Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTop 10 książek na zimę

Top 10 książek na zimę

11 grudnia 2019 / Agnieszka

Zimową porą zwykliśmy zaszywać się w ciepłych domach i narzekać na nudę. Top 10 książek na zimę umili nam ten chłodny czas. Będziemy poznawać rozpalające do czerwoności historie.

 

Każdego roku, gdy tylko nadchodzi zimowy czas, coraz więcej chwil spędzamy w domach. Chowamy się przed zimnem, narzekając na niepogodę i brak chęci do działania.  Nie warto jednak poddawać się chandrze. Zima może być przyjemna dzięki czytaniu książek. To najlepszy sposób, by umilić sobie nadmiar wolnego czasu. Książki na zimę dostarczą nam wielu emocji. Z nim z całą pewnością nie opuści nas dobry humor.

Świetne książki na zimowe wieczory

Top 10 książek na zimę to doskonałe propozycje na chłodne dni. Będziemy poznawać rozpalające do czerwoności historie. Pośród zaproponowanych lektur każdy znajdzie coś dla siebie. Zadbano bowiem o różnorodność gatunkową, bo jak wiadomo, czytelnicze gusta bywają bardzo zróżnicowane.

Poznajemy top 10 książek na zimę. Wybierzmy spośród nich pozycje, które dostarczą nam nieoczekiwanych wrażeń. Tym sposobem spędzane w domowym zaciszu chwile okażą się prawdziwie ekscytującą przyjemnością.

 

TOP 5 lista tajemniczych, magnetyzujących i zagadkowych tytułów na zimowe wieczory

Książka na zimę to na pewno współczesny romans kryminalny „Za moje krzywdy”. Na tle przerażających wydarzeń narodzi się uczucie. Akcja powieści rozgrywa się na polskim wybrzeżu. W ostatnim czasie dochodzi tam do brutalnych morderstw. Nie wiadomo, kto i dlaczego zabija przeciętnych obywateli? Prowadzone śledztwo dość szybko wykaże jednak, że każda z ofiar była seksualnym dewiantem. Czyżby ktoś wyrównywał rachunki? Motywem powieści pozostaje pragnienie zemsty za krzywdy doznane w przeszłości. Czy cokolwiek to zmienia? Dla rodzin zmarłych wiadomość ta będziesz szokiem. Gdyńska dochodzeniówka staje przed trudnym zadaniem. W przygotowaniu portretu psychologicznego mordercy policjantów wspierać będzie psycholog policyjna Bożena Kalinowska. Udział w śledztwie postawi na jej drodze wielu dawnych znajomych. Pośród nich znajdzie się  mężczyzna, z którym połączy ją wyjątkowe uczucie.

Czytaj dalej

Książka na zimę to także poruszająca obyczajowa powieść „Przetrwać próbę czasu”. Przekonamy się, że miłość czasem musi pokonać wiele przeszkód. Główną bohaterką tej opowieści jest inteligentna i piękna pani architekt Antonina. Ponad wszystko pragnie ona założyć szczęśliwą rodzinę. Do tej pory bowiem los jej nie sprzyjał. W wieku zaledwie 19 lat została uwiedziona przez dużo starszego mężczyznę. Małżeństwo, które z nim zawarła, okazało się prawdziwą porażką. Mąż robił wszystko, żeby ograniczyć jej wolność i odciąć ją od rodziny. By odejść od niego, zdecydowała się jednak dopiero, gdy kazał jej usunąć ciążę. Dzięki wsparciu przyjaciółek Antonina szybko odzyskała równowagę. Teraz chce nadrabiać stracony czas i kochać ze wzajemnością. Jest to piękna opowieść o żywiołowej namiętności wystawionej na próbę czasu. W trakcie lektury nie będzie więc brakować wzruszeń, ale także radosnych chwil.

Czytaj dalej

Kolejna książka na zimę to „Gdyby ocean milczał”. Jest to wzruszająca historia o nieoczekiwanych przeciwnościach losu. Poznamy bohaterów, którym przyszło zmierzyć się z niewyobrażalnym dramatem. Nad paryską Sekwaną islamski terrorysta dokonał ataku. Zginęło w nim wielu niewinnych ludzi. Matka straciła córkę, córka matkę, siostra została jedynaczką, a po śmierci Isabel nic już nie było takie samo. Rozpaczy i nieukojonego żelu nie da się zagłuszyć. Świat trwa jednak nadal i trzeba wyjść mu naprzeciw. Ta historia przekona nas, że pozytywna odmiana zawsze nadchodzi.  Trzeba tylko wykazać cierpliwość i nie tracić nadziei. Nigdy przecież nie wiadomo, co może przynieść ze sobą nowy dzień. Ta powieść mówi o wielu fundamentalnych uczuciach i potrzebach. Mowa będzie o tolerancji i jej braku. Spełnionych i utraconych marzeniach oraz o rozkładaniu  skrzydeł, czasem nawet tych anielskich.

Czytaj dalej

Polecana książka na zimę to „Wrocławska Tancbuda”. Zebrano w niej poetyckie opowiadania oraz sporo reporterskich i metafizycznych wierszy. Jest więc to pozycja, która przypadnie do gustu każdemu, kto liczy na refleksyjne momenty. Akcja większości utworów rozgrywa się w enigmatycznej przestrzeni Wrocławia. To miasto od zawsze ma niepowtarzalny klimat. Należy podkreślić ważny szczegół. „Wrocławska Tancbuda” jest trylogią, na którą składają się niezwykłe pozycje: „Powodzianka”, „Poczekalnia W”, „Przystań nad Odrą”. Po każdą z tych pozycji warto sięgnąć. Odnajdziemy w nich inspiracje twórczością Edwarda Stachury. W jednej z nich sygnale nie pojawia się także postać aktora Zbigniewa Cybulskiego.

Czytaj dalej

 

Top 10 książek na zimę to zbiór przygotowany z myślą o najchłodniejszej porze roku. Nie mogło więc zabraknąć w nim gorących, dostarczających niezapomnianych wrażeń lektur z kilku najpopularniejszych gatunków.

 

Gorący, pełen erotyki romans na zimowe dni to „Nigdy nie mówię nigdy”. Historia pięknej Samanthy rozpala do czerwoności. To kobieta sukcesu, która nie spodziewała się, że tak bardzo zaskoczy ją los. Na co dzień prowadzi przecież dość przewidywalny żywot. Samantha jest bowiem 30 kilkuletnią bizneswoman prowadzącą świetnie prosperującą firmę zajmujący się wystrojem wnętrz. Prócz pracy do szczęścia niepotrzebne jest jej nic. Samantha nie planuję bowiem zakładania rodziny. Nie są w stanie zmienić tego jej koleżanki ani prowadząca szczęśliwe życie rodzinne kuzynka.  Nawet śmierci jej własnej matki, nie sprowokuje jej do refleksji. Wszystko się zmieni, gdy z rąk zaborczego kochanka Samanthę uwolni zabójczo przystojny Henryk. Od tego momentu jej relacja z wybawicielem stopniowo zacznie się zacieśniać. Serce Samanthy nareszcie będzie gotowe na  miłość. Niestety żadne z nich nie może przewidzieć jednego. Ich uczucie zapoczątkuje serię zdarzeń, które ostatecznie mogą doprowadzić do tragedii.

Czytaj dalej

Sensacja z romansem w tle na zimowy wieczór to „Porwana przez Jokera”. Sprawcę i ofiarę połączy nietypowa relacja. Fabuła powieści pozwoli nam poznać młodziutką Carę. Nie wiedzieć czemu zostaje ona porwana przez najniebezpieczniejszego przestępcę  na świecie, Jokera. Mężczyzna ten nie zna litości. O dziwo nie zabija dziewczyny. Zamyka ją w swojej willi  i dostarcza jej skrajnych wrażeń. Joker lubi bawić się emocjami i ciałem Cary. To dlatego oprócz bólu potrafi sprawiać jej przyjemność. Dziewczyna nie może jednak liczyć na pomoc, ponieważ jej bliscy myślą, że zginęła w wypadku samochodowym. Na szczęście Cara uczy się radzić sobie w tej kryzysowej sytuacji. Z czasem z Jokerem zacznie łączyć ją bardzo specyficzna więź.  Możliwe, że dziewczyna doznaje syndromu sztokholmskiego. Nie musi być to  jednak prawda, ponieważ poznała drugie, łagodniejsze oblicze swojego porywacza.

Czytaj dalej

Psychologiczno-religijny thriller na zimowe dni to natomiast „Lucyfera”. Zaprezentowane w tej pozycji hipotezy poprzedzone zostały zgłębianiem faktów historycznych, podań i legend. Dowodzą tego zastosowane w treści przepisy. Wszystkie one odwołują się do wiarygodnych źródeł kultury. Literacka fikcja zmyślenie została wykorzystana do prezentacji przełomowych treści. Akcja rozpocznie się, gdy znana polska aktorka wraz z mężem przybędzie do francuskiej Prowansji. Właśnie w tym pięknym miejscu ma zagrać znaczącą rolę w filmie francuskiego reżysera. Po dołączeniu do ekipy filmowej okaże się jednak, że powstanie produkcji ma zupełnie inny cel. Poznamy go, śledząc losy bohaterów. W trakcie lektury będziemy zgłębiać tajemnice przeszłości i sekrety Watykanu. Zdobędziemy informacje, które mogą zachwiać podstawami chrześcijaństwa. Między innymi do refleksji skłoni nas informacja, że Jezus miał brata bliźniaka, a Mesjaszem najpewniej była sama Maria Magdalena

Czytaj dalej

 

Top 10 książek na zimę to propozycja, która nie mogła nie objąć przygodowych powieści z historią w tle. Wielu czytelników najbardziej wyczekuje przecież na niezapomniane przygody.

 

Historyczno przygodowa powieść na zimę to „Pieśń o Awanturnikach”. Fabuła przeniesie nas do niesprzyjającej siedemnastowiecznej rzeczywistości. Bezustannie trwają wojny, praktykuje się niewolnictwo i wciąż realne jest zagrożenie atakami piratów. By ukoić lęki i choć na moment zapomnieć o trudnej sytuacji, ludzie z przyjemnością wsłuchują się w skoczne pieśni. Awanturnikom przyjdzie przekonać się, że sława czasem miewa wysoką cenę. Marcin Seradzki wraz z przyjaciółmi znajdzie się bowiem w środku muzycznych perturbacji. Marzenie o byciu zapamiętanym, może sprowadzić ich na niewłaściwą drogę. Kto zdoła pozostać wierny wyznawanym wartościom? O tym przekonamy się w trakcie lektury. W międzyczasie napotkamy gubernator Jamajki, czy pirata z Tortugi. Należy wspomnieć, że jest to drugi tom historii, którą zaczęła powieść „Awanturnicy”. W tej części napotykamy więc wcześniej poznanych bohaterów.

Czytaj dalej

Książka na zimę to także powieść historyczna „Służba Gniewomira”. W tej opowieści nie brak sensacyjnych zwrotów akcji. Waleczny jarl Oli Egilsson, który nie bez przyczyny nosi przydomek Gniewomir,  właśnie powrócił z trudnej wyprawy. Ma nadzieję, że nareszcie zazna spokoju. Niestety. Jego najstarsza córka spoufaliła się z synem księcia Bolesława. Bardziej zaskoczy go jednak wezwanie przez Knuta. Rozkaże on Gniewomirowi wyruszyć do Anglii, by toczył tam bitwę o Londyn. Po zakończeniu tej misji jarl będzie musiał stawić się przed obliczem nowego króla Norwegii. W trakcie podróży Gniewomir spotka tajemniczą Dagmarę i wojownika, który powrócił z krainy topielców. Postacie te odegrają w jego życiu ważną rolę. Jarl będzie musiał wybierać, po której stronie stanąć. Musi się spieszyć, by powrócić do domu i uratować swoją rodzinę. Należy wspomnieć, że jest to już trzeci tom pasjonującej opowieści, którą rozpoczęła „Ścieżka Gniewomira” kontynuowana na łamach książki „Wyprawa Gniewomira”.

Czytaj dalej

 

Top 10 książek na zimę to zbiór, w którym nie mogło zabraknąć motywującej lektury. Na koniec poznajmy więc pozycję, która zmieni nasz pogląd na sport.

 

Sztuka umierania” to książka o kulisach kulturystyki. Poznamy całą prawdę na temat tej morderczej dyscypliny sportowej. Choć większość z nas marzy o idealnej sylwetce i widocznie rozbudowanych mięśniach, nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele trzeba poświęcić na rzecz takiego wyglądu. Ścisła dieta, konieczność spożywania ogromnej ilości kalorii oraz wielogodzinne treningi to codzienność kulturysty. Nie każdy daje rade sprostać tym zadaniom. Nawet jeśli ciało wytrzyma, psychika potrafi odmawiać posłuszeństwa. Książka ta jest poruszającą, szczerą opowieścią o kulisach kulturystyki, którą przygotował doświadczony sportowiec Andrzej Sitarek. Dosadny język sprawia, że jest to doskonała pozycja dla wszystkich zainteresowanych tą dyscypliną oraz przyszłych, potencjalnych kulturystów. Dowiemy się wszystkiego, co najważniejsze. Zrozumiemy również, że porażki można przemienić w sukces. Wzloty i upadki są bowiem częścią życia kulturysty.

Czytaj dalej

Przedstawione top 10 książek na zimę to polecane lektury, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy być pewni, że z tymi książkami nie zabraknie nam emocjonujących, rozgrzewających atmosferę wrażeń.

 

SPRAWDŹ INNE CIEKAWE KSIĄŻKI NA ZIMOWE WIECZORY