Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZapowiedzi wydawnicze sierpień 2020

Zapowiedzi wydawnicze sierpień 2020

31 lipca 2020 / Agnieszka

Wakacyjny czas trwa. Mimo, że ten rok, jest „inny”, dziwny, wstrząsający, pełen niedowierzania i tajemniczości co przyniesie jutro, swoją niepewność i emocje można powierzyć książce. Zatopić się w powieści obyczajowej, bądź poddać swoje myśli refleksjom czytając tomiki wierszy.

 

Czytelnicy, którzy lubią rozważania i rozkładanie na czynniki pierwsze postępowanie ludzkich jednostek, zachęcamy do przeczytania tomiku Maksymiliana Brona „Odwrotność Raju”. Poprzednia książka autora to powieść obyczajowo – psychologiczna pt.: „Zagubiona nieśmiertelność”. Przejmująca historia o człowieku, który zdołał przeżyć II wojnę światową i przez całe swe życie zmagał się z piętnem osobistej tragedii. Tym razem powstały wiersze o człowieku, o miłości i o pięknie, o roli człowieka na Ziemi, jego postępowaniu i dogłębnej analizie.

Maksymilian Bron zaprasza swoich czytelników na niezwykłą podróż do wnętrza ich samych. Ukazuje mechanizmy rządzące światem, wskazuje na kajdany, które sami sobie nakładamy, klapki na oczach, które nie pozwalają spojrzeć na boki, a pozostawiają jedynie wąski punkt widzenia. Jednak jego utwory nie są do końca przesycone smutnymi uczuciami i spostrzeżeniami. Pojawiają się w nich iskierki radości, światła.

Czytaj dalej

Trudno rozmawia się z milczeniem” to tomik poezji Aleksandry J. Starosteckiej. To zbiór wierszy ciepłych, sensualnych, przepełnionych metaforami, niedopowiedzeniami. Przenosi Czytelnika w świat poezji, rytmu, rymu, melodyjnych słów tańczących w umyśle. Każdy wiersz jest inny, jednak łączy je spokój, którym są przepełnione. Każde słowo wydaje się niezwykle przemyślane, poddane analizie w umyśle twórcy, dobrane spośród tysiąca innych słów, które przecież mogą znaczyć to samo, a jednak wydawały się być nieodpowiednie. Autorka opisuje świat, który ją otacza, przywołuje obrazy przyrody, ale jednak nadrzędną wartością są uczucia, które towarzyszą człowiekowi podczas obcowania z nią, wspominania jej. Uczuciem bezsprzecznie najistotniejszym jest jednak miłość. To ona współgra z innymi odczuciami – pamięcią, rozrzewnieniem, czasem i rozczarowaniem. Uciekający czas staje się powodem do nostalgii. Autorka opisuje świat, który widzi, tak jak go odbiera. Nie zawsze jest to sielski obraz, często pojawiają się spostrzeżenia, że jednak z ludźmi coś jest nie tak, bo „człowiek zabija człowieka”. Nie ma tu jednak tonu oskarżycielskiego, moralizatorskiego… Opanowanie, z jakim autorka wyraża swojej zdanie i spostrzeżenia, powoduje, że Czytelnik sam zaczyna poddawać refleksji temat, który poruszono i może dochodzić do własnych wniosków, może przeżywać na swój sposób sytuację, może wcielić się w rolę biernego obserwatora, bądź wyrazić swoją opinię.

Czytaj dalej

Doskonała, porywająca, wzbudzająca ogromne zainteresowane powieść Ewy Lenarczyk „Po szczeblach drabiny” rozpoczyna się od… morderstwa. Problemy rodzinne doprowadzają do niewyobrażalnej tragedii, po której Stefania, główna bohaterka musi dalej żyć. Rozpoczyna nową pracę w wielkim mieście, jednak trud i przerażenie dają się we znaki, do tego doskwierająca samotność nie ułatwia sprawy. Życzliwe osoby, które spotyka na swojej drodze powodują, że dziewczyna nabiera pewności siebie, pnąc się po szczeblach kariery. Życie to jednak nie tylko wzloty, bo kiedy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, następuje coś, co całkowicie burzy cały system.

Niuanse w pracy, historie miłosne, przyjaźnie i wątki kryminalne. Nagłe zwroty akcji, kolejne problemy, ale też drobne sukcesy. W którą stronę podąży główna bohaterka, co tym razem wydarzy się w jej życiu i czy w końcu odnajdzie swoje miejsce na ziemi? Czy nadal będzie podążać przez życie samotnie, skupiać się tylko na pracy i uciekać przed uczuciami? A może życie ma jej do zaoferowania coś więcej niż praca w hotelu?

Czytaj dalej

Perypetie Stefanii, które wciągną nawet najbardziej wybrednych czytelników, a może poezja, bardzo refleksyjna, a mimo ciężkich tematów niesamowicie subtelna. Każda kategoria ma swój urok i jest interesująca, więc może warto zorganizować sobie maraton literacki?