Czytamy powieści z dreszczykiem - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCzytamy powieści z dreszczykiem

Czytamy powieści z dreszczykiem

3 stycznia 2018 / Agata Jankowiak

Jeżeli szukasz książek, które dostarczają niezapomnianych emocji, sięgnij po powieści z dreszczykiem. Takich wrażeń na pewno się nie spodziewasz.

Wielu z nas stawia wysokie wymagania literaturze. Oczekujemy, że fabuła wciągnie nas bez reszty. Liczymy na poznanie nieprzeciętnych bohaterów i ich historii. Chcemy, by czytane książki na długo zapadły w naszej pamięci. Skłaniały nas do głębszych refleksji i gwarantowały niezapomniane wrażenia. Tak wygórowanym potrzebom niestety trudno sprostać. To dlatego autorzy dokładają wszelkich starań, by uatrakcyjnić swe dzieła. Stworzyć, a następnie zaproponować Czytelnikom lekturę niezwykłą.

Na rynku znajdziemy całą masę wyśmienitych propozycji. Lektur z każdego gatunku literackiego, przygotowanych z myślą o odmiennych zainteresowaniach. Każdy z nas jest przecież inny. Tak szerokie zróżnicowanie to gwarancja zadowolenia. Z pewnością znajdziemy bowiem książkę, która zaspokoi nasze Czytelnicze oczekiwania. Pozycję, która pochłonie nas bez reszty, nie pozwalając przestać czytać przez wiele godzin.

Oczywiście nie warto godzinami wertować setek propozycji. Tym sposobem szybko zniechęcimy się do sięgnięcia po jakąkolwiek. Najlepiej zawęzić obszar poszukiwań i skoncentrować się na wybranych. Wiemy przecież, czego nam trzeba do zadowolenia. Poszukujący książek, które dostarczają niezapomnianych emocji, powinni sięgnąć po powieści z dreszczykiem. Takich wrażeń na pewno się nie spodziewasz.

Powieścią, której nie możemy pominąć, jest „Urok”. Fabułę rozpoczyna budzące niepokój zdarzenie. Główna bohaterka, Eliza spędza wieczór w pustej redakcji. Z zawodu jest dziennikarką, więc scena ta wydaje się jak najbardziej naturalna. Niestety, nie minie moment, a Eliza otrzyma przerażający e-mail. Z jego treści wynika, że nadawca od dawna ją obserwuje. Jest to osoba, przed którą od dawna ucieka. Nim poznamy szczegóły sprawy, cofniemy się do przeszłości. Dostrzeżemy, że swego czasu Eliza spotykała się z intrygującym Wiliamem. To właśnie on okaże się gangsterem i niedoszłym spadkobiercą fortuny. Mężczyzna cierpi na zaburzenia osobowości, dlatego powinna mieć się na baczności. Zdaje się, że nie ochroni go przed nim nawet śmierć. Eliza nosi przecież jego dziecko, na które już wydał wyrok. Eliza zrobi wszystko, by ratować syna. Pomoże jej list pozostawiony przez zmarłego przyjaciela. W jej życiu pojawi się również detektyw Norbert. W trakcie czytania zostaniemy wciągnięci w misterną intrygę. Takich emocji nie da się zapomnieć.

Książka tylko dla czytelników o mocnych nerwach to „44 dni”. Niewinnie brzmiący tytuł może uśpić naszą czujność, ale nie dajmy się zmylić. Główny bohater będzie musiał zabić 44 osoby, w tytułowe 44 dni. Najpewniej wielu z nas stwierdzi, że nigdy nie dopuściłaby się podobnego czynu. Może jednak istnieją okoliczności, które zmusiłyby nas do tego? Główny bohater Tomek wiódł normalne, spokojne życie. Nie przejawiał niepokojących zachowań i nigdy nie planował nikogo skrzywdzić. Niestety jego przyjaciel wyznaczy mu udział w tajnej misji. Tomek stanie się seryjnym mordercą, który dopiero po czterdziestej zbrodni zada sobie podstawowe pytanie. Dlaczego właśnie on został wybrany, żeby zabijać? Na czym polega tajemnica misji? Co wydarzy się, gdy zabije wskazane 44 ofiary? A może wątpiąc w sens zadania, przestanie mordować? Odpowiedź na żadne z tych pytań nie jest oczywista. Ta pełna symboli książka łączy oniryzm z rzeczywistością.

Innego rodzaju doznania zapewni nam kolejna książka. „Geneza”, która nakaże nam zmierzyć się z wizją końca świata. Ostateczność jest coraz bliżej, ale nie traćmy nadziei. Jak wiemy, o ewentualnościach, które mogą doprowadzić do zagłady, mówi się cyklicznie. Niektórych zmian już nie cofniemy, a innych nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Poznając historię Adama Bauera, zrozumiemy, że jedynie miłość ochroni nas nawet w chwilach zwątpienia. Fabuła przeniesie nas w niedaleką przyszłość. Okaże się, że doszło do wybuchu położonej niedaleko naszego układu słonecznego Supernowej. Niszczycielskie odłamki są coraz bliżej Ziemi. Przedstawiciele najbogatszych państw budują stację kosmiczną. Niestety na jej pokład ma wejść jedynie cztery tysiące osób. Alternatywnym rozwiązaniem mogą okazać się podróże międzygalaktyczne. Ten pomysł budzi nadzieję, ale czy ktoś podejmie się jego realizacji? Pogrążony w żałobie po stracie żony Bauer zostanie poproszony o udział w projekcie. Dzięki temu zyska szansę, by ocalić nasz gatunek, a nawet stworzy okoliczności, by jego żona powróciła do świata żywych. Uczucie, które nosi w sercu, będzie dodawać mu sił. Warto uczestniczyć w tej akcji, bo niebawem jego ukochana może narodzić się ponownie…

Apetyt na czytanie rozbudzi w nas książka „Łosoś norwesko-chiński”. Ta nieprzeciętna komedia absurdu zaskoczy nas dosłownie wszystkim. Jeden z bohaterów, mężczyzna o imieniu Maciej ma problem. Trudno mu napisać książkę o własnym życiu. Nie wie jednak, że już za chwilę życie dostarczy mu niezapomnianych wrażeń. Uruchomiona zostanie maszyna, płatająca ze sobą najbardziej nieprzewidywalne sytuacje. W trakcie czytania poznamy wielu wyjątkowych bohaterów. Agatę, która chce uciec z dokumentami o wadze międzynarodowej, Norwegów, próbujących odzyskać owe dokumenty, podobnież jak Chińczycy. Kapitana Lisieckiego oraz Jakubiaka. Pojawi się także Major Karol, grupa do zadań specjalnych i Rodriguez. Akcja zapiera dech w piersiach. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, do jakiego punktu doprowadzi nas fabuła.

Rozsmakowani w apetycznych tytułach zechcemy sięgnąć po kontynuację wspomnianej powieści. „Łosoś a la Africa” na pewno nas nie zawiedzie. Ponownie spotkamy poznanych w części pierwszej bohaterów. Pojawią się również nowe, bardzo charakterystyczne postacie. Akcja została związana z operacjami wojskowymi. Dzięki temu napotkamy wątki militarne i sensacyjne zdarzenia. Autor jak zawsze świetnie operuje absurdem. Wulgaryzmy wyostrzają całość. Książka charakteryzuje się szalonym tempem, które zapewni nam wiele wrażeń.