Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTOP 5 książek na weekend

TOP 5 książek na weekend

4 lutego 2020 / Agnieszka

Po ciężkim tygodniu pracy warto oderwać się od szarej codzienności. TOP 5 książek na weekend to lektury, które zapewnią nam relaksujący wypoczynek. Warto się o tym przekonać.

 

Każdy tydzień wypełnia masa obowiązków i problemów. Na szczęścia choć przez dwa dni możemy zwolnić tempo i zadbać o wypoczynek. Momenty wytchnienia od szarej codzienności są nam niezwykle potrzebne. Dzięki nim odpoczywamy, gromadząc energię do dalszego działania. Jeżeli nie zadbamy o regenerację umysłu, możemy mieć problem z koncentracją i radzeniem sobie z codziennymi wyzwaniami.

Co robić, by tego uniknąć?

 

Weekendowy relaks z książką to sposób na prozdrowotny wypoczynek. Czytanie to bowiem jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego, która korzystnie wpływa na mózg. Z dobrą lekturą na moment zapomnimy o wszystkich troskach na rzecz przeżywania niezapomnianych przygód.

TOP 5 książek na weekend to polecane lektury

 

Każda z nich jest w stanie zagwarantować przyjemny czytelniczy relaks. W trakcie czytania ukoją się nasze nerwy, rozbudzi wyobraźnia i poprawi humor. Nie zabraknie oczywiście momentów zadumy, ale będą one prowadzić jedynie do poszerzających horyzonty myślowe wniosków. Pora przekonać się, jak wiele korzyści niesie ze sobą czytanie w wolnym czasie.  Poznajmy TOP 5 książek na weekend. Są to wyselekcjonowane, najlepiej oceniane pozycje. Ich gatunkowe zróżnicowanie gwarantuje, że każdy czytelnik znajdzie lekturę dla siebie.

Moc drzemie w sztuce

Książka polecana na weekend to „Salvator”. Fabuła pozwoli nam przenieść się do świata francuskich malarzy, gdzie odkryjemy uzdrawiającą moc malarstwa. Paryż rok 1911 to wyjątkowy moment. Właśnie umacnia się nowy kierunek malarski – kubizm. Bardzo szybko zdobędzie on wielu zwolenników, choć znajdą się również jego krytycy. Bardziej frapować będzie jednak fakt, że dosłownie z piwnicy na światło dzienne zacznie wypływać tajemnica dotycząca wybitnych artystów. Pośród nich znajdzie się między innymi: Pablo Picasso, Georges Braque, surrealista Marcel Duchamp. W trakcie lektury szczególną uwagę warto zwrócić na postać malarza Jeana Regnistema, który posiada swój rzeczywisty odpowiednik. W tej opowieści literacka fikcja została bowiem dopełniona przez wycinki z historii. Główny bohater swą uzdrawiającą moc będzie przelewał na tworzone obrazy. Dzięki temu wiele osób odzyska zdrowie. Niestety, uleczający dar okaże się przekleństwem. Finał tej opowieści zaskakuje niczym zakończenie powieści „Porywacz ciał” z 1945 roku.

Czytaj dalej

Różnorodne energie wokół nas

Biała Wieszczbiarka” to kolejna książka, którą warto przeczytać w wolnym czasie. W niezwykły sposób poruszana tematyka duchowości, relaksuje, ułatwiając zgłębianie własnego wnętrza. Po lekturze z całą pewnością inaczej spojrzymy na siebie i świat. Częstokroć nie dostrzegamy bowiem tego, co najważniejsze. Jest to piękna opowieść o pewnej dziewczynie i Duszy. Dzięki niej podkreślona została niezwykła korelacja pomiędzy fizyczną i duchową sferą człowieka. W ten nietypowy sposób autorka zwraca uwagę na zagadnienie energii, która pozostaje podstawowym elementem świata. Naukowcy nie od dziś zwracają uwagę na energetyczne właściwości żywych istot. Siła przyciągania i moc kwantów nie jest już tajemnicą. Czytanie tej książki będzie pouczającą przyjemnością. Wzmocnią ją obrazy zdobiące lekturę. Z myślą o czytelnikach przygotowała je Małgorzata Król. Ten artystyczny element ułatwia zrozumienie nietypowego pasma przyczynowo-skutkowych zdarzeń, które pozostają zaczątkiem najróżniejszych sytuacji.

Czytaj dalej

Ku pokrzepieniu serc

Wrocławska tancbuda” to książka, którą warto przeczytać w weekend. Jest to hybrydyczna, zaskakująca i niejednolita trylogia, w której zebrano poetyckie opowiadania oraz metafizyczne i reporterskie wiersze. Ta lektura wprawia w zamyślenie. Akcja większości utworów rozgrywa się w metafizycznej przestrzeni Wrocławia. To bliskie sercu autorki miasto nadało książce niepowtarzalny klimat. Pośród tekstów zgromadzonych w owej pozycji, znajdziemy: wielowątkową, inspirowaną prawdziwymi, dramatycznymi wydarzeniami opowieść zatytułowaną „Powodzianka”. To najbardziej poruszający utwór w trylogii, ponieważ autorka ujawniła w nim cały swój ból egzystencjalny. „Przystań nad Odrą” oraz „Poczekalnia W” to kolejne skłaniające do refleksji teksty. W trakcie lektury nie będzie brakować emocjonujących momentów. Fakt, że „Wrocławska tancbuda” zebrała w całości trzy wielowątkowe pozycje, sprawia, że możemy być pewni, że każdy odnajdzie utwór dla siebie. Co ważne, jest to trylogia „dbająca” o potrzeby czytelników w każdym wieku. Obok tekstów dedykowanych dorosłym znalazły się bowiem bajki, które docenią najmłodsi. Należy podkreślić, że w trakcie czytania, wyraźnie da się odczuć inspirację twórczością Edwarda Stachury. Wspomniana została również osoba aktora, Zbigniewa Cybulskiego.

Czytaj dalej

Niezwykła historia o dorastaniu i życiowych wyborach

Cząstka pomarańczy” to propozycja na weekend dla fanów powieści obyczajowych. Motywem przewodnim pozostaje delikatna, czysta miłość oraz proces dorastania do podejmowania życiowych decyzji. Maja to główna bohaterka. Jak dotąd wiodła ona dość przewidywalne życie. Teraz przyszło jej jednak zastanawiać się, czy ważniejsze są przygotowania do matury, czy praca nad filmem powstającym na podstawie światowego bestsellera. Taka okazja nie zdarza się często, więc Maja szybko dokona wyboru. Dzięki temu przeżyje wiele niezapomnianych, przyjemnych momentów. Jak w prawdziwym życiu nadejdzie jednak czas, gdy będzie musiała zmierzyć się sytuacjami trudnymi, a nawet dramatycznymi. Na całe szczęście miłość zawsze chroni Maję. W kluczowych chwilach wsparcie bliskiej osoby okazuje się nieocenione. Tę książkę czyta się lekko i przyjemnie. Wiele osób do lektury zachęci fakt, że powieść inspirowana jest z „Sagą Zmierzch”. Pewnego dnia Maja stanie na planie filmu.

Czytaj dalej

Szczypta humoru z dreszczykiem grozy

Morderstwo w pensjonacie” to klasyczny kryminał z dużą dawką humoru, którzy doceniają fani gatunku. Nieoczekiwane zwroty akcji, mnożące się tajemnice oraz charakterystyczni bohaterowie sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem. Fabuła pozwoli nam wyruszyć do pensjonatu mieszczącego się na malowniczym Pomorzu. Od wielu lat prowadzi go właścicielka psotnych kotów, Alicja Figiel. Tym razem o możliwość pobytu poprosi ją Oscar Miler. Mężczyzna właśnie wygrał pokaźną sumę na loterii. To dlatego do wspólnego świętowania zaprosi przyjaciół. Niestety, po burzliwej nocy Oskar nie będzie żył. Kto zabił? Na to pytanie trudno będzie odpowiedzieć, bo lista podejrzanych jest długa. Prowadzone śledztwo ujawni wiele szczegółów, ale podejrzani są wszyscy. Tajemnicze zbrodnie, odkrywane nieoczekiwanie zwłoki, a do tego spora dawka czarnego humoru sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Tak znakomitego kryminału z pewnością już dawno nie czytaliśmy.

Czytaj dalej

Zaproponowane TOP 5 książek na weekend to pozycje, które nie rozczarują nikogo. Wiadomo, że lubimy czytać bestsellery, najlepiej oceniane książki, więc właśnie takie zostały zaprezentowane.