Ciekawe sprawy kryminalne, o których nie wiedziałeś - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCiekawe sprawy kryminalne, o których nie wiedziałeś

Ciekawe sprawy kryminalne, o których nie wiedziałeś

12 lutego 2019 / Patrycja

Każdego dnia gdzieś na świecie dochodzi do zbrodni i przestępczych występków. Ciekawe sprawy kryminalne, o których nie wiedziałeś, dowodzą, że zła nie da się wyplenić. Za każdym występkiem stoi bowiem człowiek i jego mroczna historia.

Ludzkość zawsze zmierzała do tworzenia bezpiecznych i komfortowych warunków życia. Marzenia o ziemskim Edenie nigdy nie doczekały się jednak spełnienia. Niespełnione potrzeby, odmienne oczekiwania i możliwości zawsze dzieliły. Tworzone systemy prawne okazywały się nie doskonałe, a jedni zawsze mieli więcej od drugich.

Wiadomości o różnego rodzaju przestępstwach docierają do nas każdego dnia. Zło okazuje się niemożliwą do wyplenienia częścią ludzkiej rzeczywistości. Wszystkie społeczności starają się okiełznać ten problem, ale pełne bezpieczeństwo i niezmącony, społeczny ład to utopia. Codziennie na całym świecie mają miejsce różnej maści przestępstwa. Nieakceptowalne czyny o niskiej szkodliwości znajdują się obok najbardziej przerażających zajść. Nasz świat zmienia się bezustannie, ale emocje popychające ludzi do łamania obowiązujących praw nadal pozostają te same.

Poznając ciekawe sprawy kryminalne, o których rzadko kto słyszał, zrozumiemy, że zło czai się wszędzie. W pełni nie możemy czuć się bezpiecznie nawet w znanej nam okolicy. Zawsze tak było, o czym możemy się przekonać dzięki zajściom opisanym w książkach.

„Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1” to mocna literatura faktu. Dzięki książce poznamy sprawy, które swego czasu wstrząsnęły opinią publiczną.

Nieograniczony dostęp do informacji może utrzymywać nas w błędnym przeświadczeniu, że dawniej było bezpieczniej. Okazuje się jednak, że wszelkiej maści przestępstwa zdarzały się zawsze. Trudniej było je wykryć, ale wymiar sprawiedliwości ostatecznie zawsze wyjaśniał okoliczności i motywy niechlubnych zajść. Zebrany w pozycji materiał został przygotowany dzięki analizie kronik sądowych, materiałów dowodowych i zeznań świadków. Zapoznamy się z czynami o niskiej szkodliwości społecznej, aferami korupcyjnymi, oszustwami, czy krwawo zakańczanymi sąsiedzkimi sporami. Z pewnością wstrząśnie nami wiele spraw. Jedną z nich jest mord, jakiego dopuścił się pewien nastolatek. Ten młody człowiek zirytowany płaczem kilkumiesięcznej siostrzyczki, poderżnął jej gardło. Zapoznawanie się z poszczególnymi sprawami wielokrotnie wywoła w nas skrajne emocje. Możliwe, że nigdy wcześniej nie było nam dane analizowanie motywów zbrodni, czy portretów psychologicznych sprawców.

czytaj dalej

Ciekawe sprawy kryminalne, o których nie wiedziałeś, interesują wszystkich. Każdy chce poznawać nawet najbardziej przerażające występki, by łudzić się, że można w porę rozpoznać sprawcę i ubiec jego czyny. Niestety najczęściej jest to niemożliwe.

„Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. Cz. II” to kolejna dawka faktów.

Zainteresowanie pierwszą częścią tej pasjonującej lektury przyczyniło się do pojawienia się jej kontynuacji. Ponownie będziemy mogli poznawać arkana XIX wiecznych zbrodni. Emocji z pewnością nie zabraknie, bo przecież każda z opisanych spraw wydarzyła się naprawdę. Zawartość pozycji jest bardzo urozmaicona. Opisano wiele błahych, choć intrygujących zdarzeń, podstępne występki i obrzydliwe zbrodnie. Na pewno zabawna wyda nam się sprawa hrabiego spierającego się ze swym podwładnym. Bardzo poruszy nas historia rodziny, która poniosła śmierć głodową w wyniku ludzkiej obojętności. Będziemy również obrzydzeni faktem, że szanowani, zajmujący wysokie stanowiska obywatele byli zdolni doprowadzić do tragedii młodej dziewczyny. Każde z ukazanych zajść zasługuje na uwagę. Atrakcyjność pozycji została podkreślona dopełniającymi całość ilustracjami.

 

Wymienione pozycje omawiają jedne z najciekawszych spraw kryminalnych. Warto je poznać, by doświadczy niezapomnianych emocji. Literatura faktu zawsze przecież emocjonuje bardziej niż literacka fikcja.