Bukiet książek dla zakochanych - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościBukiet książek dla zakochanych

Bukiet książek dla zakochanych

29 stycznia 2018 / Agata Jankowiak

Miłość łącząca dwoje ludzi to wyjątkowe uczucie. Na jego cześć obchodzone są Walentynki. Z tej okazji przygotowaliśmy bukiet książek dla zakochanych.

Krótka historia walentynek

Każdego roku, dokładnie 14 lutego obchodzone jest święto zakochanych, czyli Walentynki. Jego nazwa pochodzi od św. Walentego. Według legendy święty złamał zakaz cesarza Klaudiusza II Gockiego i błogosławił śluby młodych legionistów. Było to, ryzykowne posunięcie ponieważ cesarz uznając, że najlepsi legioniści nie posiadają rodziny, zabronił mężczyznom, którzy nie ukończyli 37 lat wstępować w związek małżeński.

 

Walentynki z książką ➡➡➡ http://autorzy365.pl/walentynki-z-ksiazka_a4811

 

Za ten czyn św. Walenty został wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce strażnika. Jak wiemy, miłość to wyjątkowe uczucie, czego dowodzi legenda. Żarliwe uczucie sprawiło, że wybranka jego serca odzyskała wzrok. Cesarz, dowiedziawszy się o tym zajściu, wpadł w szał. Postanowił ukarać Walentego najwyższą z możliwych kar, czyli odebrać mu życie. Na dzień przed egzekucją, święty napisał ostatni list do swej ukochanej. Podpisał go słowami „Od Twojego Walentego”. 14 lutego 269 r., stracił życie. To dlatego tego dnia obchodzimy święto zakochanych.

Obrzęd ten od średniowiecza na stałe wpisał się do tradycji. Zgodnie ze zwyczajem we Walentynki wysyłane są listy zawierające miłosne wyznania. Zakochani wręczają sobie również upominki. Warto pomyśleć o podarku nietuzinkowym. Takim, który zdoła wyrazić wszystko, czego nie sposób wypowiedzieć. Co sprawdzi się w roli takiego drobiazgu? Najlepszy prezent w dniu tego święta to książka ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-na-prezent-pomysl-na-prezent/ Dzięki niej nie jedna, a wiele chwil będzie niezapomnianych.

Kiedy Ona ratuje Jego

W tej opowieści to delikatna kobieta ratuje życie swojego Pięknego. Podobne historie nawet w bajkach zdarzają się rzadko. Tym razem będzie jednak inaczej, A dzięki temu niezwykle wyjątkowo. Płomiennych wrażeń nikomu nie zabraknie, bo na drodze dziewczyny znikąd pojawi się bajecznie przystojny mężczyzna. Możliwe, że ktoś uzna, że jest to wywrócona do góry nogami opowieść o księciu i Kopciuszku, ale wówczas będzie w błędzie. Nie jest to zwykłe romansidło, lecz pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia. W fabułę wpleciono bowiem wątek gangsterski, finansowy oraz sporo tajemniczych spisków.

Opowieść o miłości z wątkiem mafijnym 

Nie jest to typowy romans mafijny. Na pierwszy plan wysuwają się relacje między Lili i Marco, w które wplecione zostały wątki związane z rodzinnymi tradycjami, biznesowymi układami i włoskimi klimatami. Oczywiście są też sceny erotyczne, ale nie dominują nad całością, lecz jedynie mają charakter dopełniający.

Tajemniczy Marco i jego nie mniej tajemnicze rodzinne interesy prowadzone niemal na całym kontynencie to idealna… Nie, nie przykrywka. Idealna przyprawa dla historii zwyczajnej dziewczyny z podwarszawskiej wsi, która trafia do wymarzonego świata pod włoskim niebem. Historii, która o mało co potoczyłaby się całkiem inaczej, bo choć na początku wydawała się usłana różami, to wkrótce zostały z nich same kolce.

 

Opowieść o uczuciu wystawianym na próbę

Jest wiele pozycji, które doskonale sprawdzą się jako walentynkowy podarek. Książki Marty W. Staniszewskiej opisują miłość zdolną przetrwać wszystko. Autorka oddała w ręce czytelników niezwykłą historię. Piękną opowieść o uczuciu wystawianym na wiele prób. Historię Sophie i Aleksa rozpoczęła książka „Nigdy cię nie zapomniałam”. Dzięki niej Czytelnicy mogli przyglądać się kiełkującej więzi. Losy młodych, pełnych energii, obdarzonych wysokim libido bohaterów nie pozwalają oderwać się od lektury. Po pierwszym spotkaniu zakończonym satysfakcjonującym seksem, Sophie liczy na więcej, niestety Aleks już się nie pojawia. Uniemożliwi mu to tragiczne wydarzenie. Los da parze jeszcze jedną szansę, bo ponownie spotkają się po pięciu latach. Okaże się, że namiętność, która ich połączyła, nabierze nowych sił. By dowiedzieć się, jak zakończy się burzliwa historia tej pary, powinniśmy sięgnąć po książkę „Nigdy nie pozwolę ci odejść”. Jest to pełna zaskakujących zwrotów akcji, kontynuacja powieści. Musimy po nią sięgnąć, by przekonać się, czy zakochani unikną grożących im niebezpieczeństw.

Twórczość Marty W. Staniszewskiej

Koncentrując się na książkach autorki, należy wskazać jeszcze jedną pozycję. I obiecuję ci miłość” to subtelna, naznaczona skrajnymi emocjami i erotyzmem powieść. Zetkniemy się w niej z prozą życia. Przyjrzymy się skomplikowanym, małżeńskim relacjom. Zrozumiemy, jak wiele mogą zniszczyć konwenanse. Sprawdzimy, co może zmienić zapomniane przed laty uczucie. Na drodze głównej bohaterki stanie bowiem dawny ukochany. Czy dla niego zdecyduje się porzucić męża? Warto również wspomnieć o książce Nigdy nie mówię nigdy opowieść o lekkim zabarwieniu erotycznym, która  sprawia, że jest to niezwykle zmysłowa opowieść o skomplikowanej miłości.

Psychologiczno-erotyczny dramat z elementem kryminał

Doskonałym podarkiem na Walentynki może stać się również „Trylogia Ciszy”. Alicja Masłowska-Burnos oddała w ręce Czytelników psychologiczno-erotyczny dramat z elementem kryminału – ,,Nie wchodź w moją ciszę”. Ta pierwsza część trylogii zyskała zainteresowanie jeszcze przed premierą. Zniecierpliwieni odbiorcy nie mogli doczekać się świetnie zapowiadającej się lektury. Historia uczucia, jakie połączyło Maję Karewicz i Adama Starskiego porwała serca Czytelników. To dlatego tak dużą popularnością cieszyła się druga część trylogii – „Odprowadzam ciszę” oraz trzecia – „Osobliwość ciszy”. Fakt, że tę jedną całość tworzą, aż trzy pozycje sprawia, że walentynkowy upominek może stać się naprawdę niezapomniany.

Twórczość Alicji Masłowskiej-Burnos

Różne odcienie miłości

Miłość pięknie ukazują również książki Anny Wysockiej-Kalkowskiej. Autorka doskonale opisuje emocje targające ludzką duszą, dlatego silnych wrażeń nie zabraknie. Co więcej, zyskamy okazje, by zetknąć się z wieloma odcieniami miłości. To jedno uczucie miewa przecież niejedno oblicze. Taniec z motylami” na pewno poruszy niejedno serce. Powieść dowodzi, że skrywane przez nas sekrety pewnego dnia mogą zmienić wszystko. Niebanalnym podarkiem okaże się również książka „Kiedy wiosna nie nadchodzi”. Za oknami aura jeszcze długo się nie zmieni, ale ta opowieść rozgrzeje nasze wnętrze. Silne wzruszenia zapewni natomiast książka „Moje życie bez ciebie”. Miłość nie kończy się przecież wraz z odejściem ukochanego. Jak jednak radzić sobie ze startą? Kolejną jestGdyby ocean milczał“ –  subtelnie opowiedziana historia dodająca skrzydeł i napawająca nadzieją, że nasi najbliżsi opiekują się nami także po śmierci. Są naszymi aniołami otulając nas swoimi skrzydłami, dając wskazówki i pokazując drogę, dzięki której możemy osiągnąć spokój. Ta mądra, pełna ciepła i wzruszających emocji opowieść skłania do zatrzymania się i zastanowienia nad ważnymi aspektami naszego życia.
Czasem w życiu, choć mamy wszystko, wydaje się nam, że ciągle czegoś brakuje. I to wcale nie chodzi o rzeczy materialne. Mężczyzna bez twarzy” to opowieść o kobiecie, która na pewnym etapie życia zaczyna tęsknić za uśpionymi instynktami a pomaga jej w tym całkiem nieoczekiwane pojawienie się obcego mężczyzny. Opowieść pełna pragnień, niestety często zakazanych ale jakże ponętnych. To historia, przedstawiająca walkę pomiędzy namiętnością i zdrowym rozsądkiem.

Twórczość Anny Wysockiej-Kalkowskiej

O zakazanej miłości, pokusie i namiętności

„Taniec z Elvisem” to erotyk z psychologicznym podłożem, opowiadający, w nietypowy sposób, o zakazanej miłości, pokusie i namiętności, która skrywa się pod przykrywką pobożności i spokoju. To powieść, która pozornie opowiada o błahych sprawach i ma znamiona romansu erotycznego z odważnymi scenami intymnymi, ale gdy wnikniemy w treść, dostrzeżemy drugie dno i poruszane trudne zagadnienia, które jako społeczeństwo zamiatamy pod „dywan”.

Peggy Brown pokazała, że potrafi intrygować i wkładać przysłowiowy kij w mrowisko, odczarowując kult kapłana, nieprzystępnego, bogobojnego i żyjącego w samotności, umartwiającego się czy uduchowionego. Zastanawia się, co jest gorsze: „pójście na całość po to, aby dać upust namiętności i sile, czy codzienne modlenie się pod figurą i ukrywanie diabła pod skórą?”

Natury ludzkiej nie da się oszukać i stłumić. Normy moralne, zakazy stworzone przez instytucję kościelną, dogmaty i społeczne wyobrażenia na temat funkcji kapłana, nie są przeszkodą, by dać sobie upust słabościom, nałogom i pożądaniu. Nikt nie jest wolny od popełnienia błędów, każdy może ulec pokusie, nawet jeżeli usilnie się od tego odgradza.

Taniec  z Elvisem – Peggi Brown

Dwutomowa historyczna powieść z okresu wojen szwedzkich w stylu płaszcza i szpady

Historyczna powieść obyczajowa opowiadająca o wielkiej miłości polskiej patrycjuszki, córki elbląskiego mincerza i szwedzkiego żołnierza z czasów wojny ze Szwedami. W obu krajach jedno z nich zawsze byłoby wrogiem, więc postanowili szczęścia szukać w dalekich krajach. Przeżyli wiele, wiele się nauczyli, ale jednak Kordula powróciła do swojej ojczyzny, a małżonek za nią. Opowieść pełna przygód, którą czyta się szybko, momentami z napięciem, a czasami z uśmiechem. Odpowiedniego klimatu dodaje styl, w jaki opisywane są kolejne zdarzenia, gdyż autorka używa uroczego języka pisarskiego, przypominającego teksty dawnych poematów. Charakterystyczna budowa zdań, układanie słów w nieco innym porządku, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, doskonale wpisuje się w atmosferę czasów, w których toczy się ta historia. Uzupełnieniem są opisy strojów, wystroju wnętrz, charakterystyka odwiedzanych miast i warunki życia ówczesnych mieszkańców odwiedzanych krajów.

Przeklinam to miasto – Ewa Lenarczyk