Zapowiedzi wydawnicze wrzesień 2020 - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZapowiedzi wydawnicze wrzesień 2020

Zapowiedzi wydawnicze wrzesień 2020

4 września 2020 / Agnieszka

Drodzy czytelnicy, przedstawiamy książki, które Was zachwycą i uruchomią lawinę niepowtarzalnych oraz niezapomnianych emocji. Pamiętając również o najmłodszych miłośnikach literatury, proponujemy dwie mądre, pouczające i zabawne bajki. Starsi pasjonaci będą mieli po raz kolejny okazję poczytać publikacje Aleksandra Janowskiego oraz Moniki Jagodzińskiej.

 

Wakacyjne przygody Agaty” Renaty i Agaty Antoniewicz to opowieść o perypetiach dziewczynki, która marzyła o tym, by mieć kotka… W życiu jednak bywa różnie i czasem to, co mamy już na wyciągnięcie ręki, nagle znika, pozostawiając po sobie uczucie pustki, rozgoryczenia, smutku, a nawet buntu. Agata pozna te uczucia i będzie musiała się z nimi zmierzyć… Spełnione marzenie dziewczynki przysporzy jednak odrobinę kłopotów i wiele powodów do śmiechu. Kiedy czytelnik jest już pewien, że po ostatniej kociej psocie, nic już nie jest w stanie go zaskoczyć, to…. Trzeba przekonać się samemu, że jednak kot potrafi płatać figle.

Czytaj dalej

Wesołe rymowanki na wieczory i poranki” Dominiki Tomaszek-Semikto siedemnaście wierszowanych utworów o roślinach i zwierzętach, które posiadają cechy ludzkie. Miewają problemy i przeżywają wiele uczuć oraz emocji. Każdy z utworów bawi i uczy. Ukazuje to, czego na co dzień może nie zauważamy, a już z pewnością nie myślimy o tym, że nasze zachowanie może mieć przykre konsekwencje nie tylko dla innych, ale również dla nas samych. Autorka zabiera czytelników do magicznego świata bajek, gdzie wszystko jest możliwe. Gdzie zwierzęta i rośliny nie tylko mówią ludzkim głosem, ale bawią się organizują konkursy, imprezy…Pouczające teksty, które niejednemu dorosłemu przypomną o przywarach, które posiada i błędach, które popełnia, a najmłodszych przed nimi przestrzeże…Ciekawe utwory dopełniają piękne ilustracje.

Czytaj dalej

Magazyn literacki „Przypływ” Aleksandra Janowskiego, to już trzecie wydanie, które powstało dzięki życzliwości, uprzejmości i doskonałej współpracy wielu osób. Znajdziemy tu między innymi wiersze Janusza Edwarda Kuklińskiego, Sergiusza Jesienina i Marty Kisielewicz, przepełnione gamą różnorodnych uczuć. „Listy do A.” Renezji, przesycone głębokimi refleksjami i przemyśleniami. Felietony Aleksandra Janowskiego, które nie raz wprowadzą w humorystyczny nastrój, czy niezwykle życiowe opowiadania Anny Kłosowskiej.

Czytaj dalej

Anioły są wokół nas” – Elwiry Wereckiej zachęca czytelnika, by otworzył się na Świat Aniołów. Są one bowiem zawsze wokół nas, by nieść pomoc w każdym momencie naszego życia. Anioły, a także inne Istoty Świetliste wspierają nas w odczuwaniu Prawdziwej, Bezwarunkowej Miłości. To nie tylko tytuł książki, ale również rozdziału, w którym autorka wyjaśnia, że sąone nie tylko dookoła, ale i w nas: „Zamieszkują nasze serca, będąc częścią naszego życia”. To pozwala zakończyć książkę „Przesłaniem” o tym, że „wokół nas przebywają nie tylko Anioły, ale również inne Istoty z różnych wymiarów rzeczywistości, niosące przesłanie o kierowaniu się prawdziwą, bezwarunkową Miłością”.

Czytaj dalej

Kolejne spotkanie z Moniką Jagodzińską tym razem w książce opartej na prawdziwych wydarzeniach „Uzależniony. Droga do trzeźwości. Na podstawie życia Adama Gałęskiego”. Marycha, trawa, zioło… Tak łatwo wejść na złą drogę, wchodząc w dorosłość. Historia Adama pokazuje jak szybko popaść można w skrajność i stać się nikim. Przezroczystą postacią, na którą nikt nie zwraca uwagi, a kiedy już zauważy, to traktuje z pogardą. Kłamstwa, hazard, dopalacze, alkohol, poczucie, że jest się panem wszystkiego, doprowadziły go do ruiny. Jednak w życiu chłopaka następuje przełom, po wypadku przyjaciela. To niezwykła opowieść o powolnym zdrowieniu, a także poznawaniu siebie, bo bez tego nie można w pełni wrócić do zdrowia. Bezwzględna szczerość, przede wszystkim wobec własnego Ja, jest niezbędna do skutecznej walki z uzależnieniem.Wraz z głównym bohaterem, krok po kroku, zagłębiamy się w jego życie, poznajemy jego myśli, uczucia, dylematy rozterki. Razem z nim upadamy i podnosimy się, by znowu iść dalej.

Czytaj dalej

Doskonałe książki na wiosenne popołudnia, weekendy, czy zbliżające się nieuchronnymi krokami jesienne, długie wieczory.