Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZaczytana majówka

Zaczytana majówka

30 kwietnia 2019 / Patrycja

Maj to dla wielu najpiękniejszy miesiąc w całym roku. Z utęsknieniem czekamy na to, żeby zobaczyć jak przyroda przystraja się w odcienie zieleni. W tym roku kalendarz jest nad wyraz łaskawy, bowiem prawie bezpośrednio po świętach Wielkiej Nocy, będziemy mogli cieszyć się weekendem majowym. Ci, którzy mają taką możliwość z pewnością skorzystają ze sposobności i postarają się o wolne w pracy, by móc się cieszyć wolnym, wiosennym czasem.
Jak spędzić majówkę, aby odpocząć i nabrać sił?

Propozycji jest co najmniej kilka. Można pokusić się o wyjazd tam, gdzie zgiełk miasta nie dochodzi, byśmy mogli rozkoszować się pięknem przyrody lub też wyjechać na kilkudniową wyprawę za granicę, czy też spędzić czas racząc się potrawami z grilla i biesiadując z bliskimi na świeżym powietrzu. Sezon grillowy w pełni.

Jednak nie zapomnijmy również o duchu, majówka to idealny czas, by nadrobić zaległości czytelnicze i poznać świat wykreowanych bohaterów. Książka sprawdzi się zarówno jako towarzysz podróży, ale też umili czas relaksu na przydomowym ogródku czy w parku.

Co zatem czytać, by lektura była wciągająca i pozwoliła na prawdziwy odpoczynek? Przygotowaliśmy dla Was listę lektur po które koniecznie trzeba sięgnąć ciesząc się wolnym czasem.

„Pod innym niebem”, Ewa Lenarczyk
Często z okazji jakichś naszych prywatnych jubileuszy czy też świąt słyszymy od bliskich, że życzą nam pieniędzy. My sami też życzymy sobie fortuny i nawet podejmujemy kroki , by jakoś zrealizować marzenie o wielkiej wygranej. Kolektury lotto cieszą się olbrzymim powodzeniem, a każdy kupujący losy liczy na to, że to właśnie los dziś się do niego uśmiechnie. O tym, że faktycznie można doświadczyć prawdziwego szczęścia przekonała się Dorota, główna bohaterka powieści „Pod innym niebem, autorki Ewy Lenarczyk. I choć kobieta nie została posiadaczką olbrzymiej fortuny za sprawą gier hazardowych, wiadomość o tym, że jest jej przypisany duży majątek była dla niej tak wielkim szokiem jak gdyby trafiła „szóstkę”. Kobieta, która do tej pory borykała się z olbrzymimi problemami finansowymi, nieznośną szefową i samotnym macierzyństwem, z dnia na dzień dowiedziała się o tym że ma szlacheckie korzenie. Jak gdyby tego było mało w udziale przypadła jej znaczna część majątku po zmarłej ciotce. Od tej pory życie Doroty nabiera zupełnie nowego blasku. Spotkania z ludźmi z wyższych sfer, czerwony dywan, zagraniczne interesy i udziały w poważnych firmach. Jak poradzi sobie z tym światem kobieta, która dotąd musiała interesować się tak przyziemnymi sprawami jak podwyżki produktów, by wystarczyło jej na co miesięczne utrzymanie. Jak poradzi sobie z aklimatyzacją w innym kraju i czy różnice kulturowe jej nadto nie przytłoczą? Przeczytaj tę książkę i przekonaj się, że życie pisze najlepsze scenariusze.

czytaj dalej

Artur Tołłoczko, „Tańcz ze mną tango”
Powieść Artura Tołłoczki „Tańcz ze mną tango” z pewnością wymyka się wszystkim utartym schematom. Wizja autora i umiejętność łączenia mnogości wątków w jedną spójną całość sprawia, że nawet najbardziej wymagający czytelnik nie będzie się nudził. Lektura łaczy sobie motywy miłosne, kulturowe, podróżnicze, historyczne, a nawet fantastyczne. Ważną rolę odgrywa tutaj czas – mnogie retrospekcje pozwalają przenieść się we wspomnienia głównego bohatera i doświadczyć tego co przeżył w trakcie swoich podróży. Kim zatem jest postać wokół której rozgrywa się akcja powieści? Jest to Dziwny Człowiek, który odwiedza pisarza i prosi o to, by ten wysłuchał jego historii. Momentami rzeczywisty czas będzie mieszał się z fikcją, lecz z pewnością każdy czytelnik znajdzie w niej wartości, które są ważne dla wszystkich nas. Książka też skłania do osobistej odpowiedzi na pytanie o to czy być niczym podróżnik w czasie i żyć przeszłością, czy może skoncentrować się raczej na chwili obecnej. Przeczytaj książkę, która skłania do refleksji i głębokich przemyśleń, a będziesz miał okazję, by lepiej poznać samego siebie.

czytaj dalej

Lech Brywczyński, „Mity i Androny”
Dziesięć historii i dziesięć różnych bohaterów ukazanych w jednej książce pod tytułem Lecha Brywczyńskiego, autora lektury pod tytułem „Mity i Androny”. Książka ta jest bodźcem do tego, by się zatrzymać. By spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z zupełnie nowej perspektywy. Nic nie jest przecież w życiu czarno- białe , a każda na każdą naszą decyzje mają wpływ okoliczności, które dzieją się tu i teraz, a także wcześniejsze doświadczenia. Warto wtopić się w historię każdego z przedstawionych bohaterów i dostrzec złożoność ludzkich motywów. Klaudia z innego świata, Popołudnie agenta, Drzewo, Skreślony, Zapiski starego ramola, Złodziej przychodzi dwa razy, Domek przy lesie, Mała strata, Furtka do przeszłości oraz Sen wariata – to tytuły poszczególnych rozdziałów. Każdy z nich dzięki plastycznemu językowi, którym sprawnie posługuje się autor, pozwala rozbudzić wyobraźnię czytelnika i uwierzyć w to, że nie ma sytuacji bez wyjścia, jednak czasem potrzebna jest tylko (albo aż) zmiana nastawienia, by znów w naszym życiu zajaśniało słońce.

czytaj dalej

Marta Merriday, „Adler, tajemnica zamku Bazina”
Powieść Marty Merriday to idealna propozycja dla tych czytelników, którzy są spragnieni mocnych wrażeń i uwielbiają książki trzymające w napięciu. Lekturę czyta się jednym tchem za sprawą nie tylko mrocznych opisów, ale też dzięki specyficznemu dowcipowi Autorki, który można sklasyfikować jako „czarny” . Akcja powieści rozgrywa się w małym angielskim miasteczku, gdzie dochodzi do krwawych mordów tamtejszych zwierząt. Sytuacja zaognia się w halloweenową noc i wszyscy mieszkańcy są zmuszeni stwierdzić, że incydenty nie są dziełem przypadku. Co lub kto stoi za wydarzeniami rozgrywającymi się w tym z pozoru cichym miasteczku. Tę zagadkę spróbuje rozwiązać młody zoolog, który stanie oko w oko z siłami o których istnieniu nie miał pojęcia… Jesteś ciekawy jak zakończy się ta opowieść? Koniecznie sięgnij po książkę „Adler, tajemnica zamku Bazina”, a na pewno nie pożałujesz.

czytaj dalej

Krzysztof Piotr Łabenda „Pierścionek z cyrkonią”
Ktoś kiedyś powiedział, że jesteśmy tylko epizodami w życiu przedmiotów. Jest w tym sporo prawdy, pamiątki po bliskich, zwłaszcza tych, których już nie ma wśród nas mogą wywołać falę wspomnień i analizę wydawać by się mogło wypartych z pamięci faktów. Na łamach powieści „Pierścionka z cykorią”, poznajemy Piotra Bonerskiego, który właśnie wrócił z pogrzebu swojej żony. W trakcie porządkowania rzeczy zmarłej odnajduje tytułowy pierścionek , który przenosi go do minionych lat. Dowiadujemy się zaskakującej prawdy o życiu mężczyzny – zmarła Ewa nie była wcale miłością jego życia. Przez te wszystkie lata małżeństwa Bonerski skrycie tęsknił za swoją licealną miłością – Gosią. Jednak to uczucie ze względu na tamtejszy ustrój polityczny było zakazane, miłość musiała więc ustąpić miejsca zdrowemu rozsądkowi. Czy po latach Piotr będzie w końcu prawdziwie kochał i będzie z tą, która wydawać by się mogło – jest mu przeznaczona? Nie chcemy psuć finału tej lekkiej i wciągającej powieści. Poznaj jak zakończy się ta historia, którą w niesamowity sposób wykreował Krzysztof Piotr Łabenda.

Wierzymy, że dzięki naszym książkowym propozycjom tegoroczny weekend majowy będzie dla Ciebie dobrze spędzonym czasem pełnym nie tylko radosnych przeżyć , ale też będzie obfitował w spotkania z bohaterami, których możesz poznać na łamach naszych książek. Pamiętaj, że poznając ich świat, poznajesz także samego siebie, bo jak pisał Carlos Ruiz Zafón: „Książki są przecież lustrem, widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie”.