Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTop 7 książek na święta

Top 7 książek na święta

18 grudnia 2019 / Agnieszka

Zimą zwykliśmy narzekać na nudę, chandrę,  brak chęci do działania i złe samopoczucie. Nie musi jednak tak być. Top 7 książek na świąteczne wieczory to pomysł na przyjemny relaks.

 

Zima z książką – sprawdź naszą ofertę

Brak słońca sprawia, że zimowe dni wydają się niezwykle krótkie, a wieczory długie. Niesprzyjająca aura skłania, by zaszyć się w domu, ale nadmiar wolnego czasu wielokrotnie oznacza nudę. Chandra, apatia i ogólne zniechęcenie to zimowe bolączki, na które narzekamy najczęściej. Nie musi jednak tak być. Zimą warto czytać książki. To doskonała pora roku, by nadrobić czytelnicze braki. Dzięki temu, zapominając o troskach, przyjemnie spędzimy wiele chwil.

Top 7 książek na święta to lektury, które dostarczą nam wielu emocji.  Z nimi nie zabraknie nam ekscytujących wrażeń. Są to polecane książki z najpopularniejszych gatunków literackich. Przeżyjemy więc silne wzruszenia, rozpalające zmysły chwile, masę przygód, a na dokładkę zdobędziemy sporo refleksyjnych wiadomości.

Poznajemy więc książki na świąteczne wieczory. Jest to 7 wyjątkowych lektur. Powinni po nie sięgnąć wszyscy, którzy chcą przekonać się, jak przyjemny może być zimowy relaks z książką.

Książka na świąteczny wieczór to poruszająca obyczajowa powieść „Przetrwać próbę czasu

Poznamy historię uczucia, które musi pokonać wiele przeszkód. Los niestety nie dla wszystkich bywa łaskawy. Doskonale wie o tym atrakcyjna pani architekt Antonina. W wieku 19 lat została bowiem uwiedziona przez sporo starszego mężczyznę. Różnica wieku początkowo nie budziła w niej obaw, ale nadmierna kontrola i utrudnianie kontaktów z rodziną już tak. By porzucić męża, zdecydowała się jednak dopiero gdy kazał jej usunąć ciążę. Dzięki przyjaciółkom szybko odzyskała równowagę. Postanowiła też, że w pełni będzie wykorzystywać każdą chwilę. Niestety wciąż trafia na nieodpowiedzialnych partnerów. Dopiero gdy na jej drodze stanie przystojny Borys, wszystko ma szansę się odmienić. To uczucie napotka jednak przeszkody.

Czytaj dalej

Doskonała książka na zimowy wieczór to również poruszająca opowieść, która rozgrywa się w cieniu tragedii „Gdyby ocean milczał

Nie zabraknie wzruszeń, ale również nadziei. Nad paryską Sekwaną doszło do katastrofy. Islamski terrorysta dokonał ataku. Śmierć poniosło wiele niewinnych osób. W tej jednej chwili odmieniło się życie bliskich ofiar. Jak bowiem musi czuć się matka, która straciła córkę, czy siostra, która straciła siostrę? Pogrążonym w smutku trudno będzie znaleźć pocieszenie. Świat nie stanął jednak w miejscu i trzeba podążać dalej. Ta powieść opowiada o bólu po stracie, a także o radości płynącej z odnowy Mowa będzie również o tolerancji i jej braku, czy ziszczonych oraz niespełnionych marzeniach. Ostatecznie przekonamy się jednak, że nigdy nie wolno tracić nadziei, bo zdarzyć może się wszystko.

Czytaj dalej

Kolejna polecana książka na zimowy, świąteczny czas to „Za moje krzywdy

Ten współczesny romans kryminalny dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Motywem przewodnim pozostaje pragnienie zemsty. Przekonamy się, jak okrutna potrafi być wymierzająca sprawiedliwość ofiara. Na polskim wybrzeżu dochodzi do serii zabójstw. Działania policji dowiodą, że nie giną przeciętnie obywatele, lecz seksualni dewianci. Czyżby ktoś się mścił? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć śledczy. Wspierać będzie ich psycholog policyjna Bożena Kalinowska. To silna kobieta, która nie boi się wyzwań. Udział w sprawie zmusi ją do odnowienia kontaktów z wieloma dawnymi znajomymi. W tej grupie znajduje się mężczyzna, z którym może połączyć ją coś wyjątkowego. Gdzieś w tle kryje się jednak morderca, którego trzeba odnaleźć.

Czytaj dalej

Ciekawa książka na zimowy wieczór to postapokaliptyczna powieść „Łowca

Zrozumiemy, do czego zdolny jest człowiek, walczący o przetrwanie. Fabuła przeniesie nas w niedaleką przyszłość. Spełniły się przerażające klimatyczne przewidywania. Świat umiera, dusząc się wulkanicznymi wyziewami. Niebo przesłania gęsty pył, a brak słońca to pewna śmierć. Niegdysiejszy profesor wraz z grupką ocalałych stara się walczyć z siłami natury. Nazywają go Łowcą, bo do jego zadań należy znajdywanie i dostarczanie pożywienia. Niestety, najgorsza w historii świata wulkaniczna zima to pewność, że będzie jeszcze gorzej. Czy głód sprawi, że instynkt weźmie górę nad człowieczeństwem?

Czytaj dalej

Refleksyjna książka na świąteczny wieczór to „Czas dorosłości

Jest to kolejna część autobiograficznego cyklu „Zza zasłony czasu”. Wewnątrz, podobnie jak w poprzednich pozycjach znajdziemy opowiadania. Tym razem obrazują one sytuacje, które miały miejsce w latach 70 i na początku lat 80 XX wieku. Autor wspomniał najważniejsze chwile. Dzięki temu zrozumiemy, że był to specyficzny, dość trudny czas. Trwały bowiem ważne zmiany polityczne, gospodarcze i ekonomiczne. Osoby które, tak jak Zdzisław Brałkowski musiały dorastać i kształtować swoją przyszłość w tym okresie, stały przed wieloma wyzwaniami. Świetnie zobrazowały to przykłady z życia autora, które poznamy w trakcie lektury. Dla dojrzałych czytelników książka będzie okazją do wspomnień. Dla młodszych do dokonania porównania  przeszłości z teraźniejszością.

Czytaj dalej

Świąteczne spotkanie z poezją zapewni nam natomiast „Wrocławska Tancbuda

W pozycji zgromadzono reporterskie i metafizyczne wiersze oraz poetyckie opowiadania. Akcja większości zaprezentowanych utworów rozgrywa się na tle enigmatycznego Wrocławia. Refleksyjnych momentów z pewnością więc nie zabraknie. W tym miejscu należy wspomnieć, że tak naprawdę ”Wrocławska Tancbuda” jest trylogią, na którą składają się następujące tytuły: „Powodzianka”, „Poczekalnia W” i „Przystań nad Odrą”. Inspiracją większości utworów zebranych w tych pozycjach pozostaje twórczość Edwarda Stachury. Wspomniana została również osoba aktora Zbigniewa Cybulskiego.

Czytaj dalej

Powieść historyczno-przygodowa na święta to „Służba Gniewomira

To już trzeci tom pasjonującej opowieści o losach walecznego jarla Oliego Egilssona.  Właśnie powrócił on z trudnej wyprawy, ale na długo nie zazna spokoju. Jego najstarsza córka  spoufaliła się z synem księcia Bolesława, a on zostanie wezwany przez Knuta. Po co? Dawniej Gniewomir złożył Knutowi przysięgę. Teraz na jej mocy wyruszy do Anglii, by walczyć o Londyn, a stamtąd prosto przed oblicze nowego króla Norwegii. Ta podróż może wiele zmienić w życiu Egilssona. Spotka bowiem tajemniczą Dagmarę i wojownika, który podobno powrócił z krainy topielców. Przed Gniewomirem wiele ważnych decyzji. Musi jednak spieszyć się z powrotem do domu, bo jego bliscy potrzebują ochrony.

Czytaj dalej

Zaprezentowane powyżej pozycje to najlepsze książki na święta. Z nimi z pewnością nie zabraknie nam rozgrzewających wrażeń i przyjemnych refleksyjnych momentów. Zimowymi wieczorami sięgajmy więc właśnie po nie.

Zobacz całą naszą ofertę – http://www.psychoskok.pl/ksiazki/