Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościWartościowa książka dla mężczyzny

Wartościowa książka dla mężczyzny

5 czerwca 2019 / Agnieszka
Wielu panów lubi czytać, skłaniające do refleksji pozycje. Dla tej grupy czas spędzony z lekturą powinien poszerzać horyzonty myślowe. Wartościowa książka dla mężczyzny jest w stanie spełnić te oczekiwania.

Choć często powtarza się, że panowie w porównaniu do pań mało czytają, wielu mężczyzn naprawdę sięga po książki. Na organizowanych cyklicznie imprezach czytelniczych, nie brakuje przedstawicieli tej grupy. Są oni zainteresowani nowościami wydawniczymi, docenioną na nowo klasyką, czy bestsellerami. Panowie pragną być na bieżąco i móc dobierać dla siebie najciekawsze pozycje. Duża ilość mężczyzn poszukuję mądrych, ambitnych książek. Takich, które uczynią czas spędzony na czytaniu, wartościowym relaksem. To godne naśladowania podejście, bo dzięki niemu obcowanie z książkami naprawdę staje się prozdrowotną aktywnością.

Najlepsze książki dla mężczyzn – www.psychoskok.pl/aktualnosci/najlepsze-ksiazki-dla-mezczyzn-wydawnictwa-psychoskok/

 

Wartościowa książka dla mężczyzny to pozycja, która skłania do głębszych refleksji. Spędzony z nią czas gwarantuje chwile pełne zadumy i wartościowych przemyśleń. O tak wyjątkowej pozycji bardzo długo nie da się zapomnieć. Jest ona źródłem wewnętrznych inspiracji, a nawet zaczątkiem zupełnie nowych zainteresowań i pasji. Jedna naprawdę dobra książka potrafi bowiem zachęcać do czytania kolejnych.

Poznajmy więc kilka wartościowych książek dla wymagających mężczyzn. To książki, które intrygują zarówno tematyką, jak i sposobem prezentacji fabuły. Z całą pewnością żaden pan, który chciałby przeczytać ambitną książkę, nie zawiedzie się, sięgając po którąkolwiek z tych lektur.

Książki dla mężczyzn w każdym wieku – zobacz!

 

Wartościowa książka dla wymagającego mężczyzny to na pewno „Niewolnicy III Rzeszy z literą „P” 

Polacy na robotach przymusowych w latach 1939-1945”. Przedstawione informacje rzucają pełniejsze światło na wojnę oraz tragedie, jakie w ówczesnym czasie przeżyło tysiące osób. Nie pominięto katorżniczej, niewolniczej pracy, dramatu obozów koncentracyjnych, zbiorowych mordów i masowych mogił. Należytą uwagę przywiązano także do tematyki zadośćuczynienia ofiarą, odszkodowań, czy zadbania o niszczejące, nieoznaczone właściwie groby. Wiele zajść nie zostało objętych należytą pamięcią, zbyt wiele osób zostało zapomnianych, nadal tylko ułamek poszkodowanych doczekał się, choć częściowego wyrównania doświadczonych szkód. Warto zaznaczyć, że znacząca ilość opisanych historii została opublikowana po raz pierwszy.

Czytaj dalej

„Historie kryminalne wiek XIX” kolejna książka, którą docenią wymagający mężczyźni

Jest to emocjonująca literatura faktu, która uświadomi nam, że okrutne zbrodnie od zawsze towarzyszą ludzkości. Zło podobnie jak dobro wydaje się naturalną częścią naszego świata. Wiele osób podtrzymuje jednak niesłusznie przekonanie, że dawniej było bezpieczniej. Ta książka dowodzi jednak, że było równie niebezpiecznie, co obecnie. Analizy kronik sądowych, zeznań  przestępców i świadków, pozwoliły na wybranie spraw, które zasługują na szczególną uwagę. Celowo w grupie tej znalazło się wiele występków o niskiej szkodliwości społecznej, afer korupcyjnych, sąsiedzkich nieporozumień, ale również krwawych mordów.

Czytaj dalej

„Historie kryminalne i obyczajowe wiek XIX. Część II” to druga część pozycji, która szybko zyskała zainteresowanie

Ponownie skoncentrowano się na wyszukaniu najbardziej intrygujących zbrodni. Przerazi nas, że nawet szanowani obywatele są zdolni do ohydnych czynów. Wzruszy zagłodzona rodzina, którą na głodową śmierć, skazała ludzka obojętność. Rozbawi natomiast stosunek pewnego hrabiego do sługi. Emocji i wzruszeń na pewno nie będzie brakować. Za atut pozycji należy uznać ilustracje, które dopełniają treść.

Ponieważ panowie lubią także poznawać nowe tereny i mierzyć się z napotkanymi na nich trudnościami, warto polecić im dobry reportaż. Ten gatunek zawsze gwarantuje masę wrażeń.

Czytaj dalej

Wartościowa książka, jaką doceni każdy mężczyzna to „Moja dzika Syberia”

W trakcie lektury możliwe staje się poznanie trudów wyprawy transsyberyjską koleją, której trasa mierzy prawie 9000 km z Moskwy, aż do Władywostoku. Podróż trwa naprawdę długo. Pasażerowie to bardzo charakterystyczne osoby zamieszkujące wyjątkowe miejsca. Poznanie ich pozwala ujrzeć zachód z nieco innej strony. Na dziesiątkach stacji toczy się bowiem nieznany nam życie. Będziemy zdumieni, jak wiele oferuje podobna eskapada. Poznamy historie, które skłonią nas do refleksji. Autorka, która przebyła tę podróż, nie zapomniała oczywiście, by ujawnić własne odczucia. Będziemy mogli także poznać informacje techniczne, bo może kiedyś odważymy się na podobną przygodę.

Czytaj dalej

W życiu każdego mężczyzny nadchodzi także czas na refleksje. Mijające bezpowrotnie chwile nakazują na moment zatrzymać się w biegu życia i pomyśleć nad jego sensem.

Wartościowa, wspomnieniowa książka to „Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia”

Autor, jako niezwykle doświadczona życiowo osoba postanowił powrócić do przeszłości, by zebrać najważniejsze doświadczenia i ocalić je przed zapomnieniem. Niepodważalny atut pozycji to bardzo obrazowe zaprezentowanie miasta, Piły. Będziemy mogli poznawać miejsca, które dziś już nie istnieją. Zestawimy je z opisem obecnego wyglądu miejscowości. Czas mija nieubłaganie, ale każda zmiana zdaje się mieć jakiś sens. Tę książkę z pewnością docenią wszyscy, którzy chcą poczuć dawny klimat malowniczej Piły. Poznając życie autora, jednocześnie będziemy przymierzać to wspaniałe miasto. Najpewniej po skończeniu lektury wiele osób zastanowi się, jak wiele uległ zmianie  w ich najbliższym otoczeniu.

Czytaj dalej

Wartościowa książka dla wymagającego, dojrzałego mężczyzny to na pewno „Teologia w przyszłości”

Pozycja ta w nietypowy sposób odnosi się do tematyki duchowości i wiary. Nawet praktykujący katolicy wielokrotnie mają wątpliwości, czy ich postawa i rozumienie religii jest właściwe. Jeszcze większy problemy, jeśli chodzi o postrzeganie wiary, mają młodzi ludzie. Ilość bezustannie stawianych przez nich pytań wielokrotnie nie znajduje odpowiedzi. Dzięki tej pozycji wiele kwestii stanie się oczywistych dla obu grup. Autor, na temat przyszłości wiary, która jest przecież istotną częścią kultury, wypowiada się poprzez rozmowę z wnukiem. Młodzieńczy punkt widzenia ściera się z dojrzałością głębokich myśli. W efekcie pojawiają się warte do zapamiętania wnioski.

Czytaj dalej

Zaprezentowane pozycje to wartościowe książki dla mężczyzn. Każda z nich jest godna polecenia i zasługuje na uwagę. Na pewno staną się one inspiracją i zaczątkiem wielu przemyśleń.