Crash historie, czyli wypadki zmieniają człowieka - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCrash historie, czyli wypadki zmieniają człowieka

Crash historie, czyli wypadki zmieniają człowieka

31 stycznia 2022 / Agnieszka
Los jest nieprzewidywalny. Dziś, jutro i każdego kolejnego dnia, ktoś umrze. Przykre zdarzenia, groźne dla życia sytuacje, kolizje komunikacyjne, czy zawiłe okoliczności, w jednej chwili potrafią zmienić wszystko. Cokolwiek się stanie, nie trać nadziei. Crash historie dodają wiary. Warto czytać książki, które ukazują, jak wypadki zmieniają człowieka.

Ludzie są istotami delikatnymi. Nasze organizmy zbudowane są z ulegających zniszczeniu tkanek. Wystarczy niefortunne zdarzenie, żeby na niekorzyść zmieniło się wszystko. Mamy tylko 1 życie. Predyspozycje fizyczne i psychiczne kształtują nasz los. Cokolwiek się stanie, nie można tracić nadziei. Wielu lekarzy, naukowców i zwykłych ludzi dowiodło, że niepełnosprawność nie musi być barierą. Ułomności fizyczne, problemy psychiczne, traumy, doświadczony ból zawsze zmienia sposób spojrzenia na świat i siebie. Każde przykre i przyjemne przeżycie wzbogaca osobowość. Crash historie dodają wiary. Warto czytać książki, które ukazują, jak wypadki zmieniają człowieka. Crash historie inspirowane są prawdziwymi zdarzeniami. Książki które pomogły wygrać życie – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-ktora-pomaga-wygrac-zycie/

Angielski rzeczownik Crash oznacza po prostu wypadek lub rozbić się, popaść w ruinę.

„Wydaje się, że Śmierć jest zwolenniczką demokracji, gdyż każdego traktuje po równo. Czy to znany z filmów człowiek, czy szary jegomość, który niczym szczególnym nie zapisał się w pamięci potomnych – każdy w końcu trafi na kosę Czarnej Pani. (…) W każdej sekundzie ktoś umiera”.– radiopanorama.pl

Szczęście w nieszczęściu? Crash historie, czyli wypadki zmieniają człowieka. Zapadające w pamięć książki, poruszają ten trudny temat. Nieprawdopodobne, skomplikowane przypadki ludzi, którzy otarli się o śmierć, zostały opisane. Czytając te opowieści, zrozumiemy, w jaki sposób wszystkie komplikacje oddziałują na ludzką psychikę. Przeżyty fizyczny oraz emocjonalny kryzys, często zmienia hierarchię wartości, rozbudowuje ego, poszerza horyzonty myślowe, a nawet pozwala ujrzeć i poczuć więcej.

„Trauma oraz sytuacje ekstremalne obejmują doświadczenia przytłaczające swoim ciężarem niemal każdego człowieka, na przykład w wyniku poważnego zagrożenia życia lub fizycznej, psychicznej agresji” – B. Borys, Katedra Psychiatrii i Zakładu Psychologii Klinicznej, Sytuacje Ekstremalne i ich wpływ na stan psychiczny człowieka.

Crash historie pobudzają szósty zmysł. Tragiczne wypadki zawsze zmieniają człowieka. Co zrobisz, kiedy dramat dotknie Ciebie? Stracisz wiarę w sens istnienia, czy zainspirujesz się przedstawionymi poniżej książkami? Najlepiej skorzystać z prozdrowotnych właściwości literatury. W końcu czytanie obniża poziom stresu i pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Koniec świata jest bliski

Niezwykła opowieść o miłości i przyjaźni, które mogą pokonać wszystko – nawet śmierć. Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla tych, których kochamy? Kiedy koniec świata jest już bliski, okazuje się, że najcenniejszym, co można podarować ukochanej osobie, jest szansa na przetrwanie. Wystarczy choćby cień szansy, by w ludziach wyzwoliły się te najlepsze i najgorsze instynkty – w tym wypadku SIEDEM DNI ma znaczenie. Człowiek staje wówczas przez dylematem, jak daleko można się posunąć, by ratować ukochaną osobę i siebie… To co na co dzień wydaje się proste, w obliczu walki o przetrwanie okazuje się karkołomnym wyzwaniem. Jest jednak coś silniejszego niż wszystkie inne instynkty – nawet przetrwania – to miłość rodzicielska… Czy zatem mała Emma będzie miała szansę dorosnąć?

Czytaj dalej

Cuda naprawdę czasem się zdarzają

Ananirwana jest autorką, która doświadczyła nieprawdopodobnych zdarzeń. „13-go w piątek” doszło do zajścia, które zmieniło wszystko. Autorka przeżyła dramat. Crash zdarzenie w jej przypadku oznaczało śmiercionośny wypadek. Śmierć ciała, nie zakłóca przekazów duchowych. Ananirwana twierdzi, że po śmierci trafiła do Nieba. Podobno tuż przed Bramą Niebios sam Święty Piotr zawrócił ją z ostatecznej drogi, nakazując jej ratować inną Duszę. Ta historia kończy się szczęśliwie. Ana cudownie powróciła do żywych i pokonując niepełnosprawność, szuka prawdy o świecie duchowym. „13-go w piątek” to książka na długo pozostająca w pamięci, dodająca pewności siebie i nadziei. Warto przeczytać i uwierzyć.

„Wszyscy ludzie włącznie ze mną, zaczęli ustawiać się jeden za drugim. I ja ustawiłam się w rzędzie, choć nie wiedziałam dlaczego, ale czułam, że tak trzeba”- Ananirwana

Czytaj dalej

Jesteśmy śmiertelni. Boimy się ostateczności.

Czy to prawda, że istnieje życie po śmierci? Michał Wancerz przeprowadził „Wywiad ze śmiercią”. Jest to oparta na faktach crash historia. Wstrząsające wydarzenia zmieniły jego życie. Rozmowa przeprowadzona z człowiekiem, który w wyniku wypadku przez cztery godziny pozostawał martwy, szokuje i skłania do refleksji. Do dziś ten człowiek, obawiając się reakcji otoczenia, pozostaje anonimowy. Wypadek komunikacyjny na moment odebrał mu wszystko, a potem zwrócił z powrotem. Ludzie, którzy przeżyli śmierć kliniczną, często twierdzą, że doświadczają poszerzenia myśli. Jest to prawdziwa historia, poszerzająca wiedzę na temat roli człowieka na Ziemi. Warto czynić dobro. To, co ofiarujemy innym, wróci do nas ze zdwojona siłą. Jesteśmy częścią Wszechświata, nasza energia duchowa odgrywa ważną rolę. Szczera rozmowa, jaką Michał Wancerz przeprowadził z człowiekiem, który przez moment „zajrzał” na drugą stronę, odpowiada na pytania, które od zawsze ludzie sobie stawiają. Czytając tę książkę, poznasz cząstkę przeszłości i przyszłości.

„Książka sama odnajdzie swoich czytelników. Ludzi, którzy dojrzeli do takiej wiedzy. Ludzi, którzy tej wiedzy potrzebują (…) to trochę jak z biblią, jeśli ktoś czuje potrzebę jej przeczytania, to wyniesie z niej spokój i ukojenie”. – Michał Wancerz

Czytaj dalej

Książki pozytywnie stymulują umysł. Historie o wypadkach zmieniających ludzki mózg, poruszają emocje i skłaniają do refleksji. Prawdziwe, Crash historie naprawdę warto czytać. Literatura faktu dostarcza silnych wrażeń, porusza i rozbudza empatie. Prozdrowotne dla emocji okazuje się również czytanie dobrych powieści. Literacka fikcja potrafi podkreślić to, co najważniejsze.

Wpływ wypadku na ludzki mózg

O wpływie wypadku na ludzki mózg opowiada intrygująca powieść. „Bez Pamięci” to thriller autorstwa Anny E. Urbańskiej. Nieprzewidywalne zwroty akcji, tajemnice i trudne tematy, sprawiają, że tą opowieść czyta się z zapartym tchem. Przed nami pojawi się wielu charakternych bohaterów. Mężczyzna o imieniu Falin w wyniku wypadku samochodowego traci żonę i córkę. Jego umysł nie potrafi poradzić sobie w tej sytuacji. Żałoba zostawia po sobie bliznę. Czas leczy rany, dlatego, gdy mężczyzna uratuje nieznajomą kobietę, wszystko ulegnie przemianie. Falin otacza poszkodowaną czułą opieką, a z czasem rodzi się między nimi uczucie. Bohater nadaje imię Oliwia poszkodowanej. Czy w ten sposób próbuje tworzyć poczucie, że odzyskał zmarłą ukochaną? Motyw amnezji wpływa na poczytność tej pozycji. Oliwia wraz z Falinem wybierze się do Hiszpanii, ale z czasem powróci do zapomnianego męża i dzieci. Crash historie. Wypadki naprawdę zmieniają człowieka.

„Mogę zapewnić, że będzie się ją lekko czytało i ta historia zostanie w Państwa pamięci. Mam ogromną nadzieję, że „Bez Pamięci” zostanie przyjęta pozytywnie. – A. E. Urbańska

Czytaj dalej

Ludzki mózg lubi czytać. Wszystko, o czym dowiemy się z książek, wywołuje wpływ na pamięć i siłę neuronów. Jak mówił Józef Ignacy Krasicki: „Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem”. Powyżej zaprezentowane lektury poszerzają horyzonty myślowe. Crash historie, czyli wypadki zmieniają człowieka to kwestia, która została potwierdzona. Warto sięgnąć po zaprezentowane tytuły lub sprawdzić, jakie kwestie porusza literatura faktu, książki psychologiczne i reportaże.