Co czytać teraz? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCo czytać teraz?

Co czytać teraz?

6 lipca 2018 / Justyna
Na rynku wydawniczym bezustannie pojawiają się nowe tytuły. Właśnie dlatego, czytelnicy często pytają, co czytać teraz? Odpowiedź zdaje się prosta. Wybierajmy polecane książki, które zaspokoją nasze indywidualne upodobania.

Wiedząc, że każdego miesiąca na rynku wydawniczym ukazują się setki książek możemy być pewni jednego, nigdy nie zdołamy sięgnąć po wszystkie. Nawet zagorzali fani literatury i książkoholicy nie sprostaliby temu zadaniu. Wobec nadmiaru codziennych obowiązków i braku czasu sytuacja ta jest w pełni zrozumiała. By docenić wartość czytania, wystarczy jednak sięgać po wybrane książki, które zaspokoją nasze indywidualne upodobania.

Co czytać teraz? To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Czytelnicy chcą wiedzieć, które książki zasługują na szczególną uwagę. By nie pominąć wartościowych, interesujących pozycji, przeglądają rankingi i listy polecanych książek. Czy powinniśmy jednak ślepo zawierzać opiniom innych?

Czytanie jako prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego, zawsze powinno sprawiać nam przyjemność. Po lektury mamy bowiem sięgać z własnej, nieprzymuszonej woli, czy potrzeby serca. Wybierajmy więc książki, które zaspokoją nasze indywidualne upodobania. Nasze preferencje mają znaczenie.

Jeżeli jesteśmy mocnych wrażeń, na siłę nie przekonujmy się do lektur, które nie zagwarantują nam tego rodzaju atrakcji. Nawet najwspanialsza książka nie będzie w stanie przekonać do siebie kogoś, kto po prostu oczekuje czegoś zupełnie innego. Każdy może liczyć, że znajdzie książkę idealną. Gwarantuje to wielość i różnorodność gatunków literackich.

Czytajmy polecane książki z obszarów, które najbardziej nam odpowiadają. W ten sposób unikniemy rozczarowań. Sprawdźmy więc, co warto czytać, nie zapominając przy tym o gatunkowych wskazówkach.

Jeżeli chcemy oderwać się od rzeczywistości, czytajmy fantastkę. Autorów tego rodzaju książek nie ograniczają, żadne ramy. Siła wyobraźni gwarantuje natomiast, że przeżyjemy niecodzienne wrażenia. „Zakon Achawy. Tom 1” to polecane fantasy.

Fabuła pozwoli nam wyruszyć do świata, w którym roi się od bestii, wampirów, demonów i wszelkiego rodzaju tworów demonicznych. Walczą z nimi Achawii, broniąc królestw, w których mają swe stancje, i ich mieszkańców. Rycerze zakonu nie są pozostawieni bez wsparcia. Kooperują oni z Aniołami, Eowitami, Rusałkami i Druidami. Walka nie jest jednak łatwa, bo wiedźmy, czy nekromanci to przerażający przeciwnicy. Nowy członek zakonu, Morner i jego Ajala Nimfa niebawem się o tym przekonają. Towarzysząc im, przekonamy się, czy królestwa upadną przed Demonami?

„Skarb Szeptuchy” to książka, dzięki której wnikniemy w świat wierzeń słowiańskich.

Poznamy mądrości ludowe, z których czerpały dawno zapomniane przez nas plemiona, a dzięki temu zbliżymy się do naszych „korzeni”. Warto wiedzieć, że choć książka skierowana jest do młodzieży, nie rozczaruje również dorosłych. Jeżeli przestrzeń, w której napotkamy przepastne jeziora, opuszczone dworki, szeptuchy, czy pradawne demony, zdoła nas oczarować, możemy liczyć na więcej. Książka jest bowiem częścią fascynującej trylogii „Dziedzictwo Południcy”.

Warto czytać fascynujące i ekscytujące powieści o poszukiwaniu miłości. Temat bliskości międzyludzkiej nigdy nie traci przecież na popularności. „Pierścionek z cyrkonią” to piękna i mądra opowieść o sile dojrzałej miłości.

Dla prawdziwego uczucia wiek nie ma przecież znaczenia. Głównych bohaterów poznamy jako młodych ludzi. Cała historia zaczyna się bowiem w Gdańsku w roku 1967. Lata liceum to piękny czas na pierwsze uczucie, ale czy może ono przetrwać próbę czasu? Czy można przez całe życie czekać na jedną kobietę? Czy warto wierzyć, że podobny scenariusz może się spełnić. Przekonamy się w trakcie lektury, bo choć młodzi bohaterowie podążą innymi ścieżkami, będzie im dane ponownie się spotkać. Dojdzie do tego w Paryżu w roku 2008. Każde z nich ma za sobą trudną przeszłość. Dojrzałej miłości nie będzie więc łatwo.

Poruszająca książka to „Na pożółkłym papierze”.

Zrozumiemy, w jaki sposób niektóre decyzje mogą odmienić życie wielu osób. W konkretnej sytuacji dane zachowanie może wydawać się sensowne. Niesprzyjające konsekwencje pojawią się jednak po latach. Główna bohaterka siedemnaście lat temu zdecydowała się odejść od narzeczonego. Wolność i brak zobowiązań cieszył tylko przez chwilę. Z czasem zaczęła dominować samotność i żal. Teraz pora wyjaśnić wszystko. To dlatego zacznie pisywać listy do byłego ukochanego. Może uda się doprowadzić niektóre sprawy do końca?

Warto przeczytać intrygujące, wciągające i szokujące książki. Pozycje, które nas zadziwią, poszerzając horyzonty myślowe. „S.N.U.F.F.” zaskoczy każdego.

S.N.U.F.FS.N.U.F.F. to powieść badająca konflikt pomiędzy cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a dzikimi Orkami/Urkami mieszkającymi w kraju Urkana. Materiały filmowe zwane jako S.N.U.F.F.: Special Newsreel / Universal Feature Film (brutalne filmiki bez cenzury) tworzone przez – bohatera, pilota Damilola Karpov – mają na celu zaspakajanie potrzeby kultury Biznacjum, która to potrzebuje odpowiedniej liczby ofiar, do tworzenia obrazu obcego.

Oszałamiająca, bestsellerowa, postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media. Powieść zdobyła w 2012 roku nagrodę „Электронная буква” w nominacji „Проза года”.

S.N.U.F.F. – Wiktor Pielewin

W ofercie sprzedaży – http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html

Pasjonująca książka to „Miłość do trzech zuckerbrinów”.

Jest to pełne aluzji, postmodernistyczne, groteskowe, fantasy. Pomimo tego zajdziemy wymowne odniesienia do znanej nam rzeczywistości. Dzięki temu przekonamy się, kto rządzi naszym światem. W tytule zawarte zostały dane założycieli dwóch gigantów internetowego świata. Jest to Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). By przekonać się, o jaką trzecią osobistość chodzi, musimy sięgnąć po książkę. Wiele komentarzy może nas zaskoczyć. Fakt, że zuckerbriny są niczym potrójny, zabójczy wirus na pewno skłoni nas do refleksji. Przeraża natomiast, że takowy wirus jest bez mała niezniszczalny. Zabić można go jedynie wraz z zarażoną osobą.

Czytajmy komedie i lekkie, humorystyczne książki, by zapewnić sobie dobry nastrój. Uśmiech i dobry humor sprawia, że wszystko staje się prostsze i przyjemniejsze, dlatego to lektury polecane wszystkim. Książka „Mój mąż drwal” opowiada o perypetiach rodziny drwala.

Dowcipny i lekki język sprawia, że czytanie staje się dobrą zabawą. Najpewniej większość z nas nie zdaje sobie sprawy, co to znaczy mieć męża drwala? Wyobrażenia można mieć różne, ale prawda najpewniej nas zaskoczy. Ludzie ci żyją w specyficzny sposób. Normy, czy aktualne trendy absolutnie ich nie obowiązują. Nie oznacza to jednak, że w jakikolwiek sposób są gorsi. Inność wielokrotnie oznacza wyjątkowe szczęście. Okazuje się, iż żona drwala musi być niezwykle kreatywna. Dziecko „ludzi lasu” naprawdę wie, czym jest kontakt z naturą. Życie, które kręci się wokół ojca drwala, jest bowiem bardzo specyficzne, o czym warto się przekonać.

„Na głowie stanęło” to komedia obyczajowo-sensacyjna.

Tym samym możemy być pewni, że atrakcji nie zabraknie. Główny bohater Ryszard jest przeciętnym obywatelem. Pracuje jako „wlepywacz” danych do komputera, a mieszka na jednym z wielu osiedli wybudowanych w latach rozkwitu socjalizmu w Polsce. Rutyna i nuda przeważa w jego życiu podobnie jak w codzienności wielu innych podobnych mu osób. Wszystko zmieni się, gdy na osiedlu zacznie grasować przestępca, malujący nocami samochody. Mieszkańcy postanowią zlokalizować i powstrzymać opryszka. Nagle dominować zacznie potrzeba działania. Dzięki temu okaże się, że niektóre wyzwania warto podjąć.

Czytajmy kryminały, bo to jeden z najpopularniejszych gatunków. Książki, w których fabuła zorganizowana zostaje wokół zbrodni, cieszą się niemalejącą popularnością. „Mroczny spadek” to trzymająca w napięciu historia.

27-letnia Majka Zalewska odziedziczy po ojcu mieszkanie. Nieoczekiwany dobytek nie okaże się jednak łatwą szansą na wzbogacenie. Liczba spadkobierców jest bowiem bardzo długa. Piętrzą się problemy, niespłacone kredyty, pojawiają wierzyciele. Ponadto okaże się, że w lokalu ukryty został skarb. Majka spróbuje rozwikłać tę zagadkę. Dowie się, że pierwszy właściciel lokalu, czyli jej dziadek był radzieckim żołnierzem oddelegowanym do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na teren Polski. Napięcie będzie stopniowo wzrastać. Kolejne kroki nie od razu pozwolą jednak uzyskać rozwiązanie. Wielkie emocje i dramatyczne zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Znajdzie się także miejsce na miłość, bo na drodze Majki pojawi się intrygujący intelektualista na motorze.

Klasyczny kryminał „Morderstwo w pensjonacie” jest okraszony dużą dawką humoru.

Charakterystyczni bohaterowie, dynamiczna fabuła i nieoczekiwane zwroty akcji, sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem. Wyruszymy do tytułowego pensjonatu położonego na Pomorzu. W tym malowniczym miejscu niejaki Oskar Miler zechce świętować wygraną na loterii. Pomysł, by zaprosić do zabawy przyjaciół, wspólników, byłą żonę, czy kochankę wydaje się trafiony. Niestety. Kolejnego dnia, po burzliwej nocy, Miler będzie martwy. Śledztwo nie będzie łatwe, bo lista podejrzanych jest długa. Na domiar złego do pensjonatu przybędzie tajemniczy mężczyzna i padną kolejne ofiary.

„Dwa słowa” to mocny i trzymający w napięciu thriller psychologiczny z niebanalnym zakończeniem.

Kinga, początkująca piosenkarka, po zerwaniu z wieloletnim partnerem, postanawia odezwać się do dawnej, nieszczęśliwej miłości. Kiedy dowiaduje się, że Piotr, obiekt jej nieodwzajemnionych uczuć, jest szczęśliwie żonaty i ma dzieci, mimo wszystko postanawia o niego zawalczyć. Trzydziestokilkulatka podstępem zdobywa jego adres i bezpardonowo wdziera się do spokojnego życia małżeństwa. Jej uczucie staje się obsesyjne, a ona nie zamierza cofnąć się przed niczym, by osiągnąć swój cel – zdobyć Piotra.

Do czego doprowadzi jej zaborczość? Jak daleko się posunie, by osiągnąć swój cel? Czy tragedii uda się uniknąć? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w najnowszym thrillerze psychologicznym „Dwa słowa”.

Jeśli lubisz silny dreszcz emocji, analizę psychiki bohaterów i lawirowanie między jawą a snem, ta książka jest dla Ciebie. Gęsia skórka nie będzie Cię opuszczać, a zakończenie nieźle namiesza Ci w głowie!

Propozycje można mnożyć bez końca. Zamiast zastanawiać się, co czytać teraz, warto jednak po prostu sięgnąć po którąkolwiek książkę. Na pewno rozbudzi ona nasz czytelniczy apetyt, zachęcając, by wybierać kolejne.