Ciekawe historie do czytania - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościCiekawe historie do czytania

Ciekawe historie do czytania

29 listopada 2018 / Agnieszka
Książka warta przeczytania powinna intrygować. Wszyscy lubimy bowiem spędzać swój wolny czas z interesującymi, często zaskakującymi lekturami. Ciekawe historie do czytania zagwarantują nam masę atrakcji i silnych wrażeń. Z nimi na pewno nie będziemy się nudzić.

Czytanie to jedna z najprzyjemniejszych form relaksu i spędzania czasu wolnego. Oczywiście, jak wiadomo, bardzo wiele osób nigdy nie sięga po książki, bo wybiera łatwiejsze rozrywki. To grupa, która wiele traci, choć najpewniej nie zmieni zgubnych nawyków. Na szczęście naprzeciw niej stoją wszyscy umiejący docenić literaturę.

Sporo osób wie, że czytanie to prozdrowotny sposób na nudę i chandrę.  Z dobrą książką można doświadczyć wszystkiego, czego brakuje nam w prawdziwym życiu.

Nikt nie lubi jednak nudnych książek. Ciekawe historie do czytania są wysoko cenione przez czytelników. Chcą oni, by lektura zaskakiwała ich i pozwalała przeżyć masę, silnych wrażeń. Nie są to wygórowane oczekiwania. Czytanie ma być przecież kształcącą, poszerzającą horyzonty przyjemnością, a nie przykrą mordęgą. Tylko wówczas będziemy mieli ochotę często sięgać po książki.

Oczywiście nie można zapominać, że literackie potrzeby bywają bardzo zróżnicowane. Ciekawe historie do czytania powinny wpisywać się w czytelnicze gusta. Właśnie dlatego warto zerknąć na propozycje z różnych gatunków. Pośród nich każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie.

Ciekawe historie do czytania dla osób lubiących wzruszające dramaty i legendy powinny kryć w sobie ziarenko prawdy. Dzięki temu lektura będzie bardziej emocjonującą. „Królowa kokonu” to bardzo współczesna historia będąca interpretacją podania o świętej Zofii i jej córkach. Umiejscowienie akcji w znanych nam realiach pozwoli nam zrozumieć dramat kobiet, które żyły setki lat temu. Zofia to kobieta, która w swym sercu skrywa ogromną nadzieję i lęk. Życie z mężem alkoholikiem nie jest dla niej łatwe.  Wychowywanie trzech córek to kolejne skomplikowane zadanie. Jedna z nich tak głęboko wierzy, że ludzie mogą latać, że skacze  z balkonu, kolejna ma rozdwojenie osobowości, a ostatnia choć zdrowa także musi wiele ścierpieć. Zofia uparcie wpaja im na własnym przykładzie, że do życia potrzebne są trzy uczucia. Nadziej jako życzenia zaistnienia określonego stanu rzeczy. Wiara czyli podnoszenie prawdopodobieństwa zaistnienia czegokolwiek nawet, jeśli nie istnieją ku temu żadne przesłanki. Miłość, którą trzeba czuć, bo zdefiniować się jej nie da.

Córki Zofii muszą zrozumieć, że bez emocji, którym hołduje ich matka szybko wkrada się brzydota, i degrengolada, śmierć.

Czytaj dalej

Ciekawa historia do czytania dla fanów brutalnych, sensacyjnych opowieści powinna oferować krańcowe doświadczenia. Duże znaczenie ma tempo akcji i zawiłość fabuły. Właściwie stopniowane napięcie nie pozwala przecież od razu zdradzać szczegółów. „44 dni” to książka dla czytelników o mocnych nerwach. Ilość zbrodni, z którą przyjdzie nam się zetknąć jest niewyobrażalna. Główny bohater to przeciętny chłopak o imieniu Tomek. Wiedzie on całkiem zwyczajne życie, ale wszystko się zmieni, gdy jego przyjaciel nakaże mu udział w nietypowej misji. Zadaniem Tomka będzie zabicie 44 osób w 44 dni. W momencie, gdy zacznie on realizować zadanie automatycznie stanie się seryjnym mordercą. Początkowo nie będzie nawet zastanawiał się, dlaczego i po co ma to robić. Po zamordowaniu czterdziestu osób zacznie jednak się wahać.

Czy Tomek zabije 44 osoby tylko po to, by przekonać się co wydarzy się po wszystkim? Tego dowiemy się sięgając po książkę.

Czytaj dalej

Ciekawe książki do czytania dla fanów fantastyki powinny zabierać do nowej, nieznanej przestrzeni. W tym gatunku wiele wątków potrafi się powtarzać, więc jeżeli lektura cechuje się w tym obszarze „świeżością zasługuje na szczególną uwagę. „Podróż na Operiona” pozwoli przenieść się młodszym i starszym czytelnikom do świata postaci powszechnie znanych z historii sztuki. Zdamy sobie sprawę, że geniusz to także zwykły człowiek, poznamy dziwaków i ekscentryków, zrozumiemy na czym polega magia ukryta w operze. Poznamy Anię, która sumiennie uczy się gry na fortepianie i marzy, by zostać śpiewaczką. By to pragnienie mogło doczekać się realizacji postanowi zdawać trudny sprawdzian z historii opery. Uzyskanie pozytywnej oceny pozwoli jej uczyć się w elitarnej szkole muzycznej. Nie jest pewnym, czy jej się uda, bo gdy zbiegnie do orkiestrionu, pozna niejakiego Eustachiusza, który zaproponuje jej  międzyplanetarny wojaż.

To powieść, w której nie brak afer, sensacji, zaskoczeń i zakulisowych tajemnic, nierzadko o zabarwieniu kryminalnym i erotycznym. Znajdzie się czas na obawy i gromki śmiech. Tę książkę docenią nawet anty-entuzjaści opery.

Czytaj dalej

Interesujące historie do czytania dla fanów reportaży i literatury faktu powinny poruszać trudne tematy i obrazować życie ludzi z nieznanych nam miejsc. Dzięki temu poszerzymy horyzonty i najpewniej na nowo docenimy własny los. Prawda na temat realiów w jakich egzystują mieszkańcy Afryki zasługuje na szczególną uwagę. Wiele detali bardzo negatywnie nas zaskoczy. „Kobiety Afryki – obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” to książka ukazująca życie afrykańskich kobiet. Przekonamy się, że doświadczają one przemocy fizycznej i psychicznej i nie mogą liczyć na żadna pomoc. Trudne warunki klimatyczne to straszna przeszkoda najbardziej zagrażają im jednak nie tylko warunki klimatyczne i ekonomiczne. Prym wiodą mężczyźni i to o ni decydują o ich zżyciu.

Rolą kobiety jest dbanie o dom dzieci i męża. To ona również musi pracować i niewolno jej zgłaszać sprzeciwu.

Czytaj dalej

„Kobiety Afryki – obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały cz.II” to kontynuacja tej poruszającej lektury. Tym razem poznamy bardziej drastyczne szczegóły. W tamtejszym rejonie naprawdę lepiej urodzić się chłopcem. Dziewczynki zawsze bowiem spotyka bolesny los. Pracują ponad siły, nie mogą się uczuć, ale muszą być posłuszne kulturowym wytycznym. Dziewczynki nadal się obrzeza, choć wiele z nich umiera w wyniku tego zabiegów. Odnotowuje się zabijanie kobiet na tle honorowym. Pomimo ryzyka zarażenia AIDS zatrudnia się je jako prostytutki. Rządy mężczyzn bywają brutalne. Kobieta uznawana za gorszą jest zmuszona godzić się na te realia. Gdy poznamy prawdę na temat ich codzienności z pewnością bardziej docenimy własną.

Zaproponowane, ciekawe historie do czytania to książki, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Odmienność każdej z pozycji gwarantuje, że nikomu nie zabraknie wrażeń.