5 książek na powitanie wiosny - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualności5 książek na powitanie wiosny

5 książek na powitanie wiosny

12 lutego 2020 / Agnieszka

Na wiosnę z niecierpliwością wyczekujemy wszyscy. Budząca się do życia przyroda i coraz cieplejsze, słoneczne dni dodają nam energii, sprawiając, że łakniemy energetyzujących nowości. 5 książek na powitanie wiosny to prawdziwe czytelnicze nowalijki. Sprawdźmy, czym nas zaskoczą?

 

Po długich miesiącach szarugi, pluchy, zimnych wiatrów i zachmurzonego nieba nareszcie nadchodzi odmiana. Dni robią się dłuższe i bardziej słoneczne, a przyroda stopniowo budzi się do życia. Wówczas zyskujemy nową dawkę życiowych sił, która sprawia, że łakniemy przyjemnych nowości. Czytelnicze nowalijki na powitanie wiosny miło nas zaskoczą. To książki, które zapewnią nam sporo przyjemnych doznań. Możemy być pewni, że te lektury dodadzą nam pozytywnej energii na wiosnę.

5 książek na powitanie wiosny to polecane tytuły. Są to intrygujące nowości, które pozytywnie zaskoczą każdego. Emocji nie będzie brakować, ponieważ wzięte pod uwagę zostały zróżnicowane czytelnicze gusta. Gdy jedni zdecydują się na refleksyjne zamyślenie, inni zapragną powiewu świeżości. Z pewnością nikt nie poczuje się rozczarowany. Wszystkie zaproponowane pozycje poruszają bowiem wiele istotnych wątków. Warto osobiście się o tym przekonać.
Zaczytaj się na wiosnę, sięgając po 5 książek na jej powitanie. To energetyczne lektury, których treść wniesie w nasze życie przyjemną odmianę.

Pytania zmieniające Twój świat

Na powitanie wiosny warto sięgnąć po poradnik „A co jeśli? Pytania zmieniające Twój świat”. Dzięki niemu nauczymy się dokonywać samodzielnych wyborów, by sięgnąć po sukces i szczęście. Każdego dnia podejmujemy decyzje, które w mniejszym lub większym stopniu będą wpływać na całokształt naszego życia. Zdaje nam się, że są to samodzielnie podejmowane działania, ale czy aby na pewno? Okazuje się, że wpływ innych osób ma kluczowe znaczenie. Od dziecka jesteśmy uczeni, jak postępować, za czym podążać, do czego zmierzać, a czego unikać. W ten sposób w naszej świadomości i podświadomości utrwala się schematyczny wzorzec. To do niego najczęściej odwołujemy się, dokonując wyborów. Warto to zmienić. Pora zadać sobie kluczowe pytania. Jedynie wtedy uwolnimy się od ograniczeń, by zyskać świadomą kontrolę nad własnym życiem. Uwolnieni od dopasowywania się do przeciętności, odkryjemy swój potencjał. W procesie poznawania swoich prawdziwych potrzeb pomoże nam niniejsza książka. Nie liczmy jednak na gotowe rozwiązania, bo w zamian otrzymujemy narzędzie, dzięki któremu samodzielnie uporamy się z kluczowymi kwestiami.

Czytaj dalej

Podróż w głąb siebie

Rozplatając warkocz papuszy” to intrygująca powieść psychologiczno-sensacyjna. Zrozumiemy, że przeszłość wpływa na teraźniejszość i kreuje przyszłość. Fabuła pozwoli nam wyruszać w niebywałą podróż w głąb siebie. Będzie to wyprawa pozwalająca odkrywać mocne i słabe strony własnej osobowości. Dzięki temu finalnie poznamy drogę przeznaczenia. Akcja rozpocznie się i zakończy w hospicjum. Punktem, który zapoczątkuje serię przełomowych zdarzeń w życiu głównego bohatera, okaże się znalezienie na polu cygańskiej lalki. Mała pacynka sprawi, że splot okoliczności pozwoli mu przeżyć niezwykłe przygody. Najważniejsza jednak okaże się wędrówka, dzięki której pozna swoje przeznaczenie, zagłębiają się w przyszłość dalej, niż mógł przewidzieć. Towarzysząc głównemu bohaterowi, odkryjemy, że choć doświadczy on niebywałych, wręcz magicznych zdarzeń, zawsze będzie czerpał energię i siłę z boskiej opatrzności. Tą przesyconą głęboką wiarą, miłością i szczyptą magii połączonej z cygańską kulturą powieść, czyta się z zapartym tchem. Wzruszeń i momentów refleksji nie będzie brakować, bo przyjdzie nam zmierzyć się z przerażającymi opowieściami z czasu wojny. Klamrowa kompozycja utworu doskonale obrazuje krąg życia.

Czytaj dalej

5 książek na powitanie wiosny nie mogło nie objąć książki dla młodzieży. Ta grupa na nowości wyczekuje bowiem z niecierpliwością.

Stary dziennik pełen tajemniczych zapisków

Projekt Koniczyna” to pasjonująca powieść fantasy dla młodzieży. Niespodziewane zwroty akcji oraz mnożące się tajemnice sprawiają, że trudno oderwać się od tej lektury. Poznamy historię Alex. Pewnego dnia obudzi się ona w szpitalu, nie pamiętając, kim jest i dlaczego przebywa w tym miejscu. To bardzo niekomfortowa sytuacja, ale jej przyjaciółka postara się wspomóc ją w odzyskiwaniu wspomnień. Niestety, Alex szybko zorientuję się, że wiele podawanych przez nią szczegółów dziwnie się plącze. Dlaczego? Na to pytanie nie łatwo udzielić odpowiedź, tym bardziej że stary dziennik Alex pełen jest tajemniczych zapisków. Ponadto coraz silniej odczuwa ona, że powinna komuś pomóc. Na dodatek, nie wiedzieć czemu, obserwuje ją przystojny mężczyzna. Aby poznać prawdę o sobie, dziewczyna rozpocznie śledztwo. Okaże się, że przyjaciółka celowo okłamuje Alex, która ponoć przez wzgląd na swoje nadprzyrodzone zdolności jest najważniejszym elementem zagadkowego projektu koniczyna. Czeka nas wiele zaskoczeń. W tej lekturze nic nie jest bowiem oczywiste. Niebezpieczeństwa mieszają się z przygodą, a młodzieńcza buta musi ustąpić miejsca wytrwałości oraz odpowiedzialności.

Dla tych, którzy czekają na kontynuację przygód o dziewczynie, która posiada nadzwyczajne zdolności, informujemy, żeProjekt Wolnośćukazuje, że tym razem Alex staje przed jeszcze trudniejszymi wyborami niż w poprzedniej części. Nie zabraknie przemocy, tajnych projektów, niezwykłych umiejętności, ale także przyjaźni, miłości, oddania, solidarności i heroizmu. Książka w ofercie sprzedaży –  https://tylkorelaks.pl/954-projekt-wolnosc.html

Czytaj dalej

Czas na refleksję

Bardziej być” to tytuł poetyckiej opowieści, o tym, co w życiu najważniejsze. Egzystencjalna problematyka sprawia, że poruszane tematy nikomu nie wydadzą się obca. Mowa będzie o sprawach bolesnych i wstydliwych, ale również o wzniosłych, niosących ze sobą ukojenie i satysfakcję chwilach. W centrum zainteresowania ze wszystkimi swoimi bloczkami i radościami stanął Człowiek. Wszystkie poruszone problemy pozostają, jak najbardziej aktualne. Pośród nich znajdziemy między innymi: kwestie ekologiczne, zagadnienie równouprawnienia, alienacji, przemocy domowej, roli kobiet, czy porzucania osób starszych. Możemy być pewni, że w trakcie lektury wielokrotnie się zadumamy.

Czytaj dalej

Czy poezja może wodzić na pokuszenie?

Nie kuś mnie wierszem” to natomiast kolejny poetycki tomik Renezji. Bezpańska poetka ponownie będzie poruszać. To pozycja, która wiosenną porą skłoni nas do wielu istotnych refleksji. Twórczość poetki ponownie nie będzie oderwana od znanej nam codzienności. Zamiast podróżować przez wyobrażone przestrzenie, Renezja woli odnosić się do tego, co rzeczywiste i jak najbardziej prawdziwe. Nie zabraknie więc wielobarwnych emocji, częstokroć zawartych w zlepku właściwie dobranych słów. Warto wspomnieć. że wiersze zebrane w tym tomiku powstały na przełomie kilkunastu lat.

Czytaj dalej

Zaprezentowane pozycje to doskonałe 5 książek na powitanie wiosny. Każda z nich z całą pewnością będzie w stanie wnieść do naszego życia coś zupełnie nowego. Pora osobiście się o tym przekonać.