Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualności„Wyjątkowi są wśród nas” – bajkowy świat zwykłej rzeczywistości

„Wyjątkowi są wśród nas” – bajkowy świat zwykłej rzeczywistości

6 czerwca 2018 / Agnieszka
Bajkowy świat „Wyjątkowi są wśród nas” to kolejna propozycja Mai Chmiel, gdzie także dorośli znajdą coś dla siebie… a może więcej, niż coś…

Książka, w której tak naprawdę wszystko jest możliwe, jeśli się tylko spojrzy na rzeczywistość oczyma dziecięcej wyobraźni.

Cudaczny świerszcz Pako mówiący ludzkim głosem jest tutaj, jak najbardziej na swoim miejscu, zaś niebieska gąsienica Matylda w śmiesznym, zielonym kapelusiku nikogo nie dziwi. Nawet to, że Tosia w pocie czoła i z ogromnym przejęciem szykuje łóżeczko z pudełka po ulubionych ciasteczkach, dla swojego nowego, stworkowego przyjaciela, jest czymś normalnym. A Pomaludek oraz jego codzienne wędrówki w poszukiwaniu przygód? Zwykłość, która tak po prostu wpisuje się w życie.

Kilka historii poruszających trudny temat pojęcia akceptacji, tolerancji, „inności”, niepełnosprawności. Historii napisanych szczególnie dla małego odbiorcy i spojrzenie w nich na rzeczywistość, właśnie poprzez Jego dziecięcą wyobraźnię.

„Wyjątkowi są wśród nas” przenosi czytelnika w magiczny świat czarodziejskich pozytywek, dziwacznych stworków, niebieskiej gąsienicy, czy zamków oraz surowych władców. W świat tak naprawdę zwykłych bohaterów i ich zwykłe życie.

Książka bardzo specyficzna, niebanalna. Ujmująca treścią, bajkowością, pewną beztroską, a jednocześnie swoją rangą zmuszająca dorosłego czytelnika do chwili zadumy, zastanowienia. Niesie ze sobą wiele przesłań, zadaje pytania, dzięki którym, jak pisze sama autorka:

może będzie łatwiej zrozumieć, wytłumaczyć, przekazać i przede wszystkim samemu sobie odpowiedzieć reflektując się w zaciszu własnego sumienia…