudza jednak zmysły i uśpione pragnienia. Agata będzie musiała stoczyć walkę między zdrowym rozsądkiem, a rządzą drugiego ciała. A, co się stanie, kiedy okaże się, że ten mężczyzna, należy do innej? Tego trzeba się dowiedzieć.

Czytaj dalej

Fikcja literacka zaspokaja wszystkie czytelnicze oczekiwania, ale czasem przyjemniej spędza się czas z książką, skrywającą prawdę. Ewa Lenarczyk inspirowała się burzliwym okresem wojen szwedzkich z XVII wieku. Dzięki temu powstała dwutomowa powieść sensacyjno – obyczajowa. „Przeklinam to miasto” – tom pierwszy „W dalekim kraju”. Setki lat temu życie naprawdę wymagało wytrwałości i niezwykłej odwagi. Silni musieli być mężczyźni, ale także kobiety. Główna bohaterka tej powieści to patrycjusza, córka elbląskiego mincerza, która zakochała się w szwedzkim żołnierzu. Perturbacji emocjonalnych i miłosnych zawirowań czeka ją naprawdę dużo. Walka o miłość jest jednak warta poświęceń. Niewielki cytat rozbudzi ciekawość losami Korduli:

„Kordula chciała wstać, wyjść, ale Ingvar położył jej rękę na ramieniu i mocniej przycisnął. Przyszłaś, to wysłuchaj, bo pomówień nie znoszę”.– Ewa Lenarczyk

Czytaj dalej

Przeszłość skrywa wiele intrygujących tajemnic. Wszystkie dawne zagadki warto rozwiązać do końca. „Przeklinam to miasto” – tom drugi „Wielki powrót” kontynuuje losy patrycjuszki Korduli. Ewa Lenarczyk tę powieść historyczno – obyczajową, zakończyła szczęśliwie. Ta inspirowana prawdą opowieść pełna jest nieprzewidywalnych zwrotów akcji. To dlatego nim Kordula zazna prawdziwego szczęścia, wraz z mężem będzie musiała pokonać wiele przeciwności. Motyw porwania, niewolnictwa, prostytuowania się oraz haremów dostarcza niezapomnianych wrażeń. Czytając, można odczuć klimat ówczesnych czasów. Warto tego doświadczyć.

Czytaj dalej

Obcowanie z literaturą to kształcąca przyjemność. Sięgając po książki, stajemy się bardziej interesujący i twórczy. To dlatego, czytamy w weekend i nie tylko. Odbiorcy wciąż spragnieni wrażeń na bieżąco powinni sprawdzać nowości książkowe i bestsellery.