Anioł Michał - opowiadanie terapeutyczne dla dzieci - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościAnioł Michał – opowiadanie terapeutyczne dla dzieci

Anioł Michał – opowiadanie terapeutyczne dla dzieci

28 stycznia 2019 / Agnieszka

Asertywność jest bardzo ważną i przydatną cechą w życiu każdego z nas

Cechą, którą wbrew pozorom można bardzo łatwo w sobie wypracować, poprawiając tym samym jakość swojego życia. Osoba asertywna potrafi bronić swojego zdania i wyrazić je, szanując przy tym wolę innych osób. Nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych miewa problemy z wyrażaniem swoich uczuć i emocji…

Umiejętność bycia asertywnym wzmacnia naszą pewność siebie i wiele ułatwia… Między innymi pomaga stawić czoła własnym lękom i radzić sobie z toksycznymi osobami z naszego otoczenia.

„Anioł Michał” to krótkie opowiadanie terapeutyczne dla dzieci od ósmego roku życia, które ze względu na niewielką liczbę znaków z powodzeniem może służyć do samodzielnego czytania.

Czytaj dalej

Młody czytelnik nauczy się tutaj bardzo istotnego pojęcia, jakim jest asertywność i być może od tej pory zacznie do niej przykuwać znacznie większą uwagę na co dzień. Dowie się również, że bycia asertywnym można się łatwo nauczyć pracując nad sobą.

Zanim autor zdecydował się na opublikowanie opowiadania, zostało ono uprzednio odpowiednio przetestowane… przeczytało je kilkanaścioro dzieci z grupy docelowej, jak i również ich rodzice…

„Życząc im miłej lektury w zamian oczekiwałem tylko jednego, szczerej i konstruktywnej krytyki oraz opinii. Ku mojemu zadowoleniu opowiadanie „Anioł Michał” zostało odebrane bardzo pozytywnie zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców”.

Wielu z młodych czytelników nie zna słowa i pojęcia, jakim jest ASERTYWNOŚĆ

Rodzice natomiast najczęściej wspominają, że spotkali się z wieloma tego typu książkami dla dorosłych, jednakże na rynku wydawniczym brakuje tego typu książek dla dzieci, często też zachęcali i namawiali autora do napisania kolejnych części…

„Nie wyobrażam sobie opowiadania pt. Anioł Michał bez współpracy z Panią Izabelą Madeją” – wyznaje Łukasz Zygmunt Knyziak.

Pani Izabela Madeja jest wspaniałą ilustratorką… To magister kulturoznawstwa, absolwentka Liceum Plastycznego UMCS w Lublinie. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, zajmuje się projektowaniem wizualnym… Zilustrowała już blisko 30 książek dla dzieci…

W opowiadaniu ilustracje Pani Izabeli Madei odgrywają ogromną rolę, to 50% sukcesu tej publikacji. Wzbogacają wyobraźnię czytelnika, podkreślają wagę tytułowego i zarazem drugoplanowego bohatera, dopowiadając to co ukryte jest między wierszami.

„Ogólnie rzecz biorąc opowiadanie „Anioł Michał” to nasze wspólne dzieło z pozytywnym przekazem…” – wyznaje autor.