Anna Wysocka – Kalkowska - poznaj autora i jego twórczość - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościAnna Wysocka – Kalkowska – poznaj autora i jego twórczość

Anna Wysocka – Kalkowska – poznaj autora i jego twórczość

25 kwietnia 2017 / Agata Jankowiak
Anna Wysocka – Kalkowska jest autorką, która od wielu lat opisuje odczuwane emocje, uczucia, zapachy, smaki i kształty.

Na przestrzeni kolejnych lat Anna Wysocka – Kalkowska zdała sobie sprawę, że obawia się upływającego czasu, który może uniemożliwić opisanie wszystkich obserwowanych i odczuwanych stanów, emocji, zdarzeń, czy ulotnych myśli. Właśnie dlatego autorka przyznała, że:

„od wielu lat z niewymowną przyjemnością opisuję więc wszystko co mnie otacza zapachy, smaki, kształty, uczucia, emocje.”

Pisarka ceni sobie szczerość, lojalność oraz wszystkie chwile spędzone w gronie najbliższych. Świadomość, że słowa potrafią ranić, a ludzkie opinie  wyrządzać dotkliwszą krzywdę aniżeli czyny, sprawiła, że w codziennym życiu autorka kieruje się dewizą „nigdy nie należy oceniać drugiego człowieka”.

 Kiedy wiosna nie nadchodzi to tytuł debiutanckiej powieści autorki.

Pozycja została pozytywnie przyjęta przez czytelników, którzy docenili, że autorka zdołała fenomenalnie opisać stany emocjonalne, targające duszą zakochanej kobiety. Tę powieść obyczajową z całą pewnością możemy zaliczyć do działu literatury kobiecej, ponieważ najczęściej to właśnie kobiety doceniają książki pozwalające przeżywać silne emocje, których niestety czasem brakuje w prawdziwym życiu.

Po książkę „Kiedy wiosna nie nadchodzi powinni sięgnąć również panowie, którzy zyskają okazje, by zrozumieć jak kochają kobiety i jak wiele są w stanie przetrwać dla uczucia.

 

Czytaj dalej

Moje życie bez ciebie to kolejna pozycja autorstwa Anny Wysockiej -Kalkowskiej

Tym razem autorka porusza bolesną, a zarazem bardzo życiową tematykę. Czytelnicy zyskają bowiem okazję, by wraz z główna bohaterką Agatą przejść przez proces żałoby. Śmierć bliskiej osoby to jedna z najbardziej dotkliwych strat, która rzuca swój cień na życie emocjonalne i towarzyskie. Agata, młoda kobieta, będzie musiała zmierzyć się z tym bólem, który zepchnie ją w przestrzeń nieopisanej pustki.

Anna Wysocka – Kalkowska zapewnia, że pomimo trudnej tematyki powieść przepełniona jest nadzieją na lepsze jutro.

Starałam się by głównie bohaterowie byli ciepłymi, prawdziwymi istotami, których osobowości sprawią, że potencjalny czytelnik zaprzyjaźni się z nimi na tyle by chcieć poznać ich losy. Bohaterowie „Mojego życia bez ciebie” zabiorą czytelnika w podróż, wierzę, że będzie to podróż niezwykle soczysta i prawdziwa, podróż, u której kresu każdy przystanie na chwilę by docenić w swoim życiu to co najważniejsze.

Czytaj dalej


Niesamowita powieść obyczajowa, którą Anna Wysocka-Kalkowska oddała w ręce czytelników to „Taniec z motylami”.

Jest to przepełniona najróżniejszymi emocjami opowieść o tym, co w życiu najważniejsze. W trakcie czytania pojawi się więc motyw miłości, przyjaźni, zapomnianych marzeń, akceptacji, a także konieczności przebaczenia i tęsknoty, która budzi lęk. Bohaterowie tej powieści przekonają się, że skrywane tajemnice w nieoczekiwanym momencie mogą wywrócić całe życie do góry nogami. Zuzanna jest osobą, która od wielu lat mierzy się z przeszłością. Niestety wspomnienia narażają ją na pewne niebezpieczeństwo. Całkiem niezamierzenie, Zuzanna stopniowo odkrywa bowiem największe sekrety swojej matki. Czy to możliwe, że za moment rodzinna tajemnica odmieni jej życie? Jaki wpływ na los wielu przypadkowych osób będzie miał ów sekret? O tym przekonamy się w trakcie lektury.

Czytaj dalej

Gdyby ocean milczał” to natomiast poruszająca obyczajowa powieść zawierająca wątek romantyczny.

Głównym motywem stał się ból po stracie oraz radość z odnowy, która kiedyś zawsze nadchodzi. Ponadto pojawi się temat spełnionych oraz utraconych marzeń. Nie ominie nas także kwestia tolerancji i życiowych rozczarowań. Pouczające stanie się też wątek rozkładania skrzydeł – czasem nawet tych anielskich. Głównym bohaterom powieści przyszło stanąć w obliczu dramatycznej sytuacji. Stracili bowiem najbliższych, którzy zginęli w zamachu Islamskiego terrorysty dokonanego nad paryską Sekwaną. To niewyobrażalna tragedia, ale przekonamy się, że nie warto tracić nadziei. Jak mówi inspirujący cytat:

„Póki szumi ocean, póki wieje wiatr, póki świeci słońce, póki każdego ranka zaczyna się nowy dzień, wszystko może się zdarzyć”.

Czytaj dalej

Anna Wysocka – Kalkowska, zachęca odbiorców, by odkryli „Mężczyznę bez twarzy”. Podobna osoba mogłaby stanąć na drodze każdego z nas. Dobrze, że tef facet staję na drodze spragnionej uczuć Agaty. Jest to typowa kobieta w średnim wieku. Poukładana codzienność na dłuższą metę oznacza nudę. Samotna egzystencja na pewno wpłynęła na osobowość bohaterki. Agata, odbierając nieznany numer, nie spodziewała się, że rozbudzą się w niej prawdziwe, intymne pragnienia. „Mężczyzna bez twarzy” może jednak należeć do innej. Czy Agata zdobędzie upragnionego faceta?

Czytaj dalej

Książki Anny Wysockiej-Kalkowskiej zawsze dostarczają silnych wrażeń. Autorka znana jest  z umiejętności obrazowego opisywania emocji targających ludzką duszą. Chcący przeżyć wyjątkowe, pełne wzruszeń i nadziei chwile, powinny więc sięgać po książki pisarki.