5 Książek, które pomogą zrealizować postanowienia noworoczne - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualności5 Książek, które pomogą zrealizować postanowienia noworoczne

5 Książek, które pomogą zrealizować postanowienia noworoczne

15 grudnia 2020 / Agnieszka

Chcesz zmienić swoje życie? Masz ważny cel do realizacji? W następny rok pragniesz wkroczyć, jako zupełnie inna osoba? Zrób to! Sięgnij po książki, które pomogą zrealizować postanowienia noworoczne. Zawierają one cenne wskazówki i podpowiedzi.

 

Wyzwanie książkowe – zaczytać się i odkryć w sobie nowe pasje

Codzienność bywa skomplikowana i pełna obowiązków. Mniejsze i większe problemy stresują, nie pozwalając zaznać spokoju ducha. Lekarze i psycholodzy mówią, że przedłużające się napięcie nerwowe zawsze negatywnie wpływa na wszystkie obszary życia. To dlatego poszukiwane są środki na polepszenie nastroju. Niestety, niektóre z nich to niebezpieczne używki. Każdy chciałby coś zmienić w swoim życiu. Wszyscy mają niezrealizowane cele. Czas mądrze wypełnić plany na przyszłość. Spełnianie marzeń musi być przemyślanym procesem. Etapowe działanie zabezpiecza przed niepowodzeniem. W wypełnianiu postanowień pomocne okażą się książki z poradami. Podobno najlepszą porą do składania samemu sobie obietnic, jest zbliżający się nowy rok. Bez właściwej motywacji wszystko może jednak zakończyć się niepowodzeniem.

„Któż z nas, podsumowując mijający rok, nie ma w głowie, chociaż kilku rzeczy, które chciałby zmienić? Postanowienia noworoczne robimy często i chętnie, chociaż statystyki mówią, że tylko 8% osób, które chcą coś zmienić, naprawdę to robi. Chcemy być zgrabniejsi, jeść zdrowo, rzucić palenie, zacząć naukę ciekawego języka i… nic z tego nie wychodzi. Pamiętajmy, że tylko od nas zależy, czy znajdziemy się w tych magicznych 8% ludzi. Czy to takie trudne? Z pewnością nie”. – poradnik przedsiębiorcy.pl

5 książek, które pomogą zrealizować postanowienia noworoczne to mądre, pełne porad i cennych wskazówek pozycje. Jest to literatura dla szukających emocjonalnego i duchowego pokrzepienia oraz merytorycznych informacji. Żeby cokolwiek zmienić, najpierw trzeba dobrze poznać „wroga”. Dopiero wtedy warto przystąpić do działania. Autorzy tych książek dzielą się swoimi doświadczeniami. Motywacyjne wsparcie uzyskamy więc z wiarygodnego źródła. Prawdziwe historie są bezcenne, ponieważ los innych potrafi inspirować do rozpoczęcia korzystnych zmian.

 

Jak szybko i skutecznie rzucić palenie? 

Poznajmy więc 5 książek, które pomogą zrealizować postanowienia noworoczne. Dzięki tym lekturą wszystkim może się udać, spełnić życiowe cele. Warto skorzystać, bo już samo czytanie zmniejsza poziom stresu. Pozytywnie nastrajając do podejmowania wyzwań.

Zacznij medytować

Warto zacząć od natchnionej starą nauką pozycji. „Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji„. To książka, która wskazuje, jak zrealizować postanowienia noworoczne i codzienne cele”. W trakcie poznawania treści lektury zrozumiemy, że klucz do sukcesu kryje się w umyśle. Natrętne myśli, przykre wspomnienia oraz obawy sprawiają, że nawet najprostsze zadania wydają się niewykonalne. By wszystko stało się łatwiejsze, należy odkryć swoje słabe i mocne strony. Zagłębiając się we własnej egzystencji, wzmocnimy swoją osobowość. Wykorzystanie omówionych w książce technik medytacyjnych, pozwala szybko odzyskać spokój ducha. Odpowiednio wykonywane ćwiczenia, gwarantują prozdrowotny fizyczny i psychiczny relaks.

Czytaj dalej

Zrzuć zbędne kilogramy

Walka z kilogramami to wyzwanie, któremu stara się sprostać wiele osób. Postanowienia noworoczne związane  ze zmienną sposoby odżywiania pomaga zrealizować poradnik „Jak jeść, by zdrowo żyć”. Zebrano w nim  aktualne  dane na temat wartości odżywczych poszczególnych produktów. To bardzo istotne wiadomości, ponieważ okazuje się, że smaczne posiłki niekiedy bywają wręcz toksyczne. Koniecznie należy wyeliminować je z jadłospisu, a następnie zastąpić bogatymi w witaminy i mikroelementy pokarmami. Takimi, które będą w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby organizmu. W książce podano pełnowartościową dietę, oraz przepisy na 10-dniową kurację regenerującą ciało.Jej skład dokładnie przeanalizujemy dzięki dołączonym do pozycji tabelom wartości energetycznych. Są to informacje zgodne z aktualnymi zaleceniami dietetycznymi, więc z powodzeniem wykorzystamy je w przygotowywaniu codziennych posiłków.

Czytaj dalej


Noworoczne postanowienia często kończą się fiaskiem. Życzenia na przyszłość muszą bowiem zostać wsparte czynami. Niestety, w kwestii nałogów sprawa jest wyjątkowo skomplikowana. W tym miejscu poznajmy więc książki, które wskazują, jak wygrać z uzależnieniem.

Pokonaj nałogi

Noworoczne postanowienie, by wygrać z uzależnieniem od alkoholu, pomaga zrealizować książka „Przez piekło do wolności. Historia Polaka w Niemczech”. Jest to wzruszająca, autobiograficzna pozycja człowieka, który odważył się szczerze opowiedzieć swoją wstrząsającą historię. Tą niezłomną postacią jest Gregor Kocot, który wiele lat spędził w Niemczech. Kraj ten postawił przed autorem wiele trudnych wyzwań. To dlatego długo wędrował zawiłymi, emocjonalnymi i duchowymi ścieżkami.Pisarz opowiedział o swojej konfrontacji z kościołem, sektami, wymiarem sprawiedliwości, a nawet więzieniami i własną rodziną.Te traumatyczne doświadczenia spowodowały opłakane skutki. Gregor Kocot zaczął sięgać po alkohol, przez co prawie nie stracił życia. Jak uwolnić się od uzależnienia od alkoholu? Na to pytanie odpowiedź padła w książce. Ta publikacja pomoże nawet osobom, które wielokrotnie poniosły już porażkę.

Czytaj dalej


Tak obszernych treściowo wspomnień nie dało się zawrzeć w jednej pozycji. Więcej informacji na temat autora i jego zwycięskiej walki znajdziemy w kolejnej części, czyli „Przez piekło do wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom drugi”. Po przeczytaniu obu pozycji dowiemy się, gdzie szukać wsparcia, gdy brakuje sił.

Czytaj dalej


Noworoczne postanowienia związane z rzucaniem nałogu pozwala również zrealizować książka „Uzależniony droga do trzeźwości”. Jest to prawdziwa, przejmująca historia Adama Gałęzkiego. Ten młody mężczyzna, jak wielu ludzi w jego wieku, nierozważnie zaczął eksperymentować z narkotykami. Myślał, że w każdej chwili będzie mógł skończyć, ale jego organizm szybko zaczął dopominać się coraz częstszych dawek. Narkotyki to droga używka, dlatego bohater zamienił je na tańsze, śmiercionośne dopalacze. Historia Adama  ma przestrzegać przed życiem na haju.Przygodę z dragami łatwo zacząć, ale trudno skończyć. Odzyskiwanie trzeźwości wymaga szczerości z samym sową. Szkoda, że niektórym się nie udaje. W tej książce opisano także sposób funkcjonowania ośrodków odwykowych w Polsce.

Czytaj dalej


W nowym roku wszyscy chcielibyśmy być zdrowsi, szczęśliwsi i bogatsi. Jedno z tych pragnień pomoże nam spełnić wyjątkowa publikacja.

Zostań mistrzem oszczędzania

Książka, która pomaga zrealizować postanowienie noworoczne związane z gromadzeniem oszczędności to poradnik „Jak ułożyć swoje życie finansowe”. Wewnątrz zebrano wskazówki, dzięki którym zaplanujemy i zrealizujemy finansowy plan. By tego dokonać, na początek dowiemy się, dlaczego nie udało nam się odnieść sukcesów w pomnażaniu pieniędzy. Winę za tą sytuację ponosi niewłaściwa edukacja. Nauka w szkołach i w domach najczęściej nie kształtuje inteligencji finansowej. A właśnie ta potrzebna jest do właściwego zarządzania środkami. Ta książka to ABC budżetu. Tym obrazowym określeniem wielu zadowolonych odbiorców nazwało tę pozycję.

Czytaj dalej


Zaprezentowane powyżej lektury to książki, które pomagają zrealizować noworoczne postanowienia. Oczywiście plany na przyszłość warto próbować spełniać bez względu na porę roku. Z tymi pozycjami wszystko może się nam udać.

 

Poradniki, które warto przeczytać