Czytaj książki przed snem - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCzytaj książki przed snem

Czytaj książki przed snem

22 lipca 2021 / Agnieszka
Naukowcy i lekarze już dawno stwierdzili, że jakość snu ma znaczenie. Liczy się to, w jaki sposób przygotujemy się do nocnego wypoczynku. Wieczorna, relaksacyjno–odżywcza kosmetyka powinna objąć ciało i umysł. Aby wydłużyć żywotność mózgu, czytaj książki przed snem.

CZYTAJ PRZED SNEM O KAŻDEJ PORZE ROKU ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/cztery-pory-roku-z-ksiazka/

 

Wszyscy dorośli ludzie chcieliby wieść spokojne, szczęśliwe życie. Niestety, wyzwań dnia codziennego wciąż przybywa. Stajemy się coraz bardziej zestresowani, a przez to mniej wydajni i nieskorzy do twórczego działania. Ponad połowa Polaków jest niezadowolona ze swojego stanowiska pracy. Bardzo często narzekamy też na problemy finansowe. Pojawia się pytanie: czy można to zmienić? Każdy ma szansę odnieść sukces. Wystarczy, czytać książki przed snem. To stwierdzenie wielu osobom może wydać się niedorzeczne, ale naprawdę znajduje uzasadnienie. Mózg lubi bowiem czytać i lepiej przetwarza treści dostarczone na moment przed nocnym wypoczynkiem. Po przebudzeniu staniemy się więc bogatsi o kolejne informacje. Majętni liderzy z powodzeniem korzystają z właściwości obcowania z literaturą przed snem i zawsze dobrze na tym wychodzą.

Czytelnicy są świetnymi liderami. Miliarder Microsoft Bill Gates jest zapalonym czytelnikiem. Każdej nocy przed snem spędza godzinę, czytając książki na różne tematy. Wielu ludzi sukcesu na świecie to żarliwi czytelnicy. Codziennie czytają co najmniej 10-20 minut przed pójściem spać i uczą się z tego, o czym mówią inni „.

Czytaj książki przed snem, a staniesz się mądrzejszy. Obcowanie z literaturą przed nocnym wypoczynkiem pobudza wyobraźnię i stymuluje procesy myślowe. Można powiedzieć, że to czego dowiemy się z przeczytanej treści, będzie nam się śnić. Oczywiście jest to śmiałe porównanie do zachodzących w trakcie tego naturalnego stanu czynnościowego ośrodkowego układu nerwowego. Śpimy wszyscy, nasze zapotrzebowanie na sen zmienia się wraz z wiekiem, ale jest to proces potrzebny do życia. Przeprowadzono wiele badań związanych z tym tematem, ale ogólny wniosek był jeden. Sen poprawia pamięć, wpływa na jej konsolidację i stymuluje neurony. To dlatego, u czytających przed snem można przewidywać długotrwałą poprawę zdrowia mózgu. W trakcie snu organizm odpoczywa, przygotowując się do podjęcia kolejnej aktywności. Regeneracje umysłu można wzmocnić, czytając, chociażby kilkanaście minut przed snem.

 

WYJĄTKOWE KSIĄŻKI NA DŁUGIE WIECZORY ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wyjatkowe-ksiazki-na-dlugie-letnie-wieczory/

 

Czytaj książki przed snem. Tym sposobem zwiększysz swoją szansę na sukces w każdym obszarze życia. Jeżeli dzięki temu najbogatsi stopiono, wzmacniają swój potencjał, spróbować wykorzystać tę formę aktywności, może każdy. Warto pamiętać, że chociaż początkowo czynność ta może zdawać się niepotrzebnym wysiłkiem, dość szybko będziemy w stanie wyuczyć ten prozdrowotny, czytelniczy nawyk.

 

Przed snem warto sprawdzić, co niezwykłego oferuje „Biała Wieszczbiarka„.

Jest to niebywale energetyczna książka, która pozwala doświadczyć głębokiej relaksacji. Bardzo obrazowa treść oraz przyjemny język, pozwoli nam wniknąć do własnego wnętrza. Jesteśmy częścią czegoś niesamowitego, chociaż czasem zdajemy się nie dostrzegać, otaczających nas energetycznych tchnień. Do prezentacji tej tematyki, autorka, Małgorzata Król posłużyła się formą luźnej opowieści o pewnej dziewczynie i Duszy. Liczy się przecież ciało, ale znaczenia ma również duchowa sfera człowieka. Przyczynowo-skutkowe pasmo zdarzeń stanie się zrozumiałe. Wszystko, co nas spotyka, nie jest przypadkiem. Warto głębiej i dłużej się nad tym zastanowić. Fizyka kwantowa, parapsychologia, czy spirytystyczne działania, nie szokują już nikogo. Skoro naukowcy i lekarze potwierdzili, że każda żywa istota jest nośnikiem energii. Warto mądrze wykorzystać tę wiedzę. Ta książka została ozdobiona malunkami przygotowanymi przez natchnioną autorkę.

Czytaj dalej

 

Książka polecana do czytania przed snem to „Geneza duszy„.

Wraz z nastaniem wieczoru, każdy z nas, na swój sposób przygotowuje się do nocnego wypoczynku. Ten czas pełen jest powtarzanych regularnie rytuałów, a pośród nich, dla tysięcy osób istotna pozostaje wieczorna modlitwa. Książka polecana do czytania przed snem to „Geneza duszy”. Ta jedna z nielicznych pozycji poświęconych zagadnieniom z zakresu Teozofii i Filozofii Złotego Różokrzyża poszerza horyzonty. Osoby zapoznające się z tymi, dość złożonymi kwestiami, mogą poczuć się zdziwione, dowiadując o tym, że rzeczywistość to jedynie miraż. W pełnej problemów codzienności zapominamy, że oprócz zmysłu widzenia, dotyku oraz węchu, posiadamy także dusze. To dzięki niej możemy korzystać z naturalnych zdolności. Ta pozycja tłumaczy, w jaki sposób rozpoznać działanie energetycznych, boskich sił. Niektórzy po przeczytaniu tej książki przed snem, będą mieli bardzo obrazowe sny z przekazem. Oczywiście, żeby zwiększyć swoje szanse, na tego rodzaju umysłowe odczucia należy postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tej lekturze. Autor celowo zamieścił informacje tłumaczące rzadko poruszane na, co dzień, kwestie. Szczególne cenne pozostaje zagadnienie Lectorium Rosicrucianum.

Czytaj dalej

 

Przed snem warto sięgnąć po książkęMy Wieloświaty”.

Zachęca ona do zadumy. Jest to publikacja, która przybliża najważniejsze zagadnienia. Składa się na nią przestrzeń literacka, filozoficzna, psychologiczna oraz autobiograficzna. Autor bardzo wyraźnie prezentuje i uzasadnia swoje twierdzenia. To dzięki nim zrozumiemy, że rzeczywistość, która nas otacza to swojego rodzaju ułuda. Co prawda naukowcy od wielu lat starają się wyplenić zabobonne, konserwatywne myślenie, ale błędne nawyki skojarzeniowe, zdają się niezniszczalne. Nim nastąpi przełom, czeka nas wiele przeszkód. Za sprawą tej pozycji poznamy prawdy nieoczywiste o kosmosie. Przyjrzymy się również ewolucji wszechświata. Geometria transcendencji. Analiza poziomów istnienia materii. To jedne z wielu istotnych  zagadnień, które zostały omówione w tej lekturze. Wiele osób analizując tekst, zacznie zastanawiać się nad sensem bytu, karmy, wiary i duchowości. Czeka nas wieczna samotność, czy niebiańska Nirvana? Na to i wiele innych pytań postarał się odpowiedzieć autor. Szczegóły każdy pozna czytając tą książkę przed snem.

Czytaj dalej

Do czytania przed snem nadaje się nie tylko literatura filozoficzna, czy ta związana z duchowością. Do głębszych rozważań będzie w stanie nakłonić nas wartościowa literatura obyczajowa. Warto poznać choć jedną taką lekturę.

 

Na chwilę przed nocnym wypoczynkiem można wstąpić na „Moje szerokie tory„. 

Jest to powieść skoncentrowana na motywie wspomnień. Każdy odczuwa potrzebę analizowania tego, co minione. Dziesięć razy zastanawiamy się, co by było, gdybyśmy podjęli inne decyzje. Czasu nie da się jednak cofnąć. Życie musi toczyć się dalej. Pozostają nam wspomnienia, do których, co jakiś czas należy wracać. Główna bohaterka znajdująca się w kluczowym momencie, podjęła się retrospekcji. Autorka ustawia przeszłość naprzeciw teraźniejszości. Umożliwiło jej to przypomnienie bardzo odległych przeżyć z okresu  studiów w ZSRR.  Zapomniane rozrywki, miejsca, emocje oraz porzucone plany, zdają się na nowo tętnić energią. Dostrzeżemy, jak bardzo w ciągu ostatniego ćwierćwiecza zmienił się świat. Wspomnień związanych z miłością również nie zabrakło. Przyjemny, wręcz melodyjny język sprawia, że ta książka po prostu tuli do snu.

Od setek lat za kojącą duszę i zmysły formę literacką uznawano poezję. W króciutkim, często rymowanym utworze można zawrzeć to, co najważniejsze. Właśnie dlatego, do czytania przed snem poleca się wiersze.

Czytaj dalej

 

Przyjemny, pełen relaksacji moment zapewni wszystkim „Ulotność chwili„.

Kojące skołatane nerwy słowa zostały zebrane w krótkich  tekstach. Ten doceniony zbiór wierszy znanej poetki Ilony Adamczyk przepełniony jest emocjami. Egzystencjalna problematyka poszczególnych utworów poetyckich to gwarancja, że każdy odnajdzie ten, który wielokrotnie przeczyta. Tym samym refleksyjnym przemyśleniom nie będzie końca. Oczywiście do momentu, aż znuży nas sen. Wówczas powrócimy do tej książki kolejnego wieczoru.

Zawalczymy
„Tyle niewypowiedzianych słów
i myśli niepozwalających zasnąć
tyle nieprzespanych nocy
i łez wypłakanych kaskady
po to, by poczuć znowu i zrozumieć,
że jest się kochanym”.

Czytaj dalej

Czytaj książki przed snem to stwierdzenie, które w codziennym życiu powinni stosować wszyscy. Skoro nawet milionerzy wiedzą, jak pozytywny wpływ na ludzki mózg ma czytanie przed snem, każdy powinien wykorzystać ten sposób do wzbogacenia własnej osobowości. Poszerzone horyzonty myślowe, rozbudzona wyobraźnia, zdolność do krytycznej oceny wszystkiego, co ludzkie, to najcenniejsza umiejętności. Swój potencjał można rozwijać także, sięgając po poradniki.

 

CO WARTO PRZECZYTAĆ ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/ksiazki/