Cztery pory roku z książką - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCztery pory roku z książką

Cztery pory roku z książką

28 czerwca 2021 / Agnieszka
Zmiany pogodowe wpływają na nasze życie. Cykliczne różnice w nasłonecznieniu oraz odczuwalnej temperaturze wymuszają dostosowanie się do bieżącej aury. Bywa ciężko, więc może warto przeżyć cztery pory roku z książką.

Każdego roku tysiące osób narzeka na niesprzyjającą aurę. Czyżby tak wielu z nas było meteopatami? Bardzo możliwe, skoro zmieniające się warunki atmosferyczne wywierają ogromny wpływ na przyrodę, której częścią jesteśmy. Przypuszczać powinniśmy także, że niekorzystne działanie na subiektywne odczucia ma zbyt częste koncentrowanie się na informacjach, w jaki sposób oddziałują na nas zmiany pogodowe. Pory roku mają wpływ na nasze życie. Decydują one o naszym samopoczuciu, a nawet codziennej aktywności. Wszyscy przecież wiemy, że latem jesteśmy zupełnie inni niż zimą.

„Zmiany pogodowe odczuwa wielu ludzi. Nic dziwnego. Następujące po sobie pory roku znacząco wpływają na organizm człowieka. Odczuwamy to szczególnie intensywnie podczas przełomu zimy i wiosny. Mówi się wtedy o wiosennym przesileniu, wiosennej depresji, odczuwamy specyficzne osłabienie, brak energii, mamy kiepski nastrój, częściej chorujemy jeśli w naturalnej rytmice zmian pór roku pojawią się jakieś zaburzenia, dodatkowo zaburzona też jest rytmika ludzkiej fizjologii. Pogoda ma naprawdę ogromny wpływ na nasze codzienne zwyczaje, te istotne i te bardziej błahe”. – nasze – zdrowie.edu.pl

Cztery pory roku z książką umilą każde warunki atmosferyczne. Czytanie dla przyjemności to przecież sposób na nudę, chandrę oraz niepogodę. Oczywiście, każdy najlepiej wie, jaka temperaturowa aura mu sprzyja lub szkodzi. W danym momencie będzie więc mógł poratować się kontaktem z lekturą. Wówczas niestraszne będą mu czarne chmury za oknem, deszcz cieknący strumieniem po szybach, czy przenikliwy wiatr. Naukowcy i psycholodzy udowodnili przecież, że przyjemny komfort odczuwany w trakcie zaczytywania się w interesujących lekturach, odwraca uwagę od niekorzystnych zmian w pogodzie, a także osobistym życiu. Tym samym wskazany został najprostszy sposób na wiele, niesionych przez codzienność, przeciwności losu. Bo przecież tymi słowami można określić zarówno egzystencjalne komplikacje jak i te wywołane przez klimat.

 

Z KSIĄŻKĄ NAM DO TWARZY ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/z-ksiazkami-nam-do-twarzy/

 

Sprawdźmy więc z jaką książką warto spędzić wiosnę, jaka umili nam lato, która lektura będzie w stanie rozgrzać nas jesienią, a jaka zimą. Cztery pory roku z książką to przecież doskonały pomysł. W końcu czytelnictwo wykazuje prozdrowotne właściwości. Wszystkie wskazane lektury dostarczają emocji, których długo nie da się zapomnieć.

Każdego roku z wielką niecierpliwością wyczekujemy na wiosnę. A co należy zrobić „Kiedy wiosna nie nadchodzi„?

Wówczas warto sięgnąć po tą urokliwą powieść. Napisała ją autorka, znana z umiejętności obrazowania uczuć targających ludzkim sercem. To dlatego szybko zyskała opinie świetnej książki dla kobiet. Istotnie tę lekturę obyczajową można zaliczyć do prozy dla pań. Zadecydował o tym poruszony temat uczuć, których każdy doświadcza w codziennym życiu. Są to emocje bezcenne, których każdy pragnie. Fabuła tej książki opisuje typowe stany emocjonalne, doświadczane przez zakochaną kobietę. To temat rzeka, bo przedstawicielki płci pięknej głęboko przeżywają każdy szczegół. Gdy w ich życiu pojawia się mężczyzna gotowy zaoferować im odrobinę czułości, potrafią dokonywać rzeczy niezwykłych. Główna bohaterka to piękna Julia, która ze względu na nieobecność męża, rzuciła się w wir pracy. W dniu 35 urodzin otrzymała jednak piękny bukiet kwiatów od starszego mężczyzny i może wtedy wszystko się zmieni. Kwestia ta powinna zainteresować panów, którzy zyskają okazje, aby dowiedzieć się, jak uszczęśliwić kobiece serce. Motyw miłości nadał sens i znaczenie tej pozycji.

Czytaj dalej

Lato to pora roku zachęcająca do podróży. Uważa się także, że gorące dni sprzyjają romantycznym relacjom. Podobno latem nawiązuje się wiele romansów, ale trudno przewidzieć, co ostatecznie przyniosą ze sobą takie namiętne zawirowania.

Książka na lato to „(Nie) spełnione marzenia„. Przekonuje ona, że warto zaryzykować na rzecz realizowania pragnień.

Jest to piękna, optymistycznie nastrajająca powieść z wątkiem miłosnym. Główna bohaterka, Angelika, latami pracowała na stanowisku współzałożycielki salonu dla kobiet. Ktoś mógłby więc uznać, że w ten sposób była w stanie zaspokoić wszystkie swoje oczekiwania. Nic bardziej mylnego, bo ona wciąż zastanawiała się, jak spełnić swoje największe pragnienie, czyli odbyć podróż do Los Angeles. Chciała wyjechać wraz z ukochanym, by spacerować wraz z nim kalifornijskimi plażami. Niestety, w tej kwestii partner ją zawiódł. Właśnie dlatego Angelika zdecydowała się poszukać przewodnika. Chętny do odbycia tego wyjazdu pojawił się bardzo szybko, więc bohaterka wyruszyła na wyśnioną eskapadę. Jej oczekiwania wreszcie się ziściły, a nawet przyniosły ze sobą nieoczekiwany atrakcje. Przystojny przewodnik zadbał bowiem, o kobiecą wrażliwość. Wspólne eskapady połączą Kalifornijczyka z Polką. Letni romans będzie niósł ze sobą szokujące konsekwencje, było wiadome, że kobieta będzie musiała wrócić do kraju. Co prawda kochanek zapewniał, że odległość nie będzie miała znaczenia dla ich uczucia, ale zwyczajna codzienność bywa niesprzyjająca. Zadowolona z letniego wypoczynku w Los Angeles Angelika, w niedługim czasie odkryję, że jest w ciąży. Czy ta para kiedykolwiek będzie miała szansę wspólnie układać życie? Na to pytanie odpowiedź znajduje się, w tej polecanej na lato książce.

Czytaj dalej

Jesień to pora roku, która przywodzi myśli o przemijaniu. To temat uniwersalny i ponadczasowy, bo przecież nikt nie uniknie starości. Ten etap życia może być jednak niebywale przyjemny. Warto się o tym przekonać.

Jesienią warto wybrać się na „Bankiet wysuszonych kasztanów„. Ta poruszająca powieść obyczajowa inspirowana jest motywem starości.

Mogłoby się wydawać, że temat ostatnich lat ludzkiego życia, może jedynie zasmucać i wprowadzać w stan łzawego zamyślenia. Nic bardziej mylnego, ponieważ starość nie musi oznaczać rezygnacji ze spełniania marzeń. Przekonują o tym perypetie czterech bohaterek, które spotykają się na oddziale geriatrycznym. To miejsce, w którym obowiązują sztywne zasady. Pacjentom bywa więc trudno, smutno, a nawet boleśnie. Te starsze panie postarają odmienić warunki pobytu w szpitalu. Dzięki temu wywalczą sobie komfort. Życie zawsze się kończy, dlatego trzeba wykorzystać każdy bieżący moment. Przeszłość i plany na przyszłość nie mają znaczenia, liczy się jedynie tu i teraz. Tego właśnie uczą losy bohaterek tej powieści. One w pewien sposób przeprowadzają prawdziwą rewolucję geriatrii. Uzyskują przyjemniejsze warunki hospitalizacji i angażują w to wiele osób. Gdy odbędzie się bankiet, weźmie w nim udział nawet kapelan. Komizm sytuacyjny oraz lekki język sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie.

Czytaj dalej

Zima jest porą roku, która zachęca do pozostania w domu. Przejmujący, mroźny wiatr oraz śnieg, pod którym odpoczywa przyroda, motywuje do relaksacji w ciepłym pomieszczeniu. Wówczas pomimo niesprzyjającej aury niezapomniane przygody można przeżyć dzięki książkom. Wystarczy wybrać właściwą.

Zima pośród lodów” Juliusza Verna to książka polecana wszystkim, którzy chcą spróbować swoich sił i odbyć niebezpieczną podróż.

Kapitan Jan Cornbutte wszystkich śmiałków poprowadzi swoim statkiem przez skute lodem Morze Arktyczne. Przeżyją tylko najsilniejsi. Siła fizyczna okaże się niezbędna do pokonywania kolejnych przeszkód. Niezbędną, najważniejszą cechą jest jednak siła psychiczna, bo ekstremalne warunki wyzwalają w ludzkim umyśle silne stresory. Wówczas buzująca we krwi adrenalina może zwiększać szanse na przetrwanie lub doprowadzić do nieodwracalnego nieszczęścia. Ta fascynująca powieść przygodowa podkreśla znaczenie odwagi oraz pracy zespołowej. W pojedynkę nikt nie byłby w stanie przeżyć takowej wyprawy. Na szczęście, sięgając po tą pełną wątków geograficznych lekturę, swoich sił może spróbować każdy. Będzie to prawdziwy test na wytrwałość. Znany na całym świecie francuski pisarz. Jules Gabriel Verne zadbał, by czytelnikom nie zabrakło pamiętnych doznań.

Czytaj dalej

Powyżej zaprezentowane lektury bezspornie dowodzą, że czytanie dla przyjemności pozwala przetrwać każde warunki pogodowe. Spędźmy więc cztery pory roku z książką.

 

ZOBACZ GDZIE TANIO KUPIĆ KSIĄŻKI ➡➡➡https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/gdzie-kupic-tanio-ksiazki/