Autoterapia - samoleczenie duszy i ciała - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościAutoterapia – samoleczenie duszy i ciała

Autoterapia – samoleczenie duszy i ciała

8 października 2018 / Agata Jankowiak
Stan naszej psychiki zwanej także duszą decyduje o wszystkim. Klucz do zdrowego i szczęśliwego życia ukryty jest w naszym umyśle. Wystarczy zagłębić się we własne wnętrze, by za pomocą autoterapii odzyskać równowagę psychiczną oraz znaleźć rozwiązanie własnych problemów.

Ludzkie życie pełne jest wyzwań i trudności. Codzienność bywa na tyle skomplikowana, że czasem trudno się w niej odnaleźć. Natłok obowiązków, mniejszych i większych kłopotów potrafi przytłaczać. Nasze marzenia i plany często nie mogą doczekać się realizacji, a przepaść pomiędzy pragnieniami a możliwościami bywa bezdenna. To dlatego tak wiele osób przechodzi załamanie nerwowe, nie radzi sobie ze stresem, boryka się z myślami samobójczymi, zaniżoną samooceną, czy uzależnieniami.

Problemy zdrowotne pojawiające się na tym tle można wymieniać bez końca. Nazwa jednostki chorobowej nie ma jednak większego znaczenia, skoro przyczyna komplikacji zawsze jest jedna. Stan naszej psychiki zwanej także duszą decyduje o wszystkim. To świadome i podświadomych myślenie wpływa na emocje i działania. Właśnie dlatego należy spróbować wejrzeć we własne wnętrze. Przeczytaj również – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-ludzkiej-psychice-podroz-w-glab-siebie – Książki o ludzkiej psychice – podróż w głąb siebie.

Psychika, psyche lub dusza to termin wskazujący na całokształt procesów psychicznych człowieka. Jest to bardzo indywidualny zbiór cech psychofizycznych tworzących osobowość, czyli wewnętrzny system pozwalający na adaptację i wewnętrzną integrację myśli, uczuć i zachowania.

W  momencie, gdy nasza psychika zaczyna szwankować, komplikuje się wszystko. Negatywne myśli, obawy, lęki, brak wiary we własne możliwości może zmienić życie w koszmar. Często wystarczy błahy problem, by zaczęła nakręcać się spirala komplikacji. Nie próbując zaradzić tej sytuacji, pogarszamy jedynie własne położenie. Na szczęście istnieje ”klucz” do szczęśliwego i zdrowego życia.

 Autoterapia pozwala na samoleczenie ciała i duszy.

Każdy może i powinien zagłębić się we własne wnętrze, by rozpoznać wzorce przeżywanego stresu, negatywnych emocji czy zachowani. Samodzielna terapia pozwala  odzyskać równowagę psychiczną oraz znaleźć rozwiązanie własnych problemów. Książki podpowiedzą nam, jak można pomóc samemu sobie, i zacząć czerpać radość z życia.

Ponieważ niemalejącą popularnością cieszą się książki, których autorzy starają się wspierać innych, korzystając z własnych doświadczeń, na takie pozycje należy zwrócić szczególną uwagę. „Życie i zdrowie masz tylko jedno” to pozycja zawierająca recepty na zdrowe, satysfakcjonujące życie. Jest to jedyny poradnik, który obejmuje wszystkie, najważniejsze aspekty ludzkiej egzystencji. Człowiek został potraktowany całościowo. Zaprezentowany jako istota cielesna, społeczna, psychiczno-emocjonalna i duchowa. Tym sposobem żaden element nie został pominięty. Cechy fizyczne łączą się bowiem z psychicznymi i nie powinno się rozpatrywać ich osobno. Przeczytaj także: https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/polecane-ksiazki-o-zdrowiu – Polecane książki o zdrowiu

Książka napisana została przez doświadczonego psychologa, trenera rozwoju osobistego, psychocoacha, nauczyciela akademickiego, Violettę Wróblewską. Szerokie doświadczenia zawodowe i świadomość, że autorka, która jest twórczynią psychomedduchowości, która pomogła już wielu osobom, zachęca do lektury. Poradnik ten obejmuje zagadnienia z obszaru psychologii, medycyny, rozwoju duchowego i wielu innych dziedzin naukowych. Obszerna całość wskaże czytelnikom, jak osiągnąć harmonię, i równowagę. Między innymi dowiemy się również, jak budować relacje z innymi, odkrywać życiową misję, wytyczać i osiągać cele. Wszystkie porady zebrane w książce pozwolą nam właściwie zadbać o stan ciała i umysłu.

Zaburzenie osobowości, choroby i problemy psychiczne dotykają coraz więcej osób. Autorka książki „Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” na własnym przykładzie dowiodła, że autoterapia przynosi efekty. Zaburzenia osobowości borderline, z nasiloną autodestrukcją, nawrotami depresji oraz tendencje samobójcze bardzo utrudniają życie. Okazuje się jednak, że zgłębiając własne wnętrze, wszystkie te przypadłości można opanować. Po książkę powinny sięgnąć osoby chcące dowiedzieć się, jak czuje się i myśli osoba z pogranicznym zaburzeniem osobowości typu borderline. Pozycja polecana jest także studentom psychologii, terapeutom, lekarzom oraz wszystkim, którzy borykają się z problemami psychicznymi.

Masz diagnozę osobowości chwiejnej emocjonalnie? A może jesteś bliskim osoby na to cierpiącej? Szukasz książki, która w przystępny i do tego zabawny sposób pokaże Ci czym jest borderline? Ta pozycja Cię nie zawiedzie! „Borderline: Autoterapia, czyli…” to zaburzenie osobowości z pogranicza w pigułce. – Anka Mrówczyńska.

Książka zawiera bardzo autentyczne, pełne bezcennych dygresji wyznanie z przesłaniem dla chorych, ich bliskich i wszystkich zainteresowanych tematyką. Autorka szczerze wyznała, jak trudno jest żyć z tym zaburzeniem. Pomimo tego uczyniła to w sposób humorystyczny. Podzielenie własnego życia na trzy wewnętrzne role sprawiło.że całość jest czytelna i zrozumiała. Będziemy „obserwować” borderline z wielu stron, by w pełni je zrozumieć. W trakcie lektury poznamy trzy postacie. Będzie to pani Psycholog, Mrówczyńska-pacjentka oraz Autorka. Należy zaznaczyć, że książka rekomendowana jest przez magazyn psychologiczny „Charaktery”.

Jak żyć z osobą cierpiącą na borderline?

https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jak-zyc-z-osoba-cierpiaca-na-borderline

„Niemożliwe załatwiam od ręki” to hasło, które powinno stać się naszym mottem życiowym. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów pomoże nam wprowadzić je w życie. Kłopotów nigdy nie będziemy w stanie wyeliminować z naszego życia. Zamiast popadać w załamanie, możemy jednak wyjść im naprzeciw. Najpewniej szybko przekonamy się, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Ta książka przyda się każdemu. Znajdziemy w niej porady, które skłonią nas do racjonalnego myślenia. Dzięki temu dostrzeżemy swoje komplikacje, obawy i rozterki z innej perspektywy. Przekonamy się, że nasze emocje potrafią wszystko wyolbrzymić. Zrozumiemy także, jak znaczącą rolę ma właściwe myślenie. Obrazowe przykłady, analiza konkretnych sytuacji, czy zaproponowane ćwiczenia, pozwolą nam wykorzystać porady na co dzień. Treść uatrakcyjniają ilustracje oraz format książki. Przeczytaj także: https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/niemozliwe-zalatwiam-reki-podreczny-poradnik-rozwiazywania-problemow  – Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów

Traumy i bolesna przeszłość wpływa na teraźniejsze życie. Dlatego trzeba zrobić wszystko, by „Odzyskane szczęście. Wolność od bagażu z dzieciństwa”. Bolesne przeżycia, które na etapie dzieciństwa i wczesnej młodości zraniły naszą duszę, latami mogą dawać o sobie znać. Nawet jeśli, nie będziemy świadomie ich rozpamiętywać, pozostaną ukryte w naszej podświadomości. Nasz los jest zależny od minionych momentów. Należy więc spróbować pokonać toksyczne skrypty myśli i zachowań, by nareszcie świadomie kształtować swoje życie.

Książka pozwoli nam przeanalizować, w jaki sposób powstają negatywne schematy, które nieświadomie są powielane nawet w dorosłym życiu. Ocenimy, na ile i jak dzieciństwo wpłynęło na nasze życie. Przekonamy się, czy nadal tkwimy pod wpływem toksycznych modeli. Następnie, zaczniemy dokonywać pozytywnych zmian.

Zrozumienie własnych emocji i odczuć wewnętrznych targających duszą, sprawia, że szczęśliwe życie jest możliwe. Bez względu na to, co chcielibyśmy zmienić i z jakimi problemami się uporać, wsparciem okażą się książki psychologiczne.