Bestsellery w sam raz na święta - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościBestsellery w sam raz na święta

Bestsellery w sam raz na święta

14 grudnia 2017 / Agata Jankowiak

Książki doskonale sprawdzają się w roli prezentu, który możemy przygotować z myślą o sobie i innych.

Status bestsellera zyskują najlepiej sprzedające się przedmioty. W przypadku książek nie jest inaczej. Lektury, które w danym sezonie najchętniej kupują Czytelnicy, szybko stają się popularne. Zwykliśmy chętnie sięgać po pozycje, które zdobywają pozytywne opinie, dlatego nie można dziwić się tej sytuacji. Fakt, że liczna grupa zadowolonych osób, przed nami dokonała takowego wyboru, zachęca do podjęcia decyzji. Świadomość, że inni docenili daną książkę, rozbudza ciekawość i zachęca do czytania.

Pragnienie, by przekonać się, że dana lektura jest chętnie wybierana, motywuje do zakupu. Tym sposobem sprzedaż cięgle wzrasta, umacniając pozycję produktu. Ocena popytu na konkretne lektury w danym okresie pozwala tworzyć listy. W efekcie wyłania się ranking książek. Jest to klasyfikacja, na którą zawsze warto zwrócić uwagę. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie umknęła nam żadna, zasługująca na uwagę lektura.

W święta do wspomnień i cennych refleksji wszystkich zachęci „Towarzyszka panienka”.

Jest to autobiograficzna pozycja córki Wojciecha Jaruzelskiego. W formie tradycyjnej książki sprzedano ponad sto tysięcy egzemplarzy. Wielokrotnie uzyskany status bestsellera dowodzi, że jest to książka, którą warto przeczytać. Monika Jaruzelska opisała najciekawsze sceny ze swojego rodzinnego życia. Poznając je, na moment cofniemy się do czasów Polski komunistycznej i peerelowskiej rzeczywistości. Z całą pewnością będzie ciekawie. Monika Jaruzelska wyznała, że los córki generała bywał trudny. Kontrowersyjne nazwisko potrafi bowiem przysporzyć wielu trudności. Dowiemy się, jakim ojcem był Wojciech Jaruzelski. Sprawdzimy, gdzie spędzał wakacje oraz z jakimi dygnitarzami i politykami utrzymywał bliskie kontakty. Poruszone zostały również inne, istotne kwestie. Najważniejsze jednak, że tę pozycję czyta się lekko i przyjemnie. Wpływa na to pełen autoironii, dowcipny styl wypowiedzi Moniki Jaruzelskiej. Warto podkreślić, że

Towarzyszka panienka” teraz dostępna jest w formie audiobooka. Zamiast czytać, można więc przyjemnie się zasłuchać.

„Nie ma w mojej książce etosu ani patosu. Każdy, kto spodziewa się gloryfikacji czy też politycznych uzasadnień, do których winna być zobowiązana córka „komunistycznego dyktatora”, może poczuć się rozczarowany. To jest opowieść o normalnej rodzinie, choć uwikłanej historycznie. Napisana z perspektywy najpierw dziecka, potem dziewczyny, a na końcu dojrzałej kobiety. Z dystansem i ironią, choć bardzo szczerze „. – Monika Jaruzelska

Podczas świąt powinny spełniać się marzenia. Z dobrą książką jest to możliwe. Bestseller polecany na święta to „Po szczeblach drabiny”.

Skromna Stefa z głębokiej prowincji zdoła dotrzeć na sam szczyt. Ta lekka, przyjemna lektura pozwala uwierzyć, że pewnego dnia każdy może odnaleźć szczęście. Ten pozytywny przekaz świetnie dopełni świąteczny nastrój. Oczywiście nim bohaterka odniesie życiowy sukces, będzie musiała pokonać wiele przeciwności. Los nie był dla niej łaskawy, dlatego była pewna, że nigdy nie zmieni miejsca zamieszkania. Do opuszczenia wsi zmusza Stefę rodzinna tragedia. Przerażona zaistniałą sytuacją, korzystając z pomocy przyjaciółki, ucieknie do Warszawy. Wielkomiejski zgiełk nie od razu przypadnie jej do gustu. Będzie przecież musiała znaleźć nowe lokum i dobrze płatną pracę. Stefę spotka wiele zaskoczeń, perturbacji zawodowych i osobistych, sporo porażek, cała seria trudnych do wyjaśnienia zajść, ale również całkiem sporo radosnych momentów . Przyjdzie czas, gdy bohaterka dotrze do Krakowa oraz Gdańska. Na jej drodze pojawi się również mężczyzna żydowskiego pochodzenia. Ostatecznie skromna Stefa przeobrazi się w pewną siebie Stefanię. Jako prawdziwa dama będzie miała szansę zostać właścicielką pałacu. Tą wręcz bajkową historię trzeba poznać.

Czytaj dalej


Święta to czas, w którym nie może zabraknąć sercowych uniesień. Bestseller na święta dla spragnionych miłości to więc „Origami dwojga istnień i psa”.

O uczucie będą walczyć dojrzali, zmagający się z koszmarami, traumami i piętnem zbrodni, bohaterowie. Jest to emerytowana policjantka, Bożena Polańska oraz były bankowiec Maciej Rawicz. Choć każde z nich prowadzi zupełnie inne życie, oboje są samotni i nieszczęśliwi. Bożena z pomocą przyjaciółki stara się zapomnieć, że dwukrotnie próbowano ją zgwałcić, oraz, że na służbie musiała zabić człowieka. Maciej, odchodząc z pracy, zabrał ze sobą kopie dokumentów mogących dowieźć, że wielu czynów dopuszczał się pod naciskiem posłusznego partii zarządu banku. Przestępcy nie cofną się przed niczym, by odzyskać te papiery. Przyjdzie dzień, gdy Bożena będzie musiała ratować życie Macieja. Tak dramatyczna sytuacja bardzo zbliży ich do siebie. Lęk przed bliskością nie ułatwi im jednak niczego. By parę połączyła miłość, potrzebne będzie wsparcie przyjaciółki Bożeny oraz maleńkiego pieska. Zakończenie, które przyniesie ze sobą spokój i szczęście, wzruszy każdego.

Czytaj dalej


W trakcie świąt powinniśmy pamiętać, że „Anioły są wokół nas”.

Ten uroczysty czas sprzyja duchowym przeżyciom. W ciągu roku koncentrujemy się na namacalnej jej doczesności, ale przecież nie jest to najważniejszy wymiar ludzkiego istnienia. Powinniśmy zacząć postrzegać samych siebie jako istoty duchowe. Dzięki temu głębiej będziemy odczuwać wszystkie emocje i wyraźniej dostrzeżemy sens życia. „Anioły są wokół nas” to bestseller w sam raz na święta. Do książki dołączona jest bowiem płyta, która pozwoli nam odbyć podróż w głąb siebie. Tym samym poszerzymy horyzonty myślowe i zdobędziemy sporo cennej wiedzy duchowej. Należy wspomnieć, że w książce zebrano także opisy doświadczeń osób, które odważyły się wyruszyć do niematerialnej rzeczywistości. Podobno towarzyszyły im Anioły i inne istoty świetliste. W tej obszernej pozycji wspomniano także popularne miejsca odwiedzone przez autorkę.

Czytaj dalej


Bestsellery pasują w sam raz na święta. Najlepiej sprzedające się książki sprawdzą się w roli prezentu, który możemy przygotować z myślą o sobie i innych. Wiedząc, że w nasze ręce trafi poczytna lektura, możemy być pewni, że wrażeń nie zabraknie. Pamiętajmy, że konkretny atut skłonił innych, by sięgnąć właśnie po tę konkretną pozycję. Najpewniej są to książki, które zachwyciły tematem, sposobem jego ujęcia, czy aktualnością fabuły.

Oczywiście nie zdołamy przeczytać wszystkich książek wyróżnionych przez Czytelników. Skoncentrujmy się więc na kilku. Pośród nich znajdziemy bestsellery książkowe 2017 roku. Nowości, które powinniśmy przeczytać.

Na szczególną uwagę zasługuje książka „Mroczny spadek”.

Dzięki niej poznamy historię dziewczyny, która w odziedziczonym mieszkaniu odnajduje skarb. Majątek przejęty po zmarłym członku rodziny kojarzy nam się pozytywnie. Któż z nas nie chciałby otrzymać podobnej niespodzianki od losu? Niestety. Główna bohaterka, Majka Zalewska szybko przekona się, że przejęcie spadku, nie będzie łatwe. Lista spadkobierców liczących na wzbogacenie się jest bardzo długa. Ponadto zaczynają pojawiać się mniejsze i większe problemy, niespłacone długi i kredyty. W odziedziczonym mieszkaniu ukryty został tajemniczy skarb. Zbliżając się do niego, Majka odkryje podwójną tożsamość dziadka, pierwszego właściciela lokalu. Okaże się, że był on radzieckim żołnierzem oddelegowanym do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na teren Polski. Bohaterka podejmie wyzwanie. Spróbuje odkryć, jaką mroczną tajemnicę skrywa znalezisko z warszawskiej kamienicy? Napięcie rosnące stopniowo nie pozwoli nam oderwać się od lektury.

Czytaj dalej


Kolejna książka, która zafascynowała Czytelników to „Nić Ariadny”.

Fabuła pozwala przekonać się, jakim dramatem jest utrata pamięci. Monika Palmer pewnego dnia budzi się na szpitalnym łóżku. Nie wie, dlaczego znajduje się w tym miejscu, ani kim są otaczający ją ludzie. Co więcej, nie potrafi rozpoznać w lustrze własnej twarzy i przypomnieć sobie, kim jest. W sytuacji, gdy nikt cię nie szuka trudno komukolwiek zaufać. Poza tym wokół zaczyna dochodzić do tajemniczych i niebezpiecznych zdarzeń. Główna bohaterka spróbuje odzyskać wspomnienia. Czy to, co o sobie odkryje, będzie dobre? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy, sięgając po książkę. Rozpoczynając czytanie, nie będziemy nawet pewni, czy imię i nazwisko bohaterki jest właściwe. Wszystko wyjaśni się z czasem. Ta niesamowicie wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść o odkrywaniu własnej tożsamości bardzo nas zaskoczy.

Czytaj dalej

 


Jedna z najchętniej kupowanych książek to „Morderstwo w pensjonacie”.

Ten klasyczny kryminał cieszy się ogromnych zainteresowaniem ze względu na nietypową fabułę. Kryminały kojarzymy przecież z narastającym napięciem i tajemniczymi zbrodniami. Okazuje się jednak, że elementy te nie przeszkadzają dobrze się bawić. Autorka okrasiła fabułę dużą dawką humoru. Charakterystyczni bohaterowie i zaskakujące zwroty akcji, nie pozwalają oderwać się od lektury. Cała akcja toczy się w przepięknym miejscu. Pensjonat na Pomorzu zachęca do wypoczynku. Właśnie tutaj dojdzie do przerażających zdarzeń. Niejaki Oscar Miler wygrywa sporą summę na loterii. Pragnie podzielić się szczęściem, dlatego zaprasza znajomych do wspólnego świętowania. Niestety, choć impreza dochodzi do skutku, on sam traci życie. Na liście podejrzanych znajdzie się była żona Oscara-Lidia, obecna kochanka Lola, przyjaciel Janusz, podwładni Adrian i Łucja. Jest jeszcze tajemniczy Feliks. Kto zabił? O tym przekonamy się w trakcie lektury. Uwaga. Nie skończy się na jednej zbrodni…

Czytaj dalej

 


Status najchętniej kupowanej książki zyskała także narkotyzująca powieść „Amfetamina”.

Uznana pisarka po raz kolejny oddała w ręce czytelników niezwykłą pozycję. Tym razem przyjdzie nam poznać historię Izy. Pięknej diwy operowej, która pozornie zdaje się spełnioną kobietą. Iza przez lata koncentrowała się na swojej karierze. Nie planowała zakładać rodziny, bo wystarczały jej umizgi licznych adoratorów. Nieubłagany czas zmusi ją jednak do zredukowania swych planów. Niestety nie wszystko ułoży się tak, jak zakładała. Aktualny kochanek Izy odnajdzie szczęście w ramionach innej kobiety. To ona nakłoni go, by zatruł Izę amfetaminą. Czy tej podstępnej kobiecie uda się zastąpić ją w łóżku i na scenie? Ryzyko rośnie z każdą chwilą. Narkotyk sprawi, że Iza straci głos i zacznie doznawać halucynacji. W swoich wizjach odegra rolę Małgorzaty z opery „Faust”. Czy ten omam będzie przypadkowy? A może zły demon postanowił zaoferować jej odzyskanie głosu w zamian za wyzbycie się moralnych hamulców? Śledzenie losów Izy dostarczy nam skrajnych emocji. „Amfetamina” to bowiem thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem.

Czytaj dalej

 


Kolejna polecana powieść to „Pułapka”.

Ceniona wrocławska pisarka po raz kolejny odkrywa przed Czytelnikami tajemnice Dolnego Śląska. Wrażeń z pewnością nie zabraknie, skoro przyjdzie nam wyruszyć po skarb. Wraz z bohaterami spróbujemy odnaleźć „szczelinę jeleniogórską”. Podobno ten poniemiecki schowek skrywa złoto, brylanty, biżuterię, dzieła sztuki i inne drogocenne przedmioty. Niejacy bracia Czarnowscy wraz z żonami spróbują sięgnąć po ten majątek. Mają doświadczenie w hobbystycznej eksploracji, więc może im się udać. Ponadto bardzo szybko zdobędą informacje, że „szczelina” znajduje się w Górach Izerskich. Do poszukiwań włączy się również obywatel RFN- Justus Schwarz wraz z polskim wspólnikiem. Ekspedycja dojdzie do skutku. Marzący o skarbie poszukiwacze wyruszą w Góry Izerskie. Jest to teren niezbadany, dlatego powinni mieć się na baczności. Nikt z nich nie jest przecież gotowy na ekstremalne warunku pogodowe. Ponadto przyjdzie im spotkać nietypowych górskich mieszkańców. Czas na przygotowania do wyprawy dobiegł końca. Podążając w kierunku ”szczeliny jeleniogórskiej” musimy liczyć się z ryzykiem. Niektórym za tą wyprawę przyjdzie zapłacić wysoką cenę.

Czytaj dalej

 


Nie można pominąć książki „Przetrwać noc”.

Od momentu pojawienia się na rynku wydawniczym cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Czytelnicy docenili fakt, że ta jedna pozycja kryje w sobie dwie opowieści. Powieść w pewnym sensie stanowi kontynuację pozycji „Kleszcz”. Wcześniejszej publikacji autora, która również zebrała pozytywne opinie. Co prawda nie odnajdziemy tu wcześniej poznanych bohaterów, ale na pewno się nie zawiedziemy. Akcja obu części książki toczy się w Polsce pod rządami Pobożnych i Sprawiedliwych. ”Czarna perła”, czyli część pierwsza pozwoli nam poznać Grażynę, która musi zmierzyć się psychicznymi konsekwencjami gwałtu. „Pęczek konwalii” zapozna nas z losem byłej zakonnicy Bożeny. Będzie ona mierzyć się z psychopatą i chorobą nowotworową. Obie bohaterki muszą przetrwać tytułową noc. Czy dzięki temu odnajdą spokój i szczęście? O tym przekonamy się w trakcie lektury.

Czytaj dalej

 


Jedną z najchętniej kupowanych książek okazała się również pozycja „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii”.

Czytelnicy docenili tę prawdziwą do bólu historię. Opowieść o wyprawie, którą z pięciu osób ukończyły jedynie dwie. Jest to reportaż, który ukazuje prawdę o jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Mowa o brazylijskich fawelach-dzielnicach nędzy. W tym przerażającym miejscu mieszkają ludzie tacy jak my. Mają swoje potrzeby, rodziny i plany na przyszłość. Niestety w fawelach szerzą się choroby. Głód, nędza i śmierć czai się na każdym kroku. Obawiać należy się także narkotykowych gangów. Dzięki książce przemierzymy te niebezpieczne zakątki. Spotkamy niezwykłych ludzi i ich historie. Zrozumiemy dzięki temu, że mieszkańcy dzielnic nędzy również mają marzenia. Na wielu osobach książka robi piorunujące wrażenie. Egzystując w sprzyjających warunkach, nie myślimy bowiem, że gdzieś tam, ludzie codziennie walczą o życie.

Czytaj dalej

 


Książka, która zapadnie nam w pamięci to „Jerozolima. Miasto Boga”.

Dzięki niej zdołamy odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Ten jedyny w swoim rodzaju przewodnik zawiera elementy reportażu, wywiadu i dokumentu. Całość dopełniają znakomite zdjęcia. Wędrując przez Jerozolimę, dostrzeżemy wielobarwne kontrasty. Tutaj świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Tętniące życiem miasto zachwyca architektonicznym pięknem i licznymi miejscami kultu. Jeżeli zechcemy, zrobimy tu również zakupy. Targi są pełne towaru, ale musimy uważać na sprzedawców, którzy potrafią wepchnąć swym klientom dosłownie wszystko. Książka obala stereotypy i porusza wiele kontrowersyjnych tematów. Nareszcie zrozumiemy jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu. Każdy Czytelnik doceni również możliwość odnalezienia odpowiedzi na wiele ciekawych pytań. Dowiemy się między innymi: Dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności. Dlaczego religijne Żydówki golą głowy. Jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy. Jak przyrządzić smaczną szakszukę. Czym jest mezuza. Po czym poznać żonatego Żyda. Ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie?

Czytaj dalej

 


Naszej uwadze nie umknie bestseller światowej klasy „Miłość do trzech zuckerbrinów”.

Ta postmodernistyczna powieść nakaże nam zastanowić się, kto rządzi naszym światem? Żyjemy w dobie internetu. Korzystamy z nieograniczonego dostępu do informacji, przez co ulegamy złudzeniu. Wierzymy w prezentowane nam wizje, nie zastanawiając się, kto za nimi stoi? Pora zrozumieć, że ktoś kontroluje społeczeństwo internetu. Dostrzec siłę konsumeryzmu i niewolnictwa informacyjnego. Zawalczyć o swą wolność. Lektura książki może zmienić nasz sposób postrzegania rzeczywistości. Aluzje poczynione przez autora są bardzo wymowne. Nie bez przyczyny w terminie „zuckerbrin” ukryto imiona. Dane wskazujące na założycieli dwóch gigantów internetowego świata. Uwidoczniony Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook) to dopiero dwie osoby. Kim jest więc trzeci z tytułowych zuckerbrinów?

Czytaj dalej

 


Ponadczasową książką okazał się „Wykop”. Jest to wyrazista proza dla Czytelników, którzy odważą się zmierzyć z sowiecką rzeczywistością.

Autor musiał kamuflować treści przed cenzurą. To dlatego całość tworzy niezwykłą literacką mieszankę. Przyjdzie nam zetknąć się z absurdem, nowomową partyjną, czy jeżykiem chłopsko-robotniczym. Nie zabraknie również pozornie bezsensownego gaworzenia i dobitnej prozy egzystencjalnej. Książkę można potraktować jako lekcją historii sprzed około 80 lat. W ówczesnym czasie tworzono sowiecki socjalizm. Czasy były ciężkie, ale jakoś należało się w nich odnaleźć. Autor obrazowo przedstawia miniony czas. Sarkazm, naturalizm, farsa i ironia pozwoliła ukryć wiele treści. Dzięki temu „Wykop” to proza, która nie mieści się w żadnych znanych nam ramach.

Czytaj dalej

 


Wymienione książki z pewnością warto przeczytać. Musimy jednak wiedzieć, że to zaledwie skromna część wybrana z literackiego rogu obfitości. Pragnących zapoznać się z całą ofertą wydawniczą, zapraszamy do przejrzenia pozostałych propozycji.