Bajkoterapia - książki dla dzieci, czytanie z dzieckiem - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościBajkoterapia – książki dla dzieci, czytanie z dzieckiem

Bajkoterapia – książki dla dzieci, czytanie z dzieckiem

13 marca 2019 / Agnieszka

Bajkoterapia za pomocą bajek i baśni  pozwala wspierać rozwój dzieci. Książki dla dzieci i czytanie dzieciom może bowiem nieść ze sobą korzyści psychoterapeutyczne, edukacyjne oraz relaksacyjne. Mądra opowieść to lekarstwo na wszystkie dziecięce troski, lęki i smutki.

 

O tym, że dzieciom warto czytać wiedzą już wszyscy. Kontakt z piękną polszczyzną, rozwijanie wyobraźni, czy nauka mądrego spędzania czasu wolnego to jednak niejedyne i nie najważniejsze korzyści, jakie zapewnia dzieciom kontakt z literaturą. Okazuje się, że mądre opowieści mogą stać się lekarstwem na wszystkie dziecięce troski, lęki i smutki. Wystarczy jedynie wybrać właściwe.

Książka dostępna w ofercie sprzedaży na stronie – https://tylkorelaks.pl/925-teatr-marionetek.html

Książki dla dzieci, czytanie dzieciom sprawia, że młodzi czytelnicy łatwiej zaczynają rozumieć otaczający ich świat, czerpią pozytywne wzorce i przestają czuć się samotni. Bajki terapeutyczne najczęściej dzieli się na psychoedukacyjne, psychoterapeutyczne i relaksacyjne. Wiadomo, że o metodzie wspierania rozwoju dzieci za pomocą odpowiednich bajek i baśni w swych teoriach już dziesiątki lat temu rozpisywał się wybitny psychoanalityk, psycholog i psychiatra, Brumo Bettelheima Obecnie jest to już uznana przez fachowców technika, którą wykorzystuje się w pracy indywidualnej, grupowej, a nawet w szpitalach dziecięcych.

Bajkoterapia to metoda, którą na co dzień warto wspierać dziecko. Terapeutyczne bajki dedykowane są malcom z różnymi problemami. Wystarczy wybrać właściwą, by rozwiać wszystkie dziecięce smutki, a w ich miejsce wprowadzić pozytywne myślenie.

Prawdziwa historia ośmioletniej Agatki – „Wakacyjne przygody Agaty

Wakacje to magiczny czas. Czas na zabawę, podróże, spotkania z przyjaciółmi i w gronie rodzinnym. Jednak może to być również odpowiedni czas na spełnianie marzeń. I choć nie zawsze jest tak, jak chcemy i mimo najszczerszych chęci oraz wielu starań dzieje się coś przykrego, to po burzy przychodzi słońce, a razem z nim nowe radości i szanse na to, by jednak być szczęśliwym.

Wakacyjne przygody Agaty to opowieść dziewczynce, której marzeniem jest, by mieć kotka… Nie zawsze jednak jest tak jak tego sobie tego chcemy… Dziewczynka będzie musiała się z tym zmierzyć. Pozna uczucie pustki, rozgoryczenia, smutku a nawet buntu… Uczucie to jednak nie potrwa zbyt długo. Okaże się, że marzenie to jednak się spełni i będzie wiele powodów do śmiechu…

Agata i Renata Antoniewicz, przedstawiając przygody Agatki, ukazały całą gamę dziecięcych przeżyć, uczuć, ich sposób postrzegania świata i sposób myślenia. Krótkie, interesujące, pouczające historyjki z dużą dozą humoru, zostały zilustrowane kolorowymi obrazkami, które doskonale współgrają z tekstem.

Czytaj dalej

Terapeutyczne opowiadanie dla dzieci to „Anioł Michał

Ta piękna i mądra opowieść uczy asertywności, która pozwoli każdemu dziecku umiejętnie wyrażać własne zdanie, potrzeby, emocje, czy postawy wobec innych. Jak wiemy sztuka mówienia NIE, jest trudna nawet dla dorosłych. Dorastający człowiek powinien jednak, jak najszybciej się jej nauczyć, by łatwo było mu odnaleźć się pośród innych.  Dbanie o własny komfort i dobre samopoczucie nie może być nacechowane butą, czy egoizmem. Ochrona własnych praw i wyznaczanie granic musi odbywać się z poszanowaniem innych ludzi. Bardzo łatwo o tym mówić, ale wprowadzić w życie bardzo trudno szczególnie najmłodszym, którzy dopiero gromadzą doświadczenia. Ta terapeutyczna bajka przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia. Konkretne przykłady, łatwa do zrozumienia treść i piękne ilustracje ułatwią dzieciom naukę asertywnych zachowań. Poznamy sympatycznego chłopca, który niestety ma coraz większy problem, by chodzić do szkoły, więc przyda mu się mądra pomoc.

Czytaj dalej

Psychoedukacyjna, psychoterapeutyczna, a do tego relaksacyjna bajka to „Smocze skarby

Zawarte w niej przesłanie wskazuje na to, co w życiu najważniejsze i dowodzi, że najcenniejszych skarbów nie da się zobaczyć, czy dotknąć. Akcja pozwoli nam przenieść się do pełnego niezwykłości, bajkowego świata, a dokładnie wyjątkowej krainy Elfidii. Jak dotąd panował tu ład i spokój, ale od czasu, gdy rządy objął władca Mrocznych, wszystko się zmieniło. Obecnie zamiast harmonii dominuje terror i zło. Na pomoc Elfidom zdecyduje się smok Agapit. Dołączy do niego dzielny Marek Dżdżownica oraz przybysz z innej czasoprzestrzeni Franek Zalustrza. Ich oręż to czyste serca, gotowość do walki ze złem i wiara w siłę przyjaźni. Przeżyją wspólnie wiele przygód, ale czy uda im się odnaleźć smocze skarby? I jaka tak naprawdę jest rola Agapita?

Czytaj dalej

Bajkoterapia niosąca relaks i dobry humor przyda się każdemu dziecku

Gwarantuje ją książeczka „Zaczarowany świat”. Fabuła przeniesie małych czytelników do przepełnionej ciepłem i radością, baśniowej krainy. To w niej roi się od sympatycznych, zwierzęcych bohaterów. Z nimi nikomu nie grozi nuda i ponury nastrój. Przemierzając wyobrażony oraz ten zbliżony do realnego świat, przeżyjemy wiele przygód. Przedmioty i zwierzęta zostały obdarzone ludzkimi cechami. Właśnie dlatego wspólna zabawa będzie możliwa. Atutem pozycji jest tekst zawarty w formie zabawnych, rymowanych wierszyków. W każdym z nich kryje się ważne przesłanie. Dzieci będą mogły odczytywać je samodzielnie lub z pomocą dorosłych.

Czytaj dalej

Psychoedukację i relaks gwarantuje również bajka, która bawi i uczy „Psotne nutki

Ta kolorowa książeczka przeznaczona jest dla wszystkich ciekawskich i spragnionych wyjątkowych atrakcji. Jak wiadomo dzieciom najłatwiej nabywać nowe wiadomości i umiejętności, gdy podawane są one w atrakcyjnej formie. Rymowane, łatwe do czytania i zapamiętani wierszyki sprawdzają się doskonale. Książeczka zawiera, aż dwanaście opowieści. Bohaterowie, którzy będą zachęcać czytelników do zabawy to zwierzęta, ludzie i przedmioty. W tle zawsze obecna będzie muzyka, śpiew i taniec. W trakcie zabawy dzieci będą poznawać nazwy tańców, instrumentów, ciekawych terminów związanych z muzyką, czy głosów wokalnych.

Czytaj dalej

Wspaniała propozycja to także bajki o sile przyjaźni „Mitek” i „Mitek część II”

Najlepszymi kolegami w tej opowieści staje się chłopiec i ślimak. W prawdziwym świecie podobna sytuacja nie mogłaby zaistnieć, ale w bajkach wszystko jest możliwe. „Mitek” to książeczka rozpoczynająca opowieść. Poznamy bliżej obdarzonego bujną wyobraźnią Kacperka i ślimaka Mitka. Tych dwoje zawsze lubiło wspólnie spędzać czas, ale pewnego dnia ślimaczek stwierdził, że lepiej będzie mu mieszkać na dworze, wiec ich zażyłość została wystawiona na próbę.

Czytaj dalej

 

Mitek część II” to kontynuacja historii o przygodach Kacperka i ślimaka Mitka. Okaże się, że przed nimi jeszcze wiele niesamowitych zdarzeń. Na szczęście ich przyjaźń jest bardzo silna. Tym razem będą poznawać świat przyrody, uczyć się bacznie obserwować otoczenie i zważać na niebezpieczeństwo. Wszystko to warto przeżyć razem z nimi.

Czytaj dalej

Zaproponowane książeczki pozwolą nam poznać siłę bajkoterapii. Warto po nie sięgać i oferować najmłodszym, bo mądra opowieść to naprawdę lekarstwo na wszystkie dziecięce troski, lęki i smutki.