5 ambitnych książek dla wymagających czytelników - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualności5 ambitnych książek dla wymagających czytelników

5 ambitnych książek dla wymagających czytelników

24 sierpnia 2018 / Agnieszka
Wielu czytelników poszukuje nietuzinkowej, ambitnej literatury. Takiej, która poszerza horyzonty, skłania do myślenia i na długo zapada w pamięci. 5 książek dla wymagających czytelników to wyjątkowa propozycja.

Książek na rynku wydawniczym jest niezliczona ilość. Wielość gatunków i podgatunków literackich pozwala zaspokajać zróżnicowane czytelnicze gusta. Każdy może liczyć, że znajdzie pozycję dla siebie. Wystarczy poświęcić chwilę na przejrzenie ofert, by już po chwili cieszyć się lekturą.

Lekkie, łatwe i przyjemne książki mają rzesze fanów. Dla wielu osób ważne jest, by czytanie nie nastręczało trudności. Ma to być urokliwa aktywność, która pozwoli wyeliminować nudę i mądrze wypełnić wolny czas. Po przeczytaniu tego rodzaju dzieła, można natychmiast sięgać po kolejne. Ambitnych książek poszukują wymagający czytelnicy. Osoby, które chcą, by treść nakłaniała do zaangażowania.

Ambitnym książkom warto poświecić czas i uwagę, bo poszerzają horyzonty, skłaniają do myślenia i na długo zapadają w pamięci.

Z tego rodzaju pozycjami można spędzić wiele fascynujących, inspirujących chwil. Analizowanie fabuły, śledzenie poszczególnych wątków, czy zgłębianie podtekstów to finezyjna przyjemność. Nie można więc dziwić się, że mnóstwo czytelników chce jej zasmakować.

Autorzy ambitnych książek starają się powiedzieć nam coś więcej. Zwrócić uwagę na ważne tematy, podkreślić wzorce moralne, ukazać prawdę na temat otaczającej nas rzeczywistości, a nawet ostrzec przed zagrożeniami. Wystarczy podumać nad pozostawionymi dla odbiorców aluzjami, niedopowiedzeniami, czy porównań, aby nagle zrozumieć więcej, niż mogliśmy się spodziewać.

5 książek dla wymagających czytelników to wyjątkowa propozycja, która nie zawiedzie nikogo. Tych lektur nie można pominąć, jeśli liczymy na niezapomniane wrażenia.

Książki Wiktora Pielewina zachwyciły czytelników na całym świecie, dlatego zasługują na szczególną uwagę. Ten rosyjski, topowy prozaik jest jednym z najbardziej znaczących twórców światowej kultury. Uznano, że Pielewin wskrzesił postmodernizm. Ogłoszono go najbardziej wpływowym intelektualistą Rosji, odznaczono Rosyjską Nagrodę Bookera i wieloma innymi nagrodami.

„S.N.U.F.F” to oszałamiająca postapokaliptyczna powieść

W tej książce fantastyka łączy się z upolitycznioną fabułą, dzięki czemu w nasze ręce trafia intrygująca antyutopia na temat kultury przyszłości. Pilot Damilola Karpov zarabia na życie, pilotując drona. Dokumentuje on wydarzenia w Urkaine, kraju rządzonym przez gangsterów. Te brutalne filmy bez cenzury znane są jako S.N.U.F.F.-y Termin Urkaine to kalambur slangu rosyjskiego oznaczający „kryminalny”. W tej przestrzeni bieda staje obok ubóstwa, a technologia naprzeciw zacofania. Pielewin zakwestionował naturę wojny i jej oddziaływanie na media. Całość zaprezentowana zostaje przez spekulacyjny filtr fikcji.

S.N.U.F.F. – Wiktor Pielewin

Premiera 01.10.2018 roku

W ofercie przedsprzedaży – http://tylkorelaks.pl/757-snuff-9788381191715.html

„Miłość do trzech Zuckerbrinów” to polecana książka Pielewina

Jest to postmodernistyczna powieść, która zafascynowała czytelników na całym świecie. Obrazowe odniesienia do rzeczywistości nakłaniają do rozważań. Zmyśle aluzje łączą się z bardzo oczywistymi wskazaniami. W terminie „Zuckerbrin” zatuszowano dane założycieli dwóch gigantów internetowego świata. To Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Tytuł wskazuje, że zuckerbrinów jest trzech. O tym, kim jest trzeci, dowiemy się w trakcie lektury. Hasła typu: pornozombie, czy terowirus mogą nieco przerazić. Warto jednak zmierzyć się z fabułą, by przekonać się, kto rządzi naszym światem.

Książki dla wymagających czytelników pozostawił po sobie Sōseki Natsume. Pisarz ten uzyskał status jednego z najwybitniejszych pisarzy japońskich XX wieku. Sōseki zawsze dokonywał mistrzowskiej analizy ludzkich charakterów. To dlatego jego obyczajowe i psychologiczne nie tracą na znaczeniu i aktualności.

 „Światło i mrok” to powieść o istocie małżeństwa i miłości

Ta obyczajowo-psychologiczna opowieść zyskała uznanie czytelników i krytyków literackich. Fabuła przenosi do Tokio w roku 1916. W ówczesnym czasie Onobu i Yoshio Tsuda zdają się wieść zwyczajne życie. To jednak tylko pozory. Małżonkowie toczą bowiem wojnę o miłość, szczerość i dominację. Oboje do perfekcji opanowali grę pozorów. Wzajemnie okłamują się i zawodzą. Poboczni obserwatorzy nie podejrzewają niczego, ale za moment napięcie niebezpiecznie wzrośnie. Onobu dowie się, że przednią była inna kobieta…

Polecana książka to „Wrota”

Główny bohater swego czasu popełnił błąd. Tajemnica, która skrywa od lat, skazała go na samotność. Na własne życzenie wycofał się ze społeczeństwa. Liczył, że alienacja pozwoli uciec przed demonami dawnych zdarzeń. Codzienna rutyna pozwoliła wypracować złudne poczucie bezpieczeństwa. Za moment wszystko może jednak lec w gruzach. Powracająca przeszłość nie zamierza go oszczędzać.

Książki Andrieja Płatonowa zdobyły uzasadnione uznanie. Ten rosyjski dramaturg, eseista, satyryk i prozaik epoki stalinowskiej musiał zmyślnie omijać cenzurę. Sztukę tę opanował do perfekcji, czego dowodzą jego demaskatorskie dzieła.

„Wykop” to ponadczasowa proza, która wymyka się ze znanych ram

Pogranicza prozy egzystencjalnej i absurdu pozwoliło odzwierciedlić dawną, sowiecką rzeczywistość. Fabuła pozwoli na przyglądać się robotnikom, przygotowującym tytułowy wykop. Ta naturalistyczna scenka obnaża  ciężar ludzkiej egzystencji uwikłanej w sowiecką rzeczywistość. Tę pozycję można postrzegać, jako cenną lekcję historii sprzed około 80 lat. Ówczesny socjalizm zaskoczy wielu współczesnych czytelników. Sarkazm, ironia, elementy tragikomedii to elementy, które sprawiają, że książkę czyta się naprawdę lekko.

Ambitne książki dla wymagających czytelników zasługują na uwagę. Ci, którzy po nie sięgną, na pewno poszerzą swe horyzonty, zostaną natchnieni do rozważań, przeżyją coś całkiem nowego i długo nie zapomną tych wrażeń.