Co czytać? Szukasz ciekawej książki? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCo czytać? Szukasz ciekawej książki?

Co czytać? Szukasz ciekawej książki?

4 lipca 2018 / Justyna
Książki powinny zaspokajać nasze indywidualne czytelnicze potrzeby. Jeśli wybierzemy właściwą pozycję, możemy liczyć na niezapomniane wrażenia i poszerzenie horyzontów. Sprawdźmy więc, co warto czytać?

Czytanie to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Fakt, że obcowanie z książkami to prozdrowotna forma relaksu zachęca, by czytało coraz więcej osób. Badania dowodzące, że ludzki mózg „lubi” tego rodzaju aktywność, nie pozostawiły złudzeń. Czytanie powoduje szereg pozytywnych zmian, pozwalających zadbać o kondycję umysłu, który przecież musi wystarczyć nam na całe życie.

Wiele osób zadaje sobie istotne pytanie. Co czytać? Możliwość odnalezienia lektury, która na długo pozostanie w pamięci, zachęca do poszukiwań. Ma przecież znaczenie, czy dana pozycja przypadnie nam do gustu. Chcemy wiedzieć, jakie są najlepsze książki? Opinie innych czytelników, rankingi, listy polecanych tytułów mają ułatwiać nam dokonanie właściwego wyboru. Pośród setek, tysięcy publikacji łatwo się zagubić. A nie chcemy przecież, aby umknęły nam „literackie perełki„.

Każdy, kto szuka ciekawej książki, powinien kierować się swoimi gatunkowymi upodobaniami. Nawet najwspanialsza pozycja może nas rozczarować, jeżeli nie wpisze się w nasze gusta. Trudno przecież oczekiwać, że fan mocnych wrażeń nagle upodoba sobie poezję lub, że miłośnik literatury faktu przerzuci się na fantastykę. Przykłady można mnożyć bez końca. I choć oczywiście warto „próbować nowego”, najbezpieczniej pozostać przy własnych, sprawdzonych wyborach.

Książki mogą zaspokoić nasze indywidualne czytelnicze potrzeby. Jeśli wybierzemy właściwą pozycję, możemy przeżyć niezapomniane wrażenia i poszerzyć horyzonty myślowe. Polecane tytuły traktujemy jako wskazówkę, nie zapominając przy tym o sile konkretnych gatunków.

Literatura faktu i dobre reportaże mają wielu fanów. Gatunki pozwalają bowiem zmierzyć się z wieloma trudnymi i na wskroś prawdziwymi dramatami.

 

Co czytać? Szukasz ciekawej książki?

 

Książka, którą trzeba przeczytać to „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu”.

Zyskamy możliwość, by wyruszyć do Islamskiej Republiki Iranu i przyjrzeć się życiu tamtejszych kobiet. W tym państwie obowiązuje system patriarchalny. Oznacza to, że prym wiodą mężczyźni, a kobiety niestety traktowane są jako obywatele drugiej kategorii. Żonami mogą zostawać już kilkunastoletnie dziewczynki. Starsi od nich mężowie mają prawo wciąć nawet kilka żon, rozwieść się w dowolnym momencie, czy decydować, kiedy kobieta może opuszczać dom. Przemoc fizyczna i psychiczna, czy gwałty to przykra codzienność. Niestety według islamu wina zawsze leży po stronie kobiety. Dzięki tej książce zrozumiemy, jak wygląda życie kobiet na Bliskim Wschodzie.

Miłośnicy pełnych uczuć książek powinni poznać intrygujące i ekscytujące powieści o poszukiwaniu miłości. Temat ten nigdy nie traci na aktualności, bo wszyscy pragniemy kochać i być kochani.

„Pierścionek z cyrkonią” to piękna opowieść o poszukiwaniu miłości.

Siła uczuć okazuje się opierać wszelkim przeszkodom. Upływający czas potrafi zmienić bardzo wiele, ale bratnie dusze zawsze odnajdą do siebie drogę. Okazuje się, że przez całe życie można szukać jednej kobiety. Przekona nas o tym historia, która zaczyna się w Gdańsku w roku 1967. W ówczesnym czasie serdeczne uczucie połączyło młodych ludzi uczących się w liceum. Miłostka wystawiona na próbę czasu stopniowo odeszła w zapomnienie. Los postanawia jednak dać tym dwojgu jeszcze jedną szansę. Ponownie spotkają się w Paryżu w roku 2008. Minął szmat czasu, a każde z nich ma swoją, zawiłą historię i skomplikowaną przeszłość. Czy dojrzała miłość da radę sprostać wyzwaniom?

Dwa słowa” – mocny i trzymający w napięciu thriller psychologiczny z niebanalnym zakończeniem.

Kinga, początkująca piosenkarka, po zerwaniu z wieloletnim partnerem, postanawia odezwać się do dawnej, nieszczęśliwej miłości. Kiedy dowiaduje się, że Piotr, obiekt jej nieodwzajemnionych uczuć, jest szczęśliwie żonaty i ma dzieci, mimo wszystko postanawia o niego zawalczyć. Trzydziestokilkulatka podstępem zdobywa jego adres i bezpardonowo wdziera się do spokojnego życia małżeństwa. Jej uczucie staje się obsesyjne, a ona nie zamierza cofnąć się przed niczym, by osiągnąć swój cel – zdobyć Piotra.

Do czego doprowadzi jej zaborczość? Jak daleko się posunie, by osiągnąć swój cel? Czy tragedii uda się uniknąć? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w najnowszym thrillerze psychologicznym „Dwa słowa”.

Jeśli lubisz silny dreszcz emocji, analizę psychiki bohaterów i lawirowanie między jawą a snem, ta książka jest dla Ciebie. Gęsia skórka nie będzie Cię opuszczać, a zakończenie nieźle namiesza Ci w głowie!

Powieści obyczajowe zainteresują czytelników, którzy doceniają książki poruszające egzystencjalne problemy. Tematyka zaczerpnięta z prawdziwego życia i możliwość utożsamiania się z bohaterami to atut gatunku. „Taniec z motylami” to powieść o tym, co w życiu najważniejsze.

Emocjonujących wrażeń nie zabraknie. Zrozumiemy, jak wielką siłę ma akceptacja i przebaczenie. Poczujemy, jak przykra może być tęsknota i związany z nią lęk. Ponownie przekonamy się, że miłość i przyjaźń to bezcenny skarb. Główna bohaterka Zuzanna, walcząc od wielu lat za demonami przeszłości, odkrywa największe sekrety swojej matki. Nie planowała tego, ale musi zmierzyć się z prawdą. Skrywane tajemnice pewnego dnia mogą zmienić nasze życie i los wielu przypadkowych osób. Zuzanna niebawem się o tym przekona. Rodzinny sekret odmieni wszystko. Przypadkowe spotkanie w odpowiednim momencie i czasie będzie miało niespodziewane konsekwencje.

„Moje szerokie tory” dowodzą, jak upływający czas zmienia wszystko, co nas otacza.

Główna bohaterka w przełomowym momencie swojego życia zaczyna wracać do przeszłości. Wspomnienia pozwalają przywołać minione chwile sprzed trzydziestu kilku lat. Na pierwszy plan wysuwają się sytuacje z okresu jej studiów w ZSRR. Czas pełen codziennych obowiązków, ale i rozrywek. Nie brak spotkań z koleżankami oraz studentami z innych państw, a nawet kontynentów. Dla czytelnika będzie to okazja do poznania niezwykłych miejsc i ludzi. Przekonamy się także, jak bardzo w ciągu ćwierćwiecza zmienił się świat. Bohaterka natchniona wspomnieniami postanowi odświeżyć pewną znajomość. Wraz z nią wyruszymy na spotkanie z człowiekiem, który dawniej był dla niej kimś wyjątkowym.


Wciągające kryminały i thrillery to książki dla poszukiwaczy mocnych wrażeń. Ze względu na ilość oferowanych, często skrajnych emocji, pozycje te cieszą się niemalejącą popularnością.

„Fatalny turnus” to emocjonująca, trzymająca w napięciu powieść.

Zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Włodzimierz i Katarzyna to małżonkowie, którzy będą spędzać wakacje w Stegnie. Para jest skłócona, więc nie powinno dziwić, że jeden z wielu wieczorów spędzą osobno. Niestety, gdy Katarzyna będzie samotnie przemierzać plażę, zostanie napadnięta. Sprawcy pozostają na wolności, bo nieprzytomna kobieta nie może pomóc milicji. Sprawa nie jest prosta. Niejaka Dorota razem ze swym przyjacielem Krzysztofem będzie nagabywać Monikę w sprawie zajścia na plaży. Dlaczego? To skomplikowana historia, która może nie znaleźć wyjaśnienia. Krzysztof zginie w wypadku drogowym, a Dorota w domku? Tak dziwne zbiegi okoliczności raczej się nie zdarzają…

„Nie ufaj nikomu” to mocna literatura.

Dynamiczna akcja i pełna zaskoczeń fabuła sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Vasilij to bardzo wyrazisty bohater. Jego kontakty z rodzicami nie należą do najlepszych, ale to nie jedyny element, który skazał go na samotność. Miał przecież żonę, którą darzył prawdziwym uczuciem. Szkoda, że zaczęła go zdradzać, sprawiając, że szukał pocieszenia w ramionach kochanki. Vasilij ma syna i pewnie z nim powinien budować relacje. Niestety, gdy najważniejsza jest misja, nic się nie liczy. Każdego dnia, ktoś może przecież zginąć, a zbędne emocje, mogłyby obniżyć ich wydajność. Dobrze, że w tej sytuacji Vasilij ma stały kontaktem ze światem za sprawą przyjaciela z Rosji.

„Psychologiczne odbicie” to książka dla poszukiwaczy mocnych wrażeń.

Główna bohaterka Luiza początkowo wyda nam się zwyczajną kobietą. Na co dzień pracuje w sklepie spożywczym, lubi spędzać czas z przyjaciółmi, czy opiekować się domowymi pupilami. Nie można nie ocenić jej pozytywnie również dlatego, że w wolnym czasie pomaga w sierocińcu. W rzeczywistości życie Luizy wcale nie jest zwyczajne. Tak naprawdę jest ona psychopatką, która stara się kontrolować swoje drugie ja. To trudne, szczególnie dlatego, że adrenalina zaspokaja jej pragnienia. Może pomoże jej nowy przyjaciel. To on, choć wcale jej nie rozumie, zawsze gotowy jest służyć wsparciem.

Lekkie książki to propozycja dla chcących miło spędzić czas. Wielokrotnie potrzeba nam bowiem pozytywnych akcentów. „Opowieści lokomocyjne” to zbiór opowiadań.

Przeplatają się w nich wątki historyczne, fantastyczne i obyczajowe, dlatego wrażeń nie zabraknie. Pozycję najpewniej docenią fani różnych gatunków. Wielu zaskoczą opisy losów znanego badacza, kolekcjonera starych motocykli, dyktatorki mody, czy niezwykłego fana. Charakterystyczne postacie sprawią, że nie będziemy się nudzić. Niektóre z nich z pasji, a czasem tylko z konieczności podróżują w czasie i przestrzeni.

Skłaniające do myślenia książki mają licznych fanów.

Wiele osób potrzebuje sentencji skłaniających do refleksji. „Ponadwymiarowy zasięg umysłu” to pozycja nieprzeciętna. Z tego rodzaju tematyką na pewno zechcą zmierzyć się poszukiwacze wewnętrznych przeżyć. Odważni mogą liczyć, że dzięki lekturze możliwe jest zrozumienie tajników duszy.

Te kilka propozycji potraktujmy jako wskazówkę, która powinna rozbudzić nasz czytelniczy apetyt. Warto sięgnąć, choć po kilka, by przeżyć niezapomniane wrażenia i poszerzyć horyzonty.