Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZapowiedzi wydawnicze październik 2020

Zapowiedzi wydawnicze październik 2020

13 października 2020 / Agnieszka

Jesienny czas, to plątanina pięknej złotej jesieni oraz szarych, deszczowych i porywistych dni. Najlepszą rozrywką podczas takiej aury to długie wieczory spędzone w towarzystwie dobrych książek.

 

Tej jesieni mamy dla Was trzy premiery. Pierwszą z nich jest debiut młodej pisarki rozpoczynającej swoją przygodę z pisarstwem. Powieść „Córy” Natalii Sobieskiej to bardzo dobrze napisana książka z cyklu fantastyka. Nastia pierwszy raz śni o tak rzeczywistym świecie, że kiedy się budzi, jej zmysły nie działają poprawnie. Sny przestają być dla niej formą wypoczynku, a kolejnym wyzwaniem, któremu stara się sprostać. Pojawia się w nich Sandra – kobieta z innych czasów. Poprzez zmęczenie coraz częściej traci kontakt z rzeczywistością. Nowe osoby pojawiające się w jej życiu i tajemnicze zniknięcia powodują, że dziewczyna jest coraz bardziej przerażona. Na szczęście ma obok siebie przyjaciółkę, na którą zawsze może liczyć. Z biegiem czasu okazuje się, że Sandra pojawiająca się w snach głównej bohaterki to nie przypadek. Doświadczona i pełna determinacji wojowniczka jest gotowa pomóc dziewczynie w zrozumieniu kim jest i dlaczego została wybrana dla ratowania swojej rzeczywistości. Nastia obdarza Sandrę wielkim zaufaniem i lojalnością do tego stopnia, że zaczyna rozumieć dziewczynę bardziej, niż samą siebie.

Czytaj dalej

Czy misja, do której dziewczyna została wybrana będzie miała dobre zakończenie? Czy Nastia sprosta stawianym wymaganiom i będzie w stanie wykonać powierzone jej zadania?

Doskonale zbudowane napięcie w świecie magii, wampirów i nadprzyrodzonych mocy, a także miłosnych rozterek, radości, smutków, burzy uczuć i myśli, kłębiących się w umyśle niezwykłej nastolatki.

Dwa światy. Dwie połączone ze sobą kobiety. Dwie rodziny walczące od lat. Przyjaźń, miłość, nienawiść, smutek.

 

Drugą, premierową publikacją, jest poradnik „Pies. Historia gatunku” Marty Paszkiewicz. Psycholog zwierząt, pełna miłości i empatii do psów, po raz ósmy zachęca do przeczytania swojej książki. Tym razem treść dotyczy historycznych tajemnic świata psów z gatunku Canis familiaris. Dowody, fakty, legendy i zawody wykonywane przez psy, żyjące na przełomie tysięcy lat – tego nie brak w tej książce. Pies, jako jedno ze zwierząt domowych od zawsze jest w kręgu zainteresowań badaczy, historyków, weterynarzy i przede wszystkim hodowców. Autorka skupia się na wierzeniach, które nadawały sens traktowania psa w określony sposób w przeszłości. Podkreśla stosunek do tych zwierząt w chrześcijaństwie.

Szczególnie bliski autorce jest temat ubierania psów, dlatego nie pominięto go również w tej publikacji. Choć wydawać by się mogło, że psia moda jest nowym trendem, to w rzeczywistości wywodzi się ona z dawnych czasów. W jednym z rozdziałów przedstawiono design, jaki stosowano u zwierząt wiele lat temu.

Weź do ręki wehikuł czasu i przenieś się w miejsca oraz momenty, które ukształtowały psy takimi, jakimi są dziś. Przeanalizuj czy ludzie XXI wieku traktują psy z taką miłością i godnością, jak na to zasługują.

Czytaj dalej

Czwarty tomik poezji, autorstwa Ireny Szul-Mazepus, absolwentki filologii polskiej wydziału humanistycznego w Zielonej Górze. Jest on kontynuacją trzech poprzednich pod wspólnym tytułem „Rozdroże myśli w słowach i obrazach”. Jest to zbiór utworów o różnorodnej tematyce,które przeniosą odbiorcę w świat zarówno marzeń jak i rzeczywistości, ubogacając duszę o nowe doznania wprost ze świata radości i smutku,melancholii i egzystencjalnych przemyśleń. Każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie,a także będzie mógł poznać wnętrze autorki w postaci życia pisanego wierszem.