Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZapowiedzi wydawnicze czerwiec 2020

Zapowiedzi wydawnicze czerwiec 2020

4 czerwca 2020 / Agnieszka

Czerwiec. Miesiąc kojarzący się z zakończeniem roku szkolnego, wakacjami i planowaniem urlopów. Czas, w którym dookoła jest pięknie, zielono, cudownie kolorowo i pachnąco. Czuć beztroskę zbliżającego się relaksu. A najlepiej wypoczywa się z książką.

Tym razem prócz publikacji drukowanych, znajdzie się również coś dla koneserów ebooków i audiobooków. Z wydań papierowych polecamy „Origami dwojga istnień i psa” Krzysztofa P. Łabendy oraz zbiór opowiadań „Zmyślenia” Elizy Segiet. Ebook „Piękny” Agnieszki Kraśkiewicz oraz audiobook „Projekt: Życie. Nie zatrzymuj się” Michała Kociołka.

Origami dwojga istnień i psa” Krzysztofa P. Łabendy to opowieść o miłości z komplikacjami

Bożenę prześladuje wspomnienie gangstera, którego zastrzeliła. Maciej, były dyrektor departamentu kredytów, jest w posiadaniu pewnych tajnych i bardzo ważnych dokumentów. Jak to w książkach i filmach bywa, poznają się przez przypadek. Oboje jednak nie mogą pogodzić się z przeszłością, która depcze im po piętach. Bożena nie daje sobie rady z tym, że odebrała komuś życie. Prokuratura i wszyscy dookoła są przekonani o jej niewinności, wiedząc że zrobiła to w obronie czyjegoś życia. Maciej po odejściu z firmy zadowolony jest ze spokojnego życia do momentu, kiedy zostaje poproszony o zwrot papierów nie będących jego własnością. Ona boi się zaangażować, bo już raz uciekła sprzed ołtarza mężczyźnie. On ma w głowie zdeterminowanych przestępców, którzy za wszelką cenę chcą swoich dokumentów.

„Origami dwojga istnień i psa” to opowieść o życiu dwojga dojrzałych ludzi, o zbrodni, traumach i koszmarach. I o psie, który nieświadomie połączył bohaterów.

Czytaj dalej

Zmyślenia” to zbiór opowiadań Elizy Segiet

Tematyka opowiadań jest różna, ale przeplatają się wątki inności, tolerancji, zdrady, miłości, poszukiwania weny i zrozumienia świata, nienawiści, pomocy bliźniemu i wiele innych.

Zakazana miłość pozamałżeńska, homoseksualizm – to tematy trudne. Również to, w jaki sposób traktujemy innych ludzi i zwierzęta, jak skłonni jesteśmy do szukania sensacji tam, gdzie ich nie ma, również zasługuje na nasze rozważania. A i poszukiwania weny w miłosnych igraszkach, czy w zamknięciu się w małym pokoiku hotelowym, w którym powstały dzieła tych, którzy są na piedestale. To wszystko tematy aktualne, realne, a jednak zmyślone.
Każda z tych historii mogłaby się wydarzyć, ba, zapewne wydarzają się każdego dnia, tylko nie zawsze to dostrzegamy, bo często staramy się nie widzieć, że ktoś może mieć problem, że coś go gnębi, albo wręcz przeciwnie – swoim wścibstwem i szukaniem sensacji zatruwamy innym życie.

Chyba optymalnie byłoby znaleźć złoty środek w naszym ingerowaniu w życie innych, a może po prostu wystarczy więcej empatii, zrozumienia, tolerancji, zamiast oceniania?

Czytaj dalej

„Projekt: Życie. Nie zatrzymuj się” – Michał Kociołek audiobook

Michał, kiedyś zawodowy kierowca. Dziś weteran wojen o zdrowie. Mieszkał w pokoju starego domu kolejowego i w sali szpitalnej. Zawsze jednak podkreślał, że jeśli trzeba upaść, to po to, żeby odbić się od dna. Kiedy w 2012 roku stawał do walki z rakiem, nie wiedział jeszcze, że z doświadczeń czekających na szpitalnych korytarzach i w salach, w gabinetach lekarzy wyjmie sporo lekcji, a potem spisze je w swojej książce „Projekt: życie. Nie zatrzymuj się”. Był właściwy niezrozumiałej diagnozie lęk, poczucie niesprawiedliwości, złość. I wiele innych emocji, przez które przechodził wraz z kolejnymi wynikami badań. Kiedy pokonał nowotwór, a lekarze powiedzieli, że może wrócić do dawnego życia, wiedział tylko jedno: dawnego życia już nie ma. Choroba pomogła zwalczyć nałóg i uwolniła od złych myśli. Dała siłę, choć tak naprawdę mogła odebrać jej resztki.

Historia Michała to opowieść nie tylko o walce z chorobą, ale też lekcjach, które niespodziewanie dało mu życie. O zwątpieniach i sile, błędach i naprawianiu siebie, wreszcie – o relacjach. Historia oparta na doświadczeniu walki z chorobą prowadzi przez jej wszystkie etapy od początku diagnozy, przez jej pokonanie, po kolejne zmagania. To także pełne szczerości spojrzenie na ten czas, własne ciało i umysł.

„Piękny” Agnieszki Kraśkiewicz to powieść romantyczna, w której motywy bajkowo-baśniowo-legendarne przełożone zostały na współczesność.

Zamiast więc tradycyjnego Kopciuszka mieliśmy onegdaj Pretty Woman, a zamiast Pięknej i Bestii mamy obecnie „Pięknego” i „bestię” w jednej osobie. Tym razem jest to mafijna, polsko-hiszpańsko-włoska wersja historii o dziewczynie znikąd i mężczyźnie pięknym niczym „książę z bajki”. Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy auto Dominika wpada do rzeki, a Natalia ratuje mu życie. Ona ze średniej klasy robotniczej, on obrzydliwie bogaty. Świat skonstruowany jest tak, aby przyciągać przeciwieństwa, dlatego mimo przepaści społecznej jest tu dużo miłości, romantyzmu, seksu, ale też zazdrość, przemoc, pieniądze, rezydencje, prywatne samoloty i wyspy. Klimat ceniony przez spore grono, które uwielbia spędzać w nim nie tylko wakacje, ale każdą wolną chwilę. Nie wszystko jest jednak tak piękne i kolorowe, jakby mogło się wydawać…

Nowy miesiąc, nowe książki. Pozycje w wersji elektronicznej, drukowanej, bądź do odsłuchania. Powieść romantyczna, obyczajowa, opowiadania, czy historia oparta na faktach. Czego można się po nich spodziewać? Przeczytajcie sami.

Sprawdź nasze nowości książkowe